unisex  

Fiyata göre filtrele
Salon Ayakkabısı (40 Ürün)
Filtreler
Daha Fazla Göster

Spor yapmanın faydaları artık hemen herkes tarafından biliniyor. Nasıl koşu sırasında koşu ayakkabısı giymek gerekiyorsa, söz konusu salon sporları olduğunda da salon ayakkabıları sahneye çıkıyor. Kapalı mekanlarda kullanılan ve salon sporları için uygun olan ayakkabılar, özellikle voleybol oynarken giyiliyor. Salonların zemin şartlarına uygun olmak için tasarlanan ve yüksek yer tutuşu dahil birçok özellik bulundurması gereken ayakkabılar iki temel parçadan oluşuyor. Saya ve taban… Ayakkabının tabanı ve taban dışında alan üst bölümleri, salon şartlarına uygun özellikler düşünülerek tasarlanıyor. Hem profesyonel karşılaşmalarda hem de amatör çalışmalar ve antrenmanlarda rahatlıkla tercih edebileceğin salon ayakkabıları arasında voleybol için tasarlanan alternatifler geniş yer ediniyor. Salon ayakkabıları, her adımlar senin daha verimli performans sergilemene destek oluyor. 

Salon ayakkabısı kullanmak öncelikle ayak sağlığı için önemli. Sert hareketlere, düz zeminlerdeki ayak kayması gibi kazalara karşı koruma sağlayan özel tasarımlar, tabandan yansıyan darbe etkilerini de emiyor. Ayrıca aradığın konforlu hissi, salon sporlarında ancak salon ayakkabılarında bulabilirsin. 

Salon ayakkabısı seçerken bu özellikleri bulundurmasına özen gösterebilirsin. 

 • Giydiğinde ayak parmakların, ön bölümde, sayanın iç kısmına değmemeli. 
 • Eğer farklı zeminlerde de kullanabileceğin bir alternatif arıyorsan, ürün dış taban özelliklerini incelemelisin. 
 • Denge sağlayan, stabilite vadeden ve pronasyon sorunlarına karşı sana destek oluşturan ayakkabıları kullanmalısın. Özellikle basış sorunun varsa içe veya dışa basarken ayağını nötr pozisyona taşıyacak alternatiflerden edinmelisin.
 • Salon ayakkabılarını denerken ayağında kullanırken giyeceğin çoraplar olmasına dikkat etmeli ve fit modelleri tercih etmelisin. 

Sen de birçok kullanıcı gibi salon ayakkabıları günlük yaşamda giyilir mi veya başka zeminlerde kullanılabilir mi diye düşünmüş olabilirsin. Günlük hayattaki hareket dinamiği daha çok yürüme formunda oluyor ve onun için yürüyüş ayakkabısı tercih ediliyor. Hareket biyomekaniği gereği, yürürken ayakkabıların ön kısmının daha geniş olması gerekiyor. Zira, ayakta yer alan tarak kemikleri, uzun yürüyüşlerde açılarak kullanıcıların dengeli adım atmasını sağlıyor. Ayrıca, salon zeminlerinde ayakkabılardan tam performans alabilmek için dış alanlardaki etkenlerle temas önerilmiyor. Hem hijyen hem konfor hem de ayakkabıdan alınacak verim bakımından, eğer ürünlerin dışarıda kullanılabileceğine dair bir bilgi yoksa, salon ayakkabılarını salon dışında kullanmamalısın. 

Salon Sporları Ayakkabısı Nasıl Olmalıdır?

