Erkek  

Fiyata göre filtrele
Erkek Spor Çorap (79 Ürün)
Filtreler
Daha Fazla Göster

Spor yaparken konsantrasyonu bozan en ufak bir detay bile tüm verimi azaltabiliyor. Bu nedenle egzersizlerden yüksek verim almak ve kondisyonu korumak için spor konforunu sağlayacak erkek spor giyim ürünleri ve aksesuarları seçmek gerekiyor. Spor yaparken üstün rahatlık hissine ulaşmak için doğru yardımcıların başında, doğru seçilen erkek spor çoraplar geliyor. Tüm parçaların seni desteklediği, rahat hissettiren kıyafet, ayakkabı ve aksesuarlarla sen de hedeflerine adım adım yaklaşabilirsin. 


Etkinlikte bulunduğun spora uygun erkek spor çorap modellerinden dilediğini seçebilir, kuru hissettiren, tam ayağına göre olan, hafif ve ağırlaşmayan ürünlerle engel tanımayabilirsin. Seçtiğin erkek spor çorabın, egzersiz rutinine, kullanacağın mevsime, zemin şartlarına ve zevkine uygun olması gerekiyor. Eğer yanlış erkek spor çorap seçimi yaparsan, ayaklarının sert hareketlerde tahriş olduğunu, nemli hissettiğini, sürekli çorap düzeltme isteği uyandığını fark edebilirsin. Doğru ve yanlış erkek spor çoraplar nasıl olur, doğru seçim için hangi noktalara dikkat etmek gerekir merak ediyorsan, önerilerimize kulak verebilirsin. 

 • Erkek spor çoraplarda bakman gereken ilk kriter hava transferi özelliği olmalı. Ayaklarının hava almasına, serin kalmasına yardımcı olan kumaşlarla çok daha konforlu hissedebilirsin. 
 • Ayaklarının nemli hissetmemesi gerekiyor. Günlük çoraplarda pamuklu yani nem çeken dokumalar tercih edilirken bu nedenle spor ürünlerinde sentetik iplik içerikleri kullanılıyor. Böylelikle çoraplarda nem transferi sağlayabilir ve ayaklarının terlemeye rağmen kuru hissetmesini sağlayabilirsin. 
 • Erkek spor çorapların tam ayak numarana, şekline uygun olduğundan emin olmalısın. Dar çoraplar tırnak sağlığı için zararlı görülüyor. Ayrıca dar erkek spor çoraplar hareket özgürlüğüne de ket vuruyor. Bunun yanında, bol çorapların da ayaklar için uygun olmadığını bilmelisin. Bol çoraplar giydiğinde ayakkabının içinde kumaşın katlandığını, potluk yaptığını, rahatsız hissettirdiğini fark edebilirsin. 
 • Doğru erkek spor çorap, zevkini yansıtmalı ve şık görünmeli. Kendini havalı hissettiğin her kıyafet ve aksesuarlarla çok daha iyi kondisyon gösterebilir, kendine güvenebilirsin. 
 • Ayak hareketlerine uyum gösterecek erkek spor çoraplarla, hareket özgürlüğünün tadını çıkarabilirsin. Kumaşlar esnek ve yumuşak olmalı. 
 • Dayanıklı olmalı. Özellikle hareketin ve doğal olarak sürtünmenin çok fazla olduğu sporlar söz konusu olduğunda sağlam ve kaliteli erkek spor çoraplar seçmelisin.

Sporcu Çorabı

Sağlığın için son derece önemli olan sporcu çorabı modellerini seçerken neleri göz önünde bulundurmalısın? Öncelikle tercih edeceğin spor dalı ve seçeceğin ayakkabı çeşidi, tercihin için belirleyici unsur olabilir. Yaz mevsiminde açık havada yapılabilecek doğa yürüyüşlerinde ya da uzun koşullarda sporcu çorabı kullanıyorsan seçeceğin çorap çeşidinin hangi özelliklere sahip olduğunu deneyimleyerek egzersizlerini bir üst seviyeye taşıyabilirsin. Soğuk havalarda yapacağın yürüyüşler ya da koşular için ise mevsime uygun olarak üretilen sporcu çorapları sayesinde ayaklarını sıcacık tutabilirsin. Sen de çoraplarını Asics’te bulunan kullanışlı, şık ve bir o kadar da dayanıklı modeller arasında yapıp spor esnasında ayaklarını düşünmeden sadece egzersizine odaklanabilirsin.

Erkek Spor Çorap Modelleri 

Erkeklerin günlük yaşamlarında ve egzersiz sırasında giymesi için tasarlanan farklı renklerde, model ve materyallerde birçok erkek spor çorap modeli bulunuyor. Asics’in her zevke, ihtiyaca ve bütçeye uygun seçenekler sunduğu erkek spor çorap modelleri, hemen her kullanıcının beklentilerine karşılık veriyor: 

