unisex  

Fiyata göre filtrele
Tenis Çorabı (14 Ürün)
Filtreler
Daha Fazla Göster

Raket, ayakkabı, giysi ve aksesuarlar iyi bir tenis performansının sırrı. Bunun yanında bir çift kaliteli ve konforlu çorabın önemini de unutmamalısın. Doğası gereği, durma, ani ve çok yönlü hareket içeren sporda, doğru tenis çorabı giymelisin. Bu sayede kendini çok daha rahat hissedebilir, kontrolün sende olduğundan emin olabilirsin. Çünkü yoğun efor sarf edilen tenis sırasında ayaklar tere maruz kalıyor. Kadın tenis ayakkabısı içinde oluşan su buharı, ıslak hissettiriyor. Üstelik bakteri üremesine neden olarak uzun badede kötü koku sorunu yaratıyor. Bunu engellemek için tasarlanan tenis çorabı modelleri ise normalden daha çok destek ve dolgu içeriyor. Hem egzersiz hem de günlük yaşamda kullanılabilen modeller ekstra konfor vadediyor. Kuru hissettiren, konforlu, mükemmel destek sunan tenis çoraplarını yakından tanımak ister misin?


Tenis çorabı çeşitleri arasında farklı boylarda alternatifler bulabilirsin. Ayrıca kalınlıklarına göre değişen farklı tenis çorapları da Asics koleksiyonunda yer alıyor. Kullanıldığı mevsime, ayakkabı özelliklerine, kullanıcı beklentilerine bağlı olarak farklı kalınlıkta çoraplar seçebilirsin.

Tenis Çorabı Nasıl Seçilir?

Oyunda konfor sunacak, performansını destekleyecek tenis çorapları seçmen çok kolay. Öncelikle tam ayak numarana uygun olan ürünleri tercih etmelisin. Bunun için kadın veya erkek tenis ayakkabısı numaranı referans alabilirsin. Eğer ayak numarandan emin değilsen, bir kağıt, kalem ve cetvel ile hemen ölçüm yapabilirsin. Düz bir kağıdın üstüne çıplak ayakla bastıktan sonra topuğunun hizasını işaretlemelisin. Ardından en uzun parmağını da kalemle kağıt üstüne belirlemen gerekiyor. Sonra iki çizgi arasındaki mesafeyi ölçerek ayağının cm değerini bulman mümkün. Devamında beden tablosu üzerinden bu değere karşılık gelen numaraya ulaşabilirsin.


Tenis çorabı seçerken kortta ne kadar uzun süre geçiriyorsan o kadar kalın çoraplara yönelmelisin. Oyun süresi ne kadar uzunsa dayanıklılık ve destek ihtiyacı da o kadar artıyor. Ayrıca mevsim şartlarına uygun seçimler yapmayı da ihmal etmemelisin.


Teknik kriterlerin ardından dizayn üzerinden elemeye geçebilirsin. Senin için en uygun tenis çorabı modelini bulmak için tarzına uygun alternatifleri belirlemelisin. Hatta oyun sırasında tercih ettiği tenis eteği gibi kıyafetlerle uyumu da gözetebilirsin. Kolay kombinleyebileceğin, kıyafetlerinle uyumlu çoraplar alarak tarzını yansıtabilirsin. Son olarak tenis çorabı fiyatlarını kıyaslamalısın. Seçtiğin ürünler arasından en avantajlı tenis çorabı hangisi, böylelikle kolaylıkla bulabilirsin.

Tenis Çorabında Bulunması Gereken Özellikler

İyi bir tenis çorabının taşıması gereken çok sayıda özellik bulunuyor. Profesyonel sporcuların tenis çorabı seçerken dikkat ettiği bu kriterleri sen de kullanabilirsin. Tenis çorabında bulunması gereken özellikleri öğrenerek en iyi tenis çorabı çeşitlerine ulaşabilirsin. İşte o nitelikler:

 • Tenis sporunda hem dikey hem de yanal hareketler mevcut. Çok yönlü hareket ekstra sürtünme anlamına geliyor. Tenis çoraplarında yer alan özel dokumalar ekstra sürtünmeyi önlüyor. Kullanıcıların daha ferah hissetmesine ve yere sağlam basmasına imkan tanıyor.
 • Ani başlama ve durma hareketlerinde çorabın kullanıcılara gerekli desteği vermesi önemli. İdeal tenis çoraplarının ayağa tam oturması ve ani hareketlerde destek sunması önem taşıyor.
 • Ayakların kuru hissetmesi kusursuz spor deneyiminin olmazsa olmazı. Nemi emen kumaşlar ve ekstra yastıklama sağlayan malzemelerden üretilmeli.
 • Kalınlık, ürünü kullanacağın mevsim bakımından oldukça önemli. Tasarımların ferahlıktan ödün vermemesi gerekiyor. Ayrıca vücut ısısı için dengeyi sağlayacak kadar kalın olması şart.
 • Atletik çoraplar yalnız pamuktan değil, poliüretan, naylon, spandeks ve sentetik içeriklerin karışımıyla hazırlanıyor. Nem ve hava transferi için avantaj vadeden kumaş karışımlarının bulunması gerekiyor.
 • Tenis çoraplarının kuru hissettirmesi ve nem tutmaması önemli. Nemli çoraplar mantar hastalıklarına davetiye çıkarıyor. Üstelik kötü koku ve rahatsız his de beraberinde geliyor.
 • Ürünlerin bileklere kolaylıkla tutunacağı konç örgüsü olması gerekiyor. Ancak konç bölümünün sıkmaması bedene nazikçe tutunması önem taşıyor.
 • Aksesuarların tenis şapkası gibi diğer aksesuarla uyumlu görünmesi öneriliyor.

