Kadın  

Fiyata göre filtrele
Kadın Spor Eldiven (0 Ürün)
Filtreler
Daha Fazla Göster

Spor sırasında kullanılan aksesuarlar, hem egzersizi kolaylaştırmayı hem de kullanıcıların sağlığını korumaya yardımcı oluyor. Kadın spor eldivenleri ise kadınların egzersiz sırasında ihtiyaç duydukları destekleyici aksesuarların başında geliyor. Özellikle fitness sırasında, ağırlık çalışırken, kadın spor eldiven kullanmak bir tür gereklilik. Nasıl koşu için kadın koşu ayakkabısı giymek bir güvenlik ve konfor ihtiyacının gereğiyse, kadın spor eldiven kullanmak da ağırlık çalışmanın olmazsa olmazı. 

Kadın ağırlık eldivenlerinin yanında bir de koşarken kullanılan, kullanıcıları soğuk havanın yıpratıcı etkisinden koruyan sportif tasarımlar bulunuyor. Asics koleksiyonunda görebileceğin alternatifler, soğuk havalarda cildin tahriş olmasını engelliyor, elleri koruyor ve vücut ısısının daha kolay dengelenmesine yardımcı oluyor. İçi konfor için yumuşak dokuyla tamamlanan eldivenler, kullanıcıların karanlıkta, açık hava egzersizlerinde kolaylıkla görülebilmesi için yansıtıcı baskılar da bulunduruyor. 

Kadın spor eldiven nasıl olmalı sorusunun yanıtı, Asics tasarımlarını tarif ediyor. Öncelikle aksesuarlarda sıklıkla tek bedenli ürünleri görebilirsin. Oysa, özellikle tutuşa destek olan eldiven gibi aksesuarlar söz konusu olduğunda, ürünün bedenine tam olması oldukça önemli. Farklı beden alternatifleri sunan Asics kadın spor eldiven ürünlerini incelemeli ve el ölçülerine en uygun seçeneği bulmalısın. Elinin hangi bedendeki eldivene uygun olduğunu bilmiyorsan, Asics ürünlerinin beden seçeneklerinin yer aldığı bölümden beden tablosuna ulaşabilirsin. Parmak uzunluklarına ve el ölçüne uygun bedeni, tablo yardımıyla kolaylıkla bulabilirsin. 

Ayrıca, kadın spor eldivenlerinin sade şıklık sergilemesi gerekiyor. Birçok farklı kombinde kullanabileceğin, yalın ancak havalı görünen aksesuarları tercih etmelisin. Nasıl kusursuz bir erkek koşu kıyafeti için uyumlu renk ve modellerde erkek koşu taytı ve üstü gerekiyorsa, kombini tamamlayacak erkek koşu ayakkabısı ve aksesuarlarının da aynı ahenkli görünümü desteklemesi önem arz ediyor. Benzer şekilde kadınların de kombinlerinde ayakkabıdan aksesuara her parçaya özen göstermesi şart. Bu bağlamda, koyu renklerde, yalın tasarımda, kolay kombinlenebilen aksesuarların seçilmesi önemli bir avantaj doğuruyor. Havalı görünümün yanında, modası geçmeyen klasik ve yalın tasarımların uzun süre kullanılabilmesi de bir diğer fayda olarak kayda geçiyor. Buna ek olarak ürünler, eldivenlerin hafif olmalı ve kullanım sırasında ağırlık yapmamalı. Elbette, yağışlı havalarda su çekerek ağırlaşmamaları ve hızlı kurumaları da kadın spor eldivenlerin taşıması gereken özellikler arasında yer alıyor. 

Kadın Sporcu Eldiveni Ne İşe Yarar?

