Kadın  

Fiyata göre filtrele
Kadın Tenis Ayakkabısı (24 Ürün)
Filtreler
Daha Fazla Göster

Tenis kortunda koşarken serin tutacak, sayı almak için seninle beraber esneyecek, en ileriye adım atmaya çalışırken ayağın her hareketine uyum gösterecek, hızla atış yaparken ayaklarını güvenle koruyacak, profesyonel bir kadın tenis ayakkabısına sahip olmak ister misin? Servisten başlayarak son set sayısına kadar tenis oyuncularına profesyonel destek sunan kadın tenis ayakkabıları, Asics imzasıyla dünyanın tercihi oluyor. Yenilikçi tasarım, üstün teknik donanım ve şık detaylarla fark yaratan Asics kadın tenis ayakkabıları, maçı kazanmak için ultra rahatlık vadediyor. 

Teniste ihtiyaç duyulan; rahatlık, esneklik, şok emicilik Asics ile ayağına geliyor. Eksiksiz bir tenis kombini için dolabını tamamlayacak diğer Asics tasarımları arasında kadın spor tişört, kadın spor şort ve tenis malzemeleri bulunuyor. Kadın tenis ayakkabılarını yakından tanıyarak sen de kortlarda fırtına gibi esebilir, şıklık ve rahatlıktan ödün vermeden kendine güvenebilirsin.

Kalitesi, modern tasarımı ile Coco Vandeweghe, Julia Goerges ve Johanna Konta gibi WTA'nın en parlak yıldızlarına eşlik eden Asics kadın tenis ayakkabılarını daha yakından tanımak ister misin? 

Kadın Tenis Ayakkabısı Modelleri, Fiyatları

Tenis kortlarında çığır açan Asics kadın tenis ayakkabısı modellerinin fiyatları, ürünlerin tasarımına, materyaline, teknik ayrıntılarına göre değişiyor. Tüm ayakkabılarda kalite ve fiyat arasındaki dengeyi gözeten Asics, sayadan tabana dek ayakkabıların tüm parçalarında en iyinin adresi oluyor. Geniş fiyat yelpazesi ve ürün gamı ile her zevke, bütçeye, ihtiyaca uygun kadın tenis ayakkabıları sunan marka, dönemsel indirimlerle çok daha uygun fiyatlarla alışverişe imkan veriyor. Sen de kampanyaları takip etmek için Asics bültenlerini, sosyal medya hesaplarını takip edebilir, avantajlı alışverişin keyfini sürebilirsin. Uzun ömürlü Asics kadın tenis ayakkabıları ile teniste kortun yıldızı olabilirsin. 

Kadın Tenis Ayakkabısı Nasıl Olmalı?

Tenis sporunda doğru kadın tenis ayakkabısı seçilmesi, sette avantajlı olmaya eş görülüyor. Yanlış ekipmanın performansı olumsuz etkilediği biliniyor. Amatör veya profesyonel sporcular için “kadın tenis ayakkabısı nasıl olmalı” sorusunu tüm detaylarıyla yanıtlıyoruz: 

 • Kadın tenis ayakkabısı hafif olmalı. Hafiflik hız avantajını beraberinde getiriyor. 
 • Enerji dönüşü için itiş gücü desteği vermeli, kullanıcıları yormamalı. 
 • Zorlu kortlar için seçim yapılıyorsa, modeller sürtünmeyi önleyici destekler bulundurmalı. 
 • Tenis oyuncusu set içinde sıçrama ve koşma gibi sert hareketleri art arda tekrarlayabiliyor. Kadın tenis ayakkabılar, sert hareketler yerden yansıyan şok etkisini emerek ayağın güvende olmasına yardım etmeli. 
 • Müsabakalarda, oyuncunun ayaklarını kuru ve serin hissetmesi gerekiyor. Ayakkabılar, nemi transfer etmeli, ayakları serin hissettirmeli ve hijyen sağlamalı. 
 • Teniste topa vurmak, doğru açıyı yakalamak için denge büyük önem taşıyor. Kadın tenis ayakkabısı, kullanıcılarına denge sağlamalı. 
 • Ayakkabılar, sağlam olmalı, uzun süre kullanılmalı. 
 • Ayaklara tam oturmalı, nem bol ne de dar olmamalı. 

Kadın Tenis Ayakkabısı Özellikleri Nelerdir?

Asics kadın tenis ayakkabıları teknik özellikleriyle beğeni kazanıyor. 

 • Gel teknolojisi, ayağa binen yükü tabana eşit yayıyor. Yastıklama ve performansta avantaj sağlıyor. 
 • Organik liflerle tamamlanan EVA köpük, FlyteFoam orta tabanı oluşturuyor. Ek tamponlama ve hafiflik vadeden ayakkabılar, tenis severlerin tercihi oluyor. FlyteFoam Lyte ise Asics’in en hafif taban formülü olmanın gururunu taşıyor. Nanofiberlerle daha güçlü tamponlama sunan kadın tenis ayakkabıları, hafiflikten ödün vermiyor. FlyteFoam Propel ise orta tabanda hafiflik ve yüksek enerji dönüşü hedefliyor. 
 • DuoMax Support destekleri orta tabanda şok emiciliği artırıyor. 
 • Amplifoam hafifletilmiş EVA ile ağırlık yapmadan dayanıklılığı güçlendiriyor. 
 • Trusstic System, ayakkabının yapısal bütünlüğü koruyor. Taban ünitesi ağırlığını azaltıyor. 
 • Impact Guidance System sayesinde kadın tenis ayakkabıları, ayak anatomisine mükemmel uyum gösteriyor. 
 • AHAR özellikli kadın tenis ayakkabıları, aşınmaya dayanıklı kauçuk dış taban bulunduruyor.
 • Ortholite iç taban, çok daha akıcı hareket sağlıyor. Şok etkisini absorbe etmeye destek veriyor.  Kişiye özel destekle daha serin, hijyenik ve kuru egzersiz rutinleri hazırlıyor. 

Profesyonel Kadın Tenis Ayakkabısı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Profesyonel kadın tenis ayakkabısı arayanlar, kadın tenis ayakkabısı alırken öncelikle zemine uygun seçim yapıyor. Zeminin toprak veya çim olması, ayakkabının farklı taban özelliklerinde seçilmesine neden olabiliyor. Ayrıca, ayakkabının konfor sağlayan detayları tüm ayrıntılarıyla incelenerek karar veriliyor. “Sayada hava paneli var mı, iç yastıklama nasıl, nem ve hava transferi yapılıyor mu” gibi temel sorulara alınan cevaplar profesyonellerin seçimlerini yönