unisex  

Fiyata göre filtrele
Su Geçirmez Ayakkabı (3 Ürün)
Filtreler
Daha Fazla Göster

Kışın kar altında, baharda yağışlı zamanlarda kullanıcılar su geçirmez ayakkabı modelleriyle rahatlığı deneyimliyor. Asics su geçirmez tasarımlarıyla ayakların dışarıdaki nemi hissetmesini önlüyor. Aynı zamanda ısı yalıtımı da sağlayan ayakkabılar, kış soğuklarını, nemi ayakkabının dışında bırakıyor. Böylelikle her hava şartında açık hava aktivitelerine katılmak mümkün hale geliyor. Sporda, günlük yaşamda, çalışma alanlarında, gezilerde Asics’in su geçirmez teknolojileriyle konforlu hissedebilirsin. Dört mevsim aktif yaşayarak hayatın tadını çıkarabilir, sağlıklı yaşama adım atabilirsin. 

Asics’in su geçirmez ayakkabı teknolojilerini yakından tanıyabiliriz: 

 • Gore-Tex sayalar: Gore-Tex adıyla anılan saya teknolojisi, su damlalarının ayakkabının iç yüzüne geçmesini engelliyor. Ancak bu özellik kışlık ayakkabı içinde hareket ve vücut sıcaklığı dolayısıyla oluşan nemin dışarı çıkmasını engellemiyor. Yoğun hareket sonucu ayakta oluşan ter ve su buharı, Gore-Tex sayadan çıkarı çıkabiliyor. Böylelikle, ayaklar kuru kalıyor, ferah hissediyor ve dışarıdaki nem ayağa ulaşmadan uzaklaştırılıyor. 
 • AHAR dış taban tasarımı: Asics’in üstün ayakkabı teknolojilerinden AHAR dış tabanlar, su geçirmez ayakkabılarda kendine yer buluyor. Böylelikle su geçirmeyen sayalar, yüksek yer tutuşu sunan tabanlarla tamamlanıyor. Islak, nemli zeminlerde bile ayaklar yere sağlam basabiliyor. 
 • Su iticilik özelliği sunan materyaller: Asics markalı ayakkabılarda, suya dayanıklılık düzeyleri değişiyor. Water resistant adı verilen teknik özellik, su iticilik ve suya karşı dayanıklılık anlamına geliyor. Neme karşı koruma düzeyi modelden modele değişiyor. Kimi ayakkabılarda waterproof ayakkabı bilgisiyle maksimum su geçirmezlik sunulurken, kimilerinde water resistant ile su iticilik olduğu vurgulanıyor. 

Temel özellikler bu şekilde sıralansa da Asics ayakkabıların tabanlarında dengeli ve stabil bir duruş sağlayan birçok farklı teknolojinin izi görülüyor. Tüm özellikleri inceleyerek kendine en uygun tasarımı bulabilirsin. 

Su Geçirmez Spor Ayakkabı

Kış aylarında egzersiz yapmak, açıkhava etkinliklerine katılmak su geçirmez ayakkabılarla artık imkansız değil. Egzersiz için uygun hava koşulu beklemekten yorgun düşenlerdensen, sen de su geçirmez spor ayakkabıları keşfedebilirsin. Peki su geçirmeyen spor ayakkabıları sıradan modellerden ayıran özellikler neler biliyor musun? 

 • Su geçirmeyen saya özellikleri arasında yalıtım ilk sırada yer alıyor. Su kaydırma özelliği bulunduran, su yalıtımı sunan ayakkabılar, nefes almaktan geri kalmıyor. Gore-Tex saya ile donatılan modeller, dışarıdaki nemin içeri girmesini engellerken içerideki havanın dışarı çıkmasına yardımcı oluyor. 
 • Yastıklama su geçirmez modeller için özel geliştirmelerle karşımıza çıkıyor. Konfor sağlayan Gel teknolojisi, yastıklama beklentisine üstün rahatlıkla cevap oluşturuyor. 
 • İç tabanlarda yumuşaklık vadeden Asics su geçirmez spor ayakkabılar ile ayağın hem rahat hissetmesine hem de tamponlama desteği almasına imkan doğuyor. 
 • Asics ayakkabıların ayırt edici nitelikleri arasında yer alan gelişmiş orta taban destekleri, su geçirmez spor ayakkabılarda da karşımıza çıkıyor. Bu sayede sert hareketlerde oluşan şok etkisi ayakkabı tarafından emiliyor ve ayakların zarar görmesi engelleniyor. 
 • Dış taban teknolojileri, kauçuk veya köpük alt tabanlarla birleşiyor. Bu sayede, ayakkabılarda üstün yer tutuş sağlanıyor. Kaygan zeminlerde bile ayakların kaymasına mani olan özellikler sayesinde su geçirmez ayakkabılar kullanıcılara kendilerini çok daha güvende hissettiriyor. 

Su Geçirmez Ayakkabı Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Herhangi bir ayakkabı alırken dikkat etmen gereken kriterler, söz konusu su geçirmez ayakkabılar olduğunda da geçerliliğini koruyor. Öncelikle, ayakkabıların su geçirmezlik özelliğini hangi standartlarla aldığına dikkat etmelisin. Ayakkabılar su geçirmezlik için hangi testlere yanıt veriyor? Uluslararası sertifikalara sahip mi, materyalleri yeteri kadar kaliteli mi kontrol etmelisin. Kalite konusunda şüphe duymamak adına Asics’in tescilli modellerini tercih edebilirsin. 

