unisex  

Fiyata göre filtrele
Sırt Çantası (2 Ürün)
Filtreler
Daha Fazla Göster

Spor sırt çantası, omuzlara asılan bir çanta türüdür ve çoğunlukla günlük kullanım, seyahat, kamp veya trekking gibi faaliyetler için tercih edilir. Sırt çantaları farklı boyut ve şekillerde olabilir ve farklı malzemelerden üretilmiş olabilirler. Bazı sırt çantaları su geçirmez malzemelerden yapılırken, bazıları hafif ve dayanıklı naylon veya polyester kumaşlardan yapılır.

Sırt çantaları birkaç bölmeden oluşur. Ana bölme, büyük eşyaları taşımak için kullanılırken, ön bölme, küçük eşyalar ve aksesuarlar için tasarlanmıştır. Yan cepler, su şişesi veya diğer küçük eşyalar için kullanılabilir. Bazı sırt çantaları, bel kemeri veya göğüs kayışı gibi ek destek özellikleriyle birlikte gelir ve bu özellikler, çantanın ağırlığını dengelemek ve sırtınızın rahat kalmasını sağlamak için kullanılır.

Seyahatten açık havada yürüyüşe kadar geniş bir yelpazede rahatlıkla kullanılabilen sırt çantasının her zevke uygun farklı çeşitleri mevcuttur. İşlevsel özelliklerine, malzemelerine, modellerine ve renklerine göre sınıflandırılabilen bu pratik taşıma çözümü, geniş bir yelpazeye hitap ediyor. Resmi sırt çantaları işyerinde de kullanılabilirken, renkli ve baskılı modeller özellikle öğrenciler arasında popülerdir. Ayrıca el ve omuz aksesuarları yerine kullanılabilen küçük, şık sırt çantaları da birçok kombinin yıldızı haline geliyor. Mini sırt çantaları ve küçük sırt çantaları, yüksek topuklu ayakkabılarla da giyilebilen modelleriyle mevcut ürün yelpazesini genişletiyor. Doğru seçimi yapmak için kişisel giyim tarzınızı ve kullanım amacınızı göz önünde bulundurmanız gerekiyor.


Spor Sırt Çantası Çeşitleri

Mevcut sırt çantası çeşitlerinin bir kısmı şunlardır:

 • Trekking Sırt Çantası: Trekking, yürüyüş, tırmanış ve benzeri doğa sporları için özel olarak üretilmiş sırt çantasıdır. Dayanıklı malzemelerden yapılmış ve sırtınızı desteklemek için özel bir şekilde tasarlanmıştır. Çoğunlukla, büyük bir ana bölme, ön cepler, yan cepler ve farklı ekipmanlar için özel bölümleri vardır.
 • Bisiklet Sırt Çantası: Bisiklet sırt çantaları, bisiklet sürerken hareket özgürlüğünüzü koruyacak şekilde tasarlanmış bir çantadır. Su geçirmez malzemelerden üretilirler ve sırtınızı rahatlatmak için özel bir şekle sahiptirler. Bisiklet sırt çantaları genellikle göğüs kemeri, bel kemeri ve reflektörler gibi özelliklerle birlikte gelirler.
 • Fitness Sırt Çantası: Fitness sırt çantaları, spor salonuna gitmek veya farklı fitness ekipmanlarını taşımak için kullanılır. Çoğu zaman, su geçirmez malzemelerden yapılmışlardır ve bir dizi özel bölme ile donatılmıştır. Öte yandan, ayakkabılar, havlu ve diğer fitness ekipmanları için özel bölümleri de vardır.
 • Kayak Sırt Çantası: Kayak sırt çantaları, kayak, snowboard ve diğer kış sporları için üretilmiştir. Su geçirmez malzemelerden üretilir ve ekipmanları taşımak için özel bölümleri mevcuttur. Ek olarak, kayak botları için özel cepleri ve kayak kaskı için özel bölmeleri de bulunur.
 • Plaj Sırt Çantası: Plaj sırt çantaları, plajda rahat bir gün geçirmek için gereken tüm malzemeleri taşımak için üretilen bir çanta türüdür. Su geçirmeyen malzemelerden yapılır ve şemsiye, havlu, güneş gözlüğü ve plaj oyunları gibi öğeleri taşımak için özel bölmeleri bulunur.


