Erkek  

Fiyata göre filtrele
Erkek Spor Ceket (16 Ürün)
Filtreler
Daha Fazla Göster

Çabasız şıklık trendinin eşlikçisi erkek spor ceket ürünleri, zamansız moda parçaları arasında yer alıyor. Hemen her yerde ve her zaman giyilebilen tasarımlar, uzun ömürlü özellikleri, konfor sağlayan detaylarıyla her erkeğin dolabında olmayı hak ediyor. Ayrıca erkek spor ceket kombinleri, rahatlığın puan topladığı günümüz moda dünyasında güçlü bir tarzın işareti haline geliyor. Özellikle günlük giyimde ve egzersiz kıyafetleri arasında sen de bu kombinleri tercih edebilirsin.


Asics uzun yıllardır spor giyimde kalitenin karşılığı olan koleksiyonlarında erkek spor ceket modellerine de yer veriyor. Üstelik ürünlerin çeşit çeşit renkleri, farklı tarzlarda modelleri ve beden seçenekleri de mevcut. Farklı spor branşlarına uygun, çeşit çeşit kumaşlardan tasarlanan ürünler ile sen de antrenmanlarda, egzersiz ve karşılaşmalarda profesyonel sporcu giysilerinin konforunu hissedebilirsin. Bunun yanında konforlu giysileri günlük yaşamında kullanabilir, hayatın koşuşturması içinde rahat hissetmenin ayrıcalığını doyasıya yaşayabilirsin.


Peki erkek spor ceketlerin nasıl olması gerektiğini biliyor musun? Öncelikle erkek spor ceket ürünlerinin farklı hava koşullarına uygun özellikler bulundurması gerekiyor. Özellikle koşu gibi hız gerektiren sporlarda, rüzgara, yağışa karşı ek koruma gereksinimi doğuyor. Bu bağlamda kumaşların sporcuya hangi koruma özelliklerini sağladığı önem taşıyor. Ayrıca, ısı yalıtımı, hafiflik gibi nitelikler erkek spor ceketlerin taşıması gereken özellikler arasında. Zira özellikle sportif aktiviteler esnasında kıyafetlerin ağırlaşması performansa ve rahatlık hissine engel oluyor. Buna ek olarak kıyafette yer alan ceplerin kullanıcının eşyalarını taşımaya yardımcı olması önem arz ediyor. Cüzdan, telefon gibi eşyaların güvenle taşınması, düşmemesi için cep tasarımları özel olarak yapılıyor. Elbette ürünlerde yüksek boyunluk, kapüşon, eldiven gibi eklentiler, yansıtıcı detaylar da bulunabiliyor. Sen de erkek spor ceketleri daha yakından tanımak, modelleri ve avantajlarını keşfetmek için Asics’in geniş ürün gamını inceleyebilirsin.

Erkek Koşu Ceketi

Tecrübeli sporcuların ilk tercihi olan erkek koşu ceketleri, bahar ve kış aylarında vitrinlere çıkıyor. Ancak her ürün birbirinin aynı değil, gerçekten iyi bir erkek koşu ceketinin ayırt edici özellikleri var. Sen de koleksiyonda çok sayıda erkek koşu ceketi olduğunu görebilir, kaliteli ürünlerin farkını Asics ile kolaylıkla ayırt edebilirsin.

