Erkek  

Fiyata göre filtrele
Erkek Voleybol Ayakkabısı (19 Ürün)
Filtreler
Daha Fazla Göster

Voleybolda en iyi smaçlar, en sürprizli set sayıları, tam hedefe manşetler hep sporcuların özgüveni sayesinde atılıyor. Amatör ve profesyonel voleybolcuların özgüvenin artmasında profesyonel voleybol malzemeleri ve yardımcılarının izi görülüyor. Her voleybolcunun çantasında yer almayı hak eden üstün özellikli erkek voleybol ayakkabıları ise Asics imzasıyla kalitesini ilan ediyor. 

Daha güçlü servisler, tam isabet atışlar, hızlı blok ve karşılama için sen de Asics erkek voleybol ayakkabısı modelleri ile tanışmalısın. Kendine, adımlarına güvenerek çıktığın her maçta kendinden emin bir şekilde oynayabilir, konforun sağladığı hareket kabiliyetiyle kendi sayı rekorlarını kırabilirsin. Asics erkek voleybol ayakkabıları ile önündeki engelleri bir bir aşabilir, sporu daha keyifli bir hale getirebilirsin. 

Erkek Voleybol Ayakkabısı Modelleri, Fiyatları

Erkek voleybol ayakkabısı fiyatları, tasarıma ve modellerin teknik detaylarına göre değişiyor. Ayakkabının tabanından sayasına, bağcığına kadar her parçası ve parçaların materyalleri, teknolojileri fiyatın belirlenmesinde önemli rol oynuyor. Uzmanlar, ayakkabı modelleri arasında kıyas yaparken öncelikle özelliklerin değerlendirilmesini, beklentileri karşılayan alternatifler belirlendikten sonra seçimin fiyat üzerinden yapılmasını öneriliyor. 

Asics erkek voleybol ayakkabıları, tüm Asics tasarımlarında olduğu gibi onlarca yıldır kalitenin karşılığı olarak görülüyor. Özellikle erkek spor giyim ve ayakkabı konusunda akla gelen ilk marka olan Asics, dünyada binlerce voleybol severin dolaplarında kendine yer buluyor. Markanın her tasarımı, fiyat dengesini sağlayarak raflarda yerini alıyor. Sen de Asics kalitesinden emin olarak, aldığın her erkek voleybol ayakkabısının uzun ömürlü olduğunu bilerek rahatlıkla alışveriş yapabilirsin. Eğer modellerin avantajlarına yenisini eklemeyi arzu ediyorsan, dönemsel kampanya ve indirimleri takip ederek daha uygun fiyatlarla alışverişini tamamlayabilirsin. İndirim ve kampanya bilgileri için Asics’in bültenlerini ve sosyal medya hesaplarını takip etmeyi unutmamalısın. 

Erkek Voleybol Ayakkabısı Nasıl Olmalı?

 • Voleybol sporu, gerektiğinde sporcuların yerle temas ettiği, salonda veya dış alanda esneklik gerektiren hareketlerle oyunun içinde yer aldığı bir aktivite oluyor. Bu nedenle ayakkabıların esneklik göstermesi ve sürtünme gibi etkenlere karşı dayanıklılık sunması önem arz ediyor. 
 • Sporcuları oyun sırasında koşarken topu karşılamak için sert duruşlar veya sıçramalar sergileyebiliyor. Kaymaz taban ayakkabı ve iç mekanlar için özel tasarlanmış salon ayakkabısı kullanmak spor sırasında güvenlik ihtiyacına yanıt veriyor. 
 • Erkek voleybol ayakkabılarını bol veya dar olması oyuncu performansını olumsuz etkiliyor. Ayakkabının fit olması, ayağı rahatsız etmeden sarması, mükemmel oyun için sporculara yardımcı oluyor. Bol veya dar kalıplarda burkulma, sürtünme sonucu tahriş gibi sorular baş gösterebiliyor. 
 • Oyun sırasında sporcular yoğun efor harcıyor. Uzun setlerde, uzayan maçlarda sporcuların ayaklarının konforlu hissetmesinin birincil şartı kuruluk oluyor. Erkek voleybol ayakkabısı modellerinin nem ve hava transferi sağlaması bu açıdan avantaj oluşturuyor.
 • Yaka ve dil desteği, voleybol oynarken sık görülen burkulma probleminin oluşmasını engelliyor.
 • Hafiflik, erkek voleybolculara oyun sırasında hız kazandırıyor. 
 • Sıçrama ve koşma sırasında sporcuların ayaklarının tabandan yansıyan şok etkisi ile zarar görmemesi için erkek voleybol ayakkabısının orta taban desteklerinin ve tamponlama kabiliyetinin yüksek olması öneriliyor.
 • Voleybol için alınacak ayakkabıların, voleybol formaları ve sportif kıyafetlerle rahat kombinlenebilmesi kullanıcılar için şıklık vadediyor. Benzer bir şekilde erkek dizlik, bileklik gibi aksesuarlarla da uyumlu renklerin seçimi tercih ediliyor. 

Erkek Voleybol Ayakkabısı Nasıl Seçilir?

