Kadın  

Fiyata göre filtrele
Kadın Ayakkabı (197 Ürün)
Filtreler
Daha Fazla Göster

İş saatlerinde tercih edilen, pazar keyfinde giyilen, alışverişte konfor sağlayan veya egzersiz sırasında hareket özgürlüğü veren çeşit çeşit ayakkabı var. Kadınların ihtiyaç duydukları konforu, onlara armağan edecek marka ise bir tane: Asics. Her yerde giyilebilecek, farklı aktiviteler için çeşit sunan, teknik özellikleriyle her beklentiye karşılık veren bir model bulunduran Asics kadın ayakkabı tasarımlarıyla hemen tanışabilirsin. 

Asics, kadın ayakkabı tasarımlarında estetik kadar konforu da önemsiyor. Gün boyu vücudun ağırlığını taşıyan ayakların rahat hissetmesi, kullanıcıların hayat kalitesini büyük oranda artırıyor(typo). Konforlu ayakkabılarıyla günün her anında iyi hisseden kadınlar, teknik destek sağlayan ayakkabılarıyla sporda daha yüksek performans gösteriyor. Hayatın getirdiği her zorluğa karşı ayakları yere sağlam basıyor. Modanın rahatlık trendinin kabul edilmesi ile özgürleşen ve rahatsız topuklu ayakkabılardan azat edilen ayaklar, Asics kadın ayakkabılar sayesinde şimdi gerçek konfor hissiyle tanışıyor. Kendine güvenen, özgür, aktif ve ikonik tarza sahip kadınlar farklarını Asic ile belirginleştiriyor. 

Spor şıklık sunan kadın spor ayakkabı modelleri, klasik seçeneklere göre sağladığı birçok avantajla, her yaştan kadının dolaplarında joker parça halini alıyor. Sportif tasarımları, hem klasik hem de spor giysilerle beraber giyebilirsin. Kolay kombinlenebilen sade tasarımlı kadın ayakkabılar, farklı takımlara uyum göstererek birçok yerde şıklık sağlıyor. Klasik ayakkabılarda özel taban teknolojileri bulunmazken Asics kadın ayakkabılar, konfor sağlayan taban ve sayalarla tamamlanıyor. Kullanıcıların rahat hissetmesinin hedeflendiği kadın ayakkabılar, standart modellerden rahatlıklarıyla ayrılıyor.

Kadın Ayakkabı Modelleri

Günlük hayatta casual bir görünüm isteyenler, egzersiz yaparken havalı imajını sergilemeyi arzu edenler kadın ayakkabı modellerini tercih ederek sportif görünümün karizmasını stillerine taşıyor. En sevilen kadın ayakkabı modelleri şöyle sıralanıyor: 

 • Gündelik giyime uygun kadın ayakkabılar: Günün her anında sportif kadın ayakkabıların rahatlığını hisetmek isteyenler için tasarlanıyor. Günlük hareketler, ufak yürüyüşler için uygun olan kadın ayakkabılar, özel yastıklama teknolojileri sayesinde günün çok daha konforlu geçmesine imkan tanıyor. Bu modeller özellikle günün büyük kısmını ayakta geçirenlerin, hareketli günlük yaşamı olanların ilk tercihi oluyor. 
 • Koşarken kullanılabilecek kadın ayakkabı modelleri: Koşmanın hareket biyomekaniği gereği ayak sert adımlarla yere uzanıyor. Ayakların korunması için kadın ayakkabının ön kısmının daha dar, taban yüksekliğinin fazla olması şart. Ayrıca güçlü orta taban ve dış tabanlar da modellere eşlik ediyor. Koruyucu özellikleriyle egzersiz sırasında oluşabilecek sakatlıklara karşı koruma sağlayan ayakkabılar, sert hareketlerde dahi ayakların zarar görmemesi için üstüne düşen görevi başarıyla yerine getiriyor. 
 • Egzersizlere özel kadın ayakkabılar: Düzenli spor yapan kullanıcılar, amatör veya profesyonel sporcular için üretilen kadın ayakkabılar, bir spora özel nitelikler taşıyor. Orta taban desteklerinden yer tutuş özelliğine, ayakkabıların ön kısım genişliğinden tamponlama donanımına  kadar birçok nokta, egzersize göre tasarlanıyor. Kullanıcılar tercih ettikleri spora göre, diledikleri kadın ayakkabısıyla yüksek performans gösteriyor.

Kadın Ayakkabı Nasıl Seçilir?

Her kadın ayakkabı seçmeden önce uzun bir inceleme ve araştırma süreci yaşıyor. Var olan yüzlerce kadın ayakkabısı arasından hem kaliteli hem de fiyat-performans dengesi bulunan tasarımları ayırt etmek kolay olmuyor. Dilersen kadın ayakkabı seçerken dikkat etmen gereken noktaları okuyarak öğrenebilirsin: 

