unisex  

Fiyata göre filtrele
Çocuk Spor Ayakkabıları (28 Ürün)
Filtreler
Daha Fazla Göster

Çocuklarınıza, potansiyellerini gerçekleştirmeleri için bir fırsat verin. Doğru kıyafet ve ayakkabı seçimleriyle, onları her an destekleyin. Asics çocuk spor ayakkabı modelleri, profesyonel sporcuların tercihi olan teknolojileri ile kız ve erkek çocuklar için en iyi teknik desteği vadediyor. Çocukların, ayakkabıda tam olarak neye ihtiyaç duyduğunu bilerek tasarlanan ve çocuklara özel tasarlanan teknik donanım ile kullanıcıları karşılayan ürünler, hem estetik hem de konfor beklentilerine yanıt veriyor.


Çocukların okuldaki giyeceği bir çocuk spor ayakkabı modeli arıyor veya onların yeni oyun eşlikçisi olacak bir model tercih etmek istiyor olabilirsin, en iyi alternatifler seni Asics koleksiyonunda bekliyor. Sporda, günlük yaşamda, oyunda veya okulda, çocukların hedeflerine ulaşmasına yardımcı olacak rahatlık ve stil Asics ürünlerinde bir arada bulunuyor. Üstelik Asics çocuk spor ayakkabıları, onların zevkine uygun yenilikçi saya tasarımları, taban detayları ve bağcık eklentileri ile renkleniyor. Çocukların kendilerini daha iyi hissetmesi için özel olarak tasarlanan her Asics çocuk spor ayakkabısı, geleceğin profesyonel iş insanlarına, sporcularına, sanatçılarına çocukken ihtiyaç duyduğu desteği vadediyor. 


Peki Asics çocuk spor ayakkabıları bu kadar özel kılan özellikler neler? Aslında bu sorunun yanıtı çok basit, yarım asra yaklaşan teknoloji tecrübesi. Asics tasarımlarının her birinde, dünyanın en gelişmiş sportif ürün Ar-Ge merkezinin imzası yer alıyor. Defalarca test edilen, dünyanın dört bir yanındaki binlerce çocuk tarafından başarısı tescillenen ürünler, yüksek kaliteli, sağlam ve yenilikçi özellikleriyle fark yaratıyor. Teknik özellikler arasında ebeveynlere güven, çocuklara konfor sağlayan birçok özgün ayrıntıyı görebilirsin. Örneğin, ayakkabılarda şok emici köpük tabanlar kullanılıyor. Bu sayede, oyun, spor veya gezi esnasında yapılan kontrolsüz ve sert hareketler nedeniyle zeminde oluşan şok etkisi ayağa ulaşmadan, ayakkabı tarafından emiliyor. Ayaklar her adımı daha güvenli atıyor. 


Ayaklara kusursuz yastıklama sağlamak için tasarlanan Asics patentli Gel destekler, yetişkin modellerinde kullanıldığı gibi çocuk spor ayakkabı tasarımlarında da yerini alıyor. Böylelikle her adım daha konforlu ve güvenli bir hale geliyor. Ayrıca çocukların ihtiyaç duyduğu denge ve stabilite desteği de ayakkabılarda bulunuyor. Çocuklara hareket özgürlüğü sağlayan yenilikçi malzemeler ile Asics çocuk spor ayakkabıları, onların adeta antrenörleri oluyor. Tüm bu özelliklerin yanında, hareket nedeniyle ayakta oluşacak sızıları ve yaralanma riskini en aza indirmeye yardımcı olacak yüksek güvenlik standartları da ayakkabılar tarafından karşılanıyor. 


Çocukların hareketli yapısı ayakkabıların çok daha çabuk aşınmasına neden olabiliyor. Çocukların yaşam rutinleri düşünülerek tasarlanan çocuk spor ayakkabıları, onların ayakkabılarını daha uzun süre ilk günkü formunda ve konforla giymesi için tasarlanıyor. Ancak elbette her aktivite için aynı ayakkabıyı kullanmak mümkün değil. Asics koleksiyonunda, çocukların farklı spor aktivitelerinde tercih edebilecekleri Çeşit çeşit kız ve erkek çocuk spor ayakkabı modeli yer alıyor. Örneğin, tenis oynamak isteyen çocuklar için uygun erkek ve kız çocuk tenis ayakkabısı modellerini çeşitler arasında bulabilirsin.

