Değişim ve İade

İADE PROSEDÜRÜ


İade Koşulları

Satın aldığınız ürünü, fatura tarihinden itibaren 30 gün içerisinde faturanız ile birlikte tarafımıza anlaşmalı kargo firmamız ile ücretsiz göndererek iade edebilirsiniz. Ayrıca Asics Zorlu ve İzmir İstinyePark mağazalarımızda iade işlemi yapılabilmektedir. İade ettiğiniz ürün karşılığında iade çeki verilir. (İade çeki Asics Zorlu ve İzmir İstinyePark mağazalarımızda geçerlidir.) Mağazadan iade işleminde nakit iade ya da kredi kartına iade yapılmaz.
Kullanılmış, ambalajı açılmış veya benzeri nedenlerle orijinalliğini kaybetmiş ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.
Ürünler, ambalajında, eksiksiz ve hasarsız olarak teslim alındığı haliyle iade edilmelidir.
Ürün iadesi için kesinlikle ürünün faturasıyla birlikte gönderilmesi, ürünün kullanılmamış olması ve size ulaştığı şekilde tüm aksesuarları ile birlikte teslim edilmesi gerekmektedir.
www.asics.com.tr´den almış olduğunuz ürünlerin iade işlemleri online satış birimimiz tarafından gerçekleştirilmektedir.
Gelen ürün öncelikle asics.com.tr inceleme ekibi tarafından incelenir. asics.com.tr inceleme ekibi üründe ve ambalajında herhangi bir açılma, bozulma, kırılma, tahrip, yırtılma ve kullanılma durumu tespit ederse ürünü iade almayacak ve bedelini iade etmeyecektir.
İade onaylandığında, yasal süre olan 10 ( on ) iş günü içerisinde ürün ücreti kredi kartınıza iade edilir. Bu süre asics.com.tr’ye iade ettiğiniz ürünü teslim alınmasıyla başlar.
İade ürünlerinde karşı ödeme olarak Yurtiçi kargoya teslim edebilirsiniz.
Fatura üzerindeki değişim bölümünün boş olarak gönderilmesi durumunda ürün tutarı kadar üyeliğinize alışveriş kuponu yüklenir.
İade için gönderdiğiniz ürünlerin kargo takip numarasını almanız gerekmekte olup aldığınız gönderi kodu ile kargonuzun teslim durumunu kargo web sitesi üzerinden kontrol edebilirsiniz. Gönderilen kargoların sorumluluğu göndericiye aittir.

İade Adresi: (Sadece online alışverişler için geçerlidir)
Akçaburgaz mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu cad. no: 3 Esenyurt - İSTANBUL
Yurtiçi Kargo İade Kodu: 429129234 + Kolay İade Kodu
İadeler Yurtiçi Kargo ile gönderilmelidir. Başka kargo şirketlerinden gelen karşı ödemeli paketler kabul edilmemektedir.

İnceleme Koşulları

Kullanılmış ürünlerin tamamının değişim/iade işlemlerinde inceleme sonucundaki karara göre aksiyon alınmaktadır.
İnceleme yasal süreci 30 iş günüdür.
Ürün, satın alınan bayii/mağaza aracılığı ile inceleme formu doldurularak, ürüne ait fatura ile birlikte incelenmek üzere birime gönderilir.
Firmamızda inceleme işlemi ürünün, birime ulaştığı günü takiben 2 gün içerisinde gerçekleşip karar onay ise mağazanın sorgusu ile bilgi verilmektedir. Üretimden kaynaklı bir hata bulunamamış ise incelenmiş ürün içinde inceleme raporu sunularak mağazaya kargo edilmektedir.

Online mağazamızdan alınan ürünlerle ilgili aşağıda bulunan inceleme adresimize ürünü faturası ile beraber gönderebilirsiniz. Karşı ödemeli kargolar kabul edilmemektedir. Göndermiş olduğunuz ürün kargolarını tarafımıza ulaşıp ulaşmadığına dair teyit etmenizi rica ederiz. Onay gören inceleme ürünleri için adınıza fatura tutarında kupon kodu tanımlanmaktadır. Tanımlanan kupon sadece online mağazamız da geçerlidir. İncelemelerde para iadesi yapılmamaktadır.

İnceleme sonuçları e-mail olarak tarafınıza iletilmektedir.


İnceleme Departmanı Adresi (Sadece online alışverişler için geçerlidir)

Akçaburgaz mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu cad. no: 3 Esenyurt - İSTANBUL
Yurtiçi Kargo İnceleme Kodu: 1052620043

Bilgi almak istediğiniz konular için Hafta içi 09:00-18:00 saatleri arasında, 0850 488 02 22 numaralı müşteri iletişim merkezimizi arayabilirsiniz.

back to top
Filtreler