Erkek  

Fiyata göre filtrele
Erkek Spor Atlet (8 Ürün)
Filtreler
Daha Fazla Göster

Erkek spor giyimin ayrılmaz bir parçası olan spor atlet modelleri, kullanıcılara hareket özgürlüğü veriyor. Amatör ve profesyonel spor severlerin yanı sıra günlük giyimde sportif şıklık arayanların da seçimi olan tasarımlar, her harekette rahat ve şık hissettiriyor. Bedeninin sınırlarını keşfedeceğin egzersizlerde, üzerindeki kıyafetlerin sana engel koymasın, sınırları aşmaya destek versin istiyorsan sen de erkek spor atlet modellerini denemelisin. Antrenman yoğunluğun ne kadar yüksek, spor motivasyonun ne kadar düşük olursa olsun; doğru yardımcılar, kıyafetler ve erkek spor ayakkabı modelleriyle sen de sporu sevebilirsin. Asics’in dünyanın dört bir yanında milyonlarca erkek tarafından tercih edilen erkek spor atlet tasarımlarını daha yakından tanımak ister misin? 

Erkek Spor Atlet Modelleri, Fiyatları

Spor atlet modellerinin fiyatları, atlet kumaşının dokusuna, içeriğine, tasarım özelliklerine göre değişiyor. Sezon trendleri de fiyatlar üzerinde etkili görülüyor. Özel seriler, sezon trendi renkler, rekortmen sporcuların imzasını taşıyan tasarımlar, Asics koleksiyonunda farklı fiyatlarla alıcı buluyor. Asics’in dönemsel kampanyalarının, erkek spor atlet modelleri fiyatlarını zaman zaman değiştirebildiği, indirimli sportif atletlerin bulunabildiğini hatırlatmalıyız. Asics koleksiyonunda her bütçeye, tarza, spor rutinine uygun bir erkek atlet bulunuyor. Birinci kalite kumaşlardan özenli işçilik ile tasarlanan ve dünyanın dört bir yanındaki milyonlarda erkeğin tercihi olan spor atletler, fiyat kalite dengesini sağlayan avantajlı fiyatlarla kullanıcılarla buluşuyor. 

Erkek Sporcu Atleti Ne İşe Yarar?

Erkek sporcu atletleri, sporcuların ihtiyaçlarına uygun olarak tasarlanıyor. Tasarımlar aracılığıyla, egzersiz sırasında sporcuların kendini daha kuru hissetmesi, uzun maratonlarda veya karşılaşmalarda bile konforu deneyimlemesi ve tamamen spora konsantre olabilmesi amaçlanıyor. Hem estetik beklentileri hem de konfor gereksinimini göz önüne alarak hazırlanan erkek spor atletler, 

 • Kumaş çeşidine göre terin emilmesini veya dışarı transfer edilmesini sağlıyor. Günlük giyim için pamuklu, ter emici spor atletlerin, spor için ise nemi transfer eden sentetik kumaşların seçilmesi öneriliyor. 
 • Geniş kol kesimleri, kolsuz tasarımları, atletlerin omuz ve kol hareketlerini özgürleştirmesine imkan veriyor. 
 • Nefes alan kumaş dokuları, gün boyu serin hissetmeye yardımcı oluyor. 
 • Hafif kumaşlar üzerinde adeta varlığını unutturuyor. Kıyafetin neden olduğu ağırlık ve rahatsız edici ortadan kalkıyor. 
 • Yumuşak kumaşlar, spor sırasında oluşan sürtünme ve cilt yüzeyinde tahriş sorununu yok ediyor. Cilde nazikçe dokunan kumaşlar, adeta tene süzülerek geçiyor. 
 • Yansıtıcı baskı ve parçalar, atlet sayesinde gece görünebilmeyi kolaylaştırıyor. Güvenlik sağlayan reflektörlü spor atletler özellikle gece koşanlar tarafından tercih ediliyor. 
 • Esnek kumaşlar, sporcunun hareketlerine tam uyum gösteriyor. 
 • Spor atletler tek başına giyilebildiği gibi sweatshirt ve hoodie modellerine de eşlik ediyor. Bu sayede dört mevsim dolabın en kullanışlı parçaları arasında sayılabiliyor. 

Sporcu Atleti Seçiminde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Doğru erkek spor atlet seçmek, sporcunun performansını, sportif giyinen kişilerin günlük konforunu belirliyor. Sen de sporcu atleti seçmek istiyorsan, doğru atleti bulabilmek için şu noktalara dikkat etmelisin: 

 • Uzun koşularda sporcuların daha rahat etmesi için tasarlanan atletlerde arka kısımlar biraz daha uzun oluyor. Hafif ve nefes alan kumaşlar, sporcunun daha hızlı performans sergilemesine de destek oluyor. Sen de uzun mesafe koşuda, erkek koşu ayakkabısı ile kombinleneceğin bir spor atlet arıyorsan, hafif ve arkası uzun seçenekleri değerlendirebilirsin.
 • Tenis oynayanlar ise uzun yakalı tişörtler veya uzun atletler ile şortları kombinliyor. Erkek tenis ayakkabısı ile beraber giyeceğin atletlerin kol hareketlerini kısıtlamadığından emin olmalısın. 
 • Voleybol sporunda oyuncular, kol ve yakası rahat kesimli, regular kalıptaki atletleri tercih ediyor. Asics erkek voleybol ayakkabısı ile beraber rahat erkek atletler alarak mükemmel bir voleybol kombini hazırlayabilirsin. 