Çocuk Spor Ayakkabı Nasıl Seçilir?

Çocuklar için doğru spor ayakkabıları seçmek, anne babaların hayatını zorlaştıran problemlerden biri. Oysa doğru ipuçlarını takip ederek, sen de kolaylıkla çocuk spor ayakkabı seçebilirsin. Öncelikle çocuk spor ayakkabı alırken cevabını vermen gereken sorular var. Soruların yanıtlarını göre seçimine yön verebilirsin.

 • Çocuğun tek başına ayakkabılarını giyebiliyor mu? Eğer giyebilecek yaşlarda ise onun rahat ettiği ve güven duyduğu ayakkabı bağlama şeklindeki modelleri tercih etmelisin. Küçük yaşlardaki çocuklar için streç bağcıklı veya cırt cırtlı modelleri alman öneriliyor. Asics koleksiyonunda çocuklar için güven sunan çeşit çeşit cırtlı çocuk spor ayakkabı modeli yer alıyor. 
 • Ayakkabı çocuğunun ayağına göre mi? Ayakkabı seçerken, modelin çocuğun topuğuna tam oturduğundan emin olmalısın. Topuğu tam kavrayan, tabanı ile ayağı tam destekleyen, ayak parmaklarının sıkışmadığı modelleri tercih etmelisin. Ayakkabının önü ile ayak parmakları arasından ortalama 6 milimetre kadar boşluk olması yeterli görülüyor.
 • Daha uzun süre giymesi için daha büyük ayakkabı almak mı? Maalesef bu doğru bir seçim değil. Ayakkabının saya ve taban özelliklerin çocuğa gereken desteği verebilmesi için modelin tam ayak numarasına göre olması gerek. Aksi takdirde denge ve duruş sorunları ile karşılaşabilirsin. Ayakkabının daha uzun ömürlü olması için daha kaliteli ve dayanıklı modelleri tercih etmeli, ancak numara konusunda daha büyük seçeneklere kesinlikle yönelmemelisin.
 • Ayakkabının kullanım alanı neresi? Çocuk spor ayakkabı seçerken öncelikle ayakkabının kullanım alanlarını değerlendirmen gerekiyor. Çocuğun bu ayakkabıları nerede, hangi zeminlerde giyeceğine göre seçimini gerçekleştirmelisin. Örneğin, çocuğun tenis oynarken giyebileceği bir ayakkabı alacaksın, koşu modellerine değil direkt erkek çocuk tenis ayakkabısı alternatiflerine bakmalısın. 
 • Ayakkabı yeterince güvenli mi? Eğer çocuğunun ayağının yere daha sağlam basmasını arzu ediyorsan, yer tutuşu iyi, esnek, orta taban destekli ve denge sağlamaya yardımcı alternatifleri almalısın. 
 • Ayakkabılar mevsime uygun mu? Konforlu hissetmenin ilk şartı kuşkusu ayakkabıların mevsime uygun olması. Çocuk spor ayakkabı seçerken ürünlerin kullanılacak mevsime uygun olduğundan emin olmalısın. Kışlık ve yazlık farklı çocuk spor ayakkabılarını Asics koleksiyonunda görebilirsin.
 • Ayakkabıların malzemesi ne? Ayrıntı gibi görünen bu soru, kesinlikle çocuk spor ayakkabı seçerken kriterlerin arasında yer almalı. Kaliteli materyallerin, çocuk sağlığına uygun maddelerin kullanıldığı ürünleri tercih etmelisin. Asics tasarımları, her modelde birinci sınıf malzemelerin kullanıldığını taahhüt ediyor. En kaliteli materyallerin buluştuğu Asics ürünleri, hem dayanıklılık sunması hem de sağlık vadetmesi bakımından ebeveynlerin ilk tercihi oluyor. Dilersen Asics ürünlerinin özelliklerini inceleyerek gerekli kalite standartlarını karşıladığından emin olabilirsin.

