500TL ve Üzeri Alışverişlerde Ücretsiz Kargo!
Kadın  
Fiyata göre filtrele
Kadın Sneakers (18 Ürün)
Filtreler
Daha Fazla Göster

Kadın sportif giyimin en konforlu tamamlayıcısı olan birbirinden şık kadın sneakers ayakkabılar, stili belirginleştiriyor, cool görünümünü tarz sahibi tasarımla noktalıyor. Uyumlu renkler, desenler ve karizmatik stil ile tanınan sportif modeller, günlük hayatta rahatlıkla kullanılabiliyor. Dayanıklı, estetik, hafif ve sessiz ayakkabılar olarak tanınan kadın spor ayakkabı modelleri, şehir yaşamındaki koşuşturmalı hayatın eşlikçisi oluyor. Fonksiyonel faydaları ile gençlerin ve yetişkinlerin en gözde modelleri arasında anılan kadın sneakers ayakkabılar, dünyanın dört bir yanında popülaritesini korumaya devam ediyor. 

Kadın sneakers ayakkabılar, etekler, pantolonlar, kadın spor tişört ve atletlerle kombinlenerek günlük şık bir stil armağan ediyor. Çabasız şıklık trendinin dünyada daha çok rağbet görmesi ve rahatlığın başlı başına bir trend haline gelmesiyle çok daha fazla talep gören kadın sneakerlar, kahve içmeye giderken, işte çalışırken, okulda veya piknikte ayaklarda görülebiliyor. Gündelik veya özel birçok aktivitede kadınlara eşlik eden tasarımlar, sadeliğin şıklığını tüm detaylarında yaşıyor. 

Sokak modası adı verilen, podyumlardan caddelere uzanan trend arayışında kadın sneaker ayakkabılar ayrıcalıklı bir yer ediniyor. Her kadının dolabında bulunması gereken parçalar arasında onlar da sayılıyor. Adımları duyulmaz kılmasıyla fark yaratan kadın sneakers tabanları, rengarenk sayalarla tamamlanarak çeşitleniyor. Bugün Asics kadın günlük ayakkabı koleksiyonunda onlarca seride, yüzlerce kadın sneaker kendine yer buluyor. Her zevke, bütçeye, zemine uygun bir model bulabilir, sen de rahat, hafif ve sessiz ayakkabılarınla sokak modasına yön verebilirsin. 

Kadın Sneakers Modelleri, Fiyatları

Sportif ayakkabıların en tarz sahibi halini sunan kadın sneakers ayakkabılar, hem şık hem de klasik kombinlere eşlik edebilecek alternatifler bulunduruyor. Fonksiyonellik ve konforu buluşturan Asics kadın sneaker ayakkabılar, tasarım ve teknik özelliklerine göre alternatifler bulunduruyor. Egzersiz sırasında giyilebilen, gündelik hayatı çok daha rahat kılan, yürüyüşe çıkarken veya işe giderken kullanabileceğin kadın sneakers modellerinde güçlü tabanları, bağcıklı ve bağcıksız seçenekleri, hafif orta taban teknolojilerini, indoor veya outdoor kullanıma uygun opsiyonları görebilirsin. Asics kadın sneakers modelleri, sezon trendlerini yansıtan çeşitleriyle her kadının ayakkabı koleksiyonunda yer almayı hak ediyor. 

Kadın sneakers fiyatları, ayakkabıların tasarımına, sezon modasına, teknik özelliklerine göre değişiklik gösteriyor. Geniş skalada fiyat alternatifleri sunan kadın sneakerlar, her bütçeye uygun alternatiflerle Asics koleksiyonunun yıldızı olarak gösteriliyor. Fiyat kalite dengesini karşılayan Asics imzalı modeller, dayanıklı, uzun ömürlü, havalı ve trend özellikleriyle göz kamaştırmak isteyen kadınların kullanışlı tercihlerini oluşturuyor. 

