Erkek  

 • Siyah
Fiyata göre filtrele
Koşu Ayakkabısı ve Erkek Koşu Ayakkabısı (121 Ürün)
Filtreler
Daha Fazla Göster

Bitiş çizgisine vardığında yüzündeki mutluluğa, zafer coşkusuna ortak olacak, sana her adımda eşlik edecek koşu ayakkabın Asics’te. Hedefin ister uzun bir maraton, ister kısa bir sahil koşusu olsun, her şartta en profesyonel desteği veren Asics koşu ayakkabıları, hızına hız katmak için hazır bekliyor. Her adımda daha ileriyi hedeflemek, enerji verimi sağlamak, kendi rekorunu kırman için seni motive etmek üzere tasarlanan Asics koşu ayakkabıları, özel teknolojileriyle konforu alışkanlık haline getiriyor. Rahatlığı ile beğeni kazanan modeller, şıklık yarışında da bir adım önde olmak isteyenlerin tercihi oluyor. Estetik detaylar, sezon modası nüanslar, birbirinden havalı ayrıntılarla koşu ayakkabıları ikonikleşiyor. Koşmanın hazzı, şıklığın özgüveni ve sporun kazandırdığı zindelikle sen de sağlıklı yaşama bir adımda yaklaşabilirsin. Peki neden Asics? Eğer Asics’in koşudaki tecrübesini, başarı hikayesini bilmiyorsan hemen öğrenebilirsin. 

Hangi mevsim, hangi zemin, şart, basış şekli veya ayak numarası olursa olsun, herkes için en iyi koşu deneyimi sağlayan en iyi koşu ayakkabıları Asics etiketi taşıyor. 1949’da Japonya’da kurulan Asics, dünyanın koşu ayakkabısı denince akla ilk gelen markası olmayı sürdürüyor. Dünyayı harekete geçirmek amacıyla her koleksiyonda daha ileri teknolojiye hayat veren marka, 1977 yılında performans spor ürünlerinin öncüsü olan Onitsuka Tiger markasını bünyesine alarak altın çağını başlattı. Sonraki yıllarda art arda lanse edilen inovatif teknolojilerle Asics koşuda profesyonellerin değişmez tercihi haline geldi, günümüzde hala kullanılan Gel teknolojisinin keşfi 80’li yıllara kadar uzanıyor. Onlarca yıldır atletlere, profesyonellere ve amatör sporculara destek veren ayakkabılar, bugün darbe yönlendirme sistemi, pronasyon eğilimine uygun denge sunan tasarımları ile rakip tanımıyor. Her tasarım Asics Spor Bilimleri Enstitüsün’de uzmanlarca test ediliyor, laboratuvarlarda geliştiriliyor, onaylanıyor ve titizlikle satışa sunuluyor. Koşunun uzman ismi Asics, bilimden ilhamla geliştirilen teknoloji sayesinde, spor dünyasına ve sportif modaya yön veriyor. 

Asics koşu ayakkabıları, ayakta yer alan 26 kemiğin, yüzlerce tendon ve bağ dokusunun, ayak anatomisinin tüm detaylarıyla incelenmesi sonucu geliştiriliyor. Koşu biyomekaniği an be an tetkik edilerek, aktivite sırasında ayağın her pozisyonu kaydediliyor. Koşucu verimliliğini artırmak ve yaralanma riskini en aza indirmek için tasarlanan modeller, ayağın; stabilite, sağlamlık, tamponlama, tutunma ve esneklik gereksinimlerine yanıt veriyor. 

Koşu Ayakkabısı 

Maksimum konforun önde gelen tasarımcılarından olan Asics, koşu ayakkabısı modelleyle sektöre yön veriyor. Klasiklerde imzası bulunan, yeniliklerde örnek gösterilen marka, daha eforsuz koşu tecrübesi elde etmenin sırrını paylaşıyor. Darbe emiliminde en iyisini isteyen, geliştirilmiş saya konforu ile rahatlık arzulayan kullanıcılar, Asics’in taban ve saya özelliklerinden memnuniyet duyuyor. Onlarca farklı seride, yüzlerce farklı model içeren geniş ürün yelpazesi, Asics’in tam bir koşu profesyoneli olduğunu göz önüne seriyor. 

