Kadın  

Fiyata göre filtrele
Kadın Spor Çorap (80 Ürün)
Filtreler
Daha Fazla Göster

Spor yaparken yüksek konfor hissine ulaşmanın çok zor olduğunu düşünebilirsin. Oysa doğru yardımcılar yanında olduğunda, spor yapmanın konforu da keyfi de fazlalaşıyor. Örneğin doğru aksesuarlar, kadın spor ayakkabılar, giysiler ve ekipmanlarla sen de aktif yaşama çok daha rahat adım atabilirsin. Yalnız unutmaman gereken bir nokta var. Eğer maksimum konfor hedefliyorsan, tüm öğelerin eksiksiz desteğini almalısın. Sporda rahat hissetmek için sana yardımcı olacak aksesuarların başında kadın spor çorap modelleri geliyor. 

İlgilendiğin spor dalına uygun kadın spor çorap seçerek sen de hareketlerden maksimum verim alabilir, üstün performans sergileyebilirsin. Doğru kadın spor çoraplarla, her adımda konforlu hissi pekiştirebilir, sporla olan bağını güçlendirebilirsin. Seçtiğin modelin yapacağın spora, mevsime, alan şartlarına uygun olması gerekiyor. Nasıl egzersize uygun sporcu sütyeni seçiyorsan, aynı özeni kadın spor çorap için de göstermelisin. Örneğin, voleybol oynarken kullanman gereken kadın spor çorap, koşuda giymen gerekenle aynı değil. Eğer yanlış seçim yaparsan spor sırasında ayaklarının rahatsız olduğunu, tahriş olduğunu hatta sızladığını bile hissedebilirsin. Sana ve seçtiğin spora en uygun kadın spor çorapları bulmak için hangi egzersizin nasıl modeller gerektirdiğini bilmelisin. Kadın spor çorap modellerini yakından tanımadan önce, tüm spor çoraplarda olması gereken noktalara değinebiliriz: 

 • Kadın spor çorap modelleri hava transferi sağlamalı. Ayakkabıda koku olmaması için gerekli havalandırma desteğini vermeli. 
 • Hangi spor için tasarlanırsa tasarlansın ayaktan kaymayacak kadar sıkı olmalı. 
 • Sporcunun tam ayak numarasına uygun seçilmeli. 
 • Nem transferi veya nem emicilik gibi özel nitelikler taşımalı. Egzersiz yoğunluğuna ve çeşidine göre niteliklerden birini taşımalı. 
 • Şık görünmeli. Profesyonel veya amatör sporculara eşlik edecek kadın spor çoraplar, kombinlere havalı görünüm armağan etmeli. 
 • Ayak hareketlerine uyum sağlayacak kadar esnek ve yumuşak dokumalardan hazırlanmalı. 
 • Giyildiğinde, ayak yüzeyinde potluk veya kırışıklık oluşturmamalı. 
 • Sürtünmenin çok olduğu egzersizlerde kullanılsa dahi dayanıklı olmalı ve uzun ömür vadetmeli. 

Kadın Spor Çorap Modelleri

 • Futbol için tasarlanan modeller: Kasları destekleyici sıkılıkta, yaka bölümünde lastik örgü bulunduran, diz altı çoraplar olarak tarif ediliyor. Bacağı mükemmel bir şekilde kavrayan modeller, orta bölümde yer alan elastik bantlar sayesinde ayağa tam oturuyor. Sağlam kavrama adımların daha güvende, çorabın sabit ve rahat olmasını sağlıyor. 
 • Koşu için kadın spor çorap modelleri: Doğa yürüyüşü veya koşu gibi etkinliklerde kullanılan bu özel çoraplar, ayaklara fazla yük bilecek sert etkinlikler için özel tasarlanıyor. Sert hareketler içeren sporlarda rahatlıkla kullanabileceğin kadın koşu çorapları, ayağında oluşabilecek tahrişi önlemeyi amaçlıyor. Diğer spor çoraplarından daha ince olması sayesinde ayağın rahat hissetmesine imkan tanıyan modeller, ayağı korumak ve sıcak tutmaktan geri kalmıyor. Özel dokuma teknolojisi sayesinde ayaklar korunuyor, şok etkisinin emilmesine destek sağlanıyor. 
 • Basketbol için üretilen kadın spor çoraplar: Basketboldan alacağın keyif ve verimi en üst seviyeye çıkarmak için tasarlanan çeşitlerin en önemli özelliği nem transferi. Hava ve nem transferi yapan ürünler, ayakları tam olarak kavrıyor. Ayrıca sıçrayışlar ve inişlerde, sert hareketlerde ayağı, bileği incitmeni önlemek için koruyucu yastıklama etkisi sunuyor. Uzun veya kısa konçlu alternatifleri olan kadın basketbol çorapları, yalın görünümleriyle spor kıyafetlerine uyumla eşlik ediyor. 
 • Kadın yoga çorapları: Mat üzerine denge gerektiren pilates ve yoga gibi sporları yapanlar, kadın spor çoraplardan ekstra yer tutuş desteği bekliyor. Kadın yoga çorapları da altında yer alan silikon desteklerle zemine daha sağlam basmaya imkan tanıyor. 
 • Günlük kadın spor çoraplar: Günlük kullanım için tasarlanan kadın spor çoraplarda pamuk yoğunluğu daha fazla oluyor. Egzersiz gibi yoğun hareket içeren ve terlemeye neden olan etkinlikler için tasarlanan alternatifler ise daha çok sentetik içerikle nem transferi vadediyor. Günlük kadın çoraplarda, mevsime göre farklı kalınlık seçeneklerini görebilirsin. Ayrıca kadın spor çorapların uzunluğuna göre de opsiyonlar bulunuyor. Uzun, kısa, babet çorabı gibi alternatiflere yönelebilirsin. 