 • Öncelikle iyi bir erkek koşu ceketinin vücudu nazikçe sarması önem taşıyor. Bol veya dar olmaması, kullanıcıyı yavaşlatmaması, sporcuyla beraber hareket edecek kadar esnek kumaşlardan yapılması gerekiyor.
 • Bunun yanında zorlu hava şartlarında bile kullanıcıları yarı yolda bırakmayacak su geçirmezlik, rüzgara dayanıklılık, güneş koruması gibi niteliklerin erkek koşu ceketlerinde özellikle belirtilmesine ihtiyaç var. Böylelikle kullanıcılar zorlu hava koşullarında bile aktif yaşama sorunsuz devam edebiliyor.
 • Dahası kaliteli erkek koşu ceketlerinin nefes alması, yani hava transferi sağlaması şart. Bu hava sıcaklığı yüksek olduğunda dahi kıyafetin ferah hissettirmesi anlamına geliyor.
 • Diğer yandan nem transferi sağlayan kumaşlar da terlemeye rağmen kuru hissetmeyi garanti ediyor.
 • Ayrıca erkek koşu ceketlerinde kullanılan kumaşların hızlı kuruma özellikli olması çok önemli bir avantaj.
 • Son olarak koşu ceketlerinde aranan bir diğer özellik yansıtıcı detaylar oluyor. Özellikle gece spor yaparken güvenlik sağlayan reflektör baskılar, sporcuların karanlıkta bile görülebilmesine imkan tanıyor.

Erkek Koşu Ceketi Çeşitleri

Erkeklerin koşuda konforla hareket etmesine yardımcı olan erkek koşu ceketi çeşitleri arasında; baharlık ve kışlık alternatifler yer alıyor. Kışlık ürünler, düşük hava sıcaklıklarında bile ısıyı içeri hapsediyor ve kullanıcılara sıcak hissettiriyor. Baharlık ürünlerde ise rüzgar koruması ön plana çıkıyor. Ayrıca Asics koleksiyonda rüzgar koruması vadeden dayanıklı kumaşların yanında su itici ve waterproof alternatifler de kendine yer buluyor.


Tasarımların bazılarında tam boy fermuar, bazılarında ise erkek hoodie benzeri yarım fermuar kullanılıyor. Bunun yanında erkeklerin giyim alışkanlıklarına göre seçebileceği erkek koşu ceketi çeşitleri, kapüşon bulunduran seçeneklere de sahip. Dahası, erkek koşu ceketleri arasında yelekleri de bulabilirsin. Kimi modeller ise çıkarılabilir kollarla birden çok sayıda fonksiyona kavuşuyor.


Diğer taraftan ürünlerin birçoğunda yansıtıcı parçalarla güvenlik beklentisi yanıtlanıyor. Sen de Asics erkek koşu ceketi çeşitlerini incelerken tüm ürünlerde reflektör detaylar olduğunu fark edebilirsin.


Çeşitler arasında renk farkları da görebilirsin. Erkek koşu ceketi çeşitleri genellikle koyu renklerde alternatifler bulundursa da mavi, siyah, lacivert, yeşil, beyaz, gri gibi renklerde seçenekler kullanıcıları karşılıyor. Elbette sezon trendlerine uygun olarak blok renk geçişleri bulunduran, çok renkli alternatifler de mevcut.

Erkek Spor Ceket Modelleri

Spor yapmanın mevsimi olmadığını bilenlerin tercihi olan erkek spor ceket modelleri, açık veya kapalı mekanlarda özgürce egzersiz yapmak isteyenlere destek veriyor. Su tutmayan, nefes alan, rüzgardan koruyan, özel file bölmelerle ısı kontrolüne destek veren erkek spor ceketler, serin havada spor yapmak isteyen herkesin dolabında yer almalı. Sen de erkek spor ceketlerle antrenman için doğru anın ne zaman olduğuna kendi karar verebilirsin. Doğru koşu stilleriyle, doğru kıyafetleri tercih ederek sen de zorlu havalara meydan okuyabilir, spora her koşulda devam edebilirsin.


Erkek spor ceket modelleri arasından seçim yaparken karşılaşabileceğin Asics’e özel kimi tasarım detaylarına dikkat etmelisin. Örneğin kimi erkek spor ceket modellerinin kapüşonlarının üst kısmında ayarlanabilir kordonlar yer alıyor. Bunlar sayesinde başlık tam olarak başa oturuyor ve hareket anında bile kaymadan kullanıcılara kolaylıkla eşlik ediyor. Elbette alışıldığı üzere kapüşonların boyun kısmında da ayarlanabilir kordonlar var. Bunun yanında Asics erkek spor ceketlerin göğüs bölümünde veya göğsün hemen altında özel bir güvenlik cebi yer alabiliyor. Bu cepler hareket anında kolaylıkla ulaşılabilir olmasına ve özel eşyaların emniyette kalmasına yardımcı oluyor.


