Kadın  

Fiyata göre filtrele
Kadın Outdoor Ayakkabısı (22 Ürün)
Filtreler
Daha Fazla Göster

Kalp atışlarında yaşamın ritmini duymak isteyenler soluğu doğanın kucağındaki spor alanlarında alıyor. Doğa manzaralarıyla dolu uzun bir yürüyüş, eğlenceli bir hafta sonu için kamp yaparken kadınlara profesyonel kadın outdoor ayakkabı modelleri eşlik ediyor. Şehirden kıra, dağa, ekstrem spor bölgelerine, parkurlara, kamp alanlarına uzanan macera dolu anlarda, kadınlar aktif yaşamın tadına güvenilir ekipmanları ile varıyor. Mevsim şartlarına, doğa koşullarına, aktivitenin gereklerine özel tasarlanan kadın outdoor ayakkabı çeşitleri ile harekete geçmek için salonlara kapanmak gerekmiyor. Sen de kadın yürüyüş ayakkabısı giyip kendini yürüyüş bandının üzerinde bulmak yerine, zorlu parkurlarda trekking yapmak konusunda heyecan duyuyorsan, kadın outdoor ayakkabıları koleksiyonuna eklemelisin. 

Kadın Outdoor Ayakkabı Modelleri, Fiyatları

Kadın outdoor ayakkabı modelleri fiyatları, ayakkabıların teknik ve tasarım özellikleri ile belirleniyor. Ayakkabıların teknik yetkinliği, materyali, taban ve saya özellikleri arasındaki değişiklikler, ayakkabılar arasındaki fiyat farkının esas sebebini oluşturuyor. Farklı kullanım alanları olan ayakkabıların, fiyat etiketlerinde de geniş fiyat skalasında değişen, farklı rakamlar görülmesi doğal karşılanıyor. Darbe emicilik, yer tutuş, su geçirmezlik gibi teknolojik özellikler, ayakkabıların performansını ve doğal olarak fiyatını direkt etkiliyor. Ancak bu bilginin kullanıcılara “en pahalı ayakkabı en iyidir” yanılgısını oluşturmaması gerekiyor. Her outdoor etkinliğin ihtiyacının farklı olduğunu, Asics’in tüm modellerinin fiyat-kalite dengesini sağladığını ve en iyi malzemelerden üretildiğini bilmelisin. Asics tüm outdoor kadın ayakkabı modellerine güveniyor. Kimi modeller patikada daha iyi koşu yapabilmek için tasarlanırken kimi outdoor koşu deneyiminde tüm gün konfor hissi vadediyor. Kullanıcıların seçimlerini yaparken kadın spor ayakkabı özelliklerini dikkatle incelemesi ve kendine uygun seçenekleri bulduktan sonra fiyat kıyası ile son kararı vermesi tavsiye ediliyor .Asics her tarza, ihtiyaca ve bütçeye uygun onlarca kadın outdoor ayakkabı ile seni bekliyor. 

Kadın Outdoor Ayakkabı Nedir?

Kadın outdoor ayakkabı, outdoor etkinliklerde giyilen sportif ayakkabılara deniyor. Bu modellerde çoğunlukla su geçirmezlik, yüksek yer tutuş, ısı yalıtımı gibi destekler bulunuyor. Böylece zorlu arazi şartlarında, uzun süre giyime rağmen kullanıcıların kendini rahat hissetmesi sağlanıyor. Outdoor ürünleri, taban teknolojileri, saya tasarımı hatta bağcık yapısı bile sıradan kadın günlük ayakkabı modellerinden farklı oluyor. Asics kadın outdoor ayakkabıları yenilikçi tasarımlarıyla en zorlu şartlarda, zorlayıcı zeminlerde bile mükemmel hissetmek ve üstün performans vermek için kullanıcılarını destekliyor. 

Sporcular İçin Kadın Outdoor Ayakkabı Nasıl Olmalı?

Sporcular için kadın outdoor ayakkabı dendiğinde akla ilk olarak Asics modelleri geliyor. Asics kadın outdoor ayakkabılar özellikleriyle en iyi olduğunu ispat ediyor ve “kadın outdoor ayakkabı nasıl olmalı” sorusuna yanıt oluşturuyor: 

