Erkek  

Fiyata göre filtrele
Erkek Sneakers (69 Ürün)
Filtreler
Daha Fazla Göster

Kaliteyi, ikonik tarzı ve fonksiyonel seçenekleri ulaşılabilir fiyatlarla sunan Asics, profesyonel ve amatör sporcuların ilk tercihi olmaya devam ediyor. Günlük yaşamda erkek sneakers modelleriyle konforu alışkanlık haline getiren marka, farklı tarzlardaki kullanıcıların beğenisini toplayan geniş ürün gamı ile seni bekliyor. Klasik kombinlere fark katan, marjinal imajlara kalitenin sihirli dokunuşuyla hayat veren, hem sportif hem de klasik kıyafetlere eşlik eden erkek sneakers tasarımları, Asics güvenceli ile havalı görünmenin keyfini yaşatıyor. 

Güncel moda trendlerini yansıtan hatta modayı belirleyen erkek sneakers modelleri, Asics koleksiyonunda kullanıcıları selamlıyor. Pazar keyiflerinde, iş hayatında, okulda, eğlencede, dilediğin her yerde kullanabileceğin casual ayakkabı modelleri, basic kombinlerde bile kalite vurgusuyla şık olunabileceğini ispat ediyor. Dayanıklı, hafif, ses çıkarmayan ayakkabılar olarak tanıtılabilen erkek sneaker ayakkabılar, şehir yaşamının kaos dolu gündeminde kullanıcılarına zorluklarla baş edebilme cesareti veriyor. Sağlam adımlar atabilmek için özgüven kazandıran ayakkabılar, gün boyu sağladıkları destekle ve konforla, kullanıcıların hayata konsantre olmasına imkan tanıyor. Erkek sneakers modelleri öylesine hafif ki, onların ayaklardaki varlığı neredeyse unutuluyor. 

80’li yıllarda sokak modasının bir parçası olarak kullanıcılarla tanışan erkek sneaker ayakkabılar, 90’lardaki trendini 2000’li yıllarda da korumaya devam ediyor. Tasarımındaki incelikle düşünülen detaylar, teknik özellikler, konforu önceleyen anlayış erkek günlük ayakkabı modellerinin modasının hiç geçmeyeceğini müjdeliyor. Adeta klasikleşen Asics tasarımları ise dünyanın dört bir yanında erkek sneakers tarzına bir de Asics imzasını ekliyor. Rahatlığın başlı başına bir trend haline geldiği günümüzde, ayakkabılar da her geçen gün daha fazla insan tarafından rağbet görmeye devam ediyor. 

Erkek Sneakers Modelleri, Fiyatları

Erkek sneakers modelleri, konforlu ve şık hissetmek için klasik tasarımlara ihtiyaç olmadığını kanıtlıyor. Fonksiyonel ve rahat ayrıntılarla hayat bulan modeller, tasarım ve teknik özelliklerine göre farklı çeşitlerle kullanıcıları karşılıyor. Onları egzersiz esnasında giyebilir, günlük hayatta rahatlığı hissedebilir, iş yaşamında kullanabilirsin. Tarz belirleyen eklentiler ile farklılaşan ayakkabılar, indoor ve outdoor kullanıma uygun opsiyonlar sunuyor. 

Farklı saya ve taban materyalleri, iç orta ve dış taban teknolojileri, ayakkabı çeşitlerinde fiyat farklarının görülmesine neden oluyor. Fiyatlar ayakkabı özelliklerinin yanı sıra sezon modasına, dönemsel kampanyalara göre değişiklik gösterebiliyor. Asics, her tasarımında kaliteden ödün vermiyor ve fiyat dengesini karşılıyor. Her bütçeye uygun seçenekler sunan marka, dayanıklı, uzun ömürlü ve trend modelleriyle dikkatleri üzerine çekmek isteyen karizmatik erkeklere hitap ediyor.

Erkek Sneakers Ayakkabı Çeşitleri Nelerdir?

