unisex  

Fiyata göre filtrele
Dizaltı Çorap (29 Ürün)
Filtreler
Daha Fazla Göster

Farklı spor branşlarıyla ilgilenenler, açık hava sporlarında performans sergileyenler, dizaltı çorap modelleriyle bedenlerini destekliyor. Yüksek konfor vadederken sportif performansı zirveye taşımak için yardımcı olan ürünler, vücut ısı dengesini korumaya imkan tanıyor. Yazın terlemeyi, kışın ise üşümeyi engelleyen dizaltı çoraplar, çeşitli sağlık sorunlarına karşı da koruma görevi üstleniyor. Binicilik, futbol gibi etkinliklerde daha sık kullanılan, boyları zaman zaman dizin hemen altına dek uzanabilen dizaltı çoraplar, ayaklara tam uyum gösteriyor.


Ürünler, kadın ve erkekler için farklı tasarımlar sunsa da yer yer uniseks alternatiflerle karşılaşmak mümkün. Ayrıca rahat hissetmeyi, sportif görünmeyi ve aktiviteler sırasında sadece performansa odaklanabilmeyi vadeden aksesuarlar, işlevsel özellikleri ile her kombinde yer almayı hak ediyor. Öyle ki stilinden ödün vermeden seçkin görünüm ile Asics teknolojilerin faydalarını kombinine taşıyabilirsin. Bunun yanında esnek üst bant sayesinde sıkılık hissetmeden, gün boyu ayaklarının rahatlığı ile her adımda daha kendinden emin olabilirsin.


Peki spor dizaltı çorap nasıl olmalı?

 • Modellerde sıkı dokuma özelliği bulunmalı. Bu sayede dokuma ayaklara tam oturuyor.
 • Lastik bölümlerinin çok dar olmaması, dokumanın ayaktan kaymaması ancak cildi sıkmaması önem taşıyor.
 • Burun ve topuk bölümlerinde ekstra dayanıklı özel örgüler yer almalı. Aksi halde kısa sürede ürünlerin sağlamlığını kaybettiğini görebilirsin.
 • Yumuşak kumaştan yapılmalı, esnek iplikler her harekete anbean uyum göstermeli.
 • Pilates gibi sporlara yönelik hazırlanmış ürünlerde, ayakların mat üzerinde kaymaması için altı kısım silikon parçalar bulundurmalı.
 • Koşarken kullanılacak dizaltı çoraplar, tabanda uzun süreli kavrayış sunmalı. Nemli ve kayalık arazilerde dahi koşmaya devam etmek üzere ayağı tam olarak kavramalı. Sert hareket içeren sporlarda kullanılacak ürünler, ayağı sabit tutmaya destek vermeli.

Dizaltı Çorabı Modelleri

Okulda, işte, sporda veya gezilerde kullanabileceğin dizaltı çorabı modelleri arasında çok sayıda farklı seçenek var. İşte en sık karşımıza çıkan ve kullanışlı özellikleri ile her kullanıcının dolabında olması gereken dizaltı çorap çeşitleri:

 • Uzun konçlu modeller: Çoğunlukla dizin hemen altına kadar uzanan uzun çorap modellerinde görülen geniş konç dokuması, alt bacakların sarılmasını sağlıyor. Böylelikle kaslar desteklenirken üzerine giyilecek ayakkabı ve dizlik gibi ürünlerle tam koruma vadediliyor. Üstelik bu ürünlerin içerisinde koruyucu destekler takılan versiyonlarını da görebilirsin.
 • Koşu çorapları: Koşmanın sert ve ardışık hareket dinamiğine uyumlu olan modeller, özel dokuma tekniği ile yastıklama vadediyor. Böylelikle sert hareketler sırasında oluşan şok etkisi emiliyor ve kullanıcı güvenle yola devam edebiliyor. Ayrıca kuru hissettirme, hava ve nem transferi gibi özellikler de ürünlerde karşımıza çıkıyor. Buna ek olarak, topuk ve burun kısımlarının ekstra sağlamlaştırılmış olması dikkatini çekebilir. Tasarımlarda konfor kadar uzun ömür ve sağlamlık da kullanıcılara armağan ediliyor. Ayrıca bu modellerde, ayağı sabit tutan özel iplikler, nefes alabilir paneller, ayak kemerini saran dokumalar kendine yer buluyor.
 • İkili/üçlü dizaltı çoraplar: Çoklu paketler içinde sunulan ürünler, tek alışveriş ile çok sayıda dizaltı çorap modeline sahip olma imkanı doğuruyor. Bunun yanında, çoklu paketleri tercih etmek, birim fiyatta ekonomik avantaj yaratıyor. Kullanıcılar hem konforlu aksesuarlar edinirken hem de daha avantajlı bir alışveriş yapmanın keyfini çıkarıyor.
 • Sportif dizaltı çorap çeşitleri: Sporda kullanılmak üzere tasarlanan, özellikle uzun sürecek antrenmanlar için seçilen modellerin sadece pamuk içermemesi gerekiyor. İçerisindeki spandeks, naylon gibi materyaller, nem transferine katkı sağlıyor ve kumaşın terle beraber ağırlaşmasına engel oluyor. Sportif alternatifler taşıdığı tüm bu özelliklerle günlük çoraplardan ayrılıyor. Ancak bu ürünlerin günlük yaşamda giyilemeyeceği anlamı taşımıyor. Kullanıcılar, gündelik yaşamlarında konforlu hissetmek istedikleri her an sportif modellerden destek alabiliyor.

