Kadın  

Fiyata göre filtrele
Asics Kadın Koşu Ayakkabısı (135 Ürün)
Filtreler
Daha Fazla Göster

Koşuda yıldızı parlayan kadınların değişmeyen seçimi olan Asics, hem amatör hem de profesyonel sporculara eşlik ediyor. Kurulduğu 1949 yılından bu yana “Sağlam kafa sağlam vücutta bulunur (Anima Sana In Corpore Sano)” mottosunu ispatlarcasına spora gönül verenlere destek oluyor. Dünyayı harekete geçirmek vizyonuyla her adımda konfor vadeden marka, 1986 yılı itibarıyla dünyada Gel çağını başlatıyor. 

Asics’in temel inovasyonlarından biri olan Gel teknolojisi ile koşuya yeni bir boyut geliyor. Koşu sırasında denge arayanlara, pronasyona uygun seçenekler sunan Asics’in başarısı teknolojisinde saklanıyor. Japonya’dan tüm dünyaya uzanan başarı öyküsünün kahramanları arasında dünyaca ünlü atletler, profesyonel ve amatör binlerce koşu sever yer alıyor. 

Asics koşu ayakkabı modelleri, koşu biyomekaniğinin analizi ile hazırlanıyor. Koşma aktivitesi sırasında vücudun an be an nasıl hareket ettiğinin, vücudun temas noktalarının, denge unsurlarının incelendiği çalışmalar sonucu ortaya çıkan modeller, kusursuz uyum, rahatlık ve hafiflik sağlıyor. 

Kadın Koşu Ayakkabısı Modelleri

Asics kadın koşu ayakkabısı modelleri, pronasyon baz alınarak temel olarak üç hedef gözetiyor. İçe basma yani over pronation sorununa, normal pronasyon olarak anılan nötr basışlara ve under pronation olarak adlandırılan dışa basma problemine özel geliştirilen kadın koşu ayakkabısı modelleri, özellikleriyle koşuda konforu alışkanlık haline getiriyor. Koşu sırasında ayakların; stabilite, tamponlama, sağlamlık, tutunma, esneklik gibi ihtiyaçları oluşuyor. Asics kadın koşu ayakkabıları, taban ve saya tasarımlarında ayağın gereksinimlerine tam olarak cevap vermek üzere hazırlanıyor. 

İşte Asics’in kadın koşu ayakkabılarında rastlayacağın teknik özellikler: 

 • Asics’in Gel teknolojisi, ayağa binen yükü azaltarak konforu üst düzeye çıkarmakla görevlendiriliyor. Orta taban teknolojileri arasında yerini alan Gel, yastıklama ve performans artırma için etkinlik gösteriyor.
 • FlyteFoam, organik liflerle desteklenen EVA köpük sayesinde kullanıcılara ek tamponlama ve hafiflik vadediyor. FlyteFoam teknolojisinin bir diğer sürümü olan Lyte’ta ise Asics’in en hafif taban formülü karşımıza çıkıyor. Nanofiberlerle en iyi tamponlama ve konfor sağlayan teknolojiyi, FlyteFoam Propel takip ediyor. FlyteFoam Propel ile orta tabanda hafifliğe yüksek enerji dönüşü kabiliyeti de ekleniyor. Rakipsiz itiş gücü ile her adım, biraz daha ileriyi hedefliyor. 
 • Trend ayakkabı modellerinin en seçkin parçaları DuoMax Support ile kusursuz dengeyi garanti altına alıyor. Orta tabanın iç kısmında bulunan destekler, çift yoğunlukla desteği artırıyor. Dynamic DuoMax Support ise geliştirilen üst versiyonla üst düzey koruma sağlıyor. 
 • Amplifoam, yastıklama desteği ile öne çıkan bir orta taban malzemesi… Hafifletilmiş EVA, dayanıklılığın da artmasına destek veriyor. 
 • Trusstic System, taban ünitesinin ağırlığını azaltırken yapısal bütünlüğü koruma etkisinden ödün vermiyor. 
 • Asics’in kadın koşu ayakkabılarında bulunan Impact Guidance System temel yapı konseptiyle, ayak anatomisine mükemmel uyum sağlıyor. En doğal koşu hareketini sağlayan detaylar, konforu yeniden tanımlıyor. 
 • AHAR özellikli ayakkabılar, aşınmaya dayanıklı kauçuk dış tabanla sıradan kadın spor ayakkabı modellerinden çok daha sağlam olduğunu tescilliyor. 
 • Ortholite iç taban destekli kadın koşu ayakkabıları, çok daha akıcı koşu hareketine merhaba diyor. Şok etkisini absorbe eden iç taban, kişiye özel ayak konumlanması ile kullanıcılara daha serin, hijyenik ve kuru egzersiz rutinleri armağan ediyor. 

Asics Kadın Koşu Ayakkabısı Fiyatları

Kadın koşu ayakkabısı fiyatları, ayakkabının materyalinden taban desteklerine dek birçok farklı değişken üzerinden belirleniyor. Her ayakkabının teknolojisi, saya özellikleri, tasarım detayları, taban destekleri birbirinden farklı olduğu için kadın koşu ayakkabı fiyatları geniş bir yelpazede inceleniyor. Ayrıca dönemsel kampanyalar, indirimler, fiyat etiketlerinin yeniden yapılandırılmasına neden oluşturabiliyor. Asics, fiyat ve kalitede mükemmel denge sağlayan uzun ömürlü tasarımlarıyla, her bütçeye uygun, en iyi kadın koşu ayakkabılarını bünyesinde bulunduruyor.  

