Çocuk  

Fiyata göre filtrele
Erkek Çocuk Ayakkabıları (20 Ürün)
Filtreler
Daha Fazla Göster

Çocukluk yaşlarında iletişim için en önemli araç olan oyun, çocukların gelişiminde önemli rol oynuyor. Oyun sırasında konforlu hissetmek, çocuklar için büyük önem taşıyor. Bu nedenle çok küçük yaşlardan itibaren çocukların oyunlarına eşlik edecek kıyafetlerin, erkek çocuk ayakkabı ve aksesuar ürünlerinin doğru seçimi önem taşıyor. Okul öncesinde çocukların sosyal ve fiziksel gelişimi için gerekliliği vurgulanan rahatlık, okul çağlarında da günlük yaşamın ayrılmaz bir parçası olarak gösteriliyor. Çocukların çalışmaya konsantre olabilmesi, güvenliği, şıklığı, sağlıklı yaşam için spor faaliyetlerine katılımı için doğru erkek çocuk ayakkabısı seçilmesi tavsiye ediliyor. 

Yetişkin ayakkabılarındaki 100 yıla yaklaşan tecrübesiyle tanınan Asics, erkek çocuk ayakkabılarında da güven veriyor. Dünya çapında spor başarılarına imza atan profesyonellerin tercihi olan marka, erkek çocukların günlük yaşamı için seçilebiliyor. Ebeveynler, antrenörler tarafından önerilen Asics, çocukların bedenlerinin neye ihtiyacı olduğu düşünülerek tasarlanıyor. Spora performans desteği veren gün içinde konfor beklentisini karşılayan ayakkabılar, okulda, oyunda, bahçede, evde, sporda çocukların hayata hazırlanması için destek veriyor. Bir spor dalında profesyonelleşmek isteyen, geleceğin başarılı sporcularından olacak çocuklar için alınan Asics performans modelleri ve günlük giyimde onlara her an eşlik edecek erkek çocuk spor ayakkabısı tasarımları aynı koleksiyonda kendine yer buluyor. Farklı serilerin sergilendiği, yüzlerce ayakkabı modelinin çocukların beğenisine sunulduğu Asics erkek çocuk spor ayakkabı koleksiyonunu yakından tanımak ister misin? 

Erkek Çocuk Spor Ayakkabı Modelleri, Fiyatları

Asics erkek çocuk spor ayakkabılar, çocukları daha hareketli, aktif bir yaşama hazırlamak ve iyi hissetmelerini sağlamak için tasarlanıyor. “Harekete geç” mottosuyla sporu, hareketli hayatı konforlu hale getirmeyi taahhüt ediyor. Asics’in 1949 yılında başlayan tasarım yolculuğu, bugün dünyanın dört bir yanında yetişkin ve kız / erkek çocuk spor ayakkabı modellerinde ilk tercih olmanın gururuyla sürüyor. Çocuklar Asics ayakkabılarıyla yere sağlam basmanın güvenini yaşıyor. 

Erkek çocuk spor ayakkabı fiyatları, modelden modele değişiyor. Ayakkabının teknik detayları, tasarım özellikleri fiyat üzerinde belirleyici görülüyor. Ayakkabının saya materyalinden iç, orta ve dış taban malzemelerine, sezon trendlerinden dönemsel kampanyalara kadar birçok değişken fiyat etiketleri üzerinde rol oynuyor. Ebeveynlerin erkek çocuk ayakkabısı seçerken çocukların ihtiyaçlarına, ayakkabının sunduğu özelliklere, vaatlerine, tasarıma, taban ve saya materyallerine dikkat etmesi öneriliyor. Kaliteli seçimler yapmak için güvenilen markaların tercihi önem taşıyor. Aranan özelliklerin bulunduğu ürünler belirlendikten sonra, kaliteli olduğundan emin olunan tasarımlarda fiyat üzerinden son seçim yapılabiliyor. 