Yüksek Kaliteye Sahip Spor Sırt Çantası Çeşitleri

Spor çantalarının ana işlevi büyük olmalarıdır, bu nedenle aynı anda birçok eşyayı taşıyabilirler. Her yere kolayca yerleştirilebilecek kadar büyüktürler. Birçok nesneyi taşımak için kullanılan bu tip çantalar, kullanıcılar tarafından kolaylıkla hareket ettirilebilir. Ayrıca çanta bir araç içinde taşınacaksa bagaj veya koltuk üzerine kolayca yerleştirilebilir. Yolculuk özel araçlar yerine şehirlerarası araçlar veya uçak gibi diğer araçlarda gerçekleşecekse, kullanıcıların kendi kabinlerine rahatlıkla yerleştirilebilir. Seyahat için kullanılan spor çantalarının çoğu deri çantalardır. Kullanıcıların kabinlerine el bagajı olarak yerleştirilecek boyuttadırlar. Spor çantaların çok sayıda bölme ve geniş iç hacim gibi özelliklerinin yanı sıra ürünün alt kısmında tasarımı hasardan koruyan sert bir kısım bulunur. Bu sayede çantanın içinde bulunan eşyalar gereğinden fazla hareket ettirilmez ve hassas aletler zarar görmez. Ayrıca, içine ne kadar çok eşya konulursa konulsun ürünün görünümünden asla ödün verilmiyor. Yan panellere eklenen file bölümler, çantaya işlevsellik açısından ek özellikler kazandırıyor. Bu bölümlerde ıslak ve nemli eşyalar rahatlıkla saklanabilirken, su ya da diğer içecekleri de rahatlıkla taşımak mümkün oluyor. Islanabilecek ya da nemlenebilecek tüm bu eşyalar sırt çantasının içi yerine dışında taşınıyor. Bu da kişinin sırt çantasını güvenle kullanmasını sağlıyor. Bu file bölmelere ek olarak, standart bölmeler de ürüne çok fazla işlevsellik katıyor. Bu ayrı bölmeler, kişinin kaybetmekten korktuğu anahtar, kalem ve cüzdan gibi önemli araçları güvenle saklamak için kullanılabilir. Arzu edilen bir diğer özellik de bölmelerin fermuar veya düğme gibi çeşitli aksesuarlarla kapatılabilmesidir. Bölmeleri kilitleme imkanı kullanıcılara ek güvenlik sunar. Bu küçük ama etkili detaylar spor çanta kullanımını artıran unsurlardır. Kullanıcılar içinde kendilerini güvende ve rahat hissettikleri ürünleri satın almak isterler. Bu özelliklere sahip tüm çanta çeşitleri konfor ve güvenlik açısından mükemmel ürünlerdir.


Kombininizi Tamamlayacak Spor Sırt Çantası Modelleri

Konfor her zaman şıklık ile eş anlamlı değildir. Ancak sırt çantaları için durum böyle değildir. Farklı renklerde, boyutlarda, şekillerde ve yük kapasitelerinde üretilen sırt çantaları, her tür kıyafetle kombinlenebilir ve günlük yaşamda kullanılabilir. Bu ürünler sayesinde şıklık ve konfor bir arada sunulabilir. Sırt çantaları online seçeneklerle farklı modellerde mevcuttur. Siyahtan beyaza tüm renklerde, farklı desen ve dokularla tasarlanmış çantalar bulabilirsiniz. Tek renkle sınırlı kalmayan siyah ve beyaz kumaş sırt çantası modellerinin yanı sıra hayal edebileceğiniz tüm tonlardaki seçeneklerle de kombinlerinizi tamamlayabilirsiniz. Farklı tasarımlara sahip modeller de mevcut. Özellikle kadın spor çantası söz konusu olduğunda göze çarpan seçenekler bulunuyor. Erkekler daha sade bir tasarım beğendiklerinden kaynaklı olarak erkek spor çantası modelleri daha azdır. Saten kumaş sırt çantası modelleri ile sadece sportif değil, aynı zamanda şık kombinlerinizin de tamamlayıcısı olabilirsiniz. Aynı zamanda daha sportif, dik duruşuyla kanvas sırt çantası da tercih edilebilecek seçeneklerden biri olabilir.