Bir ayakkabının kaliteli bir sneaker olarak anılması için temel bazı özelliklere sahip olması gerekiyor. İşte o özellikler: 

 • Sneaker ayakkabıların ayakları desteklemesi gerekiyor. Hareket halinde ayakları koruması, güven vermesi için ayak bileği desteklerinin olması önem taşıyor. 
 • İşlevselliği ile sıradan ayakkabılardan ayrılan sneaker modellerinin dört mevsim giyilebilen, farklı etkinliklerde avantaj sağlayan, birçok kombinle uyum gösterebilen çeşitleri bulunuyor. Hava ve nem transferi sağlayan eklentiler sneakerın olmazsa olmazları arasında yer alıyor. 
 • İyi bir sneakerın muhakkak esnek olması gerekiyor. Ayakların her hareketine zorlanmadan eşlik etmesi gereken ayakkabıların günün koşuşturması içinde kullanıcılarını yavaşlatmaması önem arz ediyor. 
 • Sneaker çeşitlerinin hafif ve sessiz olması bir lüks değil, olağan özellik olarak görülüyor. 
 • Taban özelliklerinin yüksek tamponlama vadetmesi ve yol tutuşunun iyi olması kullanıcılara güven veriyor. 
 • Sneakerların ayak anatomisine mükemmel uyum sağlaması bekleniyor. Ayakkabıların gün boyu ayakta kalacağı düşünüldüğünde bu beklentinin oldukça normal olduğunu fark edebilirsin. 
 • Ayakkabı kalıplarının ayak numaralarına uygun olması, kullanıcılara büyük, bol, dar veya sıkı gelmemesi önem arz ediyor. 

Kaliteli kadın sneaker tasarımlarında olması gereken tüm bu özellikler, bizlere tek bir markayı işaret ediyor. Asics sneaker modelleri, teknik donanımlarıyla kullanıcıları memnun etmeyi garantiliyor. Seni de Asics kalitesi ile tanıştıracak sneakers özelliklerini öğrenmek ister misin? 

 • Asics kadın sneaker ayakkabılar, içe, dışa basma ve normal basışa uygun farklı modeller bulunduruyor. Pronasyona göre çeşitlenen ayakkabılar, ayakların nötr pozisyonda basması için kullanıcılara destek oluyor. Hareket halinde rahatlık sağlayan, stabilite, denge, tamponlama sunan sneaker ayakkabılar, aktif yaşam için kullanıcılarda güven uyandırıyor. 
 • Kadın sneakers ayakkabıların tabanlarında patentli Gel destekler yer alıyor. Böylelikle ayağa binen yük azalıyor ve tabana dengeli yayılıyor. Gün boyu ayakta kalan, uzun süre ayakta durarak çalışan, yoğun bir yaşamı olan kişiler Gel destekler sayesinde günü daha rahat tamamlıyor. 
 • Sneakers ayakkabıların hafifliği, yorgunluk hissini azaltırken kullanıcılara hız kazandırıyor. Asics orta tabanda kullandığı FlyteFoam orta taban teknolojisi sayesinde çok daha hafif alternatifler sunuyor. Eva köpük ve organik lifler kullanılan FlyteFoam ek tamponlama vadediyor. Aynı serinin bir diğer orta taban desteği olan FlyteFoam Lyte, Asics’in en hafif orta taban çeşidini oluşturuyor. Nanofiberlerden güç alarak konfor ve tamponlama sağlayan ayakkabılar, hafiflikten taviz vermiyor. FlyteFoam Propel ise, hafiflik etkisine enerji dönüşünü de ekliyor. İtiş gücü sağlayan ayakkabılarla uzun mesafeler daha az yoruyor, harekete geçmek kolaylaşıyor. 
 • Asics sneaker ayakkabılarda, tabanın iç kısmında DuoMax Support ve Dynamic Duomax Support adı verilen denge eklentileri yer alıyor. 
 • Amplifoam yastıklama, hafif eva malzeme ve dayanıklılık sunan teknoloji ile ağırlık vermeden ayağa yansıyan şok etkisini emiyor. 
 • Trusstic System ayağın yapısal bütünlüğünü korumak için cinsiyete özel çözümler üretiyor. Kadın kullanıcıların ayaklarında taban yüksekliği östrojen düzeyine göre zaman zaman değişiyor. Asics kemer boyundaki değişime uygun destekler oluşturarak güven veriyor. 
 • Impact Guidance System, ayak anatomisine tam uyum gösteriyor.
 • Asics AHAR dış taban, sert kauçuktan imal ediliyor. Yüksek yer tutuşu ve dayanıklılık bu teknolojinin getirisi oluyor. 
 • Ortholite iç taban, yoğun günlerde bile ayağın daha serin, kuru ve hijyenik kalmasına yardımcı oluyor. 
 • Kadınların ön ayak ve topuk oranı erkeklerinkinden farklı oluyor. Topuğun daha dar olduğu kadın ayaklarına en iyi destek Asics tasarımlarında sağlanıyor. 
 • Kadın bedeni erkek vücudundan hafif olduğu için daha az yoğunlukta yastıklama kullanılması gerekiyor. Asics sneakerlar, kadınlara uygun yastıklama sayesinde daha iyi tamponlama ve sıçrama etkisi oluşturabiliyor. 

