Kadın  

Fiyata göre filtrele
Asics Kadın Spor Ayakkabı (188 Ürün)
Filtreler
Daha Fazla Göster

Kadın spor ayakkabıda inovatif tasarımların öncüsü olan Asics, dünyanın dört bir yanında amatör ve profesyonel sporcuların tercihi oluyor. Hem egzersiz sırasında hem de günlük yaşamda giyilebilen birbirinden konforlu tasarımlar, içinden bir ses “harekete geç” diyen herkesi bekliyor. Aktif bir yaşamın sırrı olan konforlu kadın spor ayakkabılar, kalite ve şıklığı buluşturan cool tasarımlarla seninle. 

Asics’in sportif modellerdeki tecrübesi, onunla tanışanlara güven veriyor. Kurulduğu 1949 yılından bu yana, sporcuların vazgeçilmezi olan kadın spor ayakkabılar, dünyaya armağan edilen GEL teknolojisini üzerinde taşıyor. Asics’e özel birçok farklı özellik sayesinde hep bir adım önde olanlar onu tercih ediyor. 

Asics kadın spor ayakkabılar, teknik özellikleriyle yalnızca kendi aralarında yarışıyor. Alışkanlık yaratan Asics konforundan vazgeçilemiyor. Yürüyüş ve koşu biyomekaniği düşünülerek tasarlanan ayakkabılar, an be an ayağın adımları takip edilerek en uyumlu hale kavuşuyor. Hafif, rahat ve şık kadın spor ayakkabı denince bugün akla yalnızca Asics geliyor. 

Kadın Spor Ayakkabı Modelleri, Fiyatları

Kadın spor ayakkabılar arasında farklı egzersizlerde kullanılabilen tasarımlar ve kadın günlük ayakkabı modelleri bir arada yer alıyor. Ürün fiyatları, modellerin teknik ve tasarım özellikleri baz alınarak belirleniyor. Sezon trendlerinden dönemsel kampanyalara kadar birçok nedenle fiyatlarda değişiklik gözlemlenebiliyor. Fiyat kalite dengesini karşılayan Asics kadın spor ayakkabıları, en havalı modelleri uygun fiyat etiketleriyle tüketicilerle buluşturmaya devam ediyor. 

 • Asics kadın koşu ayakkabısı modelleri, pronasyon temelli bir sınıflandırmaya tabi tutulduğunda, üçe ayrılıyor. İçe basan, normal basışa sahip ve dışa basan kadınlar için ayrı birçok seri sunuyor. Tüm basış türlerine özel geliştirilen teknolojiler ayakkabılara eşlik ediyor. Hareket halindeyken konfor vadeden, sağlamlık, stabilite, tamponlama, tutunma ve esneklik sunan modeller, aktif yaşama güven getiriyor. 
 • Asics kadın spor ayakkabı modelleri, uygun olduğu egzersiz türüne göre kategorize ediliyor. Kadın yürüyüş ayakkabı modelleri gibi birçok çeşidi görerek, kolay seçim yapabilirsin. 
 • Kadın spor ayakkabı modellerinde, orta taban teknolojileri büyük önem taşıyor. Asics’in patentli Gel orta taban destekleri ayağa binen yükü azaltarak ve eşit dağıtarak konfor vadediyor. Yastıklama ve performans için önemli bir destek olan Gel teknolojisi ile gün boyu ayakta kalanlar bile kendini daha rahat hissedebiliyor. 
 • Asics’te hafiflik gereksinimi üst düzeyde görülüyor ve tüm modellerde hafifliğe özen gösteriliyor. Bu amaçla geliştirilen FlyteFoam, EVA köpük ve organik liflerden meydana geliyor. Ek tamponlamaya rağmen hafiflikten ödün verilmiyor. FlyteFoam Lyte’ta ise Asics’in en hafif tabanı kullanıcılara “merhaba” diyor. Nanofiberlerle en iyi tamponlama ve konfor sağlanıyor. Bir diğer hafif taban FlyteFoam Propel orta tabanda hafifliğe yüksek enerji dönüşünü de ekliyor. Yüksek itiş gücü ile daha az enerji harcayarak daha uzağa ilerleniyor. 
 • Orta tabanın iç kısmında bulunan DuoMax Support ve Dynamic DuoMax Support özellikler ise denge kurarak her adımı daha güvenli kılıyor.  
 • Amplifoam orta taban malzemesi yastıklama için yardım ediyor. Hafif EVA ile dayanıklılık da beraberinde artıyor. Yerden gelen şok etkisi ayağa zarar vermiyor. 
 • Trusstic System, ayakkabının yapısal bütünlüğü için etkin koruma sağlıyor. 
 • Impact Guidance System ile her kadın spor ayakkabı, ayak anatomisine mükemmel uyuyor. 
 • AHAR dış taban, sert kauçuk özelliği ile yüksek yer tutuşu ve sağlamlık veriyor. 
 • Ortholite iç taban bulunduran kadın spor ayakkabılar ile yoğun egzersize rağmen ayaklar daha serin, kuru ve hijyenik kalabiliyor. 

