Kadın  

Fiyata göre filtrele
Kadın Yürüyüş Ayakkabısı (0 Ürün)
Filtreler
Daha Fazla Göster

Asics kadın yürüyüş ayakkabısı, amatör ve profesyonel yürüyüşçülerin her adımını konforla buluşturuyor. Her model, ister bir sahil kenarında ister orman içinde bir patikada yürürken, ayaklarınızın hissettiğiniz huzura mani olmaması için tasarlanıyor. Yürüyüş ayakkabıları, hiking, trekking gibi zorlu etkinlikler için özel çeşitler bulunduruyor. Sen de farklı zeminler, şartlar için tasarlanan birbirinden şık yürüyüş ayakkabıları ile yürümenin faydalarını bedeninde hissedebilir, temponu artıracak motivasyonu Asics rahatlığında bulabilirsin. Harekete geçmek için bir nedenin olsun istersen, konfordan ödün vermeyen yürüyüş ayakkabılarını hemen koleksiyonuna ekleyebilirsin. 

İşe yürüyerek gidebilir, alışveriş merkezinde dar alanda gezmek yerine uzun bir caddede yürüyüşle beraber alışveriş yapmayı tercih edebilir, yürümeyi hayatının içine sıradan bir aktivite olarak ekleyebilirsin. Her gün atacağın birkaç bin fazla adım sana daha sağlıklı ve mutlu bir yaşam vadediyor. Asics ile aktif bir yaşam artık hayal değil. Uzun yürüyüşlerden sonra ayaklarının ağrımasından endişe ediyor, yürümeni zorlaştıran konforsuz ayakkabılarından kaygı duyuyor, yürümek istemiyorsan bir Asics alarak yeniden denemelisin. Yürüyüşü sevdirecek teknolojiler Asics bünyesinde bulunuyor. Dünyanın dört bir yanındaki binlerce kullanıcı, Asics serileri ile uzun yollara adımlarıyla meydan okuyor. 

Kadın Yürüyüş Ayakkabısı Modelleri, Fiyatları

Kadın yürüyüş ayakkabısı modelleri fiyatları tasarımın teknik ve estetik özellikleri üzerinden değerlendiriliyor. Enerji verimi, taban destekleri, saya panelleri, ayakkabı materyalleri, fiyatlar üzerinde etkili görülüyor. Kullanıcıların ayakkabı seçerken ilk kıstaslarının ayakkabı özellikleri olması ardından, fiyat kıyası yaparak son kararı vermeleri öneriliyor. Kadınların ayakkabıdan beklentilerine, giyim tarzlarına, giyecekleri zemine göre farklı yürüyüş ayakkabılarına ihtiyaçları oluyor. Bu bilgiler ışığında yapılan değerlendirmenin ardından fiyat karşılaştırması ile alışveriş tamamlanabiliyor. 

Kullanıcıların aklında zaman zaman, “en iyi yürüyüş ayakkabısı en pahalı olan” gibi bir algı olabiliyor. Oysa Asics her modelinde birinci sınıf malzeme kullandığını ve kaliteden ödün vermediğini ilan ediyor. Daha yüksek fiyat etiketine sahip olan yürüyüş ayakkabılarında waterproof veya ortopedik ayakkabı gibi özellikler bulunabiliyor. Ancak her kullanıcının bu özelliklere ihtiyacı olmayabiliyor. Diğer bir deyişle en iyi yürüyüş ayakkabısı sana en uygun olan olarak görülüyor, fiyatın ise seçimi yönlendiren ancak son kriter olması gerekiyor. 

Kadın Yürüyüş Ayakkabısı Nasıl Olmalı?