Çocuk Spor Ayakkabısı Nasıl Olmalıdır?

 • Çocuklar için tasarlanan ayakkabıların onların sağlığına zarar verecek herhangi bir boya, kimyasal içermemesi gerekiyor. Asics tasarımlarının üretiminde, her adımda kullanılan içerikler test ediliyor. Üretim sırasında tercih edilen maddelerin kalitesinden emin olabilirsin. Hem içeriklerin çocuk sağlığına hem de ayakkabı özelliklerinin ayak anatomisine uygunluğundan emin olarak alışverişlerini tamamlayabilirsin.
 • Çocukların beğenilerine uygun desenler, renkler bulundurması önem taşıyor. Ayakkabıları her gün kullanacak olan çocuklar olduğu için modellerin ebeveynler kadar çocukların da beğenisini kazanması önem taşıyor. Bunun için yaşı seçim yapmaya uygun olan çocukları, alışveriş sırasında yanında bulundurabilir, onların da fikrini alabilirsin. Ancak çocukları onlarca seçenekle baş başa bırakmak pek doğru değil. Onlara yardımcı olmak adına, teknik beklentilerine yanıt veren az sayıdaki ürün arasından son seçimi onlara bırakmak daha doğru olabilir. 
 • Çocuk spor ayakkabıların her şeyden önce denge ve güvenlik sağlaması gerekiyor. Büyüme çağında stabilite konusunda sorun yaşayan çocuklar için denge desteği veren tabanlar hayatı kolaylaştırıyor. Ayrıca modellerin ayak tabanının özel durumlarına uygun çözümler üretebilmesi gerekiyor. Düz tabanlık, içe veya dışa basma için özel çözümler sunan ayakkabıları Asics koleksiyonunda bulabilirsin. Ayakları nötr pozisyona getiren özel tabanlarla ayak pozisyonunun her basışta doğru olmasını sağlayabilirsin. 
 • Mevsim şartlarında hareket etmeyi daha konforlu hale getirecek özellikler bulundurmalı. Örneğin yazlık modellerde nefes alan panellerin, kışlık alternatiflerde su geçirmez sayaların kullanımı önem arz ediyor. 
 • Erkek ve kız çocuk spor ayakkabı modelleri, çocuklara farklı etkinliklerde eşlik edebilecek donanımı bulundurmalı. Aktivitelere özel çözümler sunan seçenekler bulunmalı. Asics’te voleybol, tenis, koşu, yürüyüş gibi farklı aktiviteler için özel üretilen ve profesyonel sporcuların da tercihi olan alternatifleri bulabilirsin.
 • Çocukların ayakkabı bağcıkları ile yaşadıkları sorunlar, güvenlik endişesi yaratabiliyor. Özellikle küçük çocuk spor ayakkabılarında cırt cırt bantlar veya streç bağcıklar kullanılmalı. Büyük çocuk spor ayakkabılarında ise onların kolaylıkla ve güvenle kullanabileceği bağlama formları, ayakkabılar tarafından sağlanmalı. 
 • Çocukların enerjisini atması için bol bol hareket etmeye ihtiyacı var. Ayakkabıların bu beklentiye yanıt verecek kadar esnek ve dayanıklı olması şart. 
 • Çocuklar, sportif faaliyetler sırasında küçük kazalar yaşamaya daha meyilli oluyor. Ayakkabıların yakalarında, dil kısmında dengeye yardımcı dolguların olması avantaj sağlıyor. 
 • İç tabanın konforlu olması, tabanın yeterli yastıklama sağlaması adımların daha rahat hissettirmesi için şart. Çocuk spor ayakkabılarının iç tabanına, astar özelliklerine dikkat etmelisin.
 • Çocuk spor ayakkabılarının kolay temizlenebilmesi, çok önemli. Çocukların çabucak ayakkabıları kirlettiği göz önüne alındığında kolay temizlenebilme hayatı kolaylaştırıyor. Çamaşır makinesinde yıkanabilen veya silinerek kolaylıkla temizlenebilen ürünleri seçerek hayatını daha kolay bir hale getirebilirsin. 
 • Ayakkabıların hafifliği, hem enerji verimi hem de yorgunluk hissi açısından önem arz ediyor. Hafif, enerji dönüşü desteği sağlayan alternatiflere yönelmelisin. Böylelikle ağırlık nedeniyle ayakta oluşan sızının önüne geçebilir, çocukların enerjilerini spora kanalize ettiğinden emin olabilirsin.