Kısa mesafe koşularda hız ve güven, uzun mesafede dayanıklılık ve koruma sağlayan, tüm modellerinde konfor vadeden Asics, erkek koşu ayakkabısı çeşitleri ile seninle. Sen de dilediğin modeli seçerek koşu deneyimini yeniden tanımlayabilir, koşmayı sevebilirsin. Eğer kombininde daha çok Asics rahatlığı istersen Asics’in erkek spor atlet, tişört ve eşofman modelleri de seni bekliyor. Baştan aşağı Asics kombini yaparak konforla koşmanın ne demek olduğunu anlayabilirsin. Hemen sipariş vererek sen de bu deneyimin bir parçası ol, dünyadaki milyonlarca kişi gibi Asics’in koşu ürünlerini tercih ederek adımlarını hızlandır!

Erkek Koşu Ayakkabısı Modelleri, Fiyatları

Pronasyon adı verilen, basış esnasındaki eğim açısına göre ayakkabıların kullanıcılarına denge sağlaması gerekiyor. Asics erkek koşu ayakkabısı modelleri, üç farklı pronasyon açısına uygun seçeneklerle koşuda dengeyi oluşturarak sakatlanmaların azalmasına destek veriyor. İçe, dışa basan ayaklara ve nötr pronasyona uygun seçenekler sunan koşu ayakkabısı serileri sayesinde anatomik farklılıklar performans için sorun olmaktan çıkıyor. Koşucuların daha hızlı olması, daha verimli enerji kullanımı, daha az sakatlanma ve her koşulda konforlu hissetme ihtiyacı için gereken özeni, Asics gösteriyor. Modeller sahip oldukları farklı teknik özelliklerle, her ihtiyaca uygun seçenekler sunuyor. 

Erkek koşu ayakkabısı fiyatları, modellerin teknik ve tasarım özelliklerine göre değişiklik gösteriyor. Sezon trendleri, seri özellikleri, teknik detayları ve tasarım ayrıntıları fiyatlar üzerinde direkt belirleyici oluyor. Her tasarımında kalite ve özenli işçilik prensiplerinden ödün vermeyen Asics’in farklı materyaller kullanarak hazırlanan ayakkabılarında, maliyet gibi temel başlıklar nedeniyle fiyat değişiklikleri görülebiliyor. Her modelde farklı taban destekleri, saya materyali, teknoloji kullanılabiliyor. Bu nedenle kullanıcıların markanın tüm tasarımlarının kaliteli olduğundan emin olarak serileri detaylı incelemeleri, ihtiyaç duydukları teknik özelliklere, ayakkabıdan beklentilerine, giyim tarzlarına göre seçimlerini gözden geçirmeleri öneriliyor. Kullanıcılar, benzer teknik özelliklere sahip son birkaç seçenek arasında kararsız kaldıkları zaman, alternatifleri fiyat üzerinden değerlendirerek en doğru karar verebiliyor. Asics tüm koşu ayakkabılarında fiyat kalite dengesini karşıladığının taahhüdünü veriyor. 

Tüm bilgilere ek olarak, Asics erkek koşu ayakkabıların fiyatları, dönemsel kampanyalara göre değişebiliyor. Bu nedenle kullanıcıların Asics bültenlerine üye olması, sosyal medyadan markayı takip etmesi, en avantajlı alışverişleri yapabilmelerine imkan tanıyor.

Erkek Koşu Ayakkabısı Nasıl Olmalı?

Erkek koşu ayakkabılarında bulunması gereken özellikleri ve Asics erkek koşu ayakkabı modellerinde yer alan teknolojileri senin için açıklıyoruz: 