Tenis Oynama Seviyesine Göre Tenis Çorabı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tenis çorabının yalnızca profesyoneller için olduğu doğru değil. Her seviyeden oyuncunun tenis çorabı ile daha konforlu hissettiğini bilmelisin. Ancak farklı düzeyler için farklı tercihler öne çıkıyor. Kortta geçen süre, oyun tarzı gibi değişkenler tenis çorabı seçimini değiştiriyor.

 • Kort zemini topraksa, daha uzun ve kalın çoraplar tercih etmelisin.
 • Tenise yeni başlıyorsan, kısa oyun süreleri ile kortta olabilirsin. Bu nedenle daha az kavrama, dayanıklılık ihtiyacın oluyor. Bu durumda daha ince tenis çorapları giyebilirsin.
 • Soğuk havalarda, diz altına uzanan seçeneklere yönelebilirsin. Ayrıca ayak destek bandı kullanıyorsan yine dizaltı aksesuarlar avantaj sağlıyor.
 • Profesyonel sporcular daha uzun süre kortta kalıyor. Bu durumda kompresyon özelliği olan seçenekleri tercih etmelisin. Yüksek kavrama özelliği ile laktik asit birikiminin önüne geçebilirsin.
 • Spora yeni başlayanlardansan düşük sıkıştırma seviyesinde tasarlanan tenis çoraplarını satın alabilirsin.

Tenis Çorabı Fiyatları

Ürün fiyatları modellerin boyuna, kalınlığına, konç uzunluğuna göre değişiyor. Bunun yanında dönemsel kampanyalar, stok durumu gibi değişkenler de tenis çorabı fiyatlarını belirliyor. Sen de en avantajlı seçenekleri bulmak için Asics koleksiyonunu hemen inceleyebilirsin. Renk, doku, kalınlık kriterlerine göre seçimini yaptıktan sonra ürünleri fiyatlarına göre kıyaslaman mümkün. Böylelikle zevkine ve bütçene en uygun seçenekleri ayırt ederek hemen sipariş verebilirsin.

Tenis Çorabı Çeşitleri Asics'te!

Asics markalı tenis çorapları uzun konçlu modelleri ile ayağa tutunuyor. Bilek çevresini ve üstünü nazikçe kavrayan dokumalar nefes alan özellikle terletmiyor. Ayağı sıkmadan esnek yapısıyla hareketlere eşlik ediyor. Ayrıca tenis çoraplarının burun ve topuk gibi kolay aşınan bölümlerinde ekstra destekler yer alıyor. Bu sayede kullanıcılar daha uzun süre ürünleri kullanıyor.


Diğer taraftan Asics tenis çoraplarında çoklu paketler sunuyor. Hem daha kullanışlı hem de ekonomik olan paketler sayesinde, kullanıcılar çok sayıda ürünü aynı anda alabiliyor. Avantajlı ve fonksiyonel tenis çorapları, uniseks özellikleri ve çoklu beden seçenekleriyle herkese uygun bir alternatif sahibi. Öyle ki 35 ile 46 numara arasındaki ayaklara uygun seçenekler mevcut. Geniş numara uyumluluğu hem kadın hem de erkeklerin yüksek performansla kortlarda fırtına estireceğinin müjdesini veriyor. Sen de şıklık ve konfor özellikleriyle beğeni kazanan modelleri hemen inceleyebilirsin.


Yetişkin tenis çorabı ürünleri Asics koleksiyonunda seninle! 35 numaradan başlayan çorapları büyük kız ve erkek çocuklar için de tercih edebilirsin. Erkek ve kız çocuk tenis ayakkabısı modelleriyle çocuk tasarımlarındaki başarını ispat eden Asics’i aksesuarlar için de seçebilirsin. Beyaz, siyah ve lacivert gibi en çok tercih edilen ayakkabılardan kız ve erkek çocuk tenis ayakkabıları ile uyumlu olanları bularak çocuklarına kullanışlı hediyeler verebilirsin.


Sportif ürünlerde 40 yıllık tecrübe ile üretim yapan Asics dünyanın dört bir yanındaki kullanıcılarına güven vadediyor. Aksesuardan giyime, ayakkabıdan ekipmana kadar her üründe yüksek kalite standartları benimseyerek uzun ömürlü ürünler tasarlıyor. Sen de Asics ayrıcalıklarını kendin ve sevdiklerin için tercih edebilirsin. Tenis çoraplarını Asics’in güncel koleksiyonundan seçerek modası geçmeyecek aksesuarlar alabilirsin. Hemen sipariş ver, aktif yaşama zaman kaybetmeden adım at! Şimdi alışverişe başla, sporda konforu deneyimle!


back to top
Filtreler