unisex  

Fiyata göre filtrele
Voleybol Kıyafeti (87 Ürün)
Filtreler
Daha Fazla Göster

Sert hareketlerin, rekabetin yoğun olduğu voleybolda, üstünlük elde etmenin yolu performanstan geçiyor. İyi performans sergilemek ise ancak rahat hissetmek ile mümkün. Voleybol kıyafetleri, sporcuların aktivite boyunca en iyi performans sergilemesi için özel tasarlanıyor. Esnek, ferah hissettiren, eklemlere hareket özgürlüğü tanıyan ürünler, hareketlerin kolaylıkla yapılmasını sağlıyor. Servis atarken, top karşılarken, smaç veya blok sırasında en iyi performans gösteriliyor. Zıplama, vuruş, düşüş gibi zorlu eylemlerde sporcular konforlu kıyafetlerin avantajını yaşıyor.


İşte bu konforu sunan voleybol kıyafetleri farklı parçalardan meydana geliyor. İdeal bir kombinde, şort, forma, çorap ve kadın voleybol ayakkabıları yer alıyor. Olası kazalara, zorlu hareketlere karşı sporcuları korumak için voleybol dizliği gibi özel aksesuarlar da kombinlerde mevcut. Eksiksiz aksesuar ve uygun voleybol kıyafeti kullanan sporcular, sahada en iyi versiyonları ortaya koyuyor.


Asics zengin koleksiyonu ile dünyada sportif trendleri belirliyor. Şık, kaliteli ve dayanıklı ürünler, profesyonel voleybolcuların da gözdesi oluyor. Üstelik koleksiyonda hem kadın hem de erkek kullanıcılar için alternatifler bulabilirsin. Ayrıca çocuk ve gençlerin kullanabileceği çocuk voleybol kıyafetleri de Asics ayrıcalıkları ile seni bekliyor. Sen de farklı renk, beden ve tarzlara hitap eden ürünleri inceleyerek sipariş verebilirsin.

Voleybol Kıyafetleri Nasıl Olmalıdır?

İdeal voleybol kıyafeti kombinlerini oluşturan voleybol kıyafetlerini tek tek inceleyebiliriz:

 • Formalar: Takımın amblemini ve adını taşıyan formalar kısa kollu veya kolsuz oluyor. Vücuda oturan kesimler sayesinde sporcuların hareketler kolaylaşıyor. Amatör oyunlarda forma yerine tişört giyilebiliyor. Ancak bu üst parçaların, spor için özel üretilmiş sentetik kumaşlardan yapılması önem taşıyor. Kol boyuna, kuru hissettirmesine, hava akışı sağlamasına bakabilirsin.
 • Şort veya taytlar: Sağlamlık ve esneklik sunan ürünler, bacakları nazikçe sarıyor. Ancak sıkmaması gerekiyor. Kadınlar çoğunlukla tayt, erkekler şort ile mücadele etmeyi seçiyor. Oyuncuların numaraları bu parçaların sağ paçasında yazıyor.
 • Kadın veya erkek voleybol ayakkabısı: Plaj voleybolu dışında salon karşılaşmalarının tümünde kullanılan ürünlerin zemin tutuşu yüksek oluyor. Ayakların kaymasını önleyen tabanlar, sporcuya güven veriyor. Ayrıca bileklerin rahat etmesi için kısa boğazlı ve bileği hafifçe saran tasarımlar bulunuyor.
 • Çoraplar: Ani düşmelere, zıplama ve atlamalara karşı bacaklara destek veriyor. Uzun konçlu olan modeller, baldırları sararak olası ağrıları engelliyor. Tasarımlar dizlik ile tamamlanarak güven oluşturuyor. Diz ekleminin zarar görmesini engelleyen destekli dizlikler kullanılıyor. Ürünler, darbe ve sürtünme dolayısıyla oluşabilecek hasarın önüne geçiyor.

İdeal voleybol kıyafeti ve kombinlerinin bu özelliklere sahip olması gerekiyor. Kullanabileceğin uygun modeller ile sen de rahat hissederek oyuna kolaylıkla odaklanabilirsin. Doğru giysiler ile konfordan ödün vermeden anın içinde en iyi versiyonunu sergilemen mümkün.

Voleybol Kıyafeti Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Profesyonel ve amatör birçok sporcunun konforlu hissetmeye hakkı var. Rahat olmak, oyunun tadını çıkarmak için uygun voleybol kıyafetleri seçmek önem taşıyor. Peki voleybol kıyafeti seçerken dikkat edilmesi gerekenler neler?

 • Güvende hissetmek için seni darbelerden koruyacak voleybol malzemeleri kullanmalısın. Dizlik, dirseklik gibi eklem destekleri sayesinde güvenle spora devam edebilirsin.
 • Voleybol oynarken rahat etmek için bedene tam oturan kesimleri seçmelisin. Ancak kıyafetlerin seni sıkmamasına ve kısıtlamamasına özen göstermen gerekiyor. Bol kıyafetler oyun sırasında hızı olumsuz etkiliyor. Çok dar olanlar ise hareket özgürlüğüne engel oluyor.
 • Yoğun hareket gerektiren sporda, terleme çok daha fazla görülüyor. Oyun sırasında kıyafetlerin terden ağırlaşmaması, ıslak hissettirmemesi şart. Bunun için hafif, nem transferi sunan ve çabuk kuruyan ürünlere yönelmelisin.
 • Oyun sırasında yapılan sert ve ardışık hareketler kasları zorlayabiliyor. Buna karşı kaslara destek olan uzun konçlu çoraplar seçmelisin. Ancak aksesuarların çok sıkı olup kan dolaşımını engellememesine dikkat etmen gerekiyor.
 • Hızın ve doğru hareketin büyük önem taşıdığı sporda, doğru ayakkabılar kullanmalısın. Denge, koordinasyon sağlayacak enerji dönüşümü özellikli, denge vadeden alternatifler değerlendirebilirsin. Ayrıca tabanların yer tutuşunun yüksek olması gerektiğini kesinlikle unutmamalısın.
 • Voleybol sırasında giyeceğin kıyafetlerin kollarının kısa olmasına dikkat etmelisin. Böylelikle kol ve omuz hareketlerinin engellenmediğinden emin olarak oyuna başlayabilirsin.
 • Formaların yakası sıkı olmamalı. Boynun rahat hareket edebilmeli.