Kadın Spor Ayakkabısı Nasıl Olmalı?

Kaliteli ve kullanıcıya uygun bir kadın spor ayakkabı nasıl olmalı merak ediyorsan, açıklıyoruz. Bu özellikleri kriter olarak belirleyerek kendin için en doğru seçimi yapabilirsin. 

 • Kadın spor ayakkabısı modellerinin yılın trendlerine uygun olması veya klasik çizgide, özgün tasarım sunması gerekiyor. 
 • Kullanıcıların giydiğinde kendini rahat hissetmesi önem taşıyor.
 • Kişinin ayak parmak uçlarının ayakkabının ön kısmına değmemesi, ayağın ayakkabı içinde sıkışmaması veya ayakkabının çok bol olmaması öneriliyor. 
 • Kadın spor ayakkabının kullanıcının yaptığı spor ve egzersizlere uygunluğu konfor sağlıyor. Kadın spor ayakkabının, kişinin hobi ve spor rutinlerine uygun seçilmesi gerekiyor. 
 • Hafif olması tavsiye ediliyor. Böylece kullanıcılar daha az yoruluyor ve daha fazla hız kazanabiliyor. 
 • Dayanıklılık ve uzun ömür kaliteli ayakkabılardan bekleniyor. 
 • Zorlu çalışmalara rağmen, ayakkabının serin ve kuru hissettirmesi iyi bir ayakkabının fark yaratan özellikleri arasında sıralanıyor. 
 • Kardiyo gibi sert egzersizler için kullanılacaksa, ayakkabının güçlü orta taban desteklerinin bulunması önem arz ediyor. Ancak şok emici parçalarla istenen güvenli spor deneyimi yaşanabiliyor. 

Tüm bu bilgilerin yanında, kadın spor ayakkabı modellerinin yalnızca kadınlara özel tasarlanması gerekiyor. Erkeklerin hormonal yapıları ve ayak anatomileri kadınlardan farklı olduğu için kadın spor ayakkabıların kadın anatomisine uygun olduğundan emin olmalısın. Eskiden, kadın spor ayakkabıları erkek modellerinin küçük numaralıları olarak sunuluyordu. Oysa, Asics’in yaptığı araştırmalar, kadınların farklı ihtiyaçları olduğunu gösterdi. 

 • Kadınların topuk ve ön ayak oranının erkeklerden farklı olması spor ayakkabılarda da aynı farkın gözetilmesini gerektiriyor. Kadınlarda topuklar, ön ayaklara göre daha dar görülüyor. Yanlış kalıp kullanımı, kadınların ayaklarının ayakkabı içinde kaymasına, fazla sürtünmeye ve dengesizliğe yol açabiliyor. 
 • Ayrıca kadın bedeni erkek bedeninden daha hafif olduğu için daha az yastıklama ideal görülüyor. Düşük yoğunluk daha iyi sıçrama ve yüksek darbe emilimi sağlıyor. 
 • Kadınlarda östrojen seviyesine bağlı olarak ayak yapısı değişiyor. Kemer yüksekliğinin östrojen arttığında azaldığı not düşülüyor. Asics, kadınlara özel Trusstic System desteğiyle alçalan kemer yüksekliğine uyum gösteriyor. 

