unisex  

Fiyata göre filtrele
Uzun Çorap (29 Ürün)
Filtreler
Daha Fazla Göster

Erkek spor ayakkabı modelleri içine giyeceğin uzun çoraplar, ayaklarının soğuktan, yaralanmalardan korunmasına yardımcı oluyor. Zira daha konforlu egzersiz deneyimi için doğru aksesuar seçimi yapmak, büyük önem taşıyor. Bir makine gibi bütün olarak çalışan insan bedeninin en iyi performansı gösterebilmesi için tüm parçaların olağan haliyle çalışabilmesi, kişinin her adımda rahat hissedebilmesi gerekiyor. Sen de çoğu spor branşı için uygun olan uzun çorap modellerini inceleyerek kararını verebilir, hemen sipariş oluşturabilirsin.


Ayrıca Asics markalı uzun çoraplar arasında hem kadın hem de erkekler için uygun tasarımlar olduğunu görebilirsin. Hatta birçok model uniseks olarak sınıflandırılıyor. Yani hem kadın hem de erkekler tarafından rahatlıkla kullanılıyor. Ayak numarana uygun ürünü seçtiğinden emin olarak sen de uniseks tasarımları sipariş verebilirsin.

Uzun Çorap Modelleri

Uzun olarak nitelendirilen çoraplar arasında soket, dizaltı çorap alternatifleri ve diz üstüne uzanan seçenekler yer alıyor. Her biri farklı faydalar üstlenen ürünler, spor sırasında kullanıcının maksimum yarar alması için çeşitleniyor. İşlevine göre ayak bileğinin üstünde, alt bacak ortasında, dizin hemen altında veya üstünde olabilen erkek spor çorap modellerinin,

 • Uzun olanları, bacak kaslarını destekleme, sıcak tutma gibi görevleri yerine getiriyor. Bu sayede minik incinmelerin, soğuk nedeniyle yaşanan kasılmaların önüne geçiliyor. Ayrıca uzun çorap modellerini kullanmanın faydaları arasında tahrişin önüne geçme de yer alıyor. Kullanıcılar, özellikle yoğun efor sarf edilen antrenmanlar sırasında terliyor ve nem nedeniyle ayakkabıların cilde değen kısımları ekstra sürtünmeye maruz kalıyor. Ayak bileğinin üstüne doğru uzanan modeller sayesinde fort bölümü cilt ile direkt temas etmiyor. Ayak bileğini çepeçevre saran çoraplar, ayakkabı bağcıklarının bağlantı noktalarının, dil kısmının, ürün etiketlerinin ayağa değmemesini sağlıyor. Üstelik bolluk yapmayan uzun çorap modelleri cildi sıkmadığı, ayağa nazikçe tutunduğu için kullanıcılara herhangi bir rahatsızlık vermiyor. Sürekli çekme ihtiyacı doğurmadığı gibi ayakkabı içinde katlanarak birikme de yapmıyor.
 • Soket model uzun çoraplar: Alt bacağın ortasına kadar uzandığı için lastikleri eklemlerin herhangi birine denk gelmiyor. Hem bileğin özgürce hareket etmesini sağlayan ürünler hem de dizin rahatlıkla hareketini gerçekleştirmesine imkan tanıyor. Üstelik nefes alan ve ter emici yapısı, efor sırasında oluşan nemin emilmesine yardım ediyor. Kullanıcılar ferahlık hissi ile spora devam ediyor.
 • Dizüstü uzun çoraplar: Bu çoraplar genellikle futbol sporunda giyiliyor. Ayak kemerini saran bantlar, adımlara destek veriyor. Profesyonel sporcuların tercih ettiği tasarımlar, sporcunun hareket özgürlüğünü kesinlikle kısıtlamıyor.

Uzun Çorap Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Nasıl su geçirmez ayakkabı alışverişi yaparken tüm ayrıntıları dikkatle inceliyor ve seçimi özenle gerçekleştiriyorsan, uzun çorap alırken de tüm ürün niteliklerini değerlendirmelisin. Doğru uzun çorap seçeneklerini bulabilmek için bakman gerekenler şöyle sıralanıyor:

