unisex  

 • Erkek
Fiyata göre filtrele
Yazlık Ayakkabı (428 Ürün)
Filtreler
Daha Fazla Göster

Yaz mevsiminin getirdiği sıcak, ayakkabıların birçoğunun konforsuz hissettirmesine neden oluyor. Oysa yazın giymek üzere tasarlanan, mevsimin gereksinimlerini karşılayan yazlık ayakkabılarla maksimum rahatlığa erişebilirsin. Sıcak havanın, terlemeyle ayakkabı içinde oluşan nemin, seni engellemesine izin verme. En konforlu yazlık ayakkabı seçimlerinle, sen de yazın aktif yaşamdan vazgeçme! 

Yazın giymek üzere tasarlanan ayakkabı modelleri arasında, performans ayakkabılarını ve lifestyle ayakkabıları görebilirsin. Yazlık performans ayakkabıları, aktivitelerde giyebileceğin ve egzersiz sırasında sana en ideal koşulları sağlamayı hedefleyen tasarımlar anlamına geliyor. Örneğin, kadın tenis ayakkabısı modellerinin yazlık seçeneklerini koleksiyonda görüntüleyebilirsin. Benzer şekilde, koşu, yürüyüş, voleybol gibi farklı sporlarda kullanılabilen ve yaz sıcaklarında giymeye uygun farklı performans ayakkabılarını da bulabilirsin. Bu modeller, spor verimini artırmak için kullanıcılara destek vermeyi hedefliyor. Diğer bir deyişle, yazın sportif performansta verim arzu edenler, performans desteği sağlayan yazlık ayakkabı tasarımlarını tercih ediyor. Lifestyle seçenekler ise günlük kullanımda konfor sağlamayı hedefliyor. Günlük yürüyüşlerde, gezilerde, alışverişte veya işte rahat hissettiren modeller, sıcak yaz günlerinde uzun süre giyilse dahi ferah hissettirme vaadiyle kullanıcılarını karşılıyor. 

Her kullanıcının yaz dolabında yer alması gereken yazlık ayakkabılar arasında terlikler, sandaletler, yazlık spor ayakkabılar ve espadriller geliyor. Terlik ve sandalet gibi açık ayakkabılarda hafif ve suya dayanıklı malzemelerin kullanımı yaygınlaşıyor. Espadrillerde geleneksel hasır eklentiler ve daha çok estetik farklılıklar modellerde kendine yer buluyor. Söz konusu sportif modeller olduğunda ise yapılan sporlara göre beklentiler değişiyor.

Yazlık Spor Ayakkabı

Havaların ısınmasıyla dolaplara kaldırılan botlar, postallar, çizmeler yerlerini erkek ve kadın spor ayakkabı modellerine, terliklere ve sandalet gibi yazlık ayakkabılara bırakıyor. Sahil keyiflerinin, gezilerin, açık hava etkinliklerinin doldurduğu sıcak yaz günlerinde, doğru ayakkabı seçimi konforlu hissetmenin de sırrı oluyor. Yazlık ayakkabıların birçoğu açık özellik gösteriyor. Kapalı olan modeller ise yoğun hava transferi sağlayarak kullanıcılara ferahlık vadediyor. Tatilin, daha çok aktivitenin, sporun ve gezinin yer aldığı uzun yaz günlerinde konforlu hissetmek için dolabında mutlaka yer alması gereken ayakkabıların başında yazlık spor ayakkabılar geliyor. Yazlık spor ayakkabıların hem kadın hem de erkek kullanıcılar için farklı çeşitleri bulunuyor. Bunun yanında, unisex modelleri de, yazlık koleksiyonda görebilirsin. 

Yazlık spor ayakkabı çeşitleri arasında yaz enerjisini yansıtan açık renkli seçenekler, desenli sayalar, rengarenk tabanlar öne çıkıyor. Hem kadın hem de erkek yazlık spor ayakkabıların kış serilerinden çok daha renkli olduğunu fark edebilirsin. Ayrıca, modellerin hafiflikleri de çok daha önemli. Yazın enerjinin verimli kullanımı için ayakkabıların hafif olması ve kullanıcıları yormaması gerekiyor. Bu nedenle köpük tabanlar, ultra hafif malzemeler ayakkabılarda daha sık karşımıza çıkıyor. 