Kadın Spor Ayakkabı Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

 • Kadın spor ayakkabının kullanıcının ayak kemeri uzunluğuna, yüksekliğine, pronasyon eğilimine uygun olması gerekiyor. Aksi takdirde istenmeyen kazalar, sakatlanmalar, ağrı gibi sorunlar baş gösteriyor. Pronasyon tespiti için koşarken ayaklarını videoya alabilir, sonra ağır çekimde izleyerek yağındaki içe veya dışa basma eğilimini fark edebilirsin. Bir diğer yöntem ise eski ayakkabılarının tabanındaki yamukluk kontrolünden geçiyor. Ayakkabıları düz bir zemine koyarak tabandaki aşınma eğilimini gözlemleyebilirsin. Eğer içe basıyorsan içe basma ayakkabısı giymen gerekiyor, böylece denge sorununun üstesinden gelmek mümkün. Eğer düz taban ayağa sahipsen, bu durumda da içe basma eğilimi gösterilebiliyor. İki sorun bir aradaysa düz taban ayakkabısı alarak, kendin için en doğru ayakkabıyı bulabilirsin. 
 • Kadın spor ayakkabı seçerken modelin performans odaklı mı yoksa lifestyle merkezinde mi tasarlandığını fark etmelisin. Eğer spor için bir model arıyorsan performans tasarımlarına, günlük giyim için tercih edeceğin bir tasarım bakıyorsan lifestyle seçeneklere yönelmelisin. 
 • Kadın spor ayakkabıların, dolabındaki kıyafetlere uyumlu olup olmadığına dikkat ederek kolay kombinlenebilir alternatifleri edinebilirsin. Tarzına, en sevdiğin renklere, dolabında sıklıkla bulunan desenlere uygun alternatifleri seçmelisin. 
 • Ayakkabının giyeceğin mevsimin şartlarına, kullanacağın zemine uygun olmasına özen göstermelisin. 

Kadın spor ayakkabı denerken dikkat edilmesi gerekenler de var. Ayakkabı denerken ayağında sık sık kullandığın kalınlıktaki çorapların olmasına özen göstermen gerekiyor. Buna ek olarak, uzun yolculukların ardından ve saatlerce hareketsizliğin üstüne ayakkabı denememelisin. Vücutta toplanan ödem, yanlış numara seçmeye neden olabiliyor. Ayrıca, birçok kişi kadın spor ayakkabının bir numara büyük alınması gerektiği gibi bir yanlış bilgiye inanıyor. Oysa ayakkabı alırken numaralar markadan markaya değişebiliyor. Eğer ayakkabının numarasının sana uygun olup olmadığından emin değilsen, Asics’in beden tablosunu açarak cm cinsinden değerlere bakmalısın. Ayak tabanını yere koyarak, en uzun parmağından topuğuna kadar ölçmeli ve bu değere karşılık gelen numarayı sepete eklemelisin. Bu şekilde kolaylıkla, numara karışıklığı yaşamadan, sana en uygun ayakkabı modelini bulabilirsin. 

Kadın Spor Ayakkabı Çeşitleri Nelerdir?

Kadın spor ayakkabı çeşitlerinin başında kadın sneakers ve casual seçenekler geliyor. Lifestyle kategorisinde değerlendirilen kadın spor ayakkabıları günün her anında giyebilirsin. İşte, evde, okulda, gezide, eğlencede veya partide ayaklarında onlarla rahat hissetmen mümkün. Performans ayakkabıları arasında ise koşma, güreş, yürüme, tenis gibi bireysel sporlara ve voleybol gibi takım sporlarına uygun seçenekler bulunuyor. Tüm bu modeller kadın spor ayakkabı çatısı altında yer alıyor. Ayrıca, 