Su geçirmez ayakkabıların, tam ayak numarana uygun olması gerekiyor. Giydiğinde kesinlikle ayak parmakların ayakkabının ön bölümünü eğmemeli. Ayakkabılar kesinlikle ayaklarına büyük veya küçük gelmemeli. Eğer yanlış numara seçersen ayaklarının tahriş olduğunu veya tam olarak desteklenmediğini fark edebilirsin. Bu durumda konforlu hissetmek maalesef mümkün olmuyor. 

Ürünlerin iç taban, orta ve dış taban özelliklerini dikkatle incelemeli, seçim sırasında estetik kadar teknik özelliklere de dikkat etmelisin. Hangi teknolojiler üründe mevcut, tasarımlar hangi teknik destekleri sağlıyor bakarak sana en uygun su geçirmez ayakkabıyı kolaylıkla bulabilirsin. İç tabanda yastıklama, orta tabanda şok etkisine karşı destek, dış tabanda ise yer tutuş özelliklerini incelemelisin. 

Su itici özellik gösteren ayakkabıların bakım gereksinimleri diğer modellerden farklı olabiliyor. Sipariş vermeden önce ayakkabıların nasıl temizleneceği konusunda bilgi sahibi olman gerekiyor. Doğru bakımla uzun süre ayakkabıların ilk günkü performansını koruyabilirsin. 

Ayakkabıların  yaptığın sporlara, günlük aktivitelerine  uygun olup olmadığını kontrol etmelisin. Örneğin, koşuyla ilgileniyorsan suya dayanıklılık vadeden kadın koşu ayakkabısı modellerinden birini seçebilir veya erkek koşu ayakkabısı ile yağışlı günlere konfor katabilirsin. Su geçirmezlik kadar egzersizlere uygunluk da rahat hissetmek için önemli görülüyor. 

Su Geçirmez Ayakkabı Nasıl Seçilir?

Mümkünse, ayakkabıları deneyerek almalısın. Denediğin gün ayağında ayakkabıları giyerken kullanacağın kalınlıkta çoraplar olmasına özen göstermelisin. Böylelikle ayaklarına uygun numarayı daha kolay ayırt edebilirsin. Ayrıca, uzun yolculukların ardından ayakkabı denememeli, vücudunun herhangi bir nedenle ödem tuttuğu zamanlarda ayakkabı seçmemeye özen göstermemelisin. Su geçirmez ayakkabıların bulundurması gereken özellikler şöyle sıralanıyor, seçim sırasında modellerde bu niteliklerin bulunduğundan emin olmalısın: 

 • Modeller hafif olmalı, kullanıcıları yormamalı. 
 • Nefes almalı, hava ve nem transferinden ödün vermemeli. 
 • Kullanılacağı egzersize uygunluk göstermeli. 
 • Ayağa tam oturmalı, büyük veya küçük gelmemeli. 
 • Yeterince esnek olmalı, ayak hareketlerine uyum sağlamalı. 
 • Dayanıklı ve kaliteli malzemelerden imal edilmeli. 
 • Bakımı kolay olmalı. 
 • Teknik özellikleri kullanılacak koşullar için beklentileri karşılamalı. 

Tüm bu gerekliliklerin yanında su geçirmez ayakkabıların kullanıcıların estetik anlayışına uygun olması gerekiyor. Kolay kombinlenebilen tasarımların seçilmesi hayatı büyük oranda kolaylaştırıyor. Sen de alışveriş öncesinde sık giydiğin, su geçirmez spor ayakkabılarını kombinleyeceğin parçaları incelemeli ve renk, tarz açısından uygunluğu kontrol etmelisin. Örneğin sık sık kullandığın puffer mont ile ayakkabıların şık görünmesine dikkat edebilirsin. Böylelikle şık görünüm hazırlayabilir, ayakkabıları giydiğinde kendini daha özgüvenli hissederek hedeflerine ulaşmayı kolaylaştırabilirsin. 

Kışlık Su Geçirmez Ayakkabı

Kışın giyilecek su geçirmez modeller kışlık su geçirmez ayakkabılar arasında sıralanıyor. Kışlık tasarımlarda, ayakları sıcak tutacak özel astara, iç taban özelliklerine ve karda yer tutuşu sağlayan özel alt taban niteliklerine rast gelebilirsin. Asics dört mevsim yeni koleksiyonlarla kullanıcılarını karşılıyor. Sezonun trendlerini yansıtan ve ihtiyaçlarına yanıt veren kışlık su geçirmez ayakkabılar sayesinde kullanıcılar hem havalı görünüme hem de mevsim gereksinimlerini karşılayan konfora ulaşıyor. Kış mevsimine özel çözümler sunan kışlık su geçirmez ayakkabılar, Asics teknolojilerini yansıtan özellikleriyle her koşulda aktif yaşam sürmeyi kolaylaştırıyor. 

Asics, alanında bir numara olan profesyonel sporcuların tercihi olan tasarımlarıyla seninle. Hem egzersizlerde hem de günlük kullanımda rahatlığın anahtarı olan su geçirmez ayakkabıları hemen sipariş verebilirsin. Sokak modasının beğeni kazanan tasarımlarını tercih ederek, her koşulda açık hava etkinliklerde en iyi performansı sergileyebilirsin.Yağışlar maceracı yanına engel olmasın istiyorsan sen de su geçirmez modellerle tanışmalısın. Asics koleksiyonunda hem kadın hem de erkekler için birbirinden kullanışlı alternatifler seni bekliyor. Zaman kaybetmeden ürünleri inceleyerek seçimini yapabilirsin. 

back to top
Filtreler