Çocuk Spor Ayakkabı Fiyatları

Çocukların severek giyeceği birbirinden güzel çocuk spor ayakkabı modelleri, her bütçeye uygun fiyatlarla Asics’te yer alıyor. Çocuk spor ayakkabı fiyatları, modellerin teknik özelliklerine göre değişiyor. Farklı beklentilere uygun tasarlanan ayakkabılar, farklı fiyatlarla kullanıcıların karşısına çıkıyor. Ayrıca, dönemsel kampanyalar, sezon indirimleri, özel gün fırsatları, ürünlerin stok durumları gibi nedenler fiyatları farklılaştırıyor. Çocuk sportif ayakkabı modelleri arasından seçim yaparken önce teknik özellikleri ve ayakkabıdan beklentilerini karşılaştırmalısın. Kriterlerine uygun olan alternatifleri bulduktan sonra fiyat karşılaştırması yaparak en iyi çocuk spor ayakkabı modeline, en avantajlı fiyatlarla sahip olabilirsin. Alışveriş sırasında ilk olarak fiyatı değerlendirdiğinde, beklentilerine yanıt vermeyen alternatifler kafanı karıştırabiliyor. Bu nedenle özellikler üzerinden filtreleme yaptıktan sonra fiyat değerlendirmesine başlamalısın.


Çocuklara hediye olarak çocuk spor ayakkabı almak istiyorsan, sezon trendlerinin sana rehberlik etmesini tercih edebilirsin. Eğer çocuk modasından haberdar olmadığın için endişe ediyorsan, sokak modasına yön veren Asics markasının koleksiyonunu inceleyerek trendlerden haberdar olabilirsin. Hem en güncel teknolojileri hem de trendleri yansıtan ürünler arasından seçim yaparak, çocukların hediyeni beğenme olasılığını artırabilirsin. Asics her sezon yenilenen koleksiyonuyla çocuk modasının öncüsü oluyor. 


Bunun yanında, alışverişe keyif katacak çocuk spor ayakkabı kampanyaları da Asics’te seninle. asics.com.tr üzerinden yapacağın alışverişlerde özel avantajlarla karşılaşabilirsin. Eğer beğendiğin ürünleri işaretlemek ve sonra karar vermek istersen, ürünler için kalp işaretini kullanabilir ve sevdiğin ürünlerden kendi listeni oluşturabilirsin. Ayrıca, ürünleri filtreler üzerinden kriterlerine göre kolaylıkla eleyerek seçimi kendin için daha kolay bir hale getirebilirsin. Kampanyalardan ilk olarak sen haberdar olmak, indirimli çocuk spor ayakkabıları zaman kaybetmeden yakalamak istersen, Asics Türkiye’nin sosyal medya hesaplarını takip edebilirsin. Asics Türkiye’nin mail bültenine üye olabilir ve sık sık web sitesini ziyaret edebilirsin. Özellikle özel günlerde, sezon sonlarında indirimli çocuk spor ayakkabısı fırsatlarını yakalaman mümkün. Hatta dilersen, çocuklarının gelecek yıllarda giymesi için de yakaladığın indirimleri kullanarak alışveriş yapabilirsin. Zengin ürün çeşidi ve kaliteden ödün vermeyen teknik özellikleriyle dünyada binlerce kullanıcının seçimi olan Asics onlarca modeliyle seni bekliyor. Sipariş için zaman kaybetmeden çocuk koleksiyonunu gözden geçirebilirsin.

back to top
Filtreler