Sneakers Ne Demek?

Sneakers, adını İngilizce dilinden alıyor. Ses çıkarmayan ayakkabı olarak anlamlandırılan sneakers kelimesi, esas olarak sayada deri, tabanda kauçuk kullanılan modelleri tarif ediyor. Günümüzde polyester, sentetik malzemelerden imal edilen sneakerslar da bulunuyor. Günlük birçok aktivitede kullanılabilen tasarımlar, aktif yaşam tarzını benimseyen kadınların göstergesi olarak görülüyor. 

Uzun yıllar boyunca şıklık ile eşleştirilmeyen ve yalnızca konfor vurgusuyla moda dünyasında yer alan ayakkabılar, 2000’li yılların ilk 10 yılının ardından şık olduğunun kabulüyle dress code tabularını yıkıyor. Bugün kadın sneakers ile şık bir davete, düğüne, partiye veya özel bir davete gitmekte herhangi bir sorun bulunmuyor, sneaker ayakkabılar her ortamda varlık gösteriyor. Abiye bir elbisenin, havalı bir takım elbisenin, toplantı kombinin altına konforlu sneakerlar rahatlıkla giyilebiliyor. İş hayatının en zorlu günlerinde, uzun saatler boyunca ayakta kalınacak davetlerde, şıklık yarışının boy gösterdiği kırmızı halıda sneaker ayakkabılarla özgüven sergileyen kadınlar, diğerlerinden bir adım önde görülüyor. 

Kadın Sneakers Trendleri Nelerdir?

Özellikle 80’li yıllarda moda olan, 90’lara yenilenerek moda sahnesine çıkan kadın sneaker ayakkabılar, 2000’li yıllarda yeniden podyumlarda fırtınalar estiriyor. Trend rüzgarının etkisiyle sportif ve günlük giyimde bol bol görülmeye başlıyor. Dört mevsim giyilen, klasik,  casual ve smart casual tüm tarzlar için uyumlu bir alternatif bulunduran ayakkabılar, bu sezon da spot ışıklarını üzerine çeviriyor. Özellikle yüksek tabanlı kadın sneakers ayakkabılar, gençlerin stillerinin anahtar parçası olarak gösteriliyor. Hemen her kombinde imajın yıldızı olacak tasarımlar, şehrin kalbindeki her aktivitede ayaklarda yer ediniyor. Son yıllarda oldukça fazla talep gören en trend kadın sneakers modelleri şu özellikleri taşıyor: 