Ayrıca Asics’in yazlık spor ayakkabılarında ikonik Asics teknolojilerinden ödün verilmiyor. 

 • Gel yastıklama yazlık modellerde de bulunuyor. Asics’in darbe yönetiminde profesyonel olan sistemi, spor sırasında denge ve stabilite arayanların beklentilerini karşılıyor. Adında “Gel” olan bütün modellerde yerini alan Gel destekler, 1993 yılından beri Asics’in klasikleşen serilerinde kendine yer buluyor. 
 • Zorlu arazi şartlarında kullanıcılara konfor için çözüm üreten patika teknolojileri Asics imzasıyla yazlık ayakkabılara geliyor. Doğal hareketi destekleyen, yürüyüş döngüsüne adapte olarak konfor sağlayan, ayağın basınç noktalarını destekleyen Guidance line, IGS, Asics Grip, Lace garage ve quick lacing gibi birçok farklı özellik yazlık ayakkabılarda karşımıza çıkıyor. 
 • Orta taban destekleri sayesinde ayakkabılarla yapılan sert hareketler ayaklara zarar vermiyor. Yerden yansıyan darbe etkisi, orta taban tarafından emilerek ayağa ulaşmadan absorbe ediliyor. Asics’in ikonik FlyteFoam orta tabanları, ekstra tamponlama, hafiflik ve yüksek koruma sağlayarak yazın yapılan sporların güvenilir olmasına destek sunuyor. 
 • İçe veya dışa basma sorunu olan kullanıcılara nötr pronasyon vadeden taban teknolojileri, Asics’in yazlık ayakkabılarında da bulunuyor. Hareket sırasında ayak bileği ile taban arasında oluşan açıyı nötrleyen özel tabanlar sayesinde, harekette denge sağlamak kolaylaşıyor. 
 • Nefes alan ve nem dengesini koruyan yazlık ayakkabılar, kuru ve ferah günleri müjdeliyor. 
 • Dış tabanda kullanılan AHAR teknolojisi, aşınmaya karşı dayanıklılık vadediyor. Ayrıca farklı yüzeylerde yüksek düzeyde yer tutuş sağlanıyor. Yazın ıslak zeminlerde bile güvenle adım atmak Asics yazlık ayakkabı modelleri sayesinde mümkün. 

Yazlık Ayakkabı Nasıl Olmalıdır?

Nasıl kışlık ayakkabı modellerinin sıcak hissettirmesi şartsa, yazlık ayakkabı olarak nitelenen tasarımların da olmazsa olmazları mevcut. 

 • Yazın hava sıcaklık ortalamaları yüksek olduğu için ayakkabıların, ayağı ferah tutması gerekiyor. Bunun için hava alan panelleri bulunan, hava transferi sağlayan yazlık ayakkabı modellerini görebilirsin. 
 • Yazın sıcaklıkların yüksek olması, hareket halinde ayakların terlemesine yol açıyor. Donanımlı yazlık ayakkabılar, ayakların kuru kalması için kullanıcılara nem transferi desteği sağlıyor. 
 • Sıcaklık artışı vücudun ödem tutma ihtimalini de artırıyor. Özellikle uzun yolculuklarda veya saatlerde oturma gereksinimi olan işlerde, kullanıcılar günün sonuna doğru ayaklarının hafifçe şiştiğini fark edebiliyor. Bu nedenle yazlık ayakkabıların esnek malzemelerden yapılması oldukça önemli.
 • Özellikle sandalet tipi yazlık ayakkabılarda tabanların ince olduğunu fark edebilirsin. Oysa kaliteli yazlık ayakkabıların tabanlarının yerdeki pürüzleri hissettirmeyecek kadar kalın, sıcaklığı geçirmeyecek kadar dolgun ve destekli olması gerekiyor. İç ve orta tabanda yastıklama, şok etkisi emme gibi teknik gereksinimleri taşıması, ayakkabıların kalitesini işaret ediyor. Yazlık ayakkabıların saya özellikleri kadar taban niteliklerinin de konfor sağlayacak yetkinlikte olması gerekiyor. 
 • Hareket özgürlüğünü destekleyen, ayak hareketlerine kolaylıkla eşlik eden taban ve sayalar bulundurmalı. 
 • Yazlık ayakkabılar, kullanıcılarına kendilerini şık hissettirmeli. Tasarımlar, sezon trendlerini yansıtmalı ve kolaylıkla kombinlenebilmeli. 

