500TL ve Üzeri Alışverişlerde Ücretsiz Kargo!
Kadın  
Fiyata göre filtrele
Kadın Voleybol Ayakkabısı (5 Ürün)
Filtreler
Daha Fazla Göster

Kadın voleybol ayakkabısı çeşitleri, amatör veya profesyonel klasmanda voleybol sporu ile ilgilenenlerin tercihi oluyor. Maçlarda, antrenmanlarda kullanılan, voleybol için özel geliştirilmiş ayakkabılar, kadınların her adımda daha iyi performans sergilemesine yardımcı oluyor. Voleybolun özel gereksinimlerini karşılayan teknolojilerle, performansının en iyisini göstermeye, kendinin en iyi versiyonunu ortaya çıkarmaya hazırsan sen de Asics kadın  voleybol ayakkabısı modelleriyle tanışmalısın. 

Güçlü bir servis veya sıkı bir manşet atarken kolların kadar ayakların da bedene destek veriyor. Voleybol malzemeleri ve ekipmanlarına güvenerek çıktığın her mücadelede kendinden emin olabilir, atışlarında isabet şansını artırabilirsin. Her seviyedeki oyuncunun sahada varlık gösterebilmesini sağlayan profesyonel Asics voleybol ayakkabıları, içindeki spor motivasyonunu artırmaya destek sağlıyor. 

Kadın Voleybol Ayakkabısı Modelleri, Fiyatları

Kadın voleybol ayakkabısı fiyatları, ayakkabıların tasarımlarına ve teknik özelliklerine göre değişiklik gösteriyor. Sayada, tabanda kullanılan malzemeler, sezon trendleri, taban yapısı, sunduğu özel destekler ayakkabıların fiyatlarında değişikliğin nedeni olarak gösteriliyor. Sen de ayakkabılar içinden seçim yaparken, fiyat kıyası sırasında özellikleri değerlendirmeli, dikkatle incelemeli ve tarzını göz önüne alarak kararını vermelisin. Voleybol ayakkabısından beklentilerini belirledikten sonra, kendin için en uygun alternatifleri eleyebillir, son seçimi fiyat üzerinden yapabilirsin. Ayrıca dönemsel kampanya ve indirimler de fiyat üzerinde farklılaşmaya yol açabiliyor. Bu bilgiler ışığında, Asics’in kalite ve fiyat dengesi sunan voleybol ayakkabıları içinden seçimini kolaylıkla yapabilirsin. 

Kadın Voleybol Ayakkabısı Nasıl Olmalı?

 • Voleybol sporunun şartları gereği, ayakkabının dayanıklı olmasını gerektiriyor. 
 • Kadın voleybol ayakkabılarının yer tutuşunun sağlam olması önem arz ediyor. 
 • Hareket skalası geniş bir spor olan voleybolda, sporcuların tam performans sergileyebilmesi için ayakkabıların esnek materyallerden yapılmasına ihtiyaç duyuluyor. 
 • Maç öncesi sporcular, ısınma için farklı egzersizlere başvurabiliyor. Voleybol ayakkabılarının diğer çalışmalarda da kullanıcılara rahatlıkla eşlik edebilmesi gerekli görülüyor. 
 • Kadın voleybol ayakkabıların fit olması, ayağa tam oturması öneriliyor. Bol kalıpların bilek burkulması ve sürtünme sonucu tahriş sorunlarına yol açabileceğinin altı çiziliyor. 
 • Voleybol oynayanlar, maç veya antrenman sırasında yoğun efor sarf ediyor. Uzun süren setlerde sporcunun konforlu hissedebilmesi için ayakkabının hava ve nem transfer edebilmesinin önemli olduğu ifade ediliyor. 
 • Tüm salon ayakkabısı modelleri voleybolda kullanılamıyor, zira ayakkabıların yaka ve dil destekleri voleybolda güvenlik ve konforun sırrını oluşturuyor. 
 • Kadın voleybol ayakkabıların hafif olması, sporculara hız avantajı kazandırıyor. 
 • Voleybol sporunda sıçrama ve koşma gibi sert hareketler yapıldığı için modellerin orta taban desteklerinin bulunması ve tamponlamada yetkin malzemelerin tercihi gerekiyor. 
 • Voleybol ayakkabılarının giyilen kadın spor giyim ürünlerine uyumlu olması şıklık için önem taşıyor. 

Kadın Voleybol Ayakkabısı Ne İşe Yarar?

Kadın voleybol ayakkabılarının kullanımı, voleybol oynarken öncelikle ayak sağlığını garanti altına alıyor. Sert hareketler içeren ve tamponlama gereksinimi oluşturan ancak aynı zamanda esnekliğe de ihtiyaç duyan ayakkabılar, birçok beklentiye bir arada cevap verebilecek yetkinlikte sunuluyor. Doğru modelleri seçen sporcular, kaymaz taban ayakkabı alternatifleri ile yere daha sağlam basıyor, özgüvenle oyuna konsantre olabiliyor. Darbe emici orta taban; sıçrama, koşma sırasında yerden yansıyan şok etkisini absorbe ederek sakatlanmaların önüne geçiyor. Nasıl karşılaşmalarda kadın dizlik kullanımı bir güvenlik önlemi ise kadın voleybol ayakkabısı seçimi de güvenlik gereksinimi olarak gösteriliyor. Voleybol ayakkabıları, öncelikle sporcunun güvenliği için görev üstleniyor. 

Kadın Voleybol Ayakkabısı Nasıl Seçilir?