 • Kadın spor ayakkabısı çeşitleri içinde bağcıklı ve bağcıksız seçenekleri bulabilirsin.
 • Taban yüksekliği fazla veya az farklı seçenekleri değerlendirebilirsin. 
 • Bağcık veya cırt cırt bulunduran kadın spor ayakkabıları da kullanıcılara opsiyon sunuyor. 
 • Sportif modellerin bilek boyu yüksekliği tasarıma göre değişiyor. Yüksek bilekli ve bileksiz kadın spor ayakkabılar kullanıcılara çeşit sunuyor. 
 • Kadın spor ayakkabılarda farklı materyallerin kullanımı, çeşitlenmeye yardımcı oluyor. Deri, mesh kumaş, süet gibi malzemelerle tasarlanan ayakkabıları bulabilirsin. 
 • Su geçirmezlik gibi ek özellikler çeşitleri birbirinden ayırıyor. Su geçirmeme yetisi, genellikle outdoor modellerde yer alıyor. 

Kadın Spor Ayakkabı Nasıl Kombinlenir?

Kadın spor ayakkabılar, eğer egzersiz sırasında giyiliyorsa kadınlar onları genellikler tişört, tayt ve eşofmanlarla beraber kullanıyor. Bralet ve atletler de kombinlere renk katabiliyor. Kadın spor ayakkabıların yıldız olduğu bir kombin yapılacaksa kıyafetlerin daha sade olması, ayakkabıda desen veya renk kullanımı tercih edilebiliyor. 

Günlük giyimde, kadın spor ayakkabılar mini etekler, jean pantolonlar, gömlek hatta takım elbiselerle bile giyilebiliyor. Klasik kıyafet kodlarının tarihte kaldığı günümüzde, klasik kıyafetleri sportif kadın ayakkabılarla snobe etmek, kombinle ekstra puan almak anlamına geliyor. Diğer bir deyişle, artık kadın spor ayakkabılar yalnız spor salonunda veya günlük rutinde değil, özel davetlerde, parti ve eğlencelerde, hatta düğünlerde bile giyilebiliyor. 

Kadın spor ayakkabı kombinlenirken dikkat edilmesi gereken noktalar şöyle sıralanıyor: 

 • Tüm kombinde toplam, maksimum 2 renk kullanmalısın. 
 • Tek renk, ton sür ton bir kombin yapacaksan, ayakkabıda da sadelikten yana olmalısın. 
 • Kadın spor ayakkabıların çok yüksek tabanlı olanları, özellikle jeanlerle mükemmel uyum yakalıyor. Ancak çok mini eteklerle çok yüksek topuk giymek, bedeni daha orantısız gösterdiği için önerilmiyor. Mini eteklerde daha düz tabanlar tercih edebilirsin.
 • Kadın spor ayakkabıları ne olursa olsun çorapsız giymemelisin. Eğer çoraplarının görünmesini istemiyorsan babet çorapları ile kombini tamamlamalısın. 
 • Kadın spor ayakkabılar ile yapılan kombinlerde kontrast renklerin çarpıcı uyumundan faydalanabilirsin. Direkt aynı renklerde ayakkabı aramak yerine kontrast ile dikkat çekmen mümkün. Örneğin saks mavisi bir oversize takım elbiseyi fuşya bir kadın spor ayakkabı ile bir arada giyerek fark yaratabilirsin. 

Beyaz Kadın Spor Ayakkabı Nasıl Temizlenir?

Beyaz kadın spor ayakkabı temizlenirken hafif nemli bez kullanılıyor. Kesinlikle çamaşır suyu gibi aşındırıcıların ve sert fırçaların uygulamada yer almaması önem taşıyor. Eğer nemli bez temizlik için yeterli olmadıysa, profesyonel ayakkabı temizlik spreylerini kullanabilirsin. Onları sıkarak nazikçe silebilir ve ayakkabıların kirden arındığını görebilirsin. Eğer kadın spor ayakkabı modelinin çamaşır makinesinde yıkanabileceğine dair bir ibare bulunmuyorsa, ürünü kesinlikle makineye atmamalısın. 

Sen de en havalı ve konforlu kadın spor ayakkabıları Asics’te bulabilir, hemen sipariş vererek tarzını sağlam adımlarla güçlendirebilirsin. 

back to top
Filtreler