 • Erkeklerin ortalama kiloları kadınlardan daha fazla olduğu için tabanda daha çok tamponlamaya ihtiyaç duyuluyor. Asics erkek spor ayakkabı modelleri, daha yoğun tamponlama kullanarak ayaklarda güvenlik ve konfor için mükemmel destek sağlıyor. 
 • Ayaklara binen yükün tabana eşit dağılması, performans için oldukça önemli görülüyor. Asics koşu ayakkabısı modellerinde yer alan Gel teknolojisi ayağa binen yükü azaltarak konforu artırıyor. Gel destekli orta taban performansta sınıf atlamaya yardım ediyor. 
 • Hızın artması, enerji verimliliği için erkek koşu ayakkabılarının hafif olması önem taşıyor. Erkek koşu ayakkabılarında FlyteFoam taban kullanan Asics, organik liflerle desteklenen EVA tabanı çok daha hafif hale getiriyor. FlyteFoam teknolojisinin yenilenen sürümü Lyte’ta ise en hafif taban teknolojisi kullanılıyor. Nanofiber tamponlama koşu ayakkabılarının adeta hissedilmemesini sağlıyor. FlyteFoam Propel teknolojisi de hafiflikten ödün vermiyor, üstelik bir de rakipsiz itiş gücü sağlayarak adımların menzilini yükseltiyor. 
 • Denge, koşunun değişmez ihtiyaçları arasında kendine yer buluyor. DuoMax Support ve Dynamic Duomax Support özellikleri, mükemmel denge için ayakların pronasyonunu nötr hale getiriyor. 
 • Yastıklamanın iyi olması, hem dayanıklılık hem de rahatlık için tavsiye ediliyor. Asics Amplifoam orta taban dayanıklılık ve konfor için uzmanlardan tam puan alıyor. 
 • Ayak anatomisine mükemmel uyum sağlayacak modellerin seçilmesi gerekiyor. Trusstic System ve Impact Guidance System özellikleri ile Asics erkek koşu ayakkabıları, doğal koşu deneyimini yaşamaya imkan veriyor. Ayrıca ayak anatomisi kusursuz biçimde destekleniyor. 
 • Yer tutuşun iyi olması gerekiyor. AHAR özellikli erkek koşu ayakkabılarının dış tabanında kauçuk malzeme kullanılıyor. Hem daha dayanıklı olan ayakkabılar hem de çok daha iyi yer tutuşu sağlıyor. 
 • İç tabanın hijyen sağlaması, serin hissettirmesi ve kuru kalması gerekiyor. Asics ortholite iç taban daha akıcı koşu deneyimi için ayakların serin, kuru ve hijyenik kalmasını mümkün kılıyor. En sıcak havada bile koşmak çok daha konforlu hale geliyor. 

Erkek Koşu Ayakkabısı Nasıl Seçilir?

Erkek koşu ayakkabısı seçilirken, modelin ayak numarasına tam uygun olmasına özen gösteriliyor. Eğer numaranın ayağa olup olmayacağından endişe ediliyorsa, beden tablosu üzerinden karşılaştırma yapılıyor. Ayağın cm cinsinden ölçüsü alındıktan sonra beden tablosundan numara seçimi yapılıyor. Ayrıca koşu ayakkabısı seçilirken yapılması gereken birçok nokta yanlış biliniyor. Koşu mekaniği gereği, ayakkabının ayağı sarması ve bol olmaması önem taşıyor. Ancak birçok kişi ayağını sıkan ayakkabıların koşu için uygun olduğunu zannedebiliyor. Hayır, erkek koşu ayakkabısı seçerken denemeli ve ayak parmaklarının ön sayaya değmediğinden emin olmalısın. Ayakkabı ayağına geçtiğinde ne çok bol ne de dar hissettirmemeli. Koşarken giyeceğin çoraplarla aynı kalınlıkta çoraplar ayağında olmalı ve ayakkabıları bu şekilde denemelisin. Ayrıca, koşu ayakkabısı alırken dolabındaki spor kıyafetleri de gözden geçirmeli ve uyum aramalısın. Ayakkabının rengi, deseni, tarzı ile erkek spor tişört ve erkek spor şort koleksiyonunun estetik kombinler oluşturabilmesine dikkat etmelisin. 

Uzun Mesafe Koşu Ayakkabısı Özellikleri Nelerdir?