 • Kaba veya dad sneakers olarak anılan kadın sneakers ayakkabılar, kalın tabanları, katmanlı ve patch tarzında farklı renk/desenlerle şekillenen sayalarıyla ayırt ediliyor. Erkek ayakkabılarını anımsatan, retro çağrışımlı ayakkabılar Asics koleksiyonunda da kadınlara merhaba diyor. 
 • Kadın sneakers modelleri arasında statement kadın sneaker olarak anılan tasarımlar da bulunuyor. Spor salonlarının sınırlarını aşarak sokaklara, caddelere inen tasarımlar, süslü detaylarıyla inovatif bir tarza imza atmayı bekliyor.
 • Sadeliğin en cool halini örnekleyen ve tek renk kadın sneakers ayakkabılar da Asics koleksiyonunun en gözde parçaları arasında yer alıyor. Beyaz, siyah, krem rengi gibi kolay kombinlenebilir tonlar, yalın tasarımlarla ayakkabılara hayat veriyor. 
 • Zamana yenilmeyen klasik çizgiler kadın sneakerslarda kendini gösteriyor. Blok renkler ile tamamlanan, Asics’in ikonik geometrik tasarımıyla tamamlanan ayakkabılar, sezonun modasını ayağına getiriyor. 

Kadın Sneakers Nasıl Kombinlenir?

Kadın sneaker ayakkabılar akla gelen hemen hemen her tarza uyum gösteriyor. 

 • Sezon trendi oversize, renkli takım elbiseler sneaker ayakkabılarla tamamlanıyor. 
 • İspanyol paça pantolonlara yüksek tabanlı sneakerlar çok yakışıyor. 
 • Mini etek ve elbiselerle beraber havalı bir görünüm vadeden rengarenk sneaker tasarımları arasında chunky seçenekler dikkat çekiyor. 
 • Çok renkli ve desenli ayakkabılar genellikle sade ve tek renk kıyafetlerle uyumlu görülüyor. 
 • Eğer kombinin yıldızının ayakkabı olması arzu ediliyorsa, kontrast renklerin cazibesinden yararlanılıyor. Örneğin mor bir kıyafete yeşil renk kadın yürüyüş ayakkabısı giymek zıtlığın uyumunu sergilemeye yetiyor. 
 • Egzersiz kombinlerinde bu yıl mini boylardaki kadın spor tayt ve sporcu sütyenleri puan topluyor. Sneakerlar spor kombinlerinde kullanıldığında, onlara oversize tişörtler, ikili atletler de eşlik edebiliyor. 
 • Kadın sneakers ayakkabılar, jogger tip eşofmanlar, sportif çoraplar ve crop üstlerle mükemmel uyum gösteriyor. 
 • Mom jean adı verilen denim pantolonlarla dad sneakers adı verilen ayakkabıların kombini sokak modasında öne çıkıyor. 
 • Yılın modası tek renk kombinler için de sneakerlardan destek alınabiliyor. Aynı rengin farklı tonlarını bulunduran kıyafet ve ayakkabılarla baştan ayağa uyum sergileyebilir, ikonik tarzınla göz kamaştırabilirsin.

Beyaz Sneakers Nasıl Temizlenir?

Beyaz sneaker temizliği, birçok kullanıcı için oldukça zahmetli görülüyor, oysa doğru adımlarla oldukça kolay tamamlanabiliyor. Öncelikle ayakkabının bağcıklarını çıkararak sabun veya deterjan yardımıyla elde yıkayabilirsin. Ayakkabının sayasını silmek için nemli bir bezden destek alabilir, eğer lekeler çıkmıyorsa profesyonel ayakkabı temizleme jellerinden kullanabilirsin. Taban temizliğinde, temiz bir diş fırçası ile nazikçe ovalayarak kirlere meydan okuman mümkün. Eğer su, temizlik için yeterli etkinliği gösteremiyorsa, temizleyici jelleri tabanda da kullanabilirsin. Beyaz sneaker temizliğinde kesinlikle ağartıcı deterjanlar ve çamaşır suyu kullanmamalısın. Ayakkabıların temizlik önerilerinde çamaşır makinesinde yıkanabileceği yazmıyorsa, kesinlikle çamaşır makinesinde temizlemeye çalışmamalısın. 

Sen de hayallerindeki tarz sahibi ve konforlu kadın sneaker modellerini Asics koleksiyonunda bulabilirsin Hemen sipariş vererek kişisel koleksiyonunu rahatlıkla genişletebilirsin. En trend ayakkabılarının keyfini doyasıya çıkarabilir, ayrıcalıklı stilin ve özgüvenli adımlarınla dikkatleri üzerine çekebilirsin. 

back to top
Filtreler