Koleksiyonlar  

Fiyata göre filtrele
Uzun Mesafe Hız Ayakkabıları (36 Ürün)
Filtreler
Daha Fazla Göster

Uzun mesafe koşu dinamikleri, kısa maratonlardan daha farklı oluyor. Sporcular uzun mesafede kondisyonu sağlamak, hız kazanmak ve denge oluşturmak için daha çok çaba sağlamak zorunda kalıyor. Tüm bu gereksinimler göz önüne alınarak tasarlanan uzun mesafe hız ayakkabısı modelleri, konforlu bir spor deneyimini beraberinde getiriyor. Uzun mesafe koşu ayakkabılarının nasıl olması gerektiği şöyle özetleniyor: 

 • Koşulan mesafenin artması, ayağa binen yükün sporcuyu zorlamasına neden oluyor. Bu nedenle uzun mesafe ayakkabılarının mümkün olduğunca bu yükü azaltması ve ayak tabanına eşit yayması bekleniyor. 
 • Uzun koşularda vücut ısısının artması nedeniyle ayaklarda sıcaklık ve nem  hissi de fazlalaşıyor. Bu etkenler sporcunun koşu konforunu olumsuz etkiliyor. Uzun mesafede giyilecek koşu ayakkabılarının nem ve hava transferi vadetmesi, vücut sıcaklığını ideal düzeyde tutmaya çalışması oldukça önemli. 
 • Koşuda sporun doğası sert hareketler içeriyor. Ardışık hareketlerin uzun mesafede tekrarlanması sakatlanma riskini de artırıyor. Bu nedenle uzun mesafe hız ayakkabılarında orta taban desteklerinin darbe emiciliğinin iyi olması gerekiyor. Koşu süresince hareketlere sorunsuz devam edebilmek için çarpma etkisini emen ayakkabılar seçmelisin. 
 • Uzun koşularda verimli hareketin en büyük destekçisi enerji dönüşü sağlayan tabanlar oluyor. Hız kazanmaya, kondisyonu korumaya ve daha az enerji sarf ederek daha fazla mesafe kat etmeye destek veren ayakkabı modelleri bulunuyor. 
 • Yer tutuş ve denge, mesafe arttıkça daha da önemli oluyor. Sporcunun dengede koşması, doğru basışla adım atması koşunun güvenliği için kayda değer bir öneme sahip.

Tüm bu bilgiler ışığında, uzun mesafe egzersiz ve maratonlarda sıradan erkek veya  kadın spor ayakkabı modellerinin yerine profesyonel uzun mesafe hız ayakkabılarının seçilmesi gerekiyor. 

Uzun Mesafe Hız Ayakkabısı Modelleri

 • Asics kalitesi ile tasarlanan ve üstün teknolojilerin izlerini taşıyan uzun mesafe hız ayakkabısı modelleri, atletik saya dizaynıyla kullanıcıları karşılıyor.
 • Ayakkabılarda FF blast iç taban teknolojisinden yararlanılıyor. Benzersiz yastıklama ise her adımda yumuşacık his kullanıcıların oluyor. Ayrıca iç taban, koşarken oluşan sıçrama hareketini kolaylaştırıyor. 
 • Hafiflik sağlayan taban, kullanıcıların gücünü harekete odaklamasına destek veriyor. 
 • Orta kısımdan öne doğru uzanan hafif karbon plaka, itiş gücünü artırarak hızlı başlangıca imkan veriyor. 
 • Guidesole teknolojisi sayesinde enerji korunarak hareket verimi artırılıyor. 
 • AHAR ve AHARPLUS dış taban dayanıklılığı destekliyor. 
 • Flytefoam orta taban yastıklama ve darbe emilimi sağlıyor. Ayrıca koşu sırasında kullanıcılar, yollarına çıkan küçük pürüzleri bu özellik sayesinde hissetmeden yoluna devam edebiliyor. 
 • Topuk sabitleyici, dengeli adımlar atmaya imkan tanıyor. 
 • Ayakkabılarda kullanılan özel havalandırma sistemi hava akışını garanti ediyor, Delikli yapı nem transferine imkan veriyor. 

Uzun Mesafe Hız Ayakkabısı Fiyatları

Profesyonel sporcuların tercihi olan Asics uzun mesafe hız ayakkabıları, farklı model ve fiyatlarıyla seni bekliyor. Modellerde kullanılan farklı teknolojiler, sezon trendi tasarım özellikleri, stok durumu ve dönemsel kampanyalar nedeniyle ürünler arasında fiyat makası genişleyebiliyor. Diğer bir deyişle, ürünlerde farklı birçok fiyat görebilirsin. Doğru ve en avantajlı seçimi yapmak adını, hepsi Asics kalitesiyle üretilen modellerin tüm özelliklerini detaylarıyla incelemelisin. Ardından, beklentilerini karşılayan uzun mesafe hız ayakkabısı modellerini fiyatlarına göre karşılaştırarak son kararını verebilirsin. Seçim sırasında üründen beklentilerine ve teknolojilere odaklanmalı ancak tasarım özelliklerini de göz ardı etmemelisin. Örneğin, dolabındaki kadın kapüşonlu sweatshirt modelleri ile veya kadın spor tişört tasarımlarıyla ayakkabıların uyumlu olmasına dikkat edebilirsin. Sana teknik destek sağlayacak ayakkabının giysilerine uyumlu olduğunu ve kolay kombinlenebileceğini bilerek sipariş verdiğinde onları çok daha severek kullanacağından emin olabilirsin. 

Asics, birbirinden tarz sahibi ve teknoloji ürünü uzun mesafe koşu ayakkabılarıyla seninle. Sen de dilediğin tasarımı hemen sipariş verebilirsin. Üstelik, kombinini tamamlayacak sporcu sütyeni ve tayt gibi çeşit çeşit giysiyi de Asics koleksiyonunda bularak satın alabilirsin. 

back to top
Filtreler