 • Uzun mesafe koşanlar, eğer pronasyona uygun ayakkabı seçmezse eklemlerinde ağrı ve sızı fark edebiliyor. Hatta sakatlanmaların bile görülme riski yükseliyor. Koşu ayakkabılarının pronasyon eğimine uygun olduğundan emin olmalısın. 
 • Uzun mesafe koşuda, ayakların dayanıklılığı çok daha fazla önem kazanıyor. Sürtünme ve deformasyona karşı dayanıklı, uzun ömürlü ve kaliteli ayakkabılar seçmek gerekiyor. 
 • Uzun mesafe koşu ayakkabılarının sayasında hava panellerinin yer alması şart görülüyor. Kuruluk ve konfor sağlayacak hava ve nem transferi özelliklerinin bulunmasına özen gösteriliyor. 
 • Koşucuların sıçrama faaliyetlerinin desteklenmesi için itiş gücü arzu ediliyor. Enerji verimi sağlayan, itme kuvveti kazandıran ayakkabılar ile koşu daha zahmetsiz hale gelebiliyor. 
 • Uzun mesafe koşularda, ayakkabının darbe emiciliğinin yüksek olması güvenlik gereksinimleri içinde kendine yer buluyor. 

Maraton Koşu Ayakkabısı Nasıl Olmalı?

Hıza odaklanılan maraton koşularında tempo çok daha yüksek oluyor. Bu nedenle ayakkabının hız desteği vermesi çok daha gerekli hale geliyor. Maraton ayakkabılarında hafifliği, itiş gücü desteğini, aşınmaya dayanıklı kauçuk taban özelliklerini aramalısın. Yer tutuşunun yüksek olmasına ekstra özen göstermelisin. Maraton koşarken ayakkabının son kilometreye kadar sana destek vermesi gerekiyor. Ayağına tam oturan, güven ve konfor veren, nefes alan ayakkabılarla sen de hızına hız katabilirsin. 

Sporcular Koşu Ayakkabısı Alırken Nelere Dikkat Etmelidir?

Sporcular koşu ayakkabısı alırken, kaliteden, güvenden ve destekten emin olmak istiyor. Profesyonel veya amatör sporcular için koşu ayakkabısı seçmeden önce muhakkak ayak kemerinin uzunluğuna, yüksekliğine, pronasyon eğilimine bakılıyor. Eğer basış eğilimini bilmiyorsan, öğrenmenin iki kolay yolu bulunuyor. 

 • Uzun süredir kullandığın ayakkabılar, düz bir zemine koyarak tabanda yamulma olup olmadığını kontrol edebilirsin. Eğer ayakkabının iç taban veya dış tabanı daha çok aşındıysa, içe veya dışa basma sorunun olduğunu anlayabilirsin. 
 • Ek olarak, evde koşu bandın varsa, koşmadan önce ayak hizasına kamera yerleştirmeli ve koşarken ayaklarını kaydetmelisin. Ardından yavaşlatarak kaydı izlediğinde bileğinin ve ayağının hangi yöne doğru eğim kazandığını görebilirsin. İç veya dış tarafa doğru artan eğim fark edersen, buna uygun ayakkabı serilerine yönelmelisin. 

Uzmanlar, profesyonel koşu ayakkabısı seçiminde dikkat edilmesi gerekenin fiyat veya seri detaylarından önce, teknik özellikler olması gerektiğinin altını çiziyor. Teknik açıdan yeterlilik gösteren, denge desteği vadeden erkek koşu ayakkabıları ile koşuda kendine çok daha fazla güvenebilirsin. Her adımda özgüvenle ilerleyebilir, en doğal koşu hareketi ile akıcı bir koşma dinamiği yakalayabilirsin. 

Rahat ve İdeal Koşu Ayakkabıları

Koşu ayakkabı modelleri sayesinde dış mekan yürüyüşlerini ve antrenmanlarını kolaylıkla tamamlayabilirsin. Koşu ayakkabısı seçimi yaparken koşu performansını ve konforunu ön planda tutmak isteyebilirsin. Asics’te farklı zeminlerde kullanılmak üzere tasarlanan birçok farklı modeli anında inceleyip hemen satın alabilirsin.

Koşu ayakkabıları, koşu sırasında ayaklarını koruyan, performansının artmasına yardımcı olan ve koşu deneyimini daha keyifli hale getiren özel tasarımlı ayakkabılardır. Koşu ayakkabısı seçimi yapmak, doğru ayakkabıyı tercih etmek çok önemlidir. Bu nedenle, koşu ayakkabıları hakkında daha fazla bilgi edinerek, doğru ayakkabıyı seçebilirsin. Unutma! Koşu ayakkabısı modelleri, çeşitliliği, rahatlığı ve kalitesi ile her zaman Asics farkıyla lider konumda!

back to top
Filtreler