Erkek atletler seçerken dikkat edilecek temel noktalar bulunuyor. Erkek spor atletin bedenine uygun olmasına dikkat etmelisin. Küçük bedenler seçildiğinde özellikle kol ağızlarında ve yaka kısmında darlık hissediliyor. Bol alınan kıyafetler egzersiz sırasında sıyrılarak sürekli düzeltme hissi uyandırıyor. Özellikle hız gerektiren koşuda ve kardiyo gibi sert egzersizlerde, aşırı bol kıyafetler hareketleri kısıtlayabiliyor. Beden seçimi için standart giyim bedenleri referans alınabiliyor. Buna ek olarak, erkek spor atlet seçiminde kumaş içeriğinin incelenmesi büyük önem taşıyor. Pamuk ve pamuk karışımlı kumaşlar, ter emici olduğu için yoğun egzersizlerde ağır olabiliyor. Polyester gibi sentetik katkılı kumaşlar ise sporda kuru ve hafif hissetmek için çok daha avantajlı görülüyor.  

Erkek Spor Atlet Faydaları Nelerdir?

Sporcular atlet seçerken hızlı kuruma ve kuru hissettirme özellikleri bulunmasına özen gösteriyor. Asics’in benzersiz MotionDry teknolojisi, her an kuru hissetmek için sporcuların tercihi oluyor. Atletler regular ve fit alternatifler bulunduruyor. Yapacağın egzersize, giyim alışkanlıklarına göre kendine uygun olan kalıbı seçmelisin. Örneğin basketbol için daha bol modeller seçerken, koşu için kasları destekleyecek daha dar alternatiflere yönelebilirsin. Bazı fit kalıplı erkek spor atletlerde, bedeni, kasları destekleyen özel dokumalardan faydalanılabiliyor. Spor sırasında daha rahat hissettirmeyi ve kasları sarmayı hedefleyen modeller, çoğunlukla fitness için tercih ediliyor. 

Sporcu Atleti Çeşitleri Nelerdir?

Sporcu atletlerinde çoğunlukla koyu renkler kullanıcıları karşılıyor. Siyah, lacivert, haki, gri ve lacivert renklerin ağırlıklı olduğu sporcu atlet çeşitleri, minimalist baskılarla desenleniyor. Zaman zaman geometrik şekillerin eşlik ettiği kumaşlarda genellikle sadece marka logosu yer alıyor. 

 • Astarlı atletler: Erkek spor atletlerinde de görülen astarlı modeller, yoğun egzersizler için tercih ediliyor. İçinde file astar bulunduran tasarımlar, terleme sorununa üst düzey hava geçirgenliği ile çözüm üretiyor. 
 • Koşu atletleri: Koşu sırasında kişinin serin hissetmesi ve hafif kıyafetle hız kazanmasına yardımcı olan tasarımlar, genellikle bisiklet yaka taşıyor. Training atletleri, regular veya fit kesimlerde çeşitlenebiliyor. 
 • Erkek günlük spor atletler: Günlük kullanım için tasarlanan sportif atletlerde daha çok pamuk yoğunluklu dokumalar tercih ediliyor. Oversize alternatiflerin bulunabildiği günlük seçenekler, jean pantolonlar ve şortlarla kombinlenebiliyor. 
 • Çift taraflı atletler: Özellikle forma tipi tasarımlarda çift taraflı kullanım görülüyor. Kullanıcıların iki farklı tişört giyebileceği, iki tarafı da cilde temas edebilecek yumuşaklıkta olan tasarımlar, son derece kullanışlı olmasıyla fark yaratıyor. 
 • Kalın askılı U yakalı erkek spor atlet: Kalın askılar ve U şeklinde geniş yaka ile tasarlanan erkek spor atletler, çoğunlukla kardiyo çalışmalarında kullanılıyor. 

Asics spor atletler, hem amatör hem de profesyonel sporcular tarafından tercih ediliyor. Spora özel hazırlanan kumaşlar dayanıklılık, esneklik, nem ve hava transferi gibi başlıklarla sporculara profesyonel destek sağlıyor. Zengin ürün çeşidi ile farklı branşlardaki dünyaca ünlü sporcuların seçimi olan Asics spor atletler, egzersizlerin daha konforlu geçmesini sağlıyor. Sen de kendin için en uygun erkek atleti Asics koleksiyonunda bulabilirsin. Spor atletleri, sevdiklerine alınabilecek en kullanışlı hediyeler arasında da sayılıyor. Birçok kişi sade tasarımlı, kullanışlı ve havalı Asics atlet modellerini sevdiklerine armağan ederek özel günlerde hediye arama stresini geride bırakıyor. Sportif tarzdaki her erkeğin severek kullanacağı atletler; dört mevsim giyilebilmesi, farklı kombinlere eşlik edebilmesi ve estetik görünüm sağlamasıyla kullanıcıların beğenisini kazanıyor. Hemen Asics erkek spor atlet modellerini inceleyerek yaptığın spora, egzersiz rutinine, giyim zevkine alışkanlıklarına en uygun atlet siparişini verebilirsin. 

back to top
Filtreler