 • Ayakların serin hissetmesi ve nefes alması sağlanması gereken ilk özelliği oluşturuyor. Asics Gore-Tex teknolojisi, ayakların nefes almasına izin veriyor. Aynı teknoloji sayesinde nemli koşullarda ayağın kuru hissetmesi garanti altına alınıyor. 
 • Spor ayakkabıların zorlu arazilerde şok emiciliği sunması sakatlanma ve kazaların önüne geçiyor. Asics özel orta taban teknolojileri ve Gel destekleri ile tabandan yansıyan şok etkisini absorbe ederek güven veriyor. Kusursuz yastıklama ve konfor hissi ayağına geliyor. 
 • Topuk yüksekliğinin ve ön ayak yapısının yer tutuşunu desteklemesi gerekiyor. Asics’in patika koşu ayakkabılarındaki ideal topuk yüksekliği ve ön ayakta yer alan ekstra tabaka, kayalık zeminler için koruma vadediyor. 
 • Dış tabanın farklı zeminlerde güven vermesi outdoor için temel gerekler arasında yer alıyor. Trail Engineered adı verilen özelliği, Asics Grip dış taban teknolojisini müjdeliyor. Zemin nasıl olursa olsun mükemmel yer tutuşu oluşturuyor. Yokuş yukarı ve yokuş aşağı ilerlerken bile adımlar sağlamlıkla yere basıyor.
 • Ayakkabının tüm parçalarının arazi yapısı için özel tasarlanması önem arz ediyor. Hızlı bağcık sistemi, patika denge çerçevesi ve gaiter’lara uyumlu yapı arazi koşullarında mükemmel hissetmeye yardımcı oluyor. 
 • Enerji tasarrufu uzun trekkinglerde avantaj vadediyor. Guidesole yapısı, enerji tasarrufuna imkan tanıyor. 
 • Hafif ve güçlü orta taban, vazgeçilmezler arasında sıralanıyor. FlyteFoam orta taban teknolojisi, hafif özelliği ile ağırlık yapmıyor. 
 • Denge outdoor etkinliklerin olmazsa olmazı… Duomax teknolojisi sayesinde aktivite esnasında denge sağlamak kolaylaşıyor. 
 • Su geçirmezlik özellikle kış aylarındaki outdoor aktivitelerde önemli görülüyor. GTC astar su geçirmezliği garanti ediyor. 
 • Dayanıklılık, kullanıcıların yarı yolda kalmaması için dikkat çekilen bir diğer özellik oluyor. Dikişsiz saya hafifliğin ve dayanıklılığın sırrı oluyor.
 • Yastıklama, hafiflik ve tamponlama vazgeçilmez kadın outdoor ayakkabı özellikleri içinde kendine yer buluyor. Asics Amplifoam konforu EVA köpüğü daha da hafifleştiriyor. Üst düzey yastıklama sunan orta tabanın tamponlama etkisi de artıyor. 
 • Kadın outdoor ayakkabıların yaka kısımlarında ve dil bölümünde desteklerin bulunması burkulma gibi sorunlarla karşılaşma olasılığını azaltıyor. Asics modellerinde yer alan destekler, kullanıcıların en sorunsuz outdoor etkinlik deneyimi yaşaması için özel tasarlanıyor. 

Profesyonel Sporcular İçin Kadın Outdoor Ayakkabı Nasıl Seçilir?

Profesyonel kadın outdoor ayakkabıların önce rahat, dayanıklı ve koruyucu olmasına özen gösteriyor. Sporcular kadın outdoor ayakkabı seçerken, ayağı pürüzlü zeminlerde koruyan, burkulmalara karşı destekleyen, yer tutuşu yüksek ve esnek modellere yöneliyor. Doğru ayakkabının arazi durumuna, aktiviteye uygun olması gerekiyor. Dağlık arazide, kontrollü zeminlerde, ıslak alanlarda veya karlı bölgelerde kullanılan ayakkabılar değişiyor. Bottan outdoor özellikleri bulunduran ortopedik ayakkabı modellerine kadar birçok farklı çeşit, sporcuların outdoor için tercihi olabiliyor. Kadın outdoor ayakkabı seçilirken profesyonellerin şu noktalara dikkat etmeleri öneriliyor: 

 • Kadın outdoor ayakkabı alırken giyeceğiniz çorapların ayağında olmasına özen göstermelisin. 
 • Mümkünse ayakkabıyı benzer bir zeminde denemeli ve yer tutuşunu test etmelisin. 
 • Ayakkabıyı giydiğinde parmaklarını rahatlıkla oynatabilmelisin ancak ayakkabı ani hareketlerde ayağından çıkmayacak kadar sıkı olmalı. 
 • Trekking gibi etkinlikler için ayakkabının tam ayak numarasında olmasına dikkat etmelisin. 
 • Kadın outdoor ayakkabıyı aldıktan sonra şehirde giymeli ve ayağına uyumlu olduğundan emin olduktan sonra onunla zorlu arazilere adım atmalısın. 
 • Su geçirmezlik özelliğine ihtiyacın varsa ayakkabılarda waterproof ibaresini aramalısın. 
 • Uzun süre giymeye rağmen ayağı kuru hissettiren tasarımları tercih etmelisin. 
 • Orta tabanın şok emici olmasına özen göstermelisin. 
 • Şıklık da birçok kişi için performans kadar önem taşıyor. Ayakkabılarının, dolabındaki outdoor kıyafetlere uyumlu olmasına dikkat ederek seçim yapmalısın. 

Yazın Kadın Outdoor Ayakkabı Giyilir mi?

Kadın outdoor ayakkabıların yazlık ve kışlık alternatifleri bulunabiliyor. Yazlık kadın outdoor ayakkabı modellerinde, nefes alabilen yüzeyler, hafif dokulu mesh kumaşlar, hava panelleri gibi özellikler görülebiliyor. Hijyen sağlayan, hızlı kuruyan iç tabanlar ve astarlar da modellerde yer alarak yaz sıcaklarında outdoor etkinliklere konfor getiriyor. Yazın kadın outdoor ayakkabı giyerken, modelin dört mevsimin de şartlarına uygun olduğundan emin olmalısın. Kadın outdoor ayakkabıların birçoğu dört mevsim kullanılabiliyor ve her şartta ayaklara maksimum konfor vermek için çalışıyor. 

Dış mekan etkinliklerde sana rahatlıkla eşlik edecek kadın outdoor ayakkabı modellerini Asics’te bulabilirsin. Ayakkabılara uyum gösterecek kadın spor tişört ve kadın spor tayt alternatifleri de Asics koleksiyonunda seni bekliyor. Hemen Asics yeni sezon koleksiyonunu inceleyebilir baştan aşağı Asics rahatlığını kombinlerine taşıyabilirsin. Outdoor aktivitelerde rahat hissetmenin ve kendinin en iyi versiyonunu ortaya koyabilmenin sırrı olan konfor, Asics ile dolabına geliyor. Sipariş verebilirsin.

back to top
Filtreler