Yürüyüş ayakkabısı nasıl olmalı sorusuna yanıt arıyorsan yürüyüşün biyomekaniğini gözden geçirmelisin. Ayağın yavaşça yere değdiği ve an be an yerden ayrılırken diğer ayağın yerle temas ettiği ardışık hareketler dizisinden oluşan yürüyüş sırasında, ayak tarak kemiği açılarak denge sağlanmasına yardımcı oluyor. Kadın yürüyüş ayakkabılarının yürüme sırasındaki tüm hareketlere tam uyum göstermesi gerekiyor: 

 • Kadın yürüyüş ayakkabılarının esnek olması tavsiye ediliyor. 
 • Taban destekleri ile yürüme sırasındaki darbelerin emilebilmesi önem taşıyor. 
 • Bedenin yükünün ayak tabanına eşit dağılması gerekiyor.
 • Denge ve stabilite sağlamaya yardımcı olan teknik özelliklerin yürüyüş ayakkabısı modellerinde bulunması önemli görülüyor. 
 • Açılan tarak kemiğinin rahat hissettirmesi için ayakkabıların ön kısımlarının sıradan kadın spor ayakkabı tasarımlarından biraz daha geniş olmasına ihtiyaç duyuluyor. 
 • Hafiflik, yürüyüş hızı ve performansının yükselmesinde anahtar rol oynuyor. Kadın yürüyüş ayakkabılarında hafiflik önem arz ediyor. 
 • Yürüyüş ayakkabılarının ayak kemer yüksekliğine ve pronasyon özelliklerine uygun olması performans üstünde direkt rol oynuyor. 
 • Gece giyilecek ayakkabıların üzerinde yansıtıcı parçaların bulunması, güvenlik açısından avantaj oluşturuyor. Gece görüş sağlayan reflektör eklentileri sayesinde günün her saatinde yürümek güvenli bir hal alıyor. 
 • Trekking, hiking gibi etkinlikler için özel yürüyüş ayakkabıları bulunuyor. Zemin nasıl, yürüyüş parkurunun şartları hangi özellikleri taşıyor incelendikten sonra, yürüyüş modellerinin tercih edilmesi gerekiyor. 
 • Kadın günlük ayakkabı modellerinde sıklıkla görülen kolay çıkarılıp giyilen, bağcıksız, çekme halkalı tasarımlar, yürüyüş ayakkabılarında da bulunuyor. Özellikle iç ve dış alanlar arasında mekik dokuyan veya fiziksel sorunlar nedeniyle ayakkabı giyip çıkarmakta zorluk yaşayan kullanıcıların bu modelleri seçmesi öneriliyor. 

Kadın yürüyüş ayakkabı modelleri nasıl olmalı sorusu yanıtlanırken birçok kişinin aklına gelmeyen ancak çok önemli bir madde de “kadınlara özel tasarlanmaları” oluyor. Herkes kadın ayakkabıların kadınların anatomik özellikleri düşünülerek hazırlandığını düşünse de spor dünyasında yıllarca kadın sneakers gibi sportif modeller, beyler için hazırlanan modellerin küçük numaraları olarak sunuldu. Ta ki Asics’e kadar. Asics ayakkabılarını tasarlarken, kadınların ayakları üzerinde yaptığı araştırmalardan yola çıkıyor ve kadınlara en konforlu ayakkabı deneyimini yaşatmak için spor tabularını yıkıyor. 

 • Kadınların topuk ve ön ayak oranları erkeklerden farklılaşıyor. Kadınların topuk genişlikleri ön ayağa göre daha dar oluyor. Bu nedenle erkek kalıplarının kullanımı, ayaklarda rahatsızlığa, kazalara, fazla sürtünme ile tahrişe neden olabiliyor. Hatta denge sağlanamama problemi çok daha sık görülüyor. Asics kadın yürüyüş ayakkabılarında topuk ve ön ayak oranları kadın anatomisine uygun hazırlanıyor. 
 • Kadın bedenlerinin ortalaması erkeklerinkinden daha hafif olduğu için çok yoğun yastıklama kullanmak, kadınlar için dezavantaja dönüşüyor. Asis, kadınların ortalama ağırlıklarına göre hafiflettiği yoğunlukla, yürüyüş ayakkabılarında daha iyi tamponlama ve sıçrama etkisi vadediyor. 
 • Kadınlarda östrojen seviyesindeki değişiklikler, ayak kemeri yüksekliğini değiştiriyor. Asics’in patentli Trusstic system desteği alçalan kemer yüksekliğine uyum göstererek ayakların yapısal bütünlüğünü güvence altına alıyor. 