Yazlık spor ayakkabıların uzun ömürlü olması için doğru kullanımı oldukça önemli. Dikkat etmen gereken noktaların başında temizlik geliyor. Ayakkabıları, bir gün giyip bir gün dinlendirerek kullanmalı ve dinlendirdiğin süre çerçevesinde açık havada havalandırmalısın. Ayrıca, her giyişte ayağında çorap olmasına özen göstermelisin. Nemin ve sıcağın daha yoğun hissedildiği yaz aylarında çorapsız ayakkabı giydiğinde, ayakkabı içinde oluşan su buharı hızla ayakkabı tarafından emilebiliyor. Bir yandan nem transferi gerçekleşse de, sürtünme nedeniyle ayakkabı içine dökülen ölü deriler, bakteri üremesine yol açıyor. Böylelikle ayakkabının iç astarında deformasyon görülme ve kötü koku duyma olasılığı yükseliyor. Oysa çorap giymek bu sorunu büyük oranda ortadan kaldırıyor. Yazlık ayakkabılarını düzenli temizleyerek, kullanım önerilerine dikkat ederek çok daha uzun süre ilk günkü formunda kullanabilirsin. 

Yazlık Ayakkabı Nasıl Seçilir?

Kaliteli bir yazlık ayakkabının taşıması gereken özellikleri biliyorsun ancak seçim sırasında dikkat etmen gereken başka noktalar da var. Örneğin, ayakkabıları denerken ayağında yazlık, ince çoraplar olmasına dikkat etmelisin. Böylece denediğin ayakkabının yaz günlerinde, ince çoraplarla ayağına büyük gelmeyeceğinden emin olabilirsin. 

Ayakkabıları mümkünse deneyerek almalısın. Ürünler tam ayağına göre olmalı, büyük veya küçük gelmemeli. Eğer ayakların, ayakkabının ön kısmına değiyorsa bir numara büyüğü deneyebilirsin. Benzer şekilde, ayakkabının yürürken ayağından çıktığını veya ayaklarının  tam desteklenmediğini hissediyorsan bir küçük numarayı değerlendirebilirsin. Eğer online asics.com.tr üzerinden alışveriş yapacaksan ve numara konusunda endişe taşıyorsan, ürün numaralarının seçildiği bölümden beden tablosunu görüntüleyebilirsin. Ayağını düz beyaz bir kağıdın üzerine bastıktan sonra en uzun parmağınla topuğunu işaretleyerek aradaki mesafeyi ölçebilirsin. Çıkan değeri tabloyla kıyaslayarak ayağına uygun numarayı tespit etmen mümkün. 

Yazlık ayakkabı seçimi sırasında ayakkabıların ağırlıklarına dikkat kesilmelisin. Asics modellerinin gram cinsinden ağırlıklarını ürün özellikleri arasında bulabilirsin. Modeller arasında yer alan en hafif seçenekleri tercih ederek, yazın çok daha konforlu geçmesini garanti altına alabilirsin. 

Ayrıca yazlık ayakkabıların anatomik özelliklerine uygun olduğundan emin olmalısın. Yazlık ayakkabının ayağının numarasına, basış açısına, pronasyon eğimine ve yönüne uygun olması gerekiyor. İçe veya dışa basma sorununa özel geliştirilen yazlık ayakkabı modellerini koleksiyonda bularak siparişini buna göre oluşturabilirsin. Buna ek olarak, eğer ayak kemeriyle ilgili bir sorun yaşıyorsan, muhakkak özel tasarlanan ortopedik seçeneklere yönelmelisin. 