 • Seçeceğin kadın ayakkabı ayağına tam oturmalı. Denediğinde kadın ayakkabının kemeri desteklediğinden, ayağına büyük veya küçük gelmediğinden emin olmalısın. 
 • Orta tabanda şok emici özellik bulunması gerekiyor. Özellikle sert hareketler içeren egzersizler yapacaksan, orta taban desteklerinin güçlü olmasına bakmalısın. 
 • Kadın ayakkabının ön ucu yumuşak olmalı. Ayrıca ön uç kısım esnek formuyla harekete uyum sağlamalı. 
 • Saya hava ve nem transferi sağlamalı. Kadın ayakkabı ile saatler bile geçirsen yazın kuru ve serin kalmalı. 
 • Giydiğinde, parmakların kadın ayakkabının ön kısmına değmemeli, arada boşluk bulunan ayakkabının sana uygun olduğunu anlayabilirsin. 
 • Egzersiz sırasında kullanmak için kadın ayakkabı arıyorsan, o spor için özel tasarlanan kadın ayakkabı modellerinden birini seçmelisin. 
 • Dayanıklı ve uzun ömürlü malzemeleri seçmelisin. 
 • Kadın ayakkabıların hafif olması önem taşıyor. Hafif kadın ayakkabılar seçerek yorgunluk hissini hafifletebilirsin.
 • Modelleri kullanacağın zeminlerin özelliklerine bakmalısın. Tabanların zemine uygun olmasına özen göstererek üstün yer tutuşuna ulaşabilirsin. 
 • Ürünlerin dolabındaki kıyafetlerle uyumlu olmasına özen göstermelisin. Böylelikle  daha kolay kombin yapabilir ve her an dilediğin gibi şık görünebilirsin. Örneğin sık kullandığın kadın kapüşonlu sweatshirt modeline, rengine uygun bir seçim yapabilirsin. 

Asics Kadın Ayakkabı Özellikleri Nelerdir?

Asics imzalı kadın ayakkabılar, kadınların anatomik özellikleri göz önüne alınarak hazırlanıyor. Diğer bir deyişle erkek modelleriyle aradaki tek fark dış görünüş ve numara değil. Asics’in yaptığı araştırmalar, kadınların vücudundaki östrojen düzeyinin belli dönemlerde değiştiğini ve kemer yüksekliğinin buna bağlı olarak farklılaştığını ortaya koyuyor. Ayrıca, ortalama ağırlığı erkeklerden daha az olan kadınlar, daha az tamponlama sağlayan ayakkabılarla daha iyi sıçrama ve yastıklama desteği alıyor. Asics bu bilgiler ışığında kadın ayakkabılarını formülize ederek özelleştiriyor. Koleksiyonda yer alan alternatifleri incelediğinde fark yaratan bu özellikleri görebilirsin. 

Asics modellerinin teknik özellikleri ise şöyle: 

 • Asics’e özel Gel teknolojisi kadın ayakkabılarda da mevcut. Denge ve stabilite sağlayan, mükemmel yastıklama etkisi vadederken darbe yönetiminde tam kontrol sağlayan jel sistem, kadın ayakkabıların adında “Gel” ibaresi bulunduran seçeneklerinde yer alıyor. 
 • Kadın ayakkabıların dış tabanlarında Asics’e özel hafif ve yer tutuşu sağlam AHAR teknolojisinin izi sürülüyor. Bu özellik sayesinde farklı zeminlerde güvenle adım atabilirsin. 
 • Asics ayakkabıların orta tabanlarında kullanılan FlyteFoam teknolojisi, yerden yansıyan şok etkisini hafifletiyor. Kullanıcılar kadın ayakkabıları sert egzersizlerde kullansalar dahi, ayaklarının korunduğundan emin oluyor. 
 • İçe veya dışa basma sorunu yaşayanlar, Asics’in pronasyonu nötr pozisyona getiren özel tekniklerinden yararlanıyor. Bazı kadın ayakkabılarda yer alan özelliği, ürün bilgilerini okuyarak ayırt edebilirsin. Pronasyonu nötr hale getiren ayakkabılar giyerek sakatlanma riskini azaltabilir, eklem sorunlarının önüne geçebilirsin. 
 • Nem ve hava transferi sağlayan özel sayalar sayesinde kadın ayakkabılar ayak ısısını ideal düzeyde tutuyor. Kullanıcılar kuruluk hissiyle her adımı atarken sıcak yaz günlerinde bile rahatlıktan ödün vermiyor. 
 • Asics modellerinde yer alan patika teknolojileri, zorlu arazilerde hareketi güvenli hale getiriyor. Ayakları adım atmanın her formunda mükemmel destekleyen özellikler sayesinde basınç noktaları dengeleniyor ve yerle temas her an sıkı kalıyor. 

Asics ikonik ayakkabıları, kadınların dolaplarının yıldızı olan çeşit çeşit kadın spor tişört modelleri ve daha birçok kıyafetle Türkiye’deki kullanıcıların seçimi oluyor. Dünyanın dört bir yanındaki milyonlarca kişi gibi sen de Asics kalitesini deneyimlemek için kadın ayakkabı ve giyim koleksiyonunu inceleyebilirsin. Kadın giyim trendlerinin izlerini taşıyan ve modaya öncülük yapan ayakkabılar, asil duruşlarıyla zor beğenenlerden bile puan topluyor. Eğer Asics ürünlerinin sadece kadın ayakkabılar ve kıyafetlerle  sınırlı olduğunu düşünüyorsan yanılıyorsun. Koleksiyonda sporcu sütyeni ve çorap gibi birçok aksesuar da bulunuyor. Hemen koleksiyonu inceleyerek siparişini oluşturabilir, tarz sahibi seçeneklerden dilediğini alarak sportif tarzına seçkin bir imza ekleyebilirsin. Spor için ihtiyaç duyduğun motivasyonu konforlu ürünlerle yeniden kazanabilir, aktif bir yaşam için Asics desteğiyle spora yeniden adım atabilirsin. 

back to top
Filtreler