Erkek  

Fiyata göre filtrele
Asics Erkek Spor Ayakkabı (286 Ürün)
Filtreler
Daha Fazla Göster

Erkek spor ayakkabı modellerinde 1949 yılından bu yana yeniliğin adresi olan Asics, amatör ve profesyonel sporcuların yanı sıra sportif giyimi tercih eden erkekler tarafından da tercih ediliyor. Egzersiz rutinin içinde, casual ayakkabı yerine günlük yaşamda erkek spor ayakkabı giyerek sen de konforu hayatının bir parçası haline getirebilirsin. Harekete geç mottosu ile seni aktif bir yaşama davet eden Asics ile sen de cool imajının, ikonik tarzının ve rahat hissetmenin keyfini sürebilirsin. 

Erkek spor ayakkabı modelleri, Asics Spor Enstitüsü’nde yapılan hareket biyomekaniği araştırmalarının ürünü olan özel teknolojiler bulunduruyor. An be an hareketi, adımları takip eden ayakkabılar, esneklik ile ayak anatomisine tam uyum gösteriyor. Hafif, rahat, havalı ve sportif erkek sneakers modelleri ile Asics, her yaştan erkeğin daha sağlıklı, hareketli ve iyi bir yaşam için yardımcısı oluyor. Haydi, sen de Asics erkek spor ayakkabılarla harekete geç! 

Asics Erkek Spor Ayakkabı Modelleri, Fiyatları

Erkek spor ayakkabılar arasındaki tasarım değişiklikleri ve teknik farklar, fiyat etiketlerinde de farklılaşmalara yol açıyor. Asics tüm erkek spor ayakkabılarında birinci kalite materyal kullansa, işçilikten hiçbir modelde ödün vermese de taban ve sayada yer alan teknoloji farklılıkları fiyat skalasının genişlemesine neden oluyor. Uzmanlar, fiyatı yüksek olan erkek spor ayakkabının herkes için en iyi seçim olmayabileceği konusunda uyarıyor. Egzersizlerin yarattığı özel ihtiyaçlar, farklı kullanıcı beklentileri farklı modellerde karşılık bulabiliyor. Örneğin spor salonunda giyilecek bir ayakkabı arayan kişi için yüksek fiyatlı bir erkek outdoor ayakkabı en iyi seçimi işaret etmiyor. Model seçerken özellikleri tüm dikkatinle incelemeli ve beklentilerini karşılayan ayakkabıları bulduktan sonra fiyat karşılaştırması yapmalısın. Asics tüm tasarımlarında fiyat kalite dengesini sağlıyor. Dönemsel kampanyalar, sezon trendleri ise serilerde zaman zaman görülen fiyat değişikliğinin nedeni olarak gösteriliyor. Sen de Asics sosyal medya hesaplarını ve mail bültenlerini takip ederek indirimlerden haberdar olabilirsin. Her bütçeye, ihtiyaca, tarza uygun erkek spor ayakkabı sunan Asics’ten kalite garantisi ile avantajlı alışveriş yapmanın keyfini yaşayabilirsin. 

Erkek Spor Ayakkabısı Nasıl Olmalı?

 • Erkek spor ayakkabıların yılın trendlerini üzerinde taşıması, demode görünmemesi, şıklığın bir parçası olarak kombine eşlik etmesi gerekiyor. 
 • Erkeklerin giydikleri erkek spor ayakkabı ile kendini iyi ve rahat hissetmesi önem taşıyor. Parmakları saya içine hareket edebilmesi, ayak parmaklarının sayanın ön kısmına değmemesi, ayakkabının ne bol ne de dar olması rahatlık kriterleri arasında yer alıyor. 
 • Kişinin yaptığı egzersize, ayakkabıları kullandığı zemine uygun ayakkabılar giymesi gereklilikler arasında sıralanıyor. Alt tabanın deseninden ağırlığına, teknolojisine kadar birçok özellik yapılacak egzersize ve zemine göre değişiyor. 
 • Ayakkabıların hafif olması özellikle performans sporlarında avantaj vadediyor. 
 • Dayanıklı tabanlar, uzun süreli kullanım için gerekli özellikler arasında sıralanıyor. 
 • Uzun egzersizler sırasında veya çalışırken tüm gün ayakta kalan ayakkabıların, kullanıcıları serin, kuru ve hijyenik hissettirmesi şart koşuluyor. Bunun için kullanım önerilerine dikkat edilmesi kadar antibakteriyel iç tabanların, nem ve hava transferi sağlayan ayakkabı detaylarının da önemli olduğu ifade ediliyor. 
 • Koşu veya kardiyo gibi sert egzersizler için kullanılacak ayakkabılarda orta taban desteklerinin bulunması önem taşıyor. Kişilerin erkek koşu ayakkabısı modellerine yönelmesi tavsiye ediliyor. 
 • Erkeklerin kilo ortalamaları kadınlardan daha yüksek olduğu için özellikle fazla kilolu kullanıcılar söz konusu olduğunda ayakların yastıklama yoğunluğunun yüksek olması konfor için önemli bir özelliği oluşturuyor. Ancak yastıklama etkisi yoğunlaşırken hafiflikten ve sıçrama desteğinden ödün verilmemesi gerekiyor. 