Yetişkinler çocukların ayakkabı numarası hızlı değiştiği için ayakkabı seçiminde daha gelişigüzel alternatiflere yönelebiliyor. Tüm erkek çocuk ayakkabılarının birbirinin aynı olduğuna dair yanılgılar oldukça yaygın bir şekilde benimseniyor. Oysa çocukların gelişiminin hızla devam ettiği bu dönemde, ayakkabıların özellikleri büyük önem taşıyor. Kas, eklem, kemik, tendon ve bağların doğru ayakkabılarla desteklenmesi, çocukların rahat hissetmesi, doğru basışa sahip olması, kazalar yaşamaması, kolay denge sağlaması için oldukça önemli görülüyor. Ebeveynleri erkek çocuk spor ayakkabı seçerken kaliteden, teknik yeterlilikten ödün vermemesi gerekiyor. Ancak doğru ayakkabı seçildiğinde çocuklar sportif etkinliklerde potansiyelini gerçekleştirebiliyor, günlük hayatta konforla günü deneyimleyebiliyor. 

Erkek Çocuk Spor Ayakkabı Nasıl Olmalı?

Erkek çocuk ayakkabı modellerinde kalite nasıl anlaşılıyor, ayakkabıların nasıl olması gerekiyor? 

 • Öncelikle bilinen, dünyanın dört bir yanında milyonlarca kişinin tercih ettiği markalar, kalite açısından kullanıcılar tarafından tescilli olarak görülebiliyor. Asics 1949 yılından bu yana dünyada milyonlarca kişinin ve spor profesyonellerinin seçimi oluyor. 
 • Markaların beraber çalıştığı uzmanların olması, bilimsel temellerle tasarımları ayak anatomisine uygun hale getirdiğinin bilinmesi hane puanına eklemede bulunuyor. The ASICS Institute of Sport Science (ISS) merkezinde, spor bilimleri ve beden anatomisi üzerinden araştırmalar yapılıyor, tasarımlar bu bilgiler ışığında şekillendiriliyor. 
 • Kaliteli markaların birinci kalite materyaller kullandığı işçiliğinden ve dayanıklılığından anlaşılabiliyor. Asics kullanıcı yorumları incelendiğinde ortak noktanın sağlamlık olduğunu görebilirsin. 
 • Kaliteli çocuk ayakkabılarının aynı yetişkinlerde olduğu gibi etkinliklere özel seçenekler sunması gerekiyor. Nasıl yetişkinler her etkinlikte aynı ayakkabıyı giymiyorsa, çocuklarında giymesinin beklenmemesi gerekiyor. Asics erkek çocuk ayakkabısı koleksiyonunda birçok farklı etkinlik için özel tasarlanan seriler sunuluyor. 
 • Erkek çocuk spor ayakkabı modellerinin teknik detaylarının da tüm açıklığıyla kullanıcılarla paylaşılması gerekiyor. Ayakkabıların orta taban, iç taban destekleri neler, hangi özel teknolojiler bulunuyor, bu özellikler hangi faydaları vadediyor incelenerek seçim yapılıyor. Asics erkek çocuk ayakkabı teknolojileri arasında şok emici destekler, kolay giyim sağlayan astarlar, tabana binen ağırlığı azaltan sistemler sıralanıyor. Asics erkek çocuk spor ayakkabı seçenekleri hakkında tüm bilgilere, teknik detaylara kolaylıkla ulaşılabiliyor. 