Salon sporlarında en önemli nokta şüphesiz denge oluyor. Yapılan spor ne olursa olsun, düz ve pürüzsüz olan salon zeminlerinde stabilite sağlamak zorlaşıyor. Salon sporları için tasarlanan ayakkabılar nasıl olmalı sorusu şöyle yanıtlanıyor: 

 • Nasıl çim sahada futbol oynamak isteyen futbolcular altı çivili erkek spor ayakkabı modelleri tercih ederek güvenlik sağlıyorsa, salon kullanıcıları da zeminde yer tutuşu sağlayacak taban sistemlerine yöneliyor. Salonlarda, derin girinti çıkıntı bulundurmayan ve zemini iyi kavrayan tabanlar tercih edilmeli. Ayakkabılar özellikle kauçuk ve köpük dış tabanlar bulundurmalı. 
 • Salon ayakkabılarının dayanıklı ve uzun ömürlü olması gerekiyor. Özellikle yapılan spor, hareketler gereği sürtünme gerektiriyorsa, hem saya hem de tabanın sağlam olmasına dikkat etmelisin. 
 • Hareket çeşitliliği fazla olan sporlarda tam verim alınabilmesi için ayakkabıların esnekliği oldukça önemli. Rahatlık sağlayan ve harekete uyum sağlayan esnek modeller kullanılmalı. 
 • Salon ayakkabılarının ayağa tam oturması ve kesinlikle sıkmaması şart. Eğer salon ayakkabısı büyük olursa ayaklarda burkulma, düşme ve denge kaybı daha sık görülüyor. Dar ayakkabılar ise tahrişe neden oluyor. Bu nedenle ayakkabı numarasının sana uygun olduğundan emin olmalısın. 
 • Yoğun enerji harcanan ve ter dökülen sporlarda kullanılan salon ayakkabıları için nem ve hava transferi özellikleri de vazgeçilmez. Ayakkabının sana kuru hissettirmesi ve ayak ısısını ideal düzeyde tutmaya yardımcı olması gerekiyor. 
 • Salon ayakkabısı modellerinin uygun olduğu spor dalı ne olursa olsun, o sporun yapıldığı tüm zeminlerde salon modelleri kullanılamıyor. Zemine göre taban ve saya donanımı değiştiği için salon ayakkabılarının yalnızca salonda kullanılması oldukça önemli. 
 • Salonda yapılan sporlar, zaman zaman sert hareketlere ev sahipliği yapabiliyor. Sıçrama, koşma gibi hareketler içeren sporlar için kadın spor ayakkabı modellerinin orta taban desteklerinin güçlü olması gerekiyor. Tamponlama yetkinliği olan tasarımları seçmeye ihtiyaç duyuluyor.
 • Salon ayakkabılarının zevkini yansıtmasına da özen göstermelisin. Kolay kombinlenebilir ve egzersiz sırasında giydiğin kıyafetlere uyumlu modeller seçtiğinden emin olmalısın. 
 • Hafiflik de salon ayakkabılarında bulunması gereken özelliklerin başında geliyor. Salon ayakkabıları hafif olmalı, kullanıcılar için ekstra yorgunluk oluşturmamalı. 

Tüm bu özelliklerin yanında salon ayakkabılarının kaliteli olması en önemli gereksinim. Asics, salon ayakkabısı modellerini hazırlarken hiçbir tasarımda kaliteden ödün vermiyor. Kapalı alanlarda kullanılmak için özelleştirilen ayakkabıların tabanları oldukça düz ve yer tutuşu sağlam tasarlanıyor. Genellikle kauçuk tabanlar kullanılıyor. Böylelikle salon sporlarına gönül veren kullanıcılar, güvenle performans sergileyebiliyor. 

Salon Ayakkabısı Modelleri

Asics’in salon sporlarında giyilmek üzere tasarlanan ayakkabı modellerinin başında voleybol ayakkabıları geliyor. Kapalı alanlarda oynanan oyunda sporun dinamiğine tam uyum göstermesi gereken ayakkabıların doğru seçimi mükemmel performansın sırrını oluşturuyor. En çok tercih edilen salon ayakkabısı modelleri ise şöyle sıralanıyor: 

 • Futsal salon ayakkabısı modelleri: Salonlarda oynanan bir futbol türü olan futsal için özel salon ayakkabıları yapılıyor. Bu modeller futsal ayakkabıları olarak adlandırılıyor ve zaman zaman salon ayakkabısı modelleri içinde bulunabiliyor. 
 • Salon voleybolu ayakkabıları: Sert zeminde kullanıma uygun tasarlanan ürünlerde, darbe emicilik sunan tabanlar kullanılıyor. Kaygan zeminlerde yer tutuş sağlamak üzere hazırlanan dış tabanlar, kullanıcılara güven veriyor. 
 • Salon için kadın koşu ayakkabıları: Salonlarda kullanılan ve koşma dinamiğine uygun tasarlanan modeller, ayaklara, kas ve eklemlere üstün destek sağlama hedefiyle tasarlanıyor. Böylece hem zemin sertliği hem de koşu biyomekaniği nedeniyle ayakların zarar görmesi engelleniyor. 