Ayrıca yüksek yakalar, boyunluk kullanmaya ihtiyaç kalmadan serin rüzgarlardan korunmaya destek veriyor. Böylelikle kullanıcılar, bahar aylarında yalnızca bir erkek spor tişört üzerine sadece ceketlerini giyerek antrenmana başlıyor.


Kısaca temel erkek spor ceket modellerini şu şekilde kategorize etmek mümkün:

 • Kışlık tasarımlar: Sıcak tutmanın ve ısı kontrolünün öncelendiği kışlık tasarımlar, kullanıcıların soğuk havada bile spor yapmasına yardımcı oluyor.
 • Su geçirmez ürünler: Yağışlı havalarda konfor sağlayan su geçirmez ürünleri “waterproof” adıyla ayırt edebilirsin. Böylelikle yağmurlu günlerde dahi spor yapabilirsin. Ancak kumaşların suya dayanıklılık düzeyleri hakkında ayrıntılı bilgi için ürün detay sayfalarına başvurmalısın.
 • Kapüşonlu modeller: Erkek spor ceketlerin birçoğunda yüksek yakalar ve kapüşonlar yer alıyor. Eklentiler sayesinde baş ve boyun bölgesini koruyarak daha konforlu spor deneyimi elde etmen mümkün.
 • Fermuarlı/yarım fermuarlı ürünler: Ceket denildiğinde akla tam boy fermuar gelse de söz konusu sportif tasarımlar olduğunda yarım fermuarlar da kullanılabiliyor. Ürün çeşitleri arasında farklı alternatifleri görebilir, ısı kontrolü için sana daha uygun olan modelleri tercih edebilirsin.
 • Şişme erkek spor ceketler: Mont olarak kategorize edilebilecek şişme modeller ceketlerde de bulunuyor. Günlük giyimde ve antrenmanlarda kullanılabilecek şişme ürünler sayesinde sıcacık hissederek, konforla aktif yaşama devam edebilirsin.
 • Erkek spor ceket modelleri arasında yelekleri de görebilirsin. Kullanıcıların serin yaz akşamlarında daha çok kullandığı yelekler sayesinde gövdenin soğuktan korunmasını sağlayabilirsin. Üstelik yelekler, günlük kullanım için de oldukça uygun.
 • Kişiselleştirilebilir ergonomik tasarımlar: Asics erkek sportif ceketlerde kolay katlanan kumaşları, kişiselleştirilebilir kordonları sıklıkla kullanıyor. Bedene göre kolaylıkla ayarlanabilen ve hayatı kolaylaştıran özellikler ergonomi sayesinde sportif performansta seni bir adım ileriye taşıyor.

Erkek Spor Ceket Kombinleri

Kullanıcıların her adımda rahat hissetmesine imkan tanıyan ve performans desteği vadeden erkek spor ceketler, fitness taytı ve şortlarıyla kombinleniyor. Kullanıcıların çoğunlukla tayt tercih etmesinin nedeni ise sert hareketler sırasında kasların desteklenmesine duyulan ihtiyaç. Sıkı dokumalarla tamamlanan özel spor altları, kasları destekleyerek hareketle beraber oluşan etkinin vücuda yansımasını hafifletiyor. Böylelikle kullanıcılar en hızlı adımlarda, sert zeminlerde dahi daha güvenle ilerleyebiliyor. Buna ek olarak kombinlerin bir diğer tamamlayıcı parçası ise erkek koşu ayakkabıları oluyor. Kullanıcılar orta taban desteği sunan, GEL teknolojisi ile tamamlanan ayakkabıları sayesinde konforlu bir egzersiz deneyimi yaşayarak güvenle antrenman yapıyor.