Atletizm Sporu Kadın Koşu Ayakkabısı Nasıl Olmalı?

Atletizm sporunda doğru kadın koşu ayakkabının seçilmesi, yarışa bir adım önde başlamak anlamına geliyor. 

 • Atletizm için ayakkabı arayanların öncelikle ayak kemerinin uzunluğunu, yüksekliğini ve pronasyon eğimini bilmesi öneriliyor. Kemere uygun ayakkabı giymek, sporcuları sakatlanmadan, hareket sonrası ağrı ve sızıdan büyük ölçüde koruyor. Koşu biyomekaniği hakkında bilgi edinerek kemere uygun ayakkabı seçiminin önemini görebilir, ayak basışına uygun ortopedik ayakkabı seçerek koşu hızını ve enerji verimini artırabilirsin. 
 • Koşunun performansını etkileyen özellikler arasında, ayakkabının ağırlığı yer alıyor. Yapılan spora uygun, hafif ayakkabıların seçimi, sporcular için avantaj oluşturuyor. 
 • Özellikle patika gibi zorlu zeminlerde koşacak olanların, sürtünmeyi önleyici destekler bulunduran ayakkabılara yönelmesi tavsiye ediliyor.
 • Koşucunun sıçrama faaliyetini destekleyen özel ayakkabılar, itiş etkisi vadediyor. Pist sporcuları için enerji verimi yüksek bu modellerin seçimi performans açısından önem kazanıyor. 
 • Uzun mesafe koşucular için ayakkabının serin tutması, kuru hissettirmesi, nefes alması çok daha önemli görülüyor. Uzun mesafe koşan atletlerin, ayakkabının dayanıklılığının yanında, hava ve nem transferi özelliklerine bakması öneriliyor. 

Kadın Koşu Ayakkabısı Numara Seçimi Nasıl Olmalı?

Kadın koşu ayakkabılarının kalıpları, markadan markaya değişse de, her marka kendi beden tablosunda ayakkabılarının cm cinsinden uzunluğunu paylaşıyor. Bu ayakkabı modelinde seçim yaparken kendi ayak numaranı tercih edebilir, numaranın doğru olup olmadığının sağlamasını, beden tablosundaki cm bilgisi üzerinden yapabilirsin. 

Profesyonel Sporcular Kadın Koşu Ayakkabısı Alırken Nelere Dikkat Etmelidir?

Profesyonel sporcuların konfor ve performans beklentisi çok daha yüksek oluyor. Profesyonel kadın koşu sporcuları bu nedenle Asics’i tercih ediyor. Profesyonel sporcuların öncelikle ayakkabılarının kadın anatomisine uygun olup olmadığına dikkat etmesi gerekiyor. Erkek egemen tasarım dünyasında fark yaratan Asics kadın koşu ayakkabıları, kadınlara özel çözümlerle en iyi desteği sağlıyor.

Yakın zamana kadar kadın koşu ayakkabıları, erkek modellerinin küçük numaraları olarak tanınıyordu. Ancak Asics, kadınların farklı yapısal ve hormonal özelliklerini dikkate alarak bu ayakkabı modellerini yeniden tasarlıyor. Özellikle son 10 yılda keşfedilen ayak anatomisine dair veriler, kadınların erkeklerden daha farklı yürüyüş kalıplarına ve biyomekaniğe sahip olduğunu gösteriyor. Kadın koşucuların farklı yaralanmalarla karşılaşması da bu farklılıklarla açıklanıyor. Asics kadın koşu ayakkabıları, kadınların performansını, konforunu, güvenliğini gözeterek kadın koşu ayakkabılarında devrim yaratıyor. 

Kadın koşu ayakkabılarının topuk ve ön ayak oranının erkek ayakkabılarından farklı olması gerekiyor. Kadınlarda, ön ayaklara göre daha dar topuk yapısı bulunuyor. Asics bu farkı gözeterek ayakkabılarını tasarlıyor. Yanlış kalıplar, topuğun ayakkabının içinde kaymasına, dengesizliğe ve sürtünmeye neden oluyor. Asics kadın koşu ayakkabıları topuk kayması sorununu tarihte bırakıyor. 

Kadın bedeni genellikle erkeklerden daha hafif olma eğiliminde olduğu için özel yastıklama ihtiyacı doğuyor. Cinsiyete özgü ayak yastıklaması geliştiren Asics Solyte ile kadınlara daha düşük yoğunluklu yastıklama sağlanıyor. Bu sayede kadın koşuculara daha fazla darbe emilimi ve sıçrama vadediliyor.

Araştırmalar, kadın ayak yapısının, östrojen seviyesi değişimine bağlı olarak zaman zaman değişebildiğini gösteriyor. Kemer yüksekliği östrojen arttığında azalıyor. Cinsiyete özgü Trusstic System, alçalmış kemer yüksekliğine uyum gösteriyor. 

Asics, kadın koşu ayakkabılarındaki zengin çeşitlerle koşu dinamiğini güçlendiriyor. Sen de ayakkabılarını Asics kadın spor atlet ve kadın spor şort modelleriyle bir arada kombinleyerek, üzerindeki her parçayla konforlu hissedebilirsin. Asics konforunu her gün deneyimlemek istersen kadın günlük ayakkabı seçenekleri de Asics’te, hemen sipariş verebilirsin. 

back to top
Filtreler