unisex  

Fiyata göre filtrele
Spor Giyim (321 Ürün)
Filtreler
Daha Fazla Göster

Hayatın daha aktif geçmesi kişilerin motivasyonları, yaşam sevinci ve sağlığı üzerinde olumlu etkiler gösteriyor. Spora hayatta yer açmak ise günlük yaşamın kaosu içinde her zaman çok kolay değil. Spor yaparken giyilebilen konforlu spor giyim ürünleriyle sen de egzersizi daha çok sevebilirsin. Spor giysiler yalnızca egzersiz sırasında giyilmiyor. Günümüzde trend kazanan çabasız şıklık modası, sportif kıyafetlerin her geçen gün daha çok tercih edilmesine yardımcı oluyor. Son derece kullanışlı olan tasarımları okulda, işte, gezide, eğlencede hatta özel bir davette bile giyebilirsin. Şıklığın rahat hissetmekle ve öz güvenle mümkün olduğunu bilenler arasındaysan, sen de sana en konforlu hissi armağan eden Asics spor giysileri inceleyebilirsin. 

Spor giysilerin standart kıyafetlerden ayırt edilmesini sağlayan birçok nokta var. Bu özellikler, spor kıyafetlerin neden tercih edilmesi gerektiği sorusunu da yanıtlıyor. 

 • Spor için tasarlanan kumaşların birçoğunun içeriğine baktığında daha çok sentetik maddeler görebilirsin. Sentetik karışımlı kumaşlar nemi çekerek ağırlaşmak yerine dışarı transfer ederek kuru hissettiriyor. Özellikle uzun süreli egzersizler yaparken mutlaka spor kumaşlardan imal edilen giysileri seçmelisin. 
 • Günlük kıyafetlerde hareket özgürlüğünü kısıtlayan birçok kesim bulabilirsin. Konfordan ziyade estetik kaygılarla tasarlanan günlük kıyafetlerle hareket etmekte zorlanabilirsin. Oysa spor giysi tasarımlarında konfor da estetik kadar önem taşıyor ve tasarımlar bu bakışla oluşturuluyor. Bu nedenle, hareket özgürlüğü her tasarımda kullanıcılara armağan ediliyor. 
 • Spor giysilerde yalın tasarımlar ön planda. Desenlerin daha az kullanıldığı, minimalist ve yalın giysiler, vitrinlerde daha çok yer alıyor. Spor giysileri, tasarımlarındaki cazibeyi sadelikten alıyor. 
 • Sıradan kıyafetler, vücut ısısının dengelenmesi gibi bir misyon taşımıyor. Oysa sportif kıyafetlerde nefes alan mesh parçalar, hava transferi vadeden dokular görebilirsin. Bu sayede vücut ideal ısı düzeyinde kalıyor. 
 • Spor giysi kumaşı olarak da anılan spandex kumaşlar kırışmıyor, bu nedenle kullanıcılar ütü gibi zahmetlere girmiyor. 

Spor Kıyafetleri

Egzersiz sırasında dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan biri elbette kıyafet seçimi. Spor kıyafetlerin doğru seçilmesi halinde, performansını oldukça artırabilirsin. Bunun yanında özellikle sert hareketler içeren egzersizlerde, doğru kıyafet kullanımı sakatlık risklerini azaltıyor. Hava koşullarına direnç oluşturan, konforlu hissettiren ve kullanıcıların hareket kabiliyetini kısıtlamayan spor kıyafetleriyle egzersiz verimi de yükseliyor. 

Spor kıyafetler arasında neler sayılabilir merak ediyorsan sportif tarzdaki her parçayı, sporda ihtiyaç duyulan her ürünü spor giyim kategorisinde sınıflandırabileceğini bilmelisin. Örneğin, erkekler için eksiksiz bir spor kombin yaparken içinde mutlaka erkek spor atlet  veya tişört yer alıyor. Erkekler açık hava veya salon sporları yaparken kombinlerinde erkek spor şort, tayt ve eşofmanları tercih ediyor. Tüm bu ürünler spor kıyafetleri arasında kategorize ediliyor. Kombinin tamamlayıcısı ise spor için tasarlanmış erkek ayakkabılar oluyor. 

Kadın Spor Giyimi Nasıl Olmalıdır?

Kadınların spor kıyafet kombinleri söz konusu olduğunda parçalar biraz değişiyor. Kadınlar için eksiksiz sportif bir kombinde muhakkak spor için tasarlanmış sütyenler yer alıyor. İç giyim ürünlerinin spora özel yapılması, kadınların spora daha iyi konsantre olmasına yardımcı oluyor. Ayrıca, spor sırasında sabit tutulan göğüsler sayesinde hareket kolaylığı da tanıyor. Kadınların spor giyim kombinlerinde üst bölüm genellikle tişörtler ve sweatshirtlerle tamamlanıyor. Kimi zaman sadece sütyen de kullanılabiliyor. Alt giyimde ise eşofman, şort ve taytlar dikkat çekiyor. Ancak eğer tenis gibi ikonik kıyafetleri olan sporlar yapılıyorsa, etek ve elbiseler de kullanıcıların seçimi oluyor. Kombinler ayakkabı ve çantalarla tamamlanıyor. 

Spor giysi kombinleri yaparken birçok kullanıcı vücutlarının daha formda görünmesini arzu ediyor. Eğer sen de onlardansan önerilerimize kulak verebilirsin.