Voleybol Kıyafeti Nasıl Seçilir?

Onlarca model, yüzlerce alternatif arasından doğru voleybol kıyafeti nasıl seçilir biliyor musun? İpuçlarımızı takip ederek sen de beklentilerine en uygun voleybol kıyafetlerini kolaylıkla bulabilirsin. İşte senin için hazırladığımız özel tüyolar:

 • Ürünün tam bedenine göre olduğundan emin olmalısın. Omuzların sıkmaması, bedenin bol veya dar gelmemesi, hareketlerin kısıtlanmaması gerekiyor. Ayrıca yaka ve kol manşetlerinin çok sıkı olmamasına da özen göstermelisin.
 • Voleybol oyununda kollar kadar omuzlar da aktif oluyor. Maçta rahat hareket etmek için omuzlarının kolay hareket edeceği seçeneklere yönelebilirsin. Örneğin iç giyimde yüzücü sırtlı veya kalın askılı seçenekleri değerlendirmelisin.
 • Kış günlerinde, açık havada voleybol oynayacaksan seni soğuktan koruyacak seçenekleri tercih edebilirsin. Hareket özgürlüğünü kısıtlamayan uzun kollu spor üstlerden alabilirsin.
 • Voleybol kıyafetlerini giydiğinde kendini içinde rahat, özgür ve güvenli hissetmen gerekiyor. Daha iyi hissetmek için çok güneşli alanlarda spor yapıyorsan UV korumalı alternatifleri inceleyebilirsin. Benzer şekilde, eklemlerini destekleyecek malzemeleri de kombinlerle beraber almayı unutmamalısın.
 • Dolabındaki diğer voleybol kıyafetleri ile uyumlu modelleri tercih etmelisin. Renk, kesim ve tarz bakımından uyum gösteren tasarımlarla kolaylıkla şık kombinler yapabilirsin.
 • Spor sırasında kullanmak üzere kıyafet seçerken üzerinde zımbalar, boncuk gibi eklentiler olmamasına özen göstermelisin. Top karşılamak için yaşanacak sürtünme sonucu bu eklentilerin cilde batması mümkün. Özellikle voleybol düşüş hareketleri de içeren bir spor olduğu için küçük kazalara karşı sade tasarımlara yönelmelisin.

Voleybol Kıyafeti Fiyatları

Dizaynı, kumaş içeriği ve bedenlerine göre farklı seçenekler sunan voleybol kıyafetlerinin fiyatları da çeşitleniyor. Her bütçeye hitap eden voleybol kıyafeti fiyatları görmen mümkün. Sportif aktivitenin kalitesini artıran performans odaklı tasarımlar Asics kalitesiyle seninle. Asics, uluslararası kalite standartlarında tasarladığı onlarca model ile avantajlı alışveriş imkanı sunuyor.


Farklı mevsimlere, kullanıcı beklentilerine uygun birçok ürün, çeşitli voleybol kıyafeti fiyatları ile bir arada bulunuyor. Sen de kaliteden ödün vermeden bütçene uygun sportif ürünleri koleksiyonda bulabilirsin. Formaları, üst ve alt parçaları, aksesuar ve ayakkabıları tek adresten alabilir, uzun ömürlü ürünlerle kaliteyi deneyimleyebilirsin. Üstelik voleybol kıyafeti fiyatları dönemsel kampanyalara, stok durumuna göre değişiyor. Dilersen beğendiğin ürünleri favorilerin arasına ekleyerek istediğin zaman sipariş vermek üzere kaydedebilirsin.


Profesyonel voleybolcuların seçimi olan Asics, amatör spor severlere dahi uzman destek sağlıyor. Antrenmanlar, karşılaşmalar sırasında kullanabileceği çeşit çeşit tasarımı Asics koleksiyonundan seçebilirsin. Maç sırasında arzu ettiğin performansa ulaşmanı sağlayacak fonksiyonel modeller bir arada. Üstelik kendin için alışveriş yapabileceğin gibi sevdiklerine de Asics ayrıcalıklarını armağan edebilirsin. Çocuklarına, arkadaşlarına, eşine veya ebeveynlerine Asics voleybol kıyafeti ve aksesuarları hediye verebilirsin. Oyunun ritmini, heyecanını artıracak konforlu kıyafetlerle tarzını sahaya yansıtmayı unutma. Birbirinden farklı renk ve modellerde onlarca tasarım arasından zevkine hitap edeni hemen sipariş ver! Aktif yaşamda şıklığın ve konforun alışkanlık olacağı tasarımlar arasından şimdi seçimini yap!


back to top
Filtreler