Erkek Çocuk Spor Ayakkabı Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

 • Erkek çocuk spor ayakkabı seçerken birçok ebeveyn kendi zevkine uygun alternatiflere yöneliyor. Oysa ayakkabıyı çocukların giyeceğini göz önünde bulundurarak onların sevdiği renklerin, tasarımların alınması öneriliyor. Çocuklar her gün ayaklarında taşıyacakları ayakkabının seçiminde söz sahibi olduğunda, “evde her gün ayakkabı giyme krizi” çıkma olasılığı azalıyor. Ebeveynlerin ayakkabı seçerken teknik özelliklerine göre uygun modelleri bulması ve son seçimi çocuklarına bırakması tavsiye ediliyor.
 • Erkek çocuk spor ayakkabıların, onların yaptıkları spor için özel destekler sağlaması gerekiyor. Örneğin, çocuğun koşu ile ilgileniyorsa erkek çocuk koşu ayakkabısı modellerine yönelebilirsin. 
 • Erkek çocuk spor ayakkabıların giyildiği mevsime uygun özellikler sergilemesi bekleniyor. Örneğin yaz aylarında giyilecek bir model arıyorsan nefes alan ve nem transferi sağlayan seçenekleri incelemelisin. 
 • Ayakkabıların koşma gibi egzersizlerde, sert hareketlerde güven sağlaması bekleniyorsa orta taban destelerine bakmalı ve şok emiciliğini gözden geçirmelisin. 
 • Çocuklar küçük yaşlarda sık sık düşme, denge sağlayamama gibi sorunlarla karşılaşabiliyor. Kazaların önüne geçmek için dengeye destek sunan modellere yönelmek avantaj sağlıyor. 
 • Çocukların güvenliği için dış taban materyaline ve yer tutuş gücüne dikkat çekiliyor. 
 • Erkek çocuk spor ayakkabıların yeterince esnek olması hareketlere eşliği kolaylaştırıyor. Esnekliği bir değerlendirme kriteri olarak listene ekleyebilirsin. 
 • Çocukların ayakkabıları kolay giyip çıkarabilmesi gerekiyor. Özellikle küçük çocuklar için ayakkabı seçiyorsan cırt cırtlı modelleri alabilirsin. 

Ayakkabı seçimine yönelik bu bilgilerin yanı sıra, ayakkabı denerken dikkat edilmesi gereken noktalar da bulunuyor. Erkek çocuklar için doğru ayakkabı alınırken aşağıdaki detaylara önem vermelisin: 

 • Ayakkabı denerken çocuğunun ayağında, genellikle giydiği kalınlıkta çoraplar olmasına dikkat edebilirsin. 
 • Ayakkabıların hafif olmasına özen gösterebilirsin. 
 • Erkek çocuk spor ayakkabı giyildiğinde çocuğun ayak parmaklarının sayanın ön kısmına değmemesi gerekiyor. 
 • Okulda giyilecek ayakkabıların tüm gün ayakta kalacağı için serin tutmasına ve nemi dışarı transfer etme özelliği bulunmasına bakabilirsin. 
 • Oyunda giyilecek ayakkabılarda esneklik çok daha fazla önem taşıyor. 
 • Okul öncesi dönemde, çocukların ayaklarında olacak ayakkabıların denge sağlayacak özelliklerine ekstra dikkat geliyor. 
 • Uzun yolculukların sonrasında ayakkabı denememelisin. 

Erkek Çocuk Spor Ayakkabı Trendleri Nelerdir?

Erkek çocuk günlük ayakkabı modellerinde yılın trendlerine uyumlu seçenekler olması ekstra önem taşıyor. Ebeveynler, erkek çocuk spor ayakkabı seçerken tarz sahibi kombinler için yılın modasının yanında, dolaplarında bulunan kıyafetlerin tarzlarına, renk ve desenlerine de bakarak ayakkabı seçimi yapıyor. Sen de çocuk modasının örneği olacak bir erkek çocuk spor ayakkabı seçmek istiyorsan, yılın modasından haberdar olmalısın. 

Dünyada erkek çocuk sneakers ayakkabılar her geçen gün daha çok trend kazanıyor. Bir dönem çocukları yetişkin gibi giydirmek, onları klasik ayakkabılarla gezdirmek modayken bugün konforlu hissetmelerinin daha önemli olduğu moda otoritelerince ilan ediliyor. Çocuklarda sportif şıklığın işareti olan erkek çocuk spor ayakkabı modelleri ile çocuklar rahatlığın keyfini sürüyor. 

Ayakkabılarda cinsiyeti işaret eden renk ayrımları kalkıyor. Pembe ve mavi gibi renklerin yalnızca bir cinse uygun olduğuna dair inanış geride kalıyor. Çocukların sevdikleri renk ve desenleri ayakkabılarda görebilirsin. Renk tabularını yıkacak seçimlerle sen de günümüz modasını çocuğunun kombinlerine taşıyabilirsin. 

Sürdürülebilirlik trendinin dikkat çekici yükselişi erkek çocuk modasında da kendini gösteriyor. Doğal materyaller, doğal desenler, doğaya ait renkler, erkek çocuk spor ayakkabılarında da sıklıkla görülüyor. 