Erkek spor ceket kombinleri günlük yaşamda da karşımıza çıkıyor. Yalnız egzersiz sırasında değil, yaşamın her anında erkek spor ceketleri giyebilirsin. Günlük giyimde bu ürünleri tercih eden kullanıcılar kombinlerini çoğunlukla eşofmanlar ve nötr ayakkabı modelleri ile bir arada kullanıyor.


Erkek sportif ceket kombini yaparken dikkat edeceğin noktalar da var:

 • İlk olarak renk uyumuna önem vermelisin. Kombinde maksimum iki adet renk kullanmaya dikkat etmelisin. Ayrıca seçtiğin renklerin uyumlu görünmesine özen göstermen gerekiyor. Örneğin renklerin kontrast olmasına, birbirine yakışmasına veya aynı rengin tonlarını taşımasına bakabilirsin.
 • Eğer neon renk erkek spor ceketler kullanacaksan kombinin diğer tüm parçalarının siyah veya beyaz olması gerekiyor. Oldukça canlı ve etkili olan neon renkleri başka tonlarla yan yana getirmemelisin.
 • Kombinlerin tamamlayıcılarının aksesuarlar olduğunu aklında tutmalısın. Şapkadan saate, eldivenden kulaklığa, ayakkabılardan çoraba kadar kombinin her parçasını aynı dikkatle seçmeli ve uyum gözetmelisin.
 • Kombinlerin şık görünmesi kadar rahat hissettirmesi de önemli. Bu nedenle her kombinde eşyalarını taşıyabileceğin cepli bir ürün olmasına, egzersiz hareketlerinin kısıtlanmamasına dikkat etmelisin.
 • Tüm ürünleri tam bedenine uyacak şekilde seçmelisin. Özellikle antrenman kombinlerinin vücut ölçülerin için büyük veya küçük olmaması oldukça mühim. Güvenli ve yüksek performanslı bir egzersiz rutini için kıyafetlerin tam bedenine göre olmasına özen göstermelisin.

Erkek Spor Blazer Ceket

Erkeklerin smart casual giyim tarzının bir parçası olan erkek spor blazer ceketler de günlük giyimin önemli bir parçası oluyor. Klasik ceket görünümüne yakın ancak sportif kesimlerde farklılaşan ürünler, günümüzde hemen her erkeğin günlük kombinlerinde kendine yer buluyor. Genellikle tişörtlerle beraber kombinleyebileceğin erkek spor blazer ceketleri kumaş ve jean pantolonlarla birlikte de giyebilirsin. Hem günlük hem de gece kombinlerin tamamlayıcısı ürünler sayesinde günden geceye uzanan etkinliklerde şıklığı ve rahatlığı bir arada deneyimleyebilirsin.


Asics erkek spor ceket ürünleri arasında sporda kullanılabilecek ve günlük yaşama eşlik edecek alternatifler bulunduruyor. Uzun ömürlü, kaliteli, yüksek standartlardaki Asics erkek ceketler sayesinde sen de dolabına modası geçmeyecek parçalar ekleyebilirsin. Ayrıca bu tasarımları sevdiklerine hediye olarak alman da mümkün. Günümüzde pek çok genç, Asics’in konforlu ceketleriyle günlük yaşama renk katmayı tercih ediyor. Onlara diledikleri her an giyebilecekleri, hafifliği sayesinde yanlarında kolaylıkla taşıyabilecekleri, şık ve rahat bir armağan almak istiyorsan koleksiyona göz gezdirebilirsin. Seçtiğin ürünü sepete ekleyerek hızla sipariş adımlarını takip edebilir, sadece birkaç dakika içinde alışverişi tamamlayarak onları mutlu edecek armağana sahip olabilirsin. Kullanışlı, fonksiyonel, konforlu ve şık Asics tasarımlarını satın almak için sen de acele et!


back to top
Filtreler