Erkek  

Fiyata göre filtrele
Erkek Spor Şort (36 Ürün)
Filtreler
Daha Fazla Göster

Asics erkek spor şortlar, hem egzersiz sırasında hem de günlük yaşamda kullanıcılarına rahatlık sağlıyor. Özellikle koşu ve tenis sporlarına gönül verenlerin tercih ettiği birbirinden şık modeller, amatör ve profesyonel sporcuların performansını destekliyor. Erkeklere özel üretilen tasarımların doğru seçimi, koşucunun konforu, hızı ve hareket kabiliyeti için önem taşıyor. Yazın sahilde, ormanda, özel bir koşu parkurunda veya şehirde koşarken rahatlıkla giyebileceğin erkek spor şortlar, dayanıklı tasarımları ve spor ihtiyaçlarına yanıt veren detaylarıyla dolapların yıldızı oluyor. Spor şort modellerinin farklı kesim ve boylarda sunduğu seçenekler, yaz dolaplarına tarz getiriyor. Sen de bu yaz, karizmatik tasarım ve konforlu detaylarla hazırlanan Asics şortlarla tanışmalısın. 

Erkek Spor Şort Modelleri, Fiyatları

Erkek spor şort modelleri fiyatları üzerinde tasarımın, kumaşın, dikiş kalitesinin etkisi görülüyor. Asics tüm ürünlerinde kalite standartlarını koruyor ancak bazı tasarımlar, özel beklentileri karşılamak üzere ek niteliklerle donatılıyor. Örneğin outdoor modellerde yer alan su geçirmez özellikteki kumaşlar, erkek spor şortun diğerlerinden daha yüksek fiyatlarla etiketlenmesine neden olabiliyor. Buna ek olarak, sezon trendi kesimler, Asics’in dönemsel kampanyaları, giyim ürünlerinin izlediği satış grafiği, fiyatlar üzerindeki farklılaşmanın sebebini oluşturabiliyor. Asics tüm tasarımlarında fiyat kalite dengesini koruyor. Ayrıca uzun ömürlü ve dayanıklı modelleriyle ekonomik bir alternatif oluşturuyor. 

Spor Şortu Nasıl Olmalı?

Doğru spor şortunu seçmek için “iyi bir erkek spor şort nasıl olur” bilmek ve seçim kriterlerini göz önüne alarak karar vermek önem taşıyor. Sen de en iyi erkek spor şortu bulmak için nelere bakman gerektiğini öğrenebilirsin: 

 • Erkek spor şortta kaliteli kumaş kullanımı gerekiyor. 
 • Spor şortların hafif olması gerektiği belirtiliyor. 
 • Performans sporları için kullanılacak şortlarda hava ve nem transferi yapan kumaşlar olması önem taşıyor. 
 • Dayanıklılık, spor şortların uzun yıllar kullanılmasına imkan veriyor. 
 • Hem günlük hem de plaj tasarımlarında çabuk kuruma niteliği, kullanıcılara avantaj vadediyor. 
 • Gün içinde eşyalarını yanında taşımak isteyenler için şortların cep bulundurmasına ihtiyaç duyuluyor. 
 • Çok sıcak havalarda kullanılacak şortların az dikişli ve kısa olması avantaj vadediyor. 
 • Koşu gibi egzersizler için taytlı şort seçenekleri öne çıkıyor. 
 • Gece veya sabahın ilk ışıklarında egzersiz yapanların güvenliğini sağlamak için spor şortlarda reflektör parçalar bulunması öneriliyor. 

Erkek Spor Şortu Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

 • Spor sırasında konfor ancak kaliteli ürünlerle mümkün oluyor. Kumaş kalitesine özen gösterilerek seçim yapılması tavsiye ediliyor. 
 • Ağır kumaşlar özellikle sıcak yaz günlerinde rahatsızlık veriyor. Sıradan, nem çeken kumaşlar, terle beraber daha da ağırlaşarak kullanıcı için zahmet haline geliyor. Kumaş materyaline ve ağırlığına bakmak gerektiği not düşülüyor. 
 • Sert kumaşlar, özellikle maraton koşularında kullanıcıların ciltlerinde tahrişe neden olabiliyor. Bu nedenle erkek spor şort modellerini seçerken kumaş yumuşaklığına dikkat ediliyor. 
 • Erkek spor şortun kullanılacağı yere göre seçim yönlendiriliyor. Örneğin eğer günlük bir şort alınacaksa pamuklu kumaşlar tercih edilebiliyor ancak spor için sentetik içerikli alternatifler daha konforlu görülüyor. Spor şort seçerken kullanım alanına uygun opsiyonlara bakmak gerekiyor. 
 • Beli lastikli ve kordonlu olan şortlar, kilo değişimlerinde bile bedene uyum sağlıyor. Sık kilo alıp veren kişiler için lastikli ve kordonlu modeller tercih ediliyor. 
 • Spor şortlar ile yer egzersizleri yapılacaksa, fermuar veya sert dikiş taşımayan seçeneklerin alınması gerekiyor. Eklenti ve dikişler, yer egzersizleri sırasında kullanıcılara rahatsızlık verebiliyor. 
 • Şortlarda güvenli cep bulunması; telefon, anahtar, para gibi eşyaların hareket halindeyken bile düşme endişesi olmadan taşınmasına yardımcı oluyor. Spor şort seçerken güvenli cep özelliğine dikkat edilebiliyor. 
 • Spor şortların bazı modellerinde entegre erkek slip de bulunuyor. İç çamaşırsız giyilebilen tasarımlar, maksimum konfor sağlayarak en zorlu parkurlarda bile hareket etmeyi kolaylaştırıyor. Modeller, engelli koşular ve uzun mesafe antrenmanlarında tercih ediliyor. 
 • Spor şort seçerken kullanıcıların dolaplarındaki erkek spor ayakkabı modelleri göz önüne alınıyor. Uyumlu renkte, desende spor giyim ürünleri seçmek, kombin yapmayı kolaylaştırıyor. 