Erkek sneaker ayakkabıları renk renk çeşitler sunuyor. Ayrıca ayakkabıların bağcıklı veya bağcıksız olması, yaka desteği bulundurup bulundurmaması, taban teknolojisi, saya materyali gibi değişkenler, her seride onlarca erkek sneakers ayakkabı olmasını beraberinde getiriyor. Asics her serisinde, her farklı modelinde, en iyi erkek sneakerları sunduğunu ispatlıyor. Peki iyi ve kaliteli erkek sneakerda hangi özelliklerin bulunması gerekiyor? 

 • Erkek sneakerların ayakları desteklemesi ve hareket halindeyken güven vermesi gerekiyor. Özellikle ayak bileğini destekleyen yaka eklentileri ve dil kısmında yer alan dolgular sneaker ayakkabıların vazgeçilmezleri oluyor. 
 • Hem sportif hem de klasik giyime uyum gösteren fonksiyonel ayakkabılar, kaliteli ve trendlere uyumlu görünümü ile her kombinin yıldızı haline geliyor. 
 • İyi erkek sneaker ayakkabıların esnek olması ve ayaklara hareket özgürlüğü kazandırması gerekiyor. 
 • Hafiflik, kaliteli modellerin vazgeçilmezi oluyor. 
 • Tabanlarda tamponlama, şok emiciliği etkilerinin varlığı gerekli görülüyor. 
 • Ayakkabıların yastıklama yoğunluğunun erkeklerin beden ağırlığına uygun olması, cinsiyete özel detaylarla modellerin tasarlanması önem arz ediyor. 

Uzmanlar, en iyi erkek sneaker çeşidinin tüm bu kriterleri karşılaması gerektiğini hatırlatırken kişi için uygunluk arz etmesi gerektiğini de vurguluyor. Asics’in yüzlerce erkek sneakers ayakkabı modeli ile sektör lideri olmasının nedenleri ise teknolojisinde bulunuyor. Herkese uygun bir seçenek bulunduran Asics’in temel teknolojileri şöyle tanıtılıyor: 

 • Normal basış formuna uymayan, pronasyon eğimi içe veya dışa doğru yönelen kişiler için hazırlanan özel destekler Asics’i ayrıcalıklı kılıyor. Ayakların nötr pozisyonda yere basmasını sağlayan tabanlar, hareket anında ihtiyaç duyulan stabilite, rahatlık ve dengeyi kullanıcılarına armağan ediyor. Güvenli adımlar ile aktif bir yaşam daha kolay alışkanlık haline geliyor. 
 • Harekete geç mottosu ile tanınan Asics, ayakkabılarında Gel destekler bulunduruyor. Ön ve arka kısımlarda bulunan Gel eklentileri sayesinde ayaklara binen yükte azalma meydana geliyor, vücut ağırlığı ayak boyunca yayılıyor. Ayağın belli bir kısmına fazla ağırlık gelmesi nedeniyle oluşabilecek kazaların önüne geçiliyor. Kullanıcılar gün sonunda kendilerini daha konforlu ve ayaklarını daha dinlenmiş hissedebiliyor. 
 • Asics erkek sneakers modelleri hafifliklerini taban teknolojileri ile göz önüne seriyor. FlyteFoam adı verilen hafif orta taban sistemleri sayesinde ağırlık hissettirmeden güçlü tamponlama yapılıyor. En hafif materyallerden biri olarak bilinen Eva köpük ve organik lifler bir araya getirilerek oluşturulan tabanlar, hafifliği ile ayakkabılarda yeni bir çağ başlatıyor. Bir diğer orta taban teknolojisi olan FlyteFoam Lyte, Asics’in en hafif orta tabanı olarak ilan ediliyor. Nanofiberlerle hazırlanan materyal, şok emiciliğinde üst ddüzey etki vadediyor. Son olarak, FlyteFoam Propel kullanıcıları karşılıyor. Enerji dönüşü ile hafifliğini taçlandıran erkek sneakerlar, itiş gücü sağlayarak kullanıcılarına hız ve güç kazandırıyor. Uzun mesafeler bile onlarla daha az yorucu hale geliyor.  
 • DuoMax Support ve Dynamic Duomax Support adı verilen denge unsurları tabanları çok daha fonksiyonel kılıyor. Profesyonel desteklerle her adımda stabilite sağlanabiliyor. 
 • Amplifoam yastıklama sistemleri, dayanıklılık sunan teknolojileriyle sert hareketlerde, ayağa tabandan yansıyan darbeleri engelliyor. 
 • Trusstic System adı verilen ve cinsiyete özgü çözümler sunan teknoloji, ayağın yapısal bütünlüğünü korumakla görevlendiriliyor. 
 • Impact Guidance System, tüm ayak yapılarına tam uyum gösteren Asics kalıplarının sırrını paylaşıyor. 
 • AHAR dış tabanlar, sert kauçuk ile tasarlanıyor. Yüksek yer tutuş gücü ve dayanıklılık vadeden yapısı sayesinde en zorlu şartlarda bile ayakkabılar güven veriyor. 
 • Ortholite iç taban, gün boyu ayakkabı ayakta kalsa dahi, ayağın serin, kuru ve hijyenik hissetmesine yardımcı oluyor. 