 • Kadın voleybol ayakkabısı seçerken tam ayak ölçüsüne uygun, fit seçimler yapılması gerekiyor. Egzersiz sırasında giyilecek çoraplar ayaktayken ayakkabıların denenmesi öneriliyor. 
 • Seçim esnasında giyildiğinde, ayak parmaklarının kesinlikle sayanın ön bölümüne değmemesi, ayakkabının çok bol veya dar olmaması önem taşıyor. 
 • Kadın voleybol ayakkabısı seçerken kullanılacak zemine dikkat etmek tavsiye ediliyor. Çim, kum veya salon voleybolu için farklı taban materyal ve dokuları önerilebiliyor. 
 • Kadın voleybol ayakkabısı çeşitleri için Asics denge sağlayan özel teknolojiler bulunduruyor. Pronasyon özelliği, kemer yüksekliği dikkate alınarak ayak anatomisine en uygun seçimin yapılması spor sırasında hem hız hem de konfor ve güvenlik vadediyor. 

Voleybol Ayakkabısı Günlük Giyilir mi?

Kullanıcılar günlük giyimde kullanmak için kadın voleybol ayakkabısı almayı tercih edebiliyor. Ancak günlük hareketler daha çok yürüme ile sınırlanıyor ve yürüme adımları ayakkabının ön bölümünün daha geniş olmasını gerektiriyor. Oysa voleybol sırasında sert adımlar atıldığı ve ayağın desteklenmesi gerektiği için bu tasarımlarda ön kısım daha dar, fit kalıpta şekilleniyor. Diğer bir deyişle, voleybol ayakkabısı ile uzun yürüyüşler yapmak, kullanıcılara bekledikleri konfor hissini veremeyebiliyor. Her ayakkabının fonksiyonuna uygun şekilde kullanımı, uzun ömür ve yüksek performans için gerekli görülüyor. 

Voleybol için tasarlanan bu modellerin hem sporda hem de günlük yaşamda giyimi hijyen açısından önerilmiyor. Salon sporlarında kullanılan ayakkabının dışarıda giyilmesi, sonra yeniden sporda kullanılması kadın voleybol ayakkabısından alınan verimi düşürüyor. Ayrıca art arda uzun süre giymek ayakkabıya gereken özeni ve bakımı göstermemek, kötü koku gibi birçok hijyenik sorunu beraberinde getiriyor. 

Uzmanlar, her sportif ayakkabı ile voleybol oynanmaması gerektiğini belirtiyor. Voleybolda aynen koşudaki gibi sert hareketler olduğu için sıradan spor ayakkabılar, ayağın güvenliğini sağlamakta eksik kalabiliyor. Gerekli orta taban desteği, dil ve yaka tamponları bulunmadığında ayaklarda incinme ve burkulma görülebiliyor. 

Sporcular Voleybol Ayakkabısı Alırken Nelere Dikkat Etmelidir?

Sporcular voleybol ayakkabısı alırken tercihlerinin Asics olmasına dikkat ediyor. Kadınlar için özel kalıplar üreten, voleybol sporunun gereksinimlerini düşünerek tasarımlarını şekillendiren Asics ile voleybolda profesyonel destek elde edilebiliyor. İşte voleybol ayakkabısı alırken dikkat edilmesi gereken noktalar ve Asics modellerinin ilgili teknolojileri: 

 • Voleybol ayakkabısının zemin tutuşunun yüksek olmasına dikkat etmelisin. Asics modellerinde sert, kauçuk tabanlar kullanılıyor, böylelikle sporcular özgüvenle yere basabiliyor. 
 • Kadın voleybol ayakkabılarının sert inişlerdeki şok tepkisini hafifletecek taban destekleri bulundurmasına özen göstermelisin. Asics’in patentli Gel teknolojisi beklediğin şok emiciliğini karşılıyor. 
 • Voleybol modellerinin hafif olması hız için büyük önem taşıyor. Asics’in yenilikçi FlyteFoam teknolojisi ayakkabılardaki hafiflik beklentisini karşılıyor. FlyteFoam Lyte, nanofiberlerle mükemmel tamponlama sağlarken ultra hafiflik sunuyor. FlyteFoam Propel ise tamponlama etkisine yüksek enerji dönüşü özelliğini ekliyor, böylelikle sıçrama ve itiş gücü için kusursuz destek alınıyor. 
 • İçe, nötr veya dışa basma eğilimleri performans üzerinde kayda değer fark oluşturuyor. İçe veya dışa basan sporcuların denge sağlayan alternatiflere yönelmesi uzmanlarca öneriliyor. Asics ayakkabılarda yer alan DuoMax özelliği ile denge kolaylıkla sağlanıyor. 
 • Kuru ve konforlu his, daha iyi performansa destek veriyor. Ortholite iç taban nem yönetimi sağlayarak daha hijyenik, kuru bir spor etkinliğini ayağına getiriyor. 
 • Birden fazla düzlemde hareket ve hafiflik voleybolun temel gereksinimlerini oluşturuyor. Asics’e özel Trusstic System, taban ünitesinin ağırlığını azaltırken yapıyı korumayı ihmal etmiyor. 
 • Zaman zaman tıbbi ortez ihtiyacı bulunabiliyor. Asics’in bazı kadın voleybol ayakkabılarında tıbbi ortez için çıkarılabilir iç taban özelliği bulunuyor. 
 • Esneklik voleybol ayakkabısının değişmez ihtiyaçlarının başında geliyor. Asics her ayakkabısında esnek malzemeler kullanarak ayağın farklı hareketlerine tam uyum gösteriyor. 

Sen de voleybol kariyerini veya hobini geliştirmek için kadın voleybol ayakkabısı seçeneklerinde Asics’i tercih edebilirsin. Uzun yıllar süren çalışmalar sonucu geliştirilen, son teknoloji kadın voleybol ayakkabıları ile sahada kendini gösterebilirsin.

back to top
Filtreler