Yazlık ayakkabı tercihi yaparken tüm önerilerimizi dikkate alabilirsin. Ayrıca ürün özelliklerinin yanı sıra fiyatlarını da göz önüne almalısın. Asics koleksiyonunda her zevke, ihtiyaca, ayak yapısına ve bütçeye uygun seçenekler yer alıyor. Dikkatle inceleyerek sana rahatlık sunacak ürünü kolaylıkla bulabilirsin. 

Yazlık Ayakkabı Fiyatları

Asics’in ikonik yazlık ayakkabılarının fiyatları, ürünlerin teknik niteliklerine göre belirleniyor. Ürünün tasarımında kullanılan malzemeler maliyeti belirleyerek fiyat üzerindeki en önemli etkeni oluşturuyor. Ayrıca, işçilik özellikleri, sezon trendleri, tasarım detayları fiyata etki ediyor. Tüm bunların yanı sıra, stok durumu, dönemsel indirimler gibi farklı değişkenlerin de yazlık ayakkabı fiyatları için belirleyici olduğunu aklında tutabilirsin. Kendin için en uygun yazlık ayakkabıyı seçerken, öncelikle fiyatları değil ürün özelliklerini kıyaslamalısın. Hangi sporu yapacağına, ayakkabıları nerede kullanacağına, beklentilerinin ne olduğuna bağlı olarak yazlık ayakkabı koleksiyonu içinden eleme yapmalı ve seçimlerini belirlemelisin. Sonrasında kişisel zevkine uygun olanları, ayakkabı numaranı bulunduranları eleyerek elindeki ürün sayısını azaltabilirsin. Bu elemelerin ardından son olarak yazlık ayakkabı fiyatlarını değerlendirmeli ve hem zevkine hem de ihtiyaçlarına uygun olan alternatifler arasından seçimini yapmalısın. Ancak bu şekilde senin için en iyi olan, hem zevkine ve beklentine hem de bütçene en uygun yazlık ayakkabıyı bulabilirsin. Yazlık ayakkabıların özellik ve fiyatlarını incelerken tüm Asics tasarımlarının fiyat-kalite dengesini karşıladığını aklında tutmalısın. Ürünler arasındaki fiyat farkları, farklı ihtiyaçlara cevap veren modeller sunulduğundan kaynaklanıyor. Bu bilgi ışığında, kalitesinden emin olduğun ürünlerin, güvenle alışverişini tamamlayabilirsin. 

Dönemsel indirimler kapsamında en avantajlı alışverişleri yapabilmek için sen de Asics Türkiye’yi sosyal medya üzerinden takip etmelisin. Ayrıca mail bültenine abone olarak, Asics Türkiye hakkında gelişmeleri alabilir, sık sık asics.com.tr’u ziyaret ederek güncel kampanyaları görüntüleyebilirsin. Kampanyalarda beğendiğin ürünleri hızla sipariş verebilmek için daha önce favori ürünlerini belirleyebilirsin. Sevdiğin tasarımları kalp ile işaretleyebilir, favori ürünlerini listeleyebilirsin. Böylelikle bir indirim olduğunda daha hızlı bir şekilde alışverişi tamamlaman ve sevdiğin ürünleri çabalamadan görüntülemen mümkün oluyor. 

Dünyanın en sevilen spor markası Asics ile profesyonellere uzman destek sunan yazlık ayakkabılar senin de dolabında yer almaya hazırlanıyor. Dilersen ayakkabıları tamamlayacak kadın koşu kıyafeti modellerini de alabilir ve eksiksiz bir yazlık kombinle koşuya odaklanabilirsin. Yazın spor yapmayı keyif haline getirecek erkek koşu kıyafeti  ve yazlık ayakkabı seçenekleri ile yazın en konforlu ve havalı stiline sahip olabilirsin. Yarım asırdan uzun zamandır, dünyanın dört bir yanında spor için ilk tercih olan Asics ürünleri ile bu yazı çok daha rahat bir şekilde geçirebilirsin. Hız, sağlamlık ve şıklık vadeden Asics yazlık ayakkabılarla, yazın en sıcak günlerinde bile performansını koruyabilir, aktif yaşama konforla adım atabilirsin.

back to top
Filtreler