Salon ayakkabılarının neden giyilmesi gerektiği konusu, doğru seçimin önemini ispat ediyor. Salon gibi sert zeminlerde eğer doğru ayakkabı olmadan egzersiz yaparsan büyük ihtimalle ayaklarına burkulma, çatlama hatta kırık bile yaşayabilirsin. Salon ayakkabıları giymek sakatlık ihtimalini en aza indiriyor. Özellikle sert hareketler içeren sporlarda ve sıçrama, ardışık hareket gerektiren egzersizlerde, salon ayakkabısı kullanılmadığında tabandan yansıyan şok etkisi ayaklarda ciddi zararlara yol açıyor. 

Salon ayakkabısı modelleri nerelerde kullanılır merak ediyor musun? 

 • Salon ayakkabılarını okulun kapalı spor sahasında giyebilirsin. Beden eğitimi derslerini kapalı salonlarda yapıyorsan, rahatlıkla salon ayakkabısı alabilirsin. 
 • Kapalı alanda, sert zeminde salon voleybol oynamak için salon ayakkabıları arasında listelenen voleybol seçeneklerini satın alabilirsin. 
 • Futsal meraklısıysan, yani sert zeminde oynanan futbolu oynamak istiyorsan sıradan kramponlar değil kesinlikle futsal için tasarlanan salon ayakkabıları giymelisin. 
 • Sert zeminde koşmak hobilerin arasında ise, salon ayakkabıları arasında listelenen ve egzersize uygun olan alternatiflere yönelebilirsin. 
 • Masa tenisi, tenis, badminton ve hentbol gibi sporlar için özel tasarlanan salon ayakkabılarını bulabilirsin. Bu sporlardan birini yapıyorsan ve etkinlik alanı bir salonsa, sen de kapalı alanlar için tercih edilen egzersiz ayakkabılarını seçebilirsin. Ancak aldığın salon ayakkabısının yaptığın egzersiz için olduğundan emin olmalısın. Örneğin salon tenisi oynamak için futsal ayakkabısı tercih etmemelisin. Ancak bazı ayakkabıların açıklamalarında “voleybol, hentbol, badminton gibi sporlar sırasında kullanılmaya uygundur.” ifadesi yer alıyor. Eğer alacağın modelde bu bilgi varsa, rahatlıkla ilgili sporlarda ayakkabıyı kullanabilirsin. 

Salon Ayakkabısı Özellikleri

Asics, egzersiz gereklerine ve sert zemine uygun tasarladığı çeşit çeşit salon ayakkabılarıyla seninle. Sen de salon ayakkabısı özelliklerini tüm detaylarıyla inceleyebilir, dilediğin salon ayakkabısını Asics koleksiyonundan hemen sipariş verebilirsin: 