 • Erkek voleybol ayakkabısı seçerken ayak numaranı referans alabilirsin. Eğer markanın kalıplarını daha önce denemediysen ve numara konusunda endişe taşıyorsan beden tablosundan cm cinsinden ayakkabı ölçülerini görebilir ve ayağını ölçerek uygun numarayı kolaylıkla tespit edebilirsin. 
 • Ayakkabıları deneyerek almak büyük avantaj sağlıyor. Yanların sıkmadığından, çok bol olmadığından, ayak parmaklarının sayanın ön bölümüne değmediğinden emin olmalısın. 
 • Erkek voleybol ayakkabısı alırken, modelin kullanacağın zemine, mevsime uyumlu olmasına özen göstermelisin. Örneğin eğer yaz aylarında giyeceğin bir erkek voleybol ayakkabısı alıyorsan hava ve nem transferi özelliklerine ekstra önem vermelisin. Plaj voleybolu için ayakkabı arıyorsan salon modellerini değil, plaj voleyboluna giyilebilecek seçenekleri değerlendirmelisin. 
 • Erkek voleybol ayakkabısı seçerken oyun sırasında giyeceğin çoraplarla ayakkabıyı denemen gerekiyor. 

Erkek Voleybol Ayakkabısı Günlük Giyilir mi?

Birçok kullanıcı erkek voleybol ayakkabısını günlük giymeyi tercih edebiliyor. Ancak voleybol sporunun gereksinimlerine özel hazırlanan ayakkabılar, günlük ihtiyaçlara tam olarak uymayabiliyor. Gün içinde daha çok yürüme ile hareketler sınırlandığından dolayı, sert hareketlere uygun olarak sıkı formda tasarlanan ayakkabılar, yürüme esnasında açılan tarak kemiği için rahat olmayabiliyor. Yani, voleybol ayakkabısı ile uzun uzun yürümek, beklenen Asics konforunu tam olarak deneyimletmeyebiliyor. Uzmanlar, her ayakkabının fonksiyonuna uygun kullanımını öneriyor, bu şekilde uzun ömürlü kullanımın mümkün olabileceğinin ve yüksek performans alınabileceğinin altı çiziliyor. 

Erkek voleybol ayakkabılarının salon dışında giyilmesi ise hijyen konusunda soru işaretleri doğuruyor. Art arda, uzun süre giyilen ve farklı zeminlerde hemen hemen aralıksız kullanılan ayakkabılarda bakımsızlık kaynaklı kötü koku oluşumuna rastlanabiliyor. Ayakkabıların ilk günkü formunu uzun süre koruması için giydikten sonra havalandırmak, uzun süre art arda kullanmamak gerekiyor.

Erkek voleybol ayakkabılarının nasıl günlük hayatta giyilmesi önerilmiyorsa, herhangi günlük bir modelin de voleybolda kullanılmaması önem taşıyor. Voleybolda gerek duyulan güvenlik destekleri her sportif modelde olmadığı için yanlış ayakkabılar sakatlanma ve rahatsız his için maalesef zemin hazırlıyor. 

Erkek Voleybol Ayakkabısı Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Erkek voleybol ayakkabısı alırken dikkat edilmesi gerekenler oldukça fazla, ancak Asics ayakkabılar kullanıcıları seçim zahmetinden kurtarıyor. Üstün özellikler, beklentilere tam anlamıyla yanıt vererek konforu garantiliyor: 

 • Erkek voleybol ayakkabısı alırken öncelikle ayakkabının denge sağlama özelliklerine bakılması gerekiyor. Bu noktada ayağın pronasyon eğilimi önem kazanıyor. İçe veya dışa basma gibi sorunların olması durumunda, bu problemleri nötrleyecek tabanların kullanımı önem kazanıyor. İçe, dışa ve nötr basışa uygun seçenekleriyle erkek voleybol ayakkabılarını çeşitlendiriyor. Bu sayede, sporcuların performansı, hızı ve denge kabiliyeti yükseliyor. 
 • Zemin tutuşu ihtiyacı sert kauçuk tabanlarla karşılık buluyor. Özgüvenle adım atan sporcular, kauçuk dış taban sayesinde yere sağlam basıyor. 
 • Ayakkabıların şok etkisini azaltacak tamponlama bulundurmasına dikkat ediliyor, Asics’in patentli Gel teknolojisi mükemmel şok emici özellikle ayaklar için güven sağlıyor. 
 • Hafiflik hız için dikkat edilen unsurlar arasında yer alıyor. Asics FlyteFoam teknolojisi, hafiflikte yeni bir çağ başlatıyor. Geliştirilen FlyteFoam Lyte tabanlar nanofiberlerle daha fazla tamponlama sağlarken ultra hafiflikten vazgeçmiyor. FlyteFoam Propel ise yüksek enerji dönüşü özelliği ile hafifliğe bir avantaj daha ekliyor. 
 • Kuru hissetme ve konforlu spor deneyimi için Ortholite iç taban görev alıyor. 
 • Tıbbi ortez kullanmaya ihtiyaç duyan sporcular için çıkarılabilir iç taban bulunması gerekiyor. Asics bazı modellerinde çıkarılabilir iç tabanla ihtiyaçlara yanıt veriyor. 
 • Esneklik, dikkat edilen en önemli özellikler arasında yer alıyor. Kullanılan esnek malzemeler sayesinde ayakkabılar, ayak hareketlerine rahatlıkla eşlik ediyor. 

Sen de erkek voleybol ayakkabısı seçeneklerinden dilediğini tercih ederek, kusursuz spor deneyiminin bir parçası olabilirsin. Salonda daha hızlı koşan, daha iyi atış yapan, daha fazla risk alan ve güvenle hareket eden bir sporcu olmak için erkek voleybol ayakkabılarını kullanabilirsin. Özgüvenle oynanan maçlar, daha konforlu voleybol oyunları için sen de hayallerindeki ayakkabıları hemen sipariş verebilirsin!

back to top
Filtreler