 • Ürünlerin çabuk aşınan burun ve topuk bölümlerinde yastıklama sağlayan özel dolgular veya sağlamlık vadeden dokumalar olduğundan emin olmalısın. Çabuk aşınan kısımları sağlamlaştırılmış seçenekleri tercih ederek çok daha uzun ömürlü ürünlere sahip olabilirsin.
 • Tasarımların hafifliğine dikkat etmelisin. Nem nedeniyle ağırlaşmamalarına bakmalı ve sana ekstra ağırlık yapmayacak seçenekleri almalısın.
 • Özellikle sert hareketler içeren sporlarda kullanacaksan darbeyi azaltmaya yönelik yastıklama özelliği olmasına özen gösterebilirsin.
 • Kemer desteği ve yumuşaklık hissi vadeden ürünlerle egzersiz sırasında daha iyi hissedebilirsin.
 • Uzun konçlu çorap tasarımı sayesinde dokumanın çok daha geniş alanda cildine tutunduğunu hissedebilirsin. Cildi sıkmayan ve aşağı doğru kaymayan tasarımlarla her harekette olağan akışı konforla koruyabilirsin.
 • Sürtünmeyi azaltan ve çabuk kuruyan modelleri tercih etmelisin.
 • Kolay kombinlenebilir renkleri seçerek ürünleri hemen her kıyafetle giyebilirsin. Bu avantajdan yararlanmak için beyaz, siyah, gri ve lacivert renklerdeki opsiyonlardan dilediğini dolabına ekleyebilirsin.
 • Ürünlerde sıkı iplikli örme kullanılmasına dikkat etmelisin. Böylelikle uzun çorap modelleri ayağa tam oturuyor. Herhangi bir bolluk, potluk olmadan bedeni tam olarak sarıyor. Ayrıca hareket sırasında kemer desteği ve yastıklama sağlarken hareket özgürlüğünden de ödün vermiyor. Esneklik sayesinde her ayak hareketi rahatlıkla gerçekleşiyor. Geniş açılarda yapılan eylemler, sert adımlar sorun olmaktan çıkıyor.
 • Ürünlerin yazın serin, kışın sıcak hissettirmesi oldukça önemli. Bu özellik nem kontrolü ve vücut ısısı dengeleme niteliklerinden geliyor.
 • Uzun çoraplarda bu özelliklerin yer aldığından emin olarak senin için en iyi uzun çorap modellerini ayırt edebilirsin.

Çorap Tercihi Spor İçin Önemli midir?

Doğru çorap tercihi sporcunun hareket esnasında öz güvenini, performansını ve konforunu artırıyor. Her adımda kuru ve ferah hisseden, sürtünme gibi sorunlar yaşamayan sporcular, potansiyellerini daha rahat ortaya koyuyor. Ergonomik tasarımlar benzersiz bir spor deneyimi vadederken sıkmayan, kaymayan uzun çoraplar sayesinde sporcu aktiviteye daha rahat konsantre oluyor. Sürekli çorap çekme derdinin olmaması, hem zaman tasarrufu sağlıyor hem de sadece sportif hareket dinamiği için efor sağlamayı mümkün hale getiriyor.


Asics uzun çorap modellerinde bulunan özel teknolojiler, kullanıcılara konforu maksimum düzeyde hissettirerek çorap tercihinin spor için önemli olduğunu ispat ediyor. Örneğin MotionDry teknolojili kumaşlar, sporcuların tere rağmen kuru ve ferah hissetmesine imkan tanıyor. Kısa sürede ciltten uzaklaşan ter, spor konforunu etkilemiyor. Ayrıca sıkı iplikler yastıklama ve kemer desteğini beraberinde getiriyor. Buna ek olarak, topuk ve parmak ucu bölümlerindeki NanoGlide alanlar, sürtünmeyi en aza indirerek olası tahrişin önüne geçiyor. Çorapların dayanıklılığını da artırıyor.


Spor yaparken sadece spor için tasarlanmış çorapları kullanmalısın. Üstelik kimi modellerde etkinliğe özel eklentiler olduğunu da görebilirsin. Örneğin pilates ve yoga gibi mat üzerinde yapılan sporlarda, kaymayan kadın spor çorap modelleri kullanılıyor. Ayakların yere daha sabit basması için çorapların alt kısmında silikon eklentiler yer alabiliyor. Bu tip özel tasarımlara ulaşmak için sportif uzun çorap modellerini dikkatle incelemeli ve etkinliğin gerektirdiği konforu sağlayacak ürünlere yönelmelisin.

Uzun Çorap Fiyatları

Sportif ürünleri fiyatları ürünlerin tasarım detaylarına, teknik özelliklerine göre değişiyor. Üstelik dayanıklılık ve konfor vadeden özelliklerin bulunduğu, gerçekten kaliteli spor uzun çoraplar bulmak emek gerektiriyor. Asics profesyonellerin seçimi olan ürünleriyle kullanıcıların kalite arayışlarına yanıt veriyor. Üstelik uzun çorap fiyatları ile ürün kalitesi arasında denge sunarak uzun ömürlü kullanım imkanı tanıyor. Bunun yanında uzun çorap fiyatları çoklu paketlerde birim üzerinden çok daha avantajlı hale geliyor. Tek çorap yerine çoklu paket tercih eden kullanıcılar, hem daha çok sayıda uzun çoraba sahip oluyor hem de birimde çok daha uygun fiyatlarla karşılaşıyor.


Ayrıca uzun çorap fiyatları dönemsel indirimlere, sezon trendlerine, modelin ve rengin stok durumuna göre değişiyor. Sen de en avantajlı uzun çorap fiyatlarını ararken kaliteden ödün vermemek için Asics tasarımlarını tercih edebilirsin. Hemen her sportif faaliyette konforla sana eşlik edecek, birbirinden şık ve konforlu tasarımları Asics koleksiyonunda bularak hemen sipariş verebilirsin. Asics ayrıcalıklarını her adımda hissetmek, güvenli ve rahat adımlarınla hareketin her anında konfordan ödün vermemek için sen de Asics markalı uzun çorapları tercih edebilirsin. Hemen sepete ekle, harekete geçmek için dolabının eksiklerini tamamla. Aktif yaşam seni bekliyor!back to top
Filtreler