Dizaltı Çorabı Satın Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Ayaklarının en zorlu aktiviteler sırasında bile rahat hissetmesine yardımcı olacak dizaltı çorabı satın alırken nelere dikkat etmen gerektiğini biliyor musun? Sen de alışveriş yaparken vereceğimiz tüyolardan yararlanabilir ve en iyi dizaltı çorap seçeneklerine kolaylıkla erişebilirsin.

 • Öncelikle ürünleri seçmeye özelliklerini inceleyerek başlamalısın. İlk kriterin teknik özellikler olmalı. Kumaş içeriği nasıl, dokuma sıklığı nedir bakarak ilk elemeyi yapabilirsin.
 • Bu sırada modellerin numara seçeneklerine, kadın veya erkek spor çorap şeklinde, bir cinsiyete özel kategorize edilip edilmediğine bakabilirsin.
 • Sonrasında ürünlerin burun ve topuk bölümlerinin daha dayanıklı hale getirilip getirilmediğini kontrol etmelisin.
 • Devamında modellerin hangi egzersizler, aktiviteler için tasarlandığı bilgisine başvurmalısın. Eğer bu bilgi yer almıyorsa, çok alanda kullanılabilir, fonksiyonel bir tasarımla karşılaşmış olabilirsin.
 • Diğer taraftan dizaltı çorap modellerinin lastiklerinin vücuda tutunabilecek kadar sıkı olmasına ve kendi kendine kaymayacak formda bulunmasına özen göstermelisin.
 • Ağır iplikler ve ayağın üst bölümüne gelecek kısımdaki özel örgüler ayak kemerinin daha iyi desteklenmesini sağlıyor. Eğer sert sporlar yapacaksan, seçtiğin alternatiflerde kemer desteği olmasına dikkat etmelisin.
 • Kumaşların kolay temizlenebilir özellikte olması önemli. Çamaşır makinesinde yıkanabilme özelliğine, temizlik sıcaklığı gibi detaylara bakmalısın.
 • Nem ve hava transferi için gerekli panellerin, file kumaşların üründe olup olmadığını kontrol etmelisin.
 • Dizaltı çorap giyerken kullanacağın diğer aksesuarları, ayakkabı, dizlik gibi ürünleri düşünerek seçimini yapmalısın. Çorabı ve tüm donanımı giydiğinde kendini rahat hissetmelisin.
 • Tam ayak numarana uygun ürün seçimini yapmalısın. Eğer hangi numaradaki çorabın sana uyduğundan emin değilsen, ayak numaranı öğrenmek için beden tablosundan yararlanabilirsin.
 • Ürün kalitesine, orijinalliğine, markasına mutlaka bakmalısın. Asics Türkiye güvencesi ile sunulan tüm tasarımların orijinal Asics kalitesi sunduğundan ve uluslararası yüksek kalite standartları ile üretildiğinden emin olabilirsin.
 • Eğer gece çoraplarının görüneceği bir kombin ile açık havada spor yapmayı hedefliyorsan, çorapların üzerinde yansıtıcı baskı olmasını tercih edebilirsin. Böylelikle gece görünürlüğünün daha fazla olmasını sağlaman mümkün.

Dizaltı Çorap Fiyatları

Dizaltı çorap alışverişi yaparken özellikleri değerlendirdikten ve beklentilerini karşılayan seçenekler bulduktan sonra ürünler arasında fiyat karşılaştırması yapabilirsin. Bu sayede dizaltı çorap fiyatları açısından en uygun alternatifleri hızla seçebilirsin. Ancak özellikleri incelemeden sadece fiyat üzerinden seçim yapmak, beklentilerine uygun olmayan modelleri alma riski doğurduğundan bu noktaya ekstra önem vermelisin.


Diğer taraftan, dizaltı çorap fiyatları dönemsel kampanyalara, sezon trendlerine, stok durumlarına göre değişebiliyor. Hatta çoklu dizaltı çorap paketleri kullanıcıların birim fiyatta çok daha fazla avantaj kazanmasını sağlıyor. Bu nedenle alışveriş yaparken kampanyalara bakmalı, çoklu seçenekleri incelemelisin. Eğer acil alışveriş gereğin yoksa, beğendiğin ürünleri favorilerine ekleyerek indirim geldiğinde hemen haberdar olmayı isteyebilirsin.


Asics erkek ve kadın spor çorap tasarımlarıyla dünyaca ünlü sporcuların, profesyonellerin ve amatör spor meraklılarının ilk tercihi oluyor. Dünyada spor giyim klasmanında çağ değiştiren teknolojiler, konfor alışkanlıklarını yeniden tanımlayan detaylar ve trendlerin öncülüğünü yapan tasarımlar Asics’te buluşuyor. Sen de en kaliteli ürünler ve fiyat/performans dengesini sağlayan uzun ömürlü seçenekler için Asics Türkiye’yi tercih edebilirsin. Onlarca kategoride yüzlerce ürün sunan Asics giyim ve ayakkabı koleksiyonunu hemen inceleyebilir, zaman kaybetmeden alışverişe başlayabilirsin. Dört mevsim konfor, aktiviteler sırasında performans ve gün içinde ferahlık desteği veren dizaltı çoraplarla Asics’in ayrıcalıklı yaşam deneyiminin bir parçası ol! Sen de harekete geç!


back to top
Filtreler