unisex  

Fiyata göre filtrele
Fitness Ayakkabısı (346 Ürün)
Filtreler
Daha Fazla Göster

Fit görünümü ile göz kamaştırmak, zinde bedeniyle kondisyon kazanmak isteyenler soluğu spor salonlarında alıyor. Fitness aktivitesi sırasında yapılan hareketler hemen hemen tüm vücut kaslarını aktive ediyor. Kas ve iskelet sistemleri güç kazanırken duruş düzeliyor, kilo veriliyor, toksinler atılıyor, beden fonksiyonları ideal şekilde devam ediyor. Ancak etkili ve güvenli bir spor rutini için aksesuar ve kıyafetlerin doğru seçimi oldukça önemli. Sen de daha verimli çalışma ve daha konforlu his için sana en uygun fitness ayakkabısı modellerini seçmelisin.


Peki fitness ayakkabısı seçiminin bu denli önemli olmasının nedeni ne? Öncelikle çalışmalar kapsamında çok sayıda farklı egzersiz, poz ve hareket bulunuyor. Ardışık bir şekilde yapılan, yer yer kilolarca ağırlığın, sert hareketlerin kullanıldığı antrenmanlar sırasında yanlış en ufak bir basış kazalara, sakatlanmalara neden olabiliyor. Ayrıca kendini rahat hissetmeyen sporcular, çalışmalara yerinde konsantre olamıyor ve performansını göstermekte güçlük yaşıyor. Oysa spor için tasarlanan erkek veya kadın spor ayakkabı modelleri, esnek ve dinamik yapıları ile her hareketin tam da olması gerektiği gibi yapılmasını sağlıyor. Yere sağlam basan her adım sayesinde, sporcular kendilerinin en iyi versiyonunu açığa çıkarabiliyor.

Fitness Ayakkabı Modelleri

Tüm ayakkabı modellerinde olduğu gibi söz konusu fitness ayakkabı modelleri olduğunda da onlarca seri ve yüzlerce model seni bekliyor. Çok sayıda alternatif arasında kadın ve erkekler için tasarlanmış ürünleri görebileceğin gibi uniseks alternatiflere de rastlayabilirsin. Modelleri birbirinden ayrıştıran ise sadece görünümleri olmuyor. Teknolojilerine, saya ve taban donanımlarına, materyallerine ve vadettikleri desteklere göre farklı fitness ayakkabı modelleri koleksiyonları süslüyor.


Ayrıca cinsiyete bağlı bulunan bazı anatomik değişiklikler de kadın ve erkek için fitness ayakkabısı modellerini birbirinden ayırıyor. Örneğin kadınların ayak kemeri yüksekliği erkeklerinkinden farklı oluyor. Üstelik vücuttaki östrojen değişimine bağlı olarak dönemsel olarak ayak kemerinde değişiklikler meydana geliyor. Ayrıca topuk ile ön ayak arasındaki oran da kadınlarda erkeklere oranla daha farklı. Kısacası, Asics markalı erkek ve kadın ürünleri arasındaki tek fark renkler, tasarımlar veya numaralar değil. Asics her cinsin anatomik özelliklerine en uygun tasarımları hazırlayarak kullanıcılara “en iyiyi” hazırlıyor.

Fitness Ayakkabısı Fiyatları

Asics tüm tasarımlarında kalite dengesinden ödün vermeyen, en iyi performansı sunan seçenekleri avantajlı fiyatlarla kullanıcılarına sunuyor. Ancak kişilerin ihtiyaçlarına, kullanılacak zemine, mevsime, gereksinim duyulan özelliklere bağlı olarak tasarımlarda farklı teknolojiler kullanılıyor. Bu nedenle, kullanılan teknolojilere, materyallere göre fitness ayakkabısı fiyatları da değişiyor. Sen de farklı özellik ve fiyatlarda yüzlerce tasarımı koleksiyonda bulabilirsin.


Ayrıca dönemsel kampanyalar, özel gün fırsatları, ürünlerin stok durumu, sezon trendleri veya sezon sonu indirimleri, fitness ayakkabısı fiyatlarında kayda değer değişiklikler oluşturuyor. Sen de en uygun fiyatlarla alışveriş yapmak istiyorsan, tüm koleksiyonu dikkatle incelemeli ve hem özellikleri hem de fiyat bilgisini karşılaştırarak son kararını vermelisin.


Tüm modellerin yüksek kalite standartlarında üretildiğinden emin olarak ihtiyaçlarını göz önüne almalı ve beklentilerine uygun tasarımları bulduktan sonra fiyat karşılaştırması yapmalısın. Böylelikle ihtiyaçlarını karşılayan ürünler arasından en avantajlı seçeneğe kolaylıkla erişebilirsin.