Erkek Spor Şortu Faydaları Nelerdir?

Dolaplarda yer alan spor şortlar, erkek giyimde büyük avantajları beraberinde getiriyor. Erkeklerin sıcak yaz günlerinde, hareket esnasında giyebileceği modeller, serin hissetmeye katkı sağlıyor. Nefes alan kumaşlar, teri dışarı atan, nem transferi sağlayan dokumalar yazın sporda konforun sırrı oluyor. 

Ayrıca, şortlar kolay kombinlenebilmeleri ile puan topluyor. Sportif şortları tenis oynarken erkek tenis ayakkabısı ve yakalı tişörtler ile rahatlıkla giyebilen beyler, günlük yaşamda da keten gömleklerle bir arada kullanabiliyor. Spor şortlar, pamuklu tişörtler, keten gömlekler, spor tişörtleri, hatta sweatshirtlerle bile kolaylıkla aynı kombinde yer alıyor. Espadril ayakkabılardan erkek koşu ayakkabısı modellerine kadar birçok ayakkabıyla beraber mükemmel uyum sergiliyor. 

Erkek giyimin en kullanışlı tasarımları arasında yer alan deniz şortları ise hızlı kuruyan özellikleri ile kumsaldan partilere uzanan uzun günlerde kullanıcılara rahatlıkla eşlik ediyor. İster yüzerken ister eğlenirken giyilebilecek kıyafetlerle, yaz stilinde çabasız şıklık mümkün hale geliyor. 

Spor Şort Çeşitleri Nelerdir?

Asics yenilikçi spor şort çeşitleriyle günlük yaşamda ve antrenman sırasında kullanıcıların rahat hissetmesine yardımcı oluyor. Kullanıcılar hedeflerine doğru ilerlerken, şortlar her adımda onları destekliyor. Farklı spor şort çeşitleri, değişen kullanım alanlarıyla erkeklerin dolaplarında yer ediniyor: 

 • Deniz şortu: Hızlı kuruyan kumaştan yapılan deniz şortları, güneşte solmayan özellik gösteriyor. Suda hızlı hareket etmeyi sağlayan kumaş teknolojisi sayesinde erkekler deniz ve havuzda hareket özgürlüğünün keyfini sürüyor. Genellikle kısa olan modeller, bel kısmında yer alan lastik ile bedene tutunuyor. 
 • Tenis şortları: Kısa boylarda tasarlanan tenis şortları, yumuşak kumaştan dikiliyor ve hafif olmaları gerekiyor. Böylelikle sporcuların hızını kesmeden harekete destek sunuyor. Elastik formdaki kumaşlar aynı zamanda terin hızla dışarı atılmasını ve cildin nefes almasını sağlayan transfer özellikleri de bulunduruyor. UV koruması gibi ek özellikler tenis kıyafetlerinde göze çarpıyor. 
 • Koşu şortları: Koşu şortlarının üzerinde genellikle görünürlük sağlayan yansıtıcı kısımlar yer alıyor. Isı dengesini sağlayacak hava geçirgenliği sunan kumaşlar, teri dışarı atan sentetik içerikle mükemmel hale geliyor. Zaman zaman içinde tayt bulundurabilen modeller, günlük hayatta da giyilebiliyor. 
 • Cepli günlük şortlar: Üzerinden cep bulunduran, pamuklu veya canvas kumaşlardan tasarlanan günlük şort modelleri spor giyimin klasikleri arasında sayılıyor. İşte, tatilde, çalışırken veya pazar keyfinde giyilebilen modellere çoğunlukla gömlekler eşlik ediyor. 
 • Fitness şortu: Fitness egzersizlerinde giyilen şortlar, hareket özgürlüğü sağlaması için genellikle kısa boylarda tasarlanıyor. Bu tasarımlarda, özellikle nem ve hava geçirgenliği önemli görülüyor. Günlük antrenmanlarda kullanıcılara eşlik eden modellerin hafif olması ve hızlı kuruması avantaj sağlıyor. 
 • Basketbol şortu: Diz hizasındaki boyuyla fark yaratan basketbol şortları, diğer modellerden daha bol kesime tasarlanıyor. Spor konforunu sağlayacak hava ve nem transferi destekleri file iç astarla beraber sunuluyor. 

Birbirinden şık ve rahat erkek spor şortları Asics koleksiyonunda bulabilir, profesyonel sporcuların tercihi olan modelleri alarak amatör sporcu motivasyonunu destekleyebilirsin. Şortları dilersen erkek voleybol ayakkabısı ile tamamlayarak voleybol oynarken giyebilir veya sportif üstlerle sakin bir sahil yürüyüşünde sana eşlik etmelerini sağlayabilirsin. Farklı tarzlara, spor gereksinimlerine ve etkinliklere uygun hazırlanan kullanışlı modellerde Asics kalitesini deneyimleyebilirsin. Yaz sıcaklarında keyifle zaman geçirebilmek için spor şort konforunu denemelisin. Hemen Asics koleksiyonunun en havalı erkek spor şort seçeneklerini incele, sen de siparişini ver! 

back to top
Filtreler