 • Isı yalıtımı sağlayan kadın sporcu eldivenleri, ellerin en soğuk havalarda bile sıcak kalmasına yardımcı oluyor. Isı yalıtımı sunan kumaşlar sayesinde, dışarıdaki soğuk hava ellere ulaşmıyor. Vücut ısısı dengede kalıyor. 
 • Aksesuarlar, nefes alan kumaşlardan tasarlanıyor. Bu sayede, ellerin sürekli ferah hissetmesi sağlanıyor. 
 • Kimi modellerde su geçirmezlik gibi farklı özellikler yer alabiliyor. Böylelikle yağışlı havalarda bile eldiven kullanmak mümkün oluyor. 
 • Kadın sporcu eldivenlerinin üzerinde yer alan Asics logoları, yansıtıcı özellik gösteriyor. Böylelikle karanlık olan alanlarda dahi kullanıcılar kolaylıkla seçiliyor ve güvenlik destekleniyor. 
 • El ölçülerine tam olarak uyan kadın spor eldivenleri, rahat tutuş konusunda sorun yaratmıyor. Kullanıcılar diledikleri eşyaları kolaylıkla kavrıyor. Esnek kumaşlar el hareketlerine uyum gösteriyor. 
 • Yumuşak iç kumaş, el gibi çok kıvrımlı bir uzuvda dahi rahatsızlık vermiyor. Eklemler kıvrıldığında yumuşak kumaş ve dikişler, kişilerin canını yakmıyor. 
 • Ağırlık için tasarlanan kadın spor eldivenleri, basınç nedeniyle oluşan tahrişin önüne geçiyor. 
 • Dengeli dağılan basınç sayesinde, ağırlıklar eklemleri zorlamıyor. 
 • Kadın spor eldivenleri, ağırlık kaldırma nedeniyle oluşabilen nasırların artmasına engel oluyor. 
 • Kullanıcılar aksesuar kullanmadığında, elleri daha kolay yorulabiliyor. Bu nedenle hareket tekrarları azalıyor. Oysa aksesuar kullanımı, daha uzun süre ve verimli bir şekilde hareketleri tamamlamaya imkan veriyor. 
 • Ellerde herhangi bir aksesuar olmadan ağırlık çalışıldığında su toplama sorunu baş gösteriyor. Ağırlık eldivenlerin ellerin su toplamaması için destek veriyor. Özellikle hassas cildi olanlar, kadın spor eldivenleriyle konforlu fitnessın keyfini çıkarabiliyor. 
 • Ayrıca, eldivensiz fitness sırasında eller kolaylıkla kayabiliyor. Oysa avuç içini kaplayan özel kumaşlar, tutuş konusunda kullanıcılara yardımcı oluyor. Hem daha güvenli hem de konforlu spor deneyimi yaşanıyor. 
 • Tasarımlar şık görünümleriyle, kullanıcılara havalı bir stil armağan ediyor. 

Amerikan futbolu, boks, buz hokeyi gibi farklı spor dallarında da kadın spor eldivenleri kullanılıyor. Her sporun ihtiyaçlarına uygun farklı özelliklerde modellere rastlanıyor. En sık kullanılan ve ihtiyaç duyulan eldivenler koşu ve fitness ürünleri olsa da, kullanıcılar beklentilerini karşılayacak birçok farklı sporcu eldivenini rahatlıkla bulabiliyor. Asics kadın spor eldiven çeşitleriyle, parmak eklemlerini korumaya, soğuktan korunmaya, konforlu spor yapmaya destek oluyor. Her sezon yenilenen koleksiyonda, sezon trendlerini yansıtan, rahatlıktan ödün vermeyen yeni tasarımlar kendine yer buluyor. 

Kadınlara Özel Sporcu Eldiveni

Spor sırasında kadınların ellerinin boyutuna tam uyan eldivenler kullanmaları oldukça önemli. Bu nedenle bedenleri kadınların ortalama el boyutlarına göre belirlenmiş, kadınlara özel sporcu eldiveni modellerinin tercih etmelisin. Kadın sporcular, eldivenlerden ölçülerine uygun olanı kullanarak koşu ve yürüyüş gibi aktiviteler sırasında rahat hissediyor. Büyük bir eldiven giydiğinde, bilekler tam oturmadığı için, kumaş ile cilt arasından soğuk girdiğini hissedebilirsin. Ayrıca koşarken yapılan tempolu hareketler, eldivenin sıvanmasına hatta düşmesine bile neden olabiliyor. Bunun yanında, eldivenlerin uzun gelen parmak kısımları, bir eşya tutarken objenin elinden kaymasını kolaylaştırıyor ve güvenlik endişesi doğuyor. Elbette büyük beden eldiven giymek kadar küçük beden seçimler yapmak da oldukça konforsuz. Sana küçük gelen eldivenleri tercih ettiğinde, eklemlerini oynatırken zorluk çektiğini fark edebilirsin. Bir objeyi tutarken, ellerini kıvırırken oluşan gerilim kullanıcıları rahatsız ediyor. Bu tip birçok nedenden dolayı, sana uygun olan ve kadınlara özel tasarlanan sporcu eldivenlerini tercih etmelisin. 