Erkek Sırt Çantası Modelleri

Günümüzde, bu tarz eşyalar unisex olarak üretiliyor olsa da özel olarak erkek ve kadın sırt çantaları bulunuyor. Erkek spor çanta modeli ise en çok tercih edilen erkek sırt çantası modellerinden birisidir. Onun dışında çanta modelleri şu şekildedir:

 • Klasik Sırt Çantası: Basit ama şık bir tasarıma sahip klasik sırt çantaları, iş veya günlük kullanım için popülerdir. Çoğunlukla sağlam malzemelerden üretilmiştir ve ana bölme, ön cepler ve yan cepler gibi farklı bölmeleri vardır.
 • Spor Sırt Çantası: Spor yaparken veya seyahat ederken kullanılabilecek spor sırt çantaları, dayanıklı ve su geçirmez malzemelerden yapılmıştır. İçine rahatça sporcu ayakkabısı veya koşu ayakkabısı sığdırabileceğiniz bu çantanın ergonomik özellikleri vardır ve ağırlığı dengelemek için bel kemeri ve göğüs kayışı gibi özelliklerle birlikte gelir.
 • Deri Sırt Çantası: Deri sırt çantaları, şık bir görünüme sahip olan erkekler için popüler bir seçenektir. Deri malzeme, çantaya güçlü ve dayanıklı bir yapı sağlar. İş veya özel etkinliklerde kullanılmak üzere tasarlanmıştır.
 • Günlük Sırt Çantası: Günlük kullanım için tasarlanan sırt çantaları, işe gitmek veya okula gitmek için idealdir. Daha çok orta boyuttadır ve ana bölme, ön cepler ve yan cepler gibi farklı bölmeleri vardır.
 • Askı Sırt Çantası: Askı sırt çantaları, farklı bir tasarıma sahip olan ve omzunuza veya belinize asılan bir sırt çantası türüdür. Çoğunlukla küçük boyutlarda ve hafiftirler, ancak yeterli alan sunarlar. Seyahat veya yürüyüş için idealdirler.
 • Laptop Sırt Çantası: Laptop sırt çantaları, laptop taşımak için tasarlanmıştır ve ek destek ve koruma özelliklerine sahiptirler. Çok çeşitli boyutlarda ve stillerde mevcutturlar ve iş veya okul için kullanılabilir bir çantadır.


Kadın Sırt Çantası Modelleri

İki cinsiyet için çantalar artık ortak gibi gözükse bile, ayrı ayrı çantalarda bulunuyor. Kadınlar için mevcut sırt çantası modelleri şu şekildedir:

 • Şık Sırt Çantası: Şık sırt çantaları, özel etkinlikler veya iş toplantıları gibi özel durumlar için idealdir. Üretiminde deri veya süet gibi malzemeler kullanılır ve ince detaylar ve işlemelerle süslenirler.
 • Spor Sırt Çantası: Spor sırt çantaları, spor yapacağınız zaman kullanabileceğiniz, içine eğer basketçi iseniz basket topu, tenis oynayan birisi iseniz tenis kıyafetleri ve diğer spor eşyalarınızı rahatça koyabileceğiniz bir çanta türüdür. Kolay taşınabilir ve kaliteli üretim malzemesi ile rahatça kullanabilirsiniz.
 • Deri Sırt Çantası: Deri sırt çantaları, şık bir görünüme sahip olan kadınlar için popüler bir seçenektir. Deri malzeme, çantaya güçlü ve dayanıklı bir yapı sağlar. Genellikle iş veya özel etkinliklerde kullanılmak üzere tasarlanmıştır.
 • Kanvas Sırt Çantası: Kanvas sırt çantaları, rahat ve hafif bir görünüme sahiptir. Genellikle geniş ve işlevsel bir tasarıma sahiptirler ve birkaç büyük bölme, ön cepler ve yan cepler gibi farklı bölmeleri vardır.
 • Askı Sırt Çantası: Askı sırt çantaları, her iki cinsiyetinde kullanabileceği, ortak bir çanta türüdür aslında. Küçük ve kolayca taşınabilir. Yürüyüş veya kısa süreli seyahatler için kullanışlı bir çantadır.


Spor Sırt Çantası Modelleri ve Özellikleri Nelerdir?