Erkek Spor Ayakkabı Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

 • Erkek spor ayakkabı alırken ayak kemerinin yüksekliğine, uzunluğuna, ayağın adımla beraber değişen eğimine yani pronasyona dikkat etmelisin. Erkek yürüyüş ayakkabısı ve performans serilerinde farklı basış şekillerine uygun alternatifleri bulabilir, seçimini ilk olarak bu kritere göre gerçekleştirebilirsin. Ayak basışına uygun olmayan bir model seçildiğinde kullanıcılar ayaklarında sızı, ağrı, rahatsızlık ve deformasyon hissedebiliyor. Ayrıca denge sağlayamama dolayısıyla yaşanan ufak kazalar, sakatlanmalar çok daha sık görülüyor. 
 • Erkek spor ayakkabı alırken model erkek günlük ayakkabı olarak kullanılabiliyor mu yoksa yalnızca performans için mi tasarlanıyor dikkat etmelisin. Ayakkabıları tasarlandığı özelliklere göre, uygun olduğu işlevler için kullanmalısın. Aksi takdirde beklediğin konfora ulaşmakta zorluk çekebilirsin. 
 • Erkek sportif ayakkabı modelleri arasından seçim yaparken dolabındaki kıyafetleri, en sık kullandığın renk ve desenleri gözden geçirmelisin. Kolay kombinlenebilecek spor erkek ayakkabıları tercih ederek kendini kombin zahmetinden kurtarabilirsin. 
 • Ayakkabı denerken ayalarında her zaman giydiğin, normal kalınlıkta çoraplar olması gerektiğini aklında tutmalısın. 
 • Uzun yolculuklardan, yorucu günlerin ardından ayakkabı denememeli, günlük rutinini yaşadığın günlerde erkek spor ayakkabı alışverişi yapmalısın. Şiş ayaklar numara konusunda yanlış tercihler yapmaya neden olabiliyor. 
 • Erkek spor ayakkabı alırken bir numara büyük ayakkabılardan almak gerektiğine dair yanlış inançlar oldukça yaygın. Erkek spor ayakkabının kesinlikle ayak numarana tam uyumlu olması gerekiyor. Eğer alışveriş yapacağın markadaki ayakkabı numaranı bilmiyorsan, en uzun ayak parmağın ile topuk arasındaki mesafeyi ölçmelisin. Elde ettiği cm cinsinden değeri, beden tablosunda karşılaştırarak sana uygun olan ayakkabı numarasını kolaylıkla bulabilirsin. 

Erkek Spor Ayakkabı Çeşitleri Nelerdir?

Erkek spor ayakkabı çeşitleri lifestyle ve performans ayakkabısı olarak ikiye ayrılıyor. Evde, okulda, işte giyilebilecek tasarımlar lifestyle içinde kategorize ediliyor. Egzersizlerde, amatör veya profesyonel spor antrenmanlarında, karşılaşmalarında giyilecek ayakkabılar ise performans modelleri olarak işaret ediliyor. Tüm modeller erkek spor ayakkabı kategorisi altında sunulan koleksiyonda kendine yer buluyor. Asics’in geniş erkek spor ayakkabı koleksiyonunda, 

 • Kolay giyilen bağcıksız, streç bağcıklı veya çekme halkalı alternatifleri bulabilirsin. 
 • Farklı numara seçenekleri sunan, erkek spor ayakkabılara rastlayabilir geniş ürün çeşidi arasından tam ayağına uygun alternatife ulaşabilirsin. 
 • Taban yüksekliği modelden modele değişiyor. Seni daha uzun gösterecek son moda yüksek tabanlı ayakkabıları da klasikleşen düz erkek spor ayakkabıları da sezonda görebilirsin.
 • Bilek yüksekliği, yaka boyu, yaka ve dil destekleri modelden modele değişiklik gösteriyor. 
 • Desen desen, renk renk seçeneklerle tarzını göz önüne serecek iddialı tasarımları da, minimalist zevkin ürünü yalın modelleri de Asics koleksiyonundan seçebilirsin. 
 • Deri, mesh kumaş, nubuk gibi farklı materyallerden imal edilen ayakkabılar da, değişik materyalleri bir arada kullanan yenilikçi modeller de Asics imzasıyla karşına çıkıyor. 

Asics’in tarz sahibi erkeklere armağan ettiği yüzlerde erkek spor ayakkabıyı koleksiyonda bulabilirsin. 

Erkek Spor Ayakkabı Nasıl Kombinlenir?

Erkek spor ayakkabılar birçok farklı kıyafetle rahatlıkla kombinlenebiliyor. Klasik şıklık arzuladığın günlerde takım elbisenin altına şık bir erkek spor ayakkabı giyerek rahat tarzını göz önüne serebilirsin. Biraz daha salaş olmak istediği pazar sabahlarında en rahat eşofmanını erkek spor ayakkabılarının şıklığı ile tamamlayabilir, üstüne geçireceğin rahat bir hoodie ile konforlu hissetmenin özgüvenini imajında taşıyabilirsin. Kombinlerde jean ve canvas pantolonları, sportif şortları, keten gömlek ve tişörtleri kullanabilirsin. Kolay kombinlenen, hemen hemen her kıyafetle uyumlu görünen birbirinden cool Asics erkek spor ayakkabılara Asics mağazalarından ve Asics.com.tr’den ulaşabilirsin. 

Sen de Asics erkek spor ayakkabı modelleri ile hemen tanış, siparişini ver, rahatlık alışkanlığın olsun.                        

back to top
Filtreler