Kadınlara özel sporcu eldivenleri nasıl seçilir sorusunu şöyle yanıtlayabiliriz: 

 • Eldiveni giydiğinde bilek bölümü lastiğe tam oturmalı veya kemerle ayarlanmalı. Ellerini hareket ettirdiğinde yukarı aşağı sıvanmamalı veya gevşememeli. Ayrıca bileğe tutunmayı sağlayan lastikler veya kemer eklentisi hareketi zorlaştıracak özellikte olmamalı, mümkünse varlığı hissedilmemeli. 
 • Parmaklarını hareket ettirdiğinde seni engelleyen bir gerilim fark etmemelisin. Ellerinin hareket özgürlüğünü koruduğundan emin olmalısın. Bütün parmaklarını tek tek oynatabilmeli, avuçlarını tam olarak kapatabilmelisin. 
 • Denediğin kadın spor eldivenlerin parmak uçlarında boşluk olmamalı. Parmak uzunluğun ile eldivenin uzunluğu denk gelmeli. Parmak aralarını tam oturttuğunda parmak uçlarındaki dikişlerin de oturduğundan emin olmalısın. 
 • Kumaş yumuşak olmalı ve dikişler rahatsız hissettirmemeli. Hem iç yüzey hem de dış yüzey cilde nazikçe dokunmalı. 
 • Sporda kullanacağın eldivenlerin üzerinde pürüzler yer almamalı, pürüzsüz yüzeyler hız kazanmanı desteklemeli. Fermuar, zımba, toka gibi pürüz oluşturacak ve hareketleri engelleyecek eklentiler spor ürünlerinde bulunmamalı. 
 • Seçeceğin eldivenlerin üzerinde yansıtıcı baskılar olmasına dikkat etmelisin. Gece görüş sağlayan baskılarının yeterince büyük olması gerekiyor. Elin dış yüzeyinde reflektör özellikli baskılar bulunduğunda, o kadın spor eldivenleri gece açık hava sporlarında kullanabilirsin. 
 • Spor dolabındaki diğer kıyafetlere uyumlu olmalı. Kombinlemeyi kolaylaştırmak ve birden çok kıyafetle giyebilmek için dilersen daha sade tasarımlı seçeneklere yönelmelisin. Zamansız, sportif parçaları modası geçmeden uzun yıllar kullanabilirsin.                       

Kadın Spor Eldiven Modelleri

Farklı sporlarda kullanıcıların soğuktan korunma, görünürlüğünü artırma, ağırlık tahrişini önleme gibi işlevler bulunduran kadın spor eldivenlerin çeşitleri şöyle sıralanıyor: 

 • Uzun parmaklı kadın ağırlık eldivenleri: Parmakları tamamen kaplayan ve ağırlık kaldırma sırasında yüklerin avuç içine daha dengeli dağılmasına yardımcı olan kadın ağırlık eldivenleri, cildin tahriş olmasını engelliyor. Yumuşak dokusuyla konfor uyandıran ürünler, parmak hareketlerine eşlik ederek dengeli kaldırma ve sağlam tutuş vadediyor. 
 • Parmaksız kadın ağırlık eldivenleri: Parmakları yarısına kadar örten modellerde, parmak uçları açıkta kalıyor. Bir yandan akıllı telefon kullanan kişilerin daha çok tercih ettiği parmaksız ağırlık eldivenler, cilt koruma, ağırlığı dengeleme gibi beklentilere yanıt veriyor. 
 • Kadın koşu/yürüyüş eldivenleri: Açık hava egzersizlerinde kullanılan modellerde ısı yalıtımı temel özellik oluyor. Yürüyüş ve koşu gibi günlük rutini oluşturan sporların vazgeçilmezi olan ürünler, ele tam oturarak hareketlere eşlik ediyor. Yumuşak kumaş cildin soğuktan korunmasını sağlıyor. Hafiflik bu eldivenlerin en önemli özelliklerinden biri. Ürünlerin elde ekstra ağırlık yapmaması gerekiyor. 

