unisex  

Fiyata göre filtrele
Koşu Çantası (7 Ürün)
Filtreler
Daha Fazla Göster

Koşu sırasında kişisel eşyalarını yanında taşımakta zorlanıyor, profesyonel bir yardımcı arıyorsan Asics koşu çantası modelleri tam sana göre. Sağlıklı ve formda bir bedene kavuşmak için ter dökerken sana destek olacak, eşyalarının güvenle taşınmasını sağlayacak tasarımlar, aktif yaşama konfor katıyor. Her yaş grubuna, egzersiz temposuna, cinsiyete, zevke ve bütçeye uygun çeşitler bulunduran koşu çantaları, farklı ihtiyaçları karşılayacak alternatiflerle sana daha konforlu bir spor yaşamının sırrını veriyor. 

Koşu Çantası Modelleri

Sağlıklı bir şekilde egzersiz rutinini tamamlaman için tasarlanan koşu çantası modelleri, yükü bedenine eşit dağıtmak, ekstra ağırlık yapmamak, mümkün olduğunca sabit durarak konsantrasyona zarar vermemek ve elbette güvenle eşyaları muhafaza etmek üzere tasarlanıyor. Temel olarak iki çeşit koşu çantası dizaynından bahsedebiliriz: bel ve sırt koşu çantaları.

1)Bel koşu Çantası

Bele takılarak kullanılan, ancak sıradan bel çantalarından daha ince tasarımda hazırlanan bel koşu çantaları, ilk alternatifin. Özellikle yanında az sayıda ve düşük hacimde eşya taşıyacaksan onları tercih edebilirsin. Kompakt tasarımdaki ürünler, kısa süreli koşu antrenmanları için mükemmel bir seçim. Kemerini vücuduna göre ayarlayarak sabitleyebilir ve eşyalarının yanında olmasını sağlayabilirsin. Dilediğin her an kolaylıkla onlara ulaşabilir, kişisel eşyalarını kolaylıkla alabilirsin. 

2)Sırt Koşu Çantası

Uzun süreli outdoor aktiviteler için bel koşu çantaları yeterli olmayabiliyor. Bu durumda sırt koşu çantaları devreye giriyor. Ancak onları sıradan sırt çantalarıyla karıştırmamalısın, yelek gibi vücuda giyilen ve bu sayede hem ağırlıkların dağılmasını hem de çantanın sabit durmasını sağlayan sırt koşu çantaları, koşucuların gözdesi oluyor. Outdoor koşularda üstün konfor sağlayan yelek tipi sırt koşu çantalarını Asics koleksiyonunda görebilirsin. 

 

Bu alternatiflerin yanında kola takılan, telefon taşıma bantlarına da rastlayabilirsin. Koşu çantasından ziyade aksesuar olarak görülen bu ürünleri de telefon taşımak için tercih edebilirsin. 

Koşu Çantası Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

  • Ergonomik tasarım özellikleri bulundurmasına özen göstermelisin. Hem eşyaların ulaşılabilir olması hem de konforlu bir şekilde taşınması gerekiyor. Ayrıca, giydiğinde sana rahatsızlık vermemesi, vücudunun bir bölümüne fazla ağırlık yapmaması, yükü eşit dağıtması önemli görülüyor. 

  • Hafif malzemeden yapılan koşu çantalarını tercih etmelisin. 

  • Ürünlerin vücuduna tam oturmasına özen göstermelisin. Bol veya dar olmamalı, ayarlanabilir askılarla bedene tam uygun hale getirilmeli. 

  • Nasıl zemine uygun kadın koşu ayakkabısı seçiyorsan, koşu çantasını da egzersiz özelliklerine göre tercih etmelisin. Koşu temposuna, süresine, yanında taşıman gereken eşya hacmine, hava şartlarına uygun modelleri almalısın. 

  • Koşu çantalarının erkek veya kadın koşu kıyafeti ile uyumlu olmasına özen göstermelisin. Örneğin belinde kalın lastik olan bir erkek koşu taytı veya eşofmanı giyiyorsan, bel koşu çantaları ile rahat hissetmeyebilirsin. Benzer şekilde, üstün çok kalın olduğunda sırt koşu çantası giymek daha zor gelebiliyor. Seçtiğin erkek koşu kıyafeti ile koşu çantasının bir arada rahat hissettirmesine dikkat edebilirsin. 

  • Kombinlerin uyumlu görünüyor mu, kendini koşu çantası ile beraber şık hissediyor musun bakmalısın. Kendini iyi hissetmenin performansın için oldukça önemli olduğunu aklında tutabilirsin. 

Koşu Çantası Fiyatları

Her sportif tasarımda olduğu gibi koşu çantası fiyatları da öncelikle ürünlerin teknik özelliklerine göre belirleniyor. Sezon trendleri, stok durumu, dönemsel kampanyalar, özel gün indirimleri gibi diğer faktörler de koşu çantası fiyatlarını etkileyebiliyor. Her bütçeye uygun koşu çantaları Asics avantajlarıyla seni bekliyor. 

Sen de erkek koşu ayakkabısı ve kıyafet koleksiyonlarıyla profesyonel sporcuların tercihi olan Asics’i tercih ederek koşu için tasarlanmış en iyi ürünlere sahip olabilirsin.

back to top
Filtreler