Kadın Yürüyüş Ayakkabısı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

 • Kadın yürüyüş ayakkabısı alırken öncelikle ayak kemerine uygun seçimler yapmalısın. Kemer uzunluğuna, yüksekliğine, pronasyon eğilimine uygun ayakkabılar alarak yürüme performansını ve konforunu artırabilirsin. Kemere uygun olmayan yürüyüş ayakkabısı giymek ise çabuk yorulma, ağrı, sızı duyumu ve performansta düşüş gibi sonuçlar doğurabiliyor. Eğer pronasyon eğiliminden haberdar değilsen, yürüme bandında yürürken ayaklarının görüntüsünü videoya alabilir ve görüntüyü yavaşlatarak izleyebilirsin. Görüntüde net olarak ayak bileğinin nasıl eğildiğini görebilir ve ayak pronasyonunu fark edebilirsin. İçe, dışa basma eğilimin varsa ona uygun destekler sunan Asics modellerine yönelebilirsin. 
 • Yürüyüş ayakkabısı alırken ayak numarana tam uygun olduğundan emin olmalısın. Ayakkabılar ayağını sıkmamalı, parmakların rahat hareket etmeli, sayanın ön bölümüne değmemeli. Eğer ayakkabı numarasının ayağına uygun olup olmadığından emin değilsen beden tablosu bölümünü ziyaret etmen gerekiyor. Ayakkabı numaralarının cm cinsinden hangi uzunluğa eş olduğuna bakmalı ve ayağını ölçerek karşılaştırmalısın. Ayağını ölçmek için bir beyaz kağıttan yardım alman yetiyor. Yere koyduğun sayfanın üstüne çıplak ayakla basarak en uzun parmakla topuk hizasını işaretlemeli ve bir cetvel yardımıyla aradaki mesafeyi ölçmelisin. Bu ölçü, beden tablosunda hangi numaraya denk geliyorsa onu sipariş verebilirsin. 
 • Ayakkabıyı denerken her zaman giydiğin kalınlıkta çorapların ayağında olmasına özen göstermelisin. 
 • Kadın yürüyüş ayakkabılarının dolabındaki yürüyüş kıyafetlerine uyumlu olmasına dikkat etmelisin. Kıyafetlerindeki ağırlıklı kadın spor tişört ve kadın spor tayt renklerine, desenlerine uyum gösteren yürüyüş ayakkabılarını çok daha kolay kombinleyebilirsin. 

En İyi Sporcu Yürüyüş Ayakkabısı Özellikleri Nelerdir?

En iyi sporcu yürüyüş ayakkabısı özelliklerini soruyorsan sana Asics yürüyüş ayakkabısı modellerini tanıtabiliriz. Asics kadın yürüyüş ayakkabısı, profesyonellerin tercihi oluyor. 

 • Arka ve ön kısımda yer alan patentli Gel destek sistemi, yürüyüşte doğal ayak hareketine izin veriyor. 
 • FlyteFoam orta taban geleneksel EVA köpükten çok daha hafif tasarlanıyor. Bu özellikler, yastıklama imkanını artırırken sıçramayı da destekliyor. 
 • Guidance Line teknolojisi, beden ağırlığını tabana ideal oranda yayıyor. Topuktan buruna uzanan dikey olukla esneklik kabiliyeti yükseliyor. 
 • Trusstic System ayağın yapısal bütünlüğünü korurken burkulma gibi kazaların önüne geçiyor. Stabilite sağlayan sistem sayesinde her adım daha sağlam atılıyor. 
 • Fluid Ride Orta Taban ile yürüyüş sırasında daha hafif bir ayakkabı ile daha iyi yastıklama ve sıçrama mümkün hale geliyor. 
 • AHAR özellikli sert kauçuk dış taban, en zorlu zeminlerde bile mükemmel yer tutuşu sunuyor. Aşınmaya dayanıklı yürüyüş ayakkabıları, uzun ömür vadediyor. 
 • Kullanılan özel mesh materyaller sayesinde ayaklarda nem ve hava transferi sağlanıyor. Ampifoam orta taban nem kontrolüne destek veriyor. Ortholite iç tabansa, hijyenik, kuru ve serin hisle yürümeyi garantiliyor. 
 • Dynamic DuoMax Support, destek ve dengeyi sağlayan DuoMax Support teknolojisinin son sürümü olarak kadın yürüyüş ayakkabılarında karşımıza çıkıyor. 
 • Yürürken rahatlık sunan yastıklı yaka ve dil bölümleri kullanıcıları karşılıyor. 