Spor, herkesin hayatının bir parçası olması gereken bir faaliyettir. Sporun bu kadar önemli işlevlere sahip olması, sportif faaliyetler için ihtiyaç duyulan öğelerin sürekli geliştiği anlamına gelir. Spor faaliyetlerini daha sağlıklı ve keyifli hale getirmek için kullanılan alet ve ekipmanların da uygun kalitede olması gerekir. Spora ayrılan zaman günlük hayattaki diğer aktivitelere kıyasla giderek kısaldıkça, pratik ürünlere duyulan ihtiyaç da artıyor. Sonuç olarak, bu ihtiyaçlara yönelik pratik ürünlerin sayısı her geçen gün artıyor. Bunlardan en önemlisi de spor çantaları. Her kullanıcı için kendi modeli, kendi tasarımları ve renkleri olan spor çantaları, farklı kullanımlar için üretiliyor. Spor yapan ve çanta seçerken sportif bir tarza sahip olanların günlük hayatlarında da spor çantaların tercih edildiği ortaya çıkıyor. Günlük kullanımın yanı sıra, özellikle spor ekipmanlarının taşınması için çantaların işlevselliği de dikkate alınıyor. Üreticiler bu amaçla çanta çeşitlerine gerekli tüm unsurları özenle ekliyor. Bir çantanın pratik olabilmesi için her şeyden önce kolay taşınabilir olması gerekir. Sporda kullanılan giysi ve ekipmanların çokluğu ve sporun yorucu bir aktivite olması nedeniyle çantanın bu malzemeleri pratik bir şekilde taşıyabilmesi gerekir. Spor çantalarına bu özelliği kazandırmak için üreticiler saplara ve askılara özellikle dikkat ediyor. Bu özelliği sağlamak için modeller genellikle arkadan ya da yandan askılı olarak üretiliyor. Ayrıca düzenli olarak farklı obje ve aksesuarların taşınabilmesi için bölme ve cep sayısı da oldukça fazladır. Spor çantaları da aktif olarak kullanıldığı için kullanılan malzemelerin kalitesine özellikle dikkat edilmesi gerekir. Dış kısım sağlam, dayanıklı malzemelerden yapılmış olmalıdır. Spor çantaları için istenen bu özellikler, onları günlük olarak kullananlar için de bir avantajdır.

Spor çantaları yelpazesi erkek spor çantası, kadın spor çantası ve unisex çantalar olarak ayrılabilecek ürünler içerir. Her bölümün kendine özgü avantajları vardır. En popüler modeller sırt çantası tarzı spor çantalarıdır. Sırt çantası modelleri, çanta türü ne olursa olsun kullanım kolaylığı ile ayırt edilir. Çanta, herhangi bir manuel işlev olmadan kolayca taşınabilir. Özellikle büyük spor sırt çantaları birçok ürünü aynı anda rahatça taşımanıza olanak tanır. Spor çantalarının kullanımı konusunda şüphe uyandırabilecek bir nokta ise çantanın farklı hava koşullarında kullanımıdır. Bu aşamada tasarım outdoor spor çantalar, özellikle soğuk ve yağışlı havalarda güvenle kullanılabilir. Adından da anlaşılacağı üzere outdoor çantalar, tüm dış hava koşullarına dayanacak şekilde üretiliyor. Bu çantaların diğer türlere göre en büyük avantajı dayanıklılığı ve pratikliğidir. Farklı ürünler arasında seçim yaparken sorun yaşamamanız için hangi sporu yapmak istediğinize ya da neye ihtiyacınız olduğuna karar vermeniz gerekir. Ayrıca ne zaman kullanılacaklarına ve hangi eşyaların taşınacağına da karar vermeniz gerekir. Çantada hangi kıyafet ve eşyaları taşımak istediğinize satın almadan önce karar verirseniz, yeni bir satın alma işlemi yapmanıza gerek kalmaz ve çantayı olabildiğince verimli bir şekilde kullanabilirsiniz. Bu nedenle çantanın boyutlarının taşımak istediğiniz eşyalarla uyumlu olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Bir spor çantası satın alırsanız, onu günlük yaşamın yanı sıra spor aktiviteleri için de kullanabilirsiniz. Eğer birden fazla amaç için kullanmayı planlıyorsanız, ürünün renklerine dikkat etmeniz gerekir. Renkler, çantayla birlikte günlük olarak giyilebilecek kıyafetlerle uyumlu olmalıdır. Uygun desen ve tasarımlar seçilmelidir.


Sırt Çantası Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Uzun süre kullandığımız bir eşya olduğundan sırt çantası alırken dikkatli olmalıyız. Sırt çantası alırken dikkat edilmesi gerekenler şunlardır:

Boyut: Sırt çantanızın boyutu, taşımak istediğiniz eşyalara göre belirlenmelidir. Küçük bir çanta, sadece günlük ihtiyaçlarınızı taşımak için ideal olabilirken, daha büyük bir çanta, seyahat ederken veya iş için gerekli ekipmanları taşımak için daha uygun olabilir.

Malzeme: Sırt çantanızın malzemesi, kullanım amacınıza ve kişisel tercihlerinize göre belirlenmelidir. Örnek olarak, spor yaparken veya seyahat ederken kullanılmak üzere su geçirmez bir malzeme daha uygun olabilirken, iş veya özel etkinliklerde kullanılmak üzere deri gibi daha şık bir malzeme tercih edilebilir.

Omuz Askısı ve Bel Kemeri: Sırt çantanızın omuz askıları ve bel kemeri, taşıma konforu açısından çok önemlidir. Omuz askıları, omuzlarınızın üzerinde rahatça taşınabilecek şekilde ayarlanabilir olmalıdır. Bel kemeri, ağırlığı belinize taşıyarak omuzlarınızı rahatlatır.