 •  Daha ince göstermek istediğin vücut bölgen neresi ise, o alanda desensiz, düz kıyafetler tercih etmelisin. Örneğin bacakların kalınsa ve daha ince görünsün istiyorsan desensiz kumaşlara yönelebilirsin. 
 • Boyunun uzun görünmesi için midi boy taytlardan uzak durmalısın. Uzun bir tayt veya mini bir şort giyerek altına yüksek tabanlı kadın veya erkek koşu ayakkabısı giyebilirsin. 
 • Kamufle etmek istediğin bölgelere değil, ince kısımlara dikkat çekmek için ince vücut bölgelerinde daha dar kesimler tercih edebilirsin. Örneğin eğer üst bedenini kamufle etmek için üstüne oversize bir parça seçerken altına tayt giyebilirsin. 
 • Omuzlarını geniş ve yüksek göstermek istiyorsan halter yaka tercih edebilirsin.
 • Boynunu uzun göstermek için V yakalı modelleri seçebilirsin. 
 • Eğer omuzların çok genişse denge sağlamak adına altına bol eşofmanlar giyebilirsin. Omuzlarını daha dar göstermek için yuvarlak yaka spor kıyafetleri kullanabilirsin. 

Kadın spor giyimin öncelikle konfor sağlaması gerekiyor. Diğer bir deyişle, kadınlar ürünleri giydiklerinde kendilerini iyi ve rahat hissetmeli. Ayrıca kadınların şıklık anlayışlarına uygun kombinler olmalı. Hem teknik hem de dizayn açısından kullanıcıların beklentilerine yanıt veren sportif seçimler yapılmalı. Bakım kolaylığı, dayanıklılık ve kalite de spor kıyafetlerde bulunması gereken diğer özellikler. 

Spor Kıyafeti Nasıl Seçilir?

 • Kumaşın nefes almasına dikkat etmelisin. 
 • Kışlık bir seçim yapıyorsan sıcak tutmasına, yazlık spor giysilerin serin hissettirmesine bakmalısın. 
 • Kıyafetler bedenine tam olmalı, büyük veya küçük beden kıyafetler tercih etmemelisin. 
 • Spor kıyafetlerin hafif olmasına özen göstermelisin. Ürünlerin hem kolay taşınabilmesi hem de konforlu hissettirmesi için hafiflik büyük önem taşıyor. 
 • Kumaşların ve dikişlerin yumuşak olmasına özen göstermelisin. 
 • Sağlamlık dikkat etmen gereken bir diğer nokta oluyor. 
 • Eğer gece saatlerinde, açık havada egzersiz yapmayı tercih ediyorsan üzerinde yansıtıcı parçalar bulunduran kumaşlara yönelmelisin. Böylelikle az ışıkta bile kolaylıkla görülebilirsin.

Çoğu zaman en kaliteli spor giyim ürününün en pahalı alternatif olduğu düşünülüyor. Oysa bu bilgi bazen yanlış sonuçlar verebiliyor. Asics’in her tasarımı, aynı kalite anlayışının izlerini taşıyor. Spor giyim ürünlerinin fiyatları, ürünlerin kullanılacağı mevsime, uygun olduğu egzersize göre taşıması gereken teknik özelliklere, kullanıcı beklentilerine göre değişiyor. Dönemsel kampanyalar ve stok durumu gibi değişkenler de fiyat üzerinde rol oynuyor. Birçok değişken söz konusu olduğu için fiyatın kalite için tek kıstas olduğu söylenemiyor. Ürün özelliklerini dikkatle incelemeli ve ilk elemeyi üründen beklentilerine göre yapmalısın. Ardından seçenekleri fiyatlarına göre karşılaştırabilirsin. Böylelikle hem bütçene uygun seçeneği hem de senin için en iyi spor giysisini bulabilirsin. 

Tüm bilgilere ek olarak, spor kıyafet seçiminde, kumaşların bakım yöntemlerini de değerlendirmelisin. Çamaşır makinesinde yıkanabilen, hızlı kuruyan, leke tutmayan kumaşları seçerek hayatını kolaylaştırabilirsin. Spor giysi bakımı yaparken (Eğer spandex kumaştan yapılan bir giysiyi temizleyeceksen) kesinlikle yumuşatıcı kullanmamalısın. Deterjanla yıkanan çamaşırları gölge bir yere asarak kurutmalısın. 

Sen de spor giyim ve spor ayakkabılarıyla dünyada profesyonel sporcuların tercihi olan Asics’e güvenebilirsin. Çeşit çeşit kıyafetlerle sportif stilin öncüsü olan Asics, her yaştan kullanıcının dolabında konforun karşılığı oluyor. Sade tasarımları, kumaş kalitesi, dayanıklılığı ve teknolojileriyle akıllarda iz bırakan bir imaj oluşturmanı sağlayan kıyafetlere hemen sahip olabilirsin. Asics’in her sezon yenilenen koleksiyonunu  inceleyerek beden seçebilir, ardından kolaylıkla siparişini verebilirsin. Üstelik Asics’te hem kadın hem de erkek spor giyim ürünleri yer alıyor. Dilersen partnerinle uyumlu bir silüet oluşturmak için Asics’in unisex parçalarından yararlanabilirsin. 

back to top
Filtreler