Profesyonel Sporcular İçin Yürüyüş Ayakkabısı Nasıl Olmalı?

Profesyonel sporcular için yürüyüş ayakkabısı seçiminde önce performans sergilenecek zemine, sporcunun pronasyonuna, mevsim şartlarına uygun modelin seçimi önem taşıyor. Ardından yürüyüş mesafesine göre beklentilere yanıt veren yürüyüş ayakkabılarına dikkat ediliyor. Uzun veya kısa mesafe yürüyüşlerde yararlanılan teknolojiler farklı olabiliyor. Örneğin uzun mesafe yürüyüşlerde daha fazla dayanıklılık, serinlik, kuruluk arzulanıyor. 

Söz konusu profesyonel sporcular olduğunda kaliteden ödün vermeyen, başarılı tasarımları dünya çapında tercih edilen, teknolojileri tescilli ayakkabıların tercihi önem taşıyor. Asics uzmanlık beklentisini karşılayarak profesyonel sporcuların antrenmanlarına eşlik ediyor. Yürüyüş tek başına bir spor sayıldığı gibi ısınma ve soğuma egzersizi olarak da tüm sporcuların rutinlerinde kendine yer bulabiliyor. Amatör ve profesyonel isimler, bedenlerinin ısınması için birçok farklı çalışmanın yanında, zaman zaman yürüyüşe de başvurabiliyor. 

Profesyonel sporcular için seçilen yürüyüş ayakkabılarının onların yürüyüş temposuna, ayak yapısına, egzersiz sıklığına uygun teknik özelliklere sahip olması önem taşıyor. Sen de eğer profesyonel spor çalışmaların için yürüyüş ayakkabısı tercih edeceksen Asics uzmanlığına güvenebilirsin. 

Yürüyüş Ayakkabısı

Asics sportif ayakkabıdaki tecrübesini 1949 yılından bu yana kullanıcıların deneyimine sunuyor. Neredeyse 100 yıla yaklaşan üretim tarihinde yetişkin yürüyüş ayakkabıları da önemli yer kaplıyor. Hem performans hem de lifestyle ayakkabılarla dünyada milyonlarca kişinin tercihi olan Asics, yüzlerce yürüyüş ayakkabısı ile bugün klasik sayılan modellere de imza atıyor. Ayrıca modern tasarımların, yenilikçi teknolojilerin ve geleceğin yürüyüş ayakkabılarının da altında yine Asics ismi yer alıyor. Yürümeyi sıradan bir aktivite olmaktan çıkaran, sportif bir etkinlik olarak konumlandırarak yürüyüş ayakkabılarına gereken özeni gösteren ilk markalardan olan Asics, yürürken ayakta varlığını unutturacak kadar hafif ve konforlu ayakkabı tasarımlarıyla her kadının dolabında yer almayı hak ediyor. Kadın yürüyüş ayakkabıları çeşitleri, egzersiz kıyafetleri veya günlük giyim ürünleriyle kombinlenerek kadınlara rahatlığın yanında şıklık da sunuyor. Renk renk, çeşit çeşit yürüyüş ayakkabıları, farklı kombinlerde kullanılarak kadınları kombin zahmetinden de kurtarıyor.  

Sen de kadın yürüyüş ayakkabısı almak istiyor ancak bir türlü hangi modeli tercih edeceğine karar veremiyorsan, Asics yeni sezon yürüyüş ayakkabısı koleksiyonunu incelemelisin. Farklı tarzlardaki kadınların beğenisini toplayan zevk sahibi tasarımlar, en rahat teknolojiler, yürümeyi sevdirecek detaylar ve geleceğin ayakkabı modasına yön veren modelleri Asics ile sana geliyor. Hemen ayak numarana uygun seçimi yaparak dolabında birbirinden havalı ikonik modellere yer verebilir, siparişini hızlı adımlarla oluşturabilirsin. Yürürken her adımın akıllarda iz bırakması için sen de Asics şıklığını kombinine taşıyabilirsin. Şimdi incele, sipariş ver! 

back to top
Filtreler