Erkek Sneakers Ayakkabı Trendleri Nelerdir?

Erkek sneaker modellerinde deri, nubuk ve süet gibi materyaller, sıradan erkek spor ayakkabı tasarımlarından daha çok kullanılıyor. Tabanda ise kauçuk malzemenin veya sentetik köpüklerin tercih edilmesi, “sessiz ayakkabı” anlamına gelen erkek “sneakers” adının hakkını veriyor. Modellerin trend özelliği taşıyan tasarımlarında şu detaylara rastlayabilirsin: 

 • Dünyada yükselen sürdürülebilirlik trendi erkek sneakerslarda da kendini gösteriyor. Doğada çözünebilen malzemelerin kullanımı, doğal ve bitkisel temelli malzemelerin seçimi her geçen gün artıyor. 
 • Yoğun renklerin, neon ve canlı tonların yerini pastel renkler alıyor.
 • Maksimalist tarzın göstergesi olan karmaşık tasarımlar yerini hızla minimalist ögelere bırakıyor. Hatta birçok sayada marka logosu ve desenlerinin dışında dikkat çekici bir eklentiye yer verilmiyor. 
 • Yüksek tabanlar yine trend özelliğini koruyor. 
 • 90’lı yıllarını anımsatan katmanlı, blok renk geçişli erkek sneaker modelleri yeniden sahne alıyor. 
 • Farklı materyalleri bir arada sunan ayakkabılar bu yıl her erkeğin dolabında yer almaya aday görülüyor. Deri, süet ve kumaşı aynı sayada görmeye hazır mısın? 
 • Konfor, günümüzde başlı başına bir trend olarak gösteriliyor. Bu nedenle hemen hemen her etkinlikte erkek sneakers giyen davetliler boy gösteriyor. Erkeklerin rahat hissettiğini belli eden öngüvenle, karizma ve sağlam duruşla göz önünde olması havalı görünümü de beraberinde getiriyor. 

Erkek Sneakers Nasıl Kombinlenir?

Geleneksel giyim alışkanlıklarını henüz yıkamayan erkekler, erkek sneakersların yalnızca eşofman ve denim pantolonlarla giyilebildiğini zannediyor. Oysa, günümüzde sportif ayakkabılar takım elbiseden blazer ceketlere kadar birçok kıyafete eşlik edebiliyor. Kombin yaparken ise dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunuyor, işte erkek sneakers kombinlerinde dikkat etmen gerekenler: 