 • Kapalı saha ayakkabıları, olağanüstü yastıklamayla ayaklara koruma vadediyor. Asics imzalı Gel teknolojisi, adında “Gel” ifadesi bulunan Asics ayakkabılarda yer alıyor. Jel desteği ile her ayakkabı darbe yönetiminde uzman bir modele dönüşüyor. Denge ve stabilite vadeden destekler, Asics ayakkabıların birçoğunda bulunuyor. 
 • Trusstic System adı verilen orta ayak özelliği, bükülmeyi kontrol ediyor. 
 • AHAR dış taban teknolojileri, dış tabana mükemmel kavrama özelliği ekliyor. Böylelikle kapalı sahada atılan adımlar çok daha sağlam oluyor. NC Rubber gibi bazı ayakkabılarda bulunan diğer dış taban nitelikleri, hızlı dönüşlerde, sıçramalarda kolaylık ve güven oluşturuyor. 
 • Bazı ayakkabılarda yer alan çıkartılabilir taban astarı hareketle beraber ayakkabı içinde oluşan nemi emerek konfor etkisini güçlendirir. 
 • Asics’in bazı salon ayakkabıları “voleybol, hentbol, badminton” gibi birden çok kapalı alan sporunda kullanılabilir özellik taşıyor ve bu sayede fonksiyonellik kazanıyor. Bir ayakkabıyla birden çok spor yapabilmenin konforunu Asics’in kapalı saha ayakkabılarıyla yaşayabilirsin. 
 • Flytefoam orta taban teknolojileri, uzun veya kısa mesafede mükemmel geri tepme ve tepki verme performansı sergiliyor. Flytefoam özellik çeşitleri farklı modellerde yer alıyor. 

Asics kapalı saha ayakkabıları hem kadın hem de erkek kullanıcılar için onlarca alternatif bulunduruyor. Yılın trendlerini göz önüne seren şık tasarımları, konfor sağlayan teknolojileri ve her zevke uygun çeşitleriyle salon ayakkabıları, kapalı alanda spor yapma keyfini artırıyor. Aslında kapalı alanda spor yapmanın birçok farklı avantajı var. Şüphesiz ilk sırada hava şartlarından etkilenmemek yer alıyor. Hava soğuk ve yağışlı olsa da salonda spor yapmanın konforu eksilmiyor. Genellikle takım sporlarının gerçekleştirildiği kapalı salonların sosyalleşme için mükemmel alanlar olmaları da avantajlar arasında kendine yer buluyor. Ayrıca, açık havadaki zeminlerde farklı engeller, egzersiz verimini düşüren pürüzler yer alabiliyor. Oysa kapalı sahalarda düz sahada egzersiz yapmanın konforu doyasıya yaşanıyor. Sen de dört mevsim antrenmanlar için kapalı sahaları seçebilir, salonda yapılabilen sporları tercih ederek dış alanda yaşayabileceğin birçok sorunu geride bırakabilirsin. Ayrıca, salon sporları yapan kişiler, dışarıdan izole bir alanda bulundukları için spor için ideal olan şartlar da kolaylıkla sağlanıyor. Işık düzeyi, ısı, nem, rüzgar ve zemin spora özel tasarlandığından, hız kazanmak, verim sergilemek kolaylaşıyor. 

Profesyonel sporcuların tercihi olan Asics salon ayakkabılarını, izlediğin salon maçlarında sporcuların üzerinde görebilirsin. En sevilen badminton sporcunun maçlarında, masa tenisi müsabakalarında, hentbol karşılaşmalarında veya voleybol turnuvalarında profesyonel sporcular Asics’e güveniyor. Sen de profesyonelsen onlardan biri olabilir, değilsen amatör heyecanını profesyonel ayakkabılarınla güçlendirerek daha iyi performans gösterebilirsin. Salon sporlarında bir adım daha ileriyi hayal etmek, hedeflerini gerçekleştirebilmek için Asics salon sporu ayakkabıları seninle. Sen de en avantajlı fiyatlara, en trend tasarımlara ve üstün teknolojilere Asics salon ayakkabılarıyla ulaşabilirsin. Her biri farklı bir teknoloji sunan, birbirinden havalı dizaynları ile sahaların yıldızı olan ayakkabılardan dilediğini sipariş verebilirsin. Hemen salon ayakkabılarından edinmek ve Asics kalitesini deneyimlemek için tek yapman gereken asics.com.tr’u ziyaret etmek. Onlarca sporcu ayakkabısını hemen inceleyebilir, sana en uygun alternatifi kolaylıkla bularak sepete atabilirsin. Kullanıcı dostu sipariş adımlarını kolaylıkla geçerek en kısa sürede kapalı alanlarda kullanabileceğin ayakkabılarını dolabına ekleyebilirsin. 

back to top
Filtreler