Erkek Çocuk Spor Ayakkabı Çeşitleri Nelerdir?     

Erkek çocuk spor ayakkabı çeşitleri, öncelikle yapılan etkinliklere göre birbirinden ayrılıyor. Voleybol, koşma, tenis, yürüme gibi farklı egzersizler için özel tasarımlar kullanıcılara sunuluyor. Asics her tasarımda aynı kaliteyi ve özeni gösterdiğini taahhüt ederek tüm çeşitlerini kullanıcıların beğenisine sunuyor. Lifestyle yani günlük tasarımlar, performans temalı egzersiz modelleri, erkek çocukların farklı ihtiyaçlarına yanıt veriyor. Okulda, oyunda, gezide, sporda her yerde ayaklarına en yüksek konforu sunacak bir Asics bulunuyor. 

Erkek Çocuk Spor Ayakkabı Numara Seçimi Nasıl Yapılmalı?

Erkek çocuk spor ayakkabı alan ebeveynler, çocuklarının ayakkabıyı daha uzun süre giymesi umuduyla büyük modeller almayı tercih edebiliyor. Oysa uzmanlar büyük veya küçük ayakkabı almanın ayak sağlığı için uygun olmadığının, denge sağlamada sorun oluşturacağının altını çiziyor. Bu nedenle erkek çocuk spor ayakkabıların çocukların tam ayak numarasına uygun olması önem arz ediyor. 

Eğer çocuğunun ayak numarasını ne olduğundan emin değilsen, değiştiğinden veya ilk defa tercih edeceğin markaya uymayacağı endişesi taşıyorsan, ayak numarasından kolaylıkla emin olabilirsin. Öncelikle düz bir beyaz kağıt alarak çocuğun kağıt üstüne basmasını istemelisin. Ardından ayağın en uzun parmağının hizasına ve ayak topuğunun tam yanına işaret koymalısın Ardından bir cetvel veya mezura ile uzunluğu ölçerek cm cinsinden değere ulaşabilirsin. Asics ürünlerinin numara seçeneklerinin hemen yanında “beden tablosu” linkini görebilirsin. Bu tablo üzerinden cm uzunluğuna karşılık gelen numarayı görebilir ve bu bilgi ışığında gönül rahatlığı ile erke çocuğunun ayağına uygun ayakkabıyı sipariş verebilirsin. 

Erkek Çocuk Spor Ayakkabı Teknolojileri

Asics erkek çocuk spor ayakkabı teknolojileri şöyle sıralanıyor: 

 • Farklı pronasyon çeşitlerine uygun erkek çocuk spor ayakkabı modelleri bulunabiliyor. Çocuğun basışına uygun alternatifi kolaylıkla bulabilirsin. 
 • Asics nefes alabilir ve nem transferi sağlayan materyaller kullanıyor. 
 • Dış tabandaki sert kauçuk, dayanıklılığı ve yüzey tutuşunu artırıyor. 
 • Patentli Gel destekler, adımların dengeli olmasına ve şok etkisinin emilmesine yardım ediyor. 
 • Asics fit checker astar, ayakkabı teklerinin karıştırılmasını önlüyor. Ayrıca ayakkabı küçüldüğünde anlaşılmasına yardımcı oluyor. 
 • FF Blast orta taban, performans sırasında hız vadediyor. 
 • Reflektör parçalarla gece görünürlük artıyor, kullanıcılara güven veriyor. 
 • 3D space construction özelliği ile ayakkabı ayağa tam uyum sağlıyor, vurmuyor. 
 • Dynamic DuoMax sistem, tabana binen ağırlığı azaltıyor, stabilite sunuyor. 
 • Burun dikişi ile dayanıklılık sağlanıyor. 

Erkek çocuk spor ayakkabı modelleri, onlarca renk ve model seçeneği ile Asics koleksiyonuna renk katıyor. Her sezon yenilenen, klasikler kadar yeni modeller de bulunduran Asics seçkisini inceleyerek sen de çocuğun için en iyi tasarımı bulabilirsin. Hemen sipariş ver, geleceğin yetişkinlerine aktif bir yaşam için bugünden destek sun! 

back to top
Filtreler