Fitness Ayakkabısı Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sağlığını, konfor hissini, şıklığı ve güvenliği önemseyen kullanıcılar için doğru fitness ayakkabısı seçmenin püf noktalarını derliyoruz. Sen de en iyi fitness ayakkabısı modellerini bulmak için önerilerimize kulak verebilirsin:

 • Ürünün ayak numarana uygun olmasına ve giydiğinde her iki ayağına da tam oturmasında dikkat etmelisin. Ne çok sıkı ne de bol olan modeller seçmemeli, kendini onunla rahat hissetmelisin. Çünkü yanlış boyutlardaki seçimler, burkulmalara, vurma sorunlarına ve küçük sakatlıklara davetiye çıkartıyor.
 • Modellerin hava geçirgenliği oldukça mühim. Nem ve hava transferi özelliği bulunan seçeneklere yönelmelisin.
 • Fitness ayakkabıları seni ekstra yormamalı, hafif olmalı. Seçerken mutlaka ağırlıklarını kontrol etmelisin.
 • Antrenman sırasında kaymaz tabanlı, yer tutuşu yüksek alternatiflerden seçmelisin. Yüksek ağırlıklarla çalışırken, denge sağlamayı güçleştiren hareketler yaparken yer tutuşunun iyi olması güvenlik için şart. Bu özellik, fitness ayakkabısı seçerken dikkat etmen gereken en önemli maddelerden biri oluyor.
 • Antrenman yapmanın bir zamanı yok. Yaz veya kış mevsiminde, sıcak veya soğuk havada spor yapmak için çalışabilirsin. Bu nedenle fitness ayakkabılarının vücut ısısını dengede tutmaya yardımcı olması, ferah hissettirmesi hayati önem taşıyor. Sen de alışveriş yaparken bu özelliği kriterlerin arasında bulundurmalısın.
 • Spor yaparken ayak sağlığını, ferahlık hissini korumak için sana en uygun ayakkabıyı bulmalısın. Seçim sırasında dikkat etmen gereken faktörler ise bunlarla sınırlı değil. Konfor kadar şıklığın da önemli olduğunu bilenlerdensen, dolabındaki kıyafetler ile uyumlu fitness ayakkabıları almalısın. Örneğin sportif kıyafetlerin arasında beyaz tonlarda spor tayt ve üstler ağırlıklıysa sen de beyaz spor ayakkabı modellerine ve uyumlu alternatiflere bakabilirsin. Böylelikle giydiğin her kombinle, her spor seansında uyumlu görünümün ve şıklığın ile kendini daha öz güvenli hissedebilirsin.

En Şık ve Rahat Fitness Ayakkabıları Asics'de

Asics kalitesi ile sunulan tüm fitness ayakkabı modelleri, seçkin özellikler vadediyor. Tüm koleksiyonu incelerken karşılaşabileceğin, birbirinden özel teknolojiler arasında şu bilgilere rastlayabilirsin:

 • Erkek spor ayakkabı modellerinin saya kısmı, nefes alabilen özel paneller ve kumaşlarla ferahlık sağlıyor.
 • Dengeye yardımcı olan topuk dolgusu sayesinde ürünler ayağa tam uyum sağlıyor.
 • Flytefoam yastıklama teknolojisi bulunan modeller, üstün yastıklama desteği ile sert adımlarda dahi şok emilimini garanti ediyor. Böylelikle ani adımlar dahi çok daha güvenli hale geliyor.
 • GEL teknolojisinin ürünü olan, adında “GEL” geçen tasarımlar, ayak arkasında Asics’e özel jel destekler taşıyor. Bu özel sistem sayesinde darbe emilimi artarken bir yandan da ayak yere vurduğunda çok daha yumuşak bir his duyuluyor.
 • Ayakkabılardaki taban astarı her adımın daha yumuşak olmasına yardım ediyor.
 • Tasarım üzerindeki yansıtıcı parçalar, loş ışıklarda dahi kolaylıkla fark edilmeye imkan tanıyor.
 • Asics modellerinin birçoğu sürdürülebilirlik ilkesi çerçevesinde geri dönüştürülmüş malzemeler taşıyor. Ayrıca her üretimde su kullanımı ve karbon emisyonu azaltılıyor.
 • AHARPLUS adı verilen özel dış taban sistemi sayesinde Asics, daha dayanıklı modeller hazırlıyor.
 • Hafif fitness ayakkabıları, kullanıcılar için ekstra yük oluşturmuyor.
 • Bazı tasarımlarda yer alan tam boy karbon ve TPU plaka, ekstra dayanıklılık sağlarken bir yandan da parmak uçlarında itiş gücünü artırıyor.


Asics en sevilen fitness ayakkabıları ile dünyanın dört bir yanındaki profesyonel ve amatör sporcuların dolaplarında en özel köşenin sahibi. Sen de spora konfor katacak ürünleri hemen sipariş verebilirsin. Üstelik alışveriş yaparken ayakkabılar ile şıklık sergileyecek erkek fitness taytı modellerini de sepete ekleyebilir ve baştan aşağı Asics ürünleri ile seçkin bir görünüme kavuşabilirsin. Hatta şık kombin avantajları sadece erkekler için geçerli değil… Kadınlar da renk renk sporcu sütyeni modelleri ile fitness ayakkabılarını uyumlu seçerek spor saatlerini renklendiriyor. Sen de hayallerindeki konforu sana armağan edecek, sporu daha çok sevmene, daha aktif bir yaşamın parçası olmana yardımcı olacak tasarımları zaman kaybetmeden alabilirsin. Hemen alışverişi tamamla, vazgeçilmezin olacak fitness ayakkabısı ve giysilerini hemen dolabına ekle!


back to top
Filtreler