Asics kadın spor eldivenleri, farklı sporlarda kullanılabilen çeşit çeşit alternatifle seninle. Onları yalnız kadın koşu kıyafeti ve kombininin bir parçası olarak düşünmemelisin. Soğuktan koruyan tasarımları yalnız sporda kullanman gerekmiyor. Dilersen kamp yaparken kullanabilir veya günlük yaşamda ellerini sıcak tutmak için Asics kalitesini tercih edebilirsin. Hayat kaliteni artıracak aksesuarları, günlük sportif kombininin bir parçası olarak görebilir ve hemen her yerde kullanabilirsin. 

Kadın Spor Eldiven Fiyatları 

Kadın spor eldiven fiyatları, tasarım ayrıntılarına ve teknik detaylara göre değişiklik gösteriyor. Eldivenlerin yapıldıkları materyaller, vadettikleri özellikler, yalıtım ve koruma nitelikleri fiyatlarda belirleyici oluyor. Buna ek olarak, ayarlanabilir kemer bulunduran, yastıklama için özel desteklere sahip olan, UV koruması gibi ek faydalar sağlayan tasarımlar, daha yüksek fiyatlarla etiketlenebiliyor. Kadın spor eldivenler arasından seçim yaparken öncelikle ürünlerin özelliklerini, kumaş içeriklerini, teknik detaylarını incelemelisin. Yapacağın egzersize, beklentilerine, giyim tarzına uygun olan modelleri bulduktan sonra fiyat karşılaştırmasına geçmen gerekiyor. Senin için en uygun kadın sporcu eldivenini bulmak için önce ürün özelliklerini ardından fiyatlarını karşılaştırmalı ve alım kararını vermelisin. Dönemsel kampanyalar, modellerin stok durumu, sezon trendleri gibi farklı etkenlerin de fiyatlar üzerinde etkili olduğunu fark edebilirsin. En avantajlı fiyatlarla Asics kalitesine sahip olmak için sen de Asics Türkiye’yi sosyal medya hesaplarından takip edebilir, e-mail bültenine abone olabilirsin. Ayrıca, asics.com.tr’u sık sık ziyaret ederek dönemsel kampanyalardan haber alabilirsin. Sezon modasının öncüsü olan, kalitesi dünyadaki milyonlarca kullanıcı ve profesyonel sporcular tarafından onaylanan, teknik özellikleriyle sana konforlu hissettiren kadın spor eldivenlerini Asics koleksiyonunda bulabilirsin. 

Asics kadın spor eldivenler, rengarenk çeşitleriyle Asics koleksiyonunda yer alıyor. Üstelik tekli eldiven ürünlerinin yanı sıra bere ve eldivenden oluşan ikili koşu aksesuar setleri de koleksiyonda yerini alıyor. Soğuk havalarda koşmaya konfor katacak aksesuarlar, sade tasarımları ve koyu renkleriyle hemen her kombinde şıklık vadediyor. Tekli ürünleri veya set halindeki kadın sportif eldivenleri kendin ve sevdiklerin için sipariş verebilirsin. Koşu etkinliklerinde bulunan ve dört mevsim aktif yaşamı sürdüren her kadının koşu dolabında aksesuarların bulunması şart. Eğer dolabında hala bir koşu eldiveni yoksa sen de Asics ayrıcalıklarıyla hemen sipariş verebilirsin. Kalitesi profesyonel sporcular tarafından tercih edilerek tescillenen, tasarımlarıyla uluslararası arenada rüştünü ispat eden, on yıllardır gelişmiş Ar-Ge merkezine sahip olan ve her modeli yüksek standartlı kalite testlerine tabi tutan Asics’i tercih edebilirsin. Dilediğin ürünün özelliklerini kontrol etmeli, bedenini seçmeli ve zaman kaybetmeden sen de siparişini oluşturmalısın. 

back to top
Filtreler