 • Futbolda kullanılan erkek spor çoraplar: Futbol sporu için tasarlanan erkek spor çorapların kasları desteklemesi gerekiyor. Bu nedenle daha sıkı formda seçenekler bulabilirsin. Ayrıca, erkek spor çoraplarının yakasında lastik örgü bulunmalı. Diz altı boyda olan ürünlerin bacağı ve ayağı mükemmel kavraması için küçük dokunuşlar tercih ediliyor. Ürünün ayak bölümünün tam ortasında geniş bir elastik bant örgüsü konumlanıyor. Bu dokuma sayesinde çorapla daha rahat ve güvende hissedebilirsin. 
 • Koşu modelleri: Erkek koşu ayakkabıları içine giymen için tasarlanan modeller, ayaklara binen yükün dağılmasına yardımcı oluyor. Sert hareketlerden oluşan etkinlikte onları güvenle kullanabilir, ayağında tahriş veya zedelenme oluşmadan rutin sporunu tamamlayabilirsin. Diğer modellerden daha ince olan koşu tasarımları, ayağı sıcak tutmakla kalmıyor aynı zamanda özel dokumayla tabandan yansıyan şok etkisinin emilmesine yardım ediyor. 
 • Yoga için erkek spor çoraplar: Ayakkabı kullanmadan yapılan pilates ve yoga gibi egzersizlerde, çoraplarının seni dengede tutması için bir desteğe ihtiyaç duyabilirsin. Kumaşların mat üstünde kaymaması ve stabilite sağlaması için erkek spor çorapların altına silikon parçalar yerleştirilebiliyor. 
 • Günlük modeller: Erkeklerin günlük yaşamda tercih ettiği erkek spor çoraplarda pamuklu dokumalar seçiliyor. Nem emici olan doğal içerikli ürünler, günlük yaşamda konfor vadetse de spor sırasında nemli ve ağır bir his oluşturduğu için dezavantaj haline geliyor. Farklı uzunluk ve kalınlıklarda tasarlanan günlük erkek çorapları, sportif modellerden ayırmak için kumaş içeriklerini inceleyebilirsin. 

Erkek Spor Çorap Fiyatları

Nasıl erkek spor tişört alırken tüm detaylarıyla inceliyor ve alışverişe özen gösteriyorsan, aynı dikkati erkek spor çorap siparişlerinde de göstermelisin. Eğer her çorabın aynı olduğunu düşünüyorsan yanılıyorsun. Erkek spor çoraplar birçok özellikleriyle birbirinden farklılaşıyor. İplik içeriğinden boy uzunluğuna, desenden renge, lastik örgüden dikiş kalitesine, teknik donanımdan egzersize uygun ayrıntılara kadar birçok nokta seçime yön veriyor. Erkek spor çorap fiyatları da bu bilgiler üzerinden çeşitleniyor. Bunların yanında dönem dönem yapılan indirim kampanyaları, ürünlerin stok durumu, sezon trendleri gibi farklı değişkenler de fiyatlarda etki gösteriyor. Sen de alışveriş öncesinde aradığın ürünün özelliklerini iyice düşünmeli, isteklerini karşılayan ürünleri seçtikten sonra fiyat karşılaştırması yaparak alışverişte son kararını vermelisin. Bu yolla hem ihtiyaçlarına hem de bütçene uygun bir erkek spor çoraba ulaşabilirsin. 


Erkek spor çorap alırken incelemen gereken özellikler: 

 • Ayak numaranın erkek spor çorabın numara seçenekleri içinde olduğundan emin olmalı ve tam numarana uygun olan seçeneği sipariş vermelisin. Büyük veya küçük ürün almamalısın. 
 • İplik içeriğini kontrol etmelisin. Günlük yaşam için pamuklu, sportif etkinlikler için pamuk ve sentetik karışımlı erkek spor çorapları seçebilirsin. Zira pamuklu dokumalar nem çekerken sentetik içerikler nemi dışarı transfer etmeyi sağlıyor. Bu nedenle, yoğun terlenen sporlarda sentetik dokumalar daha avantajlı görülüyor. 
 • Mevsim şartlarına bakarak alışverişine yön vermen gerekiyor. Ürünleri hangi mevsimde ve nasıl hava şartlarında giyeceğini göz önünde bulundurmalısın. 
 • Giyim stiline ve kombinlerine bakarak erkek spor çorap almalısın. Elbette dolabındaki ayakkabıları da değerlendirmeye almalısın. Örneğin en sık giydiğin erkek voleybol ayakkabısı için uygun çorap nasıl olmalı, onu kombinlediğin kıyafetlerle beraber hangi aksesuarlar kullanılabilir düşünerek seçim gerçekleştirebilirsin. 
 • Ürünlerin yaptığın spora uygun olması gerekiyor. Bu nokta özellikle profesyoneller için seçim kriteri olsa da amatör sporseverler genellikle bu kriteri ihmal ediyor. Oysa amatör veya profesyonel herkesin spor sırasında aynı desteğe ihtiyacı bulunuyor. Örneğin sert hareketler içeren bir spor yapıyorsan, amatör de uzman da olsan ayağını kavrayan, kasları destekleyen ve yastıklamaya yardım eden erkek spor çoraplar giymelisin. 

Ancak tüm bu noktalara dikkat ederek sen de doğru erkek spor çorapları bulabilirsin. Eğer daha önce Asics markalı bir ürün almadıysan ve seçim sırasında beden numarası hakkında endişe duyuyorsan, numara seçimi alanında yer alan beden tablosuna bakmalısın. Tablodan ayağının ölçülerini numaralarla karşılaştırarak doğru ürünü kolaylıkla bulabilirsin. 


Spor yapmayı seven, profesyonel destekler alarak daha ileriye gitmek isteyenlerdensen, sen de çorap çekmecen için Asics erkek spor çorapları tercih etmelisin. İkonik ayakkabı modelleri ile tüm dünyada tanınan Asics, spor kıyafet ve aksesuarlarla spor için her ihtiyaca yanıt veriyor. Hareket biyomekaniği, spor gereksinimleri, kullanıcının beklentileri ve konfor alışkanlıkları göz önüne alınarak tasarlanan ürünlerin her biri üstün kalite garantisiyle sunuluyor. Sen de yeni sezon koleksiyonunu hemen inceleyebilir, onlarca model arasından seçimini hızla yapabilirsin. Zaman kaybetmeden sipariş vermek için sen de hemen incelemeye başla! back to top
Filtreler