Kadın Spor Çorap Fiyatları

Herhangi bir kadın spor tişört alırken, çok farklı fiyat seçenekleri olduğunu görebilirsin. Aynı şekilde, kadın spor çorap fiyatları da birçok alternatif bulunduruyor. “Her çorap aynı” yanılgısına sahipsen, ürün özelliklerini dikkatle incelemelisin. Kadın spor çorapların dokunduğu ipliğin içeriği, dokuma tekniği, sıkılığı, silikon eklenti bulundurup bulundurmaması, ped destekler için uygunluğu gibi birçok farklı ayrıntı ürün fiyatlarında belirleyici oluyor. Ayrıca, dönemsel indirimler, stok durumu gibi değişkenler de fiyatların farklılaşmasına yol açıyor. Bu nedenle kadın spor çorap fiyatları için araştırma yapmadan önce özellikleri kıyaslamalı ve ihtiyaçlarına uygun seçenekleri belirlemelisin. Sonra fiyat karşılaştırması yaparak sana en uygun alternatifi kolaylıkla bulabilirsin. 

Kadın spor çorap ürünlerini seçerken fiyat dışında incelemen gereken noktalar şöyle sıralanıyor: 

 • Çorap ayak numarana tam uygun olmalı. Büyük veya küçük numara almamalısın. Yanlış seçimler özellikle tırnak sağlığını olumsuz etkiliyor. Ayrıca, büyük numara giydiğinde, ayakkabının içinde kıvrılmalar fark edebilir ve rahatsız olabilirsin. 
 • Çorabın iplik içeriğine bakmalısın. Spor yaparken giyeceğin çoraplarda pamuklu içeriğin sentetik ipliklerle tamamlandığından emin olmalısın. Günlük seçeneklerde ise tercihin pamuklu kadın spor çoraplar olmalı. 
 • Ürün seçerken mevsim şartlarını göz önüne almalısın. Alacağın kadın spor çorabın soğuk havada sıcak hissettirecek, sıcak mevsimlerde serin tutacak özellik göstermesi gerektiğini unutmamalısın. 
 • Giyim tarzın ve zevkin de kadın spor çorap alırken önem taşıyor. Yalın tasarımlı modellere yönelerek daha kolay kombinlenecek seçeneklere sahip olabilirsin. Çok desenli ve renkli çorapları kombinlemek daha zor olduğu için, seçimde sadeliği mutlaka göz önüne almalısın. 
 • Farklı sporlar için çeşit çeşit kadın spor çoraplar bulunuyor. Yapacağın egzersizin gereksinimlerini karşılayacak modellerden seçmeli, farklı egzersizler için tasarlanan ürünleri diğer sporları yaparken kullanmamalısın. Örneğin voleybol için tasarlanan kadın spor çorap, koşuda giyilemiyor. Koşunun sert dinamiğini yumuşatacak özelliği olmadığı için kullanıcılar egzersiz sırasında rahatsız hissediyor. 

Kadın Diz Altı Spor Çorap

Sportif etkinliklerde en çok tercih edilen modeller arasında kadın diz altı spor çorap modelleri de bulunuyor. Spor ayakkabıların içine giyilen, dize kadar olan bölümü sıkıca kavrayarak kasları destekleyen çoraplar, sportif etkinliklerin değişmez kombinleri arasında kendine yer buluyor. Birçok sporcu kadın diz altı spor çoraplarla profesyonel mecralarda yarışıyor. Ancak giyilen ayakkabının özelliklerine, sporun gereksinimlerine, mevsim şartlarına ve kişisel tercihlere göre zaman zaman babet çoraplarını da tercih edebilirsin. Hem uzun hem de kısa kadın spor çorapları Asics koleksiyonunda bulabilirsin. 

Çorap çekmecende olmayı hak eden kaliteli kadın spor çoraplar için sen de tercihini Asics’ten yana kullanabilirsin. İkonik ayakkabılarıyla tanınan Asics, kadın kapüşonlu sweatshirt modellerinden kadın diz altı spor çoraplara kadar birçok farklı kıyafet ve aksesuar tasarlıyor. Her biri profesyonel sporcuların tercih edebileceği nitelikte ve spor dinamiği düşünülerek tasarlanan ürünler, profesyonel, amatör spor meraklısı kullanıcılarını bekliyor. Sen de günlük yaşamında veya spor rutininde sana konforla eşlik edecek kadın spor çorapları Asics ayrıcalıklarıyla hemen sipariş verebilirsin. Alışverişi hızla tamamlayarak spor kombinlerinin eksiksiz, performansının verimli olmasını sağlayabilirsin.

back to top
Filtreler