 • Erkek sneaker kombinlerden öncelikle renk uyumuna dikkat etmelisin. 
 • İlla kıyafet ile ayakkabının aynı renk olması gerekmiyor, zıt renkler kullanarak da kombinde ahenk yaratabilirsin. 
 • Kıyafet ve ayakkabılarının her zaman temiz olduğundan emin olmalısın. 
 • Bol veya dar gelen erkek sneakerlar dışarıdan fark edilir sorunlara yol açılıyor. Yürüyüşte bozulma, ayakkabıda deformasyon sorunları şıklığa gölge düşürüyor. Bu nedenle tam ayak numarana uygun olan ayakkabıları kombininde kullanmaya özen göstermelisin. 
 • Spor modellerle boru paça jeanler ve kanvas pantolonlar çok yakışıyor. Eğer paça kesimi darsa bu parçaları yüksek tabanlı ayakkabılarla tamamlayabilirsin. 
 • Blazer ceket ve takım elbiselerle erkek sneaker giymek istersen, tercihini koyu renklerden ve deri gibi klasik görünümlü materyallerden yana kullanmalısın. Koyu renk bir takım elbise altına giyeceğin ayakkabının tabanının da koyu renk olmasına özen göstermelisin. Erkek sneaker kullanacağın klasik kombinlerde, gömlek yerine boğazlı kazak veya basic tişört seçebilir, üzerine ceket, takım elbise giyerek smart casual tarzını rahatlıkla göz önüne serebilirsin. 
 • Eğer tabanı açık renk bir model tercih edeceksen, üzerine şort giyebilir veya biraz kısa paçalı pantolonlar, eşofmanlar tercih ederek ayak bileklerinde ten göstermeye dikkat edebilirsin. Böylece geçişi biraz yumuşatarak daha estetik görünüme ulaşabilirsin. 
 • Eğer çorapların kombinin yıldızı olmayacaksa, bileklerden görünmeyen babet çorapları giymeyi deneyebilirsin. Çoraplarının kombinin dikkat çeken parçası olmasını istiyorsan eğlenceli ve renkli çoraplar giyerken koyu renk ve sade ayakkabıları tercih edebilirsin. 

Beyaz Erkek Sneakers Nasıl Temizlenir?

Beyaz erkek sneakers ayakkabılar temizlenirken, markasının sunduğu bakım önerilerinin dikkate alınması gerekiyor. Asics beyaz erkek sneakers ayakkabılar nemli bezle, nazikçe silinerek temizlenebiliyor. Eğer bu işlem bakım için yeterli olmazsa, profesyonel ayakkabı temizlik spreylerinden yararlanabilirsin. Anca çamaşır makinesinde temizliği uygun görülmeyen hiçbir ayakkabıyı makinede yıkamamalı, deterjan, aşındırıcı madde veya çamaşır suyu ile leke çıkarmayı denememelisin. Bu uygulamalar erkek sneakers saya ve tabanında renk değişikliklerine, aşınmalara neden olabiliyor. Temizleyici spreyle sayayı sildikten sonra ayakkabının tabanını kullanılmamış, temiz ve yumuşak bir diş fırçası ile temizleyebilirsin. Saya ile tabanın birleştiği en dar alanları bile fırça ile nazikçe silerek ayakkabıdaki birikintileri arındırman mümkün. Sert fırçalarla ovalamaktan ise kaçınmalısın. 

Beyaz erkek sneakers modellerinin ilk günkü görünümünü uzun süre koruması için sık sık temizlemeye, her giyişten sonra ayakkabıları havalandırmaya özen göstermelisin. Ayakkabıları kesinlikle çorapsız giymemeli ve havasız alanlarda üst üste depolamamalısın. Kullanım ve bakım önerilerine dikkat ederek en de kaliteli Asics erkek sneakerlarını çok daha uzun süre ilk günkü haliyle kombinlerine ekleyebilirsin. 

Erkek sneakers modellerinden erkek koşu ayakkabısı alternatiflerine kadar onlarca seri, yüzlerce model Asics koleksiyonunda seni bekliyor. Renk renk spor modellerden dilediğini hemen sepete ekleyerek alışverişe başlayabilir, Asics güvencesi ile hızla siparişini oluşturabilirsin. Sen de ikonik modelleri, klasik tasarımları ve yenilikçi detayları Asics ile keşfedebilir, tarzında tüm gözleri üzerinde hissedebilirsin. Hemen sipariş ver, günün her anında konforla harekete geç!

back to top
Filtreler