Bölme Sayısı: Sırt çantanızın bölme sayısı, ihtiyaçlarınıza göre seçilmelidir. Örneğin, okul için bir çanta satın alıyorsanız, birden fazla bölme ve cebe sahip bir çanta almak isteyebilirsiniz.

Ağırlık: Sırt çantasının ağırlığı, taşımak istediğiniz eşyalara göre değişebilir. Ancak, çok ağır bir çanta, omuzlarınızda ve belinizde ağrı ve yorgunluğa neden olabilir.

Marka: Sırt çantanızın markası, kalite ve dayanıklılık açısından önemlidir. Ünlü markaların sırt çantaları genellikle daha yüksek kaliteli malzemelerden yapılmıştır ve daha uzun ömürlü olabilirler.

Fiyat: Sırt çantanızın fiyatı, bütçenize göre belirlenmelidir. Ancak, çok ucuz bir çanta, düşük kalite malzemelerden yapılmış olabilir ve kısa bir süre içinde bozulabilir.


Şık ve Kullanışlı Spor Sırt Çantasını Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yüksek düzeyde işlevsellik gerektiren durumlarda, sırt çantası seçerken belirli faktörlerin dikkate alınması gerekir. Spor kıyafetlerini taşımak için tasarlanan çantalar, cilt sağlığını korumak için nefes alabilen malzemeden yapılmış olmalıdır. Öte yandan, dış mekan kullanımı ve seyahat için tasarlanan sırt çantaları su geçirmez ve dayanıklı olmalıdır. Bir okul sırt çantası için önemli bir kriter de onu kullanacak kişinin beden ölçüleridir. Farklı yaş grupları için, çocukların boyutlarına göre uyarlanmış genişlik ve uzunluklara sahip sırt çantaları vardır. Ergonomik bir sırt çantası seçimi çocukların fiziksel gelişimi için çok önemlidir. Kaliteli bir sırt çantası önerirken malzemelerin özellikleri mevsime ve kullanıma göre belirlenir. Birçok firma spor sırt çantasının yanında birçok spor malzeme üretimi yapar. Bu malzemelerden bir taneside dizliktir. Dizlik üretimi kadınlar ve erkekler için ayrı modellere sahiptir. Kadın dizlikler daha canlı renklere sahipken erkek dizlik daha sade tasarımlara sahiptir.


Sırt Çantası Fiyatları

Malzeme ve tasarım bir sırt çantasının fiyatı için çok belirleyicidir. Bununla birlikte, satıcının inisiyatifi de benzer ürünler için geniş bir fiyat aralığına yol açabilir. İyi zamanlarda, en iyi sırt çantası markaları bile son derece ucuz alternatifler sunar. Hangi tür sırt çantalarının kaliteli, hangilerinin düşük fiyatlı olduğuna karar vermek için aynı zamanda kampanya dönemlerini de gözlemlemek önemlidir. Sırt çantalarının indirime girdiği tüm dönemleri anında görebilmeniz ve farklı satıcıların aynı ürün için belirlediği tüm fiyatları karşılaştırabilmeniz doğru tercihi yapmanıza yardımcı olacaktır. Beklenti ve ihtiyaçlarınızı belirledikten sonra online sitelerde zevkinize en uygun sırt çantası modellerini tüm fiyat alternatifleriyle inceleyebilirsiniz. Fiyat karşılaştırmalarını kolaylaştıran ve size en uygun seçenekleri sunan keyifli alışverişin adresi elinizin altında.

Spor çanta fiyatları, malzemeye, markaya ve boyuta göre değişebiliyor. Eğer gerçekten kaliteli bir çanta istiyorsanız normalin üstünde bir ücret vermeniz gerekebilir. Standart bir çanta alacaksınız normal düzeyde bir fiyat öderseniz. Şayet, daha alt bir kalitede, geçici bir çanta alacaksanız eğer, normalin altında bir ücret öderseniz. Tavsiye edilen, tabi kaliteli bir çanta almak. Sonuçta bu eşyaları uzun süre boyunca kullanıyoruz ve bu yüzden de kaliteli almamız gerekiyor.

Tarzınıza Uygun Spor Sırt Çanta Modelleri Asics'te!

Spor yaparken kullanabileceğiniz, kişiliğinize ve tarzınıza uygun çantaları Asics’te bulabilirsiniz. Çeşitli ürün yelpazesi sayesinde zevkinize uyan herhangi bir çantayı seçebilirsiniz.

back to top
Filtreler