unisex  

Fiyata göre filtrele
Soket Çorap (47 Ürün)
Filtreler
Daha Fazla Göster

Ayak bileklerinin, birkaç santimetre üstüne dek uzanan çoraplara soket çorap adı veriliyor. Günlük yaşamda hem kadın hem de erkekler tarafından en çok tercih edilen modellerden olan ürünler, evde dinlenirken veya yoğun bir gün içinde çalışırken kullanıcılara konfor sağlıyor. Üstelik pantolonlar, taytlar, etek ve elbiselerle kolaylıkla kombinlenebilmesi, kullanıcılar için avantaj vadediyor. Hatta son yıllarda yükselen terlik ve çorap giyme modası sayesinde, günümüzde uzun çorap modelleri bileksiz ayakkabılar, terlikler ve sandaletlerle dahi giyiliyor.


Sokak modasının adeta ayrılmaz bir parçası haline gelen ürünler, desenli ve desensiz alternatifleri ile her kullanıcının dolabında yerini alıyor. Öyle ki, onlarca soket çorap çifti günlük, spor için veya ev konforu sağlama misyonuyla çekmeceleri dolduruyor. Sen de hem şık hem de kaliteli soket çorap modelleri arıyorsan Asics koleksiyonunu incelemelisin. Uzun konçlu, desenli, sportif, yalın tasarımlı, birbirinden şık ve konforlu ürünü Asics ayrıcalıkları ile bulabilir ve hemen sipariş verebilirsin.


Peki aksesuar seçerken dikkat etmen gerekenler neler? Öncelikle ürünün dokuma materyaline, iplik özelliklerine bakmalısın. Ardından dikiş kalitesini ve tekniğini kontrol etmelisin. Ürünlerin bileğe tutunduğu kısımdaki lastiklerin cildi sıkmamasına ve ayaktan kaymamasına özen göstererek seçim yapmalısın. Buna ek olarak, nem emicilik, hava transferi, şok emicilik, yastıklama gibi özellikleri alışveriş sırasında değerlendirmeyi unutmamalısın.

Soket Çorap Modelleri

Her kullanıcının dolabında olması gereken temel soket çorap modellerini senin için listeliyoruz. Sen de her çeşitten edinerek ihtiyaçlarını karşılayabilirsin.

  • Koşu çorapları: Spor sırasında kullanabileceğin ürünler sert hareketlere karşı ekstra yastıklama etkisi vadediyor. Dayanıklı burun ve topuk kısımları ürünlerin uzun süre kullanılabilmesini ve sağlam olmasını sağlıyor. Üstelik hızlı kuruma ve nem emicilik vücut ısısındaki artış ve terleme ile oluşabilecek rahatsızlık hissinin önüne geçiyor.
  • Uniseks kısa çoraplar: Hem kadın hem de erkeklerin kullanabileceği tasarımlar, yalın görünümleri ile her kıyafete kolaylıkla uyum gösteriyor. Geniş beden skalası sayesinde hemen her ayak numarasına uygun bir ürün kolaylıkla bulunuyor.
  • Logolu soket tasarımlar: Asics koleksiyonunda en sık göreceğin soket çorap tasarımları logo taşıyanlar oluyor. Hem Asics kalitesini ilan eden hem de üzerindeki amblemle şıklık vadeden ürünler, çift renkle dizayn ediliyor. Tasarımlarda çoğunlukla kontrast renk tonları kullanılıyor.
  • Bilekli alternatifler: Ayak bileğini destekleyerek konfor sağlayan, ayağın arka kısmında yer alabilen hafif çıkıntılı kesim sayesinde kolay giyip çıkarılan bilekli soket çoraplar, günlük yaşamın vazgeçilmezi oluyor.
  • Çoklu paketler: Asics koleksiyonunda göreceğin soket çoraplar, çoğunlukla çoklu paketler halinde sunuluyor. Böylelikle kullanıcılar hem konforlu çoraplara çok daha uygun fiyatlarla sahip oluyor hem de rahat hissettiren ürünlere çok sayıda renk seçeneği ile kavuşuyor.

Soket Çoraplar Nasıl Kombinlenir?

Erkek spor çorap modelleri, ayakkabıların cilde direkt temasını önlediği için ayakkabı ürünlerinin ömrünün çok daha uzun olmasına yardımcı oluyor. Çünkü ayakta oluşan nem, dökülen ölü deriler ayakkabıya temas ettiğinde bakteri üremesine fırsat veriyor. Bu da kötü koku oluşumuna ve ayakkabının yıpranmasına sebep oluyor. Bu nedenle dışarı çıkmak için hazırlayacağın her kombinde soket çoraplara yer vermen gerekiyor. Peki soket çoraplar nasıl kombinlenir?


Sportif kombinlerin hepsinde kendine yer bulan soket çorap modelleri çoğunlukla erkek fitness taytı ile ayakkabı arasından hafifçe görünüyor. Kıyafetlerle uyumlu renklerde olan çorap tasarımları, yalın tarzları ile kombinin seçkin görünümünü tamamlıyor. Zaman zaman kontrast renklerde veya yakın tonlarda seçimlerle kombinde uyumun belirginleşmesi sağlanıyor. Örneğin bembeyaz bir kombinde siyah soket çoraplar kullanman veya gri kıyafetlerin olduğu bir kombin hazırlarken antrasit renk soket çoraplarla tarzını tamamlaman mümkün.


Ayrıca kombin yaparken giyim tarzın ile aksesuarın stilinin uyumlu olmasına özen göstermelisin. Örneğin kadınların abiye kıyafetlerle beraber kombinleyebilmesi için pamuklu günlük çoraplar yerine tülden yapılmış tasarımlara rastlanıyor. Kumaş, tarz ve renk uyumunu gözeterek senin için en doğru soket çorap modellerine ulaşabilirsin.


Buna ek olarak ayakkabının bilek boyuna da dikkat etmelisin. Örneğin yüksek tabanlı ve yakalı erkek koşu ayakkabısı modellerini daha uzun boya sahip olan seçeneklerle beraber giyebilirsin. Böylelikle ayakkabının cilt ile temasını en aza indirebilir ve sürtünme ihtimalini ortadan kaldırabilirsin. Zira ürünler aynı zamanda ayakların sürtünme nedeniyle tahriş olmasının da önüne geçiyor.

Soket Çorap Fiyatları

Her üründe olduğu gibi soket çorap fiyatlarını da tasarımların malzemeleri, üretim teknolojileri ve tasarım detayları belirliyor. Bunun yanında yapılan dönemsel indirimler, ürünlerin stok durumu, sezon trendleri ve alışverişe özel promosyonlar soket çorap fiyatları üzerinde etkili oluyor. Buna bağlı olarak ürünlerin fiyatlarını karşılaştırırken birçok faktörün etken olabileceğini aklında tutmalısın.


Alışveriş sırasında senin için uygun ürünleri belirlemeli ve özelliklere göre yapacağın seçim sonrasında fiyatları gözden geçirmelisin. Asics koleksiyonunda tüm ürünler fiyat/performans arasındaki dengeyi koruyarak kullanıcılara sunuluyor. Sen de bu güvenle ve Asics kalitesine duyacağın inançla rahatlıkla sipariş oluşturabilirsin. Asics tasarımlarının uzun ömürlü, dayanıklı olduğunu ve spor için destek sunmak üzere tasarlandığını aklında tutmalısın. Üstelik koleksiyonda hemen her beğeniye, kullanıcı bedenine, giyim tarzına, spor branşına ve bütçeye uygun seçenekler yer alıyor. Sana uygun bir alternatifi Asics soket çoraplar arasında bulacağından emin olabilirsin.

Soket Çorap Çeşitleri Asics'de

Asics kalitesinin ürünü olan soket çorap çeşitleri, sahip olduğu özelliklerle günlük rahatlık ihtiyacına yanıt oluşturuyor. Örneğin tüm modellerin hızla aşınan burun ve topuk kısımları özel dokumalar ile sağlamlaştırılıyor. Ayrıca kadın koşu ayakkabısı içine giyilmek üzere tasarlanan alternatifler, özel yastıklama sağlayan tabanlarla tamamlanıyor. Böylece sert hareketlerde bile şok etkili daha kolay emiliyor ve her adım daha güvenli hale geliyor.


Üstelik Asics imzalı modellerde, hafiflik en önemli özelliklerden biri. Çabuk kuruyan özel kumaşlar nemle ağırlaşmıyor, nemi vücuttan uzaklaştırarak daha ferah hissetmeyi garanti ediyor. Bunun yanında, kemer desteği sunan özel dizayn, egzersiz sırasında veya günlük hareketlerde ayak kemerinin tam olarak desteklenmesine imkan tanıyor.


Sürtünmeyi azaltan kumaşlar, kolay kombinlenebilen renk seçenekleri, cilde nazikçe tutunan konçlar, ayağa tam oturan sıkı iplikli örgüler ve ayak hareketini kısıtlamayan kesimler, Asics markasını işaret ediyor. Kadın, erkek ve çocuk kullanıcılar için onlarca modelde yüzlerde seçenek vadeden Asics’in çoklu paketleri ise birim fiyatta büyük avantaj sağlıyor. Çoklu soket çorap paketleri alan kullanıcılar, ihtiyaçlarını tek sipariş ile karşılarken bir yandan da avantajlı alışverişin keyfini sürüyor.


Sen de Asics Türkiye’nin en sevilen ürünlerini inceleyebilir, zaman kaybetmeden sipariş verebilirsin. Asics, vücut ısısını dengelemeye yardım eden, ayak kemerini destekleyen, tabandan yansıyan şok etkisini yastıklamaya imkan tanıyan birbirinden kullanışlı soket çoraplarla her anında yanında. Antrenmanda, evde, günlük yaşamda veya işte aradığın desteği onlarda bulabilirsin. Hemen ayak numarana uygun seçimi yaparak ürünleri sepete eklemen mümkün. Eğer hangi numaranı dana uygun olduğundan emin olamıyorsan, beden seçeneklerinin hemen yanında yer alan beden tablosundan yararlanabilirsin. Bu sayede ayağına tam uyacak seçeneği belirleyerek zaman kaybetmeden sipariş oluşturabilirsin. Haydi baştan aşağı konfor vadeden Asics ürünleri ile sen de sokağa çık! Aktif yaşamın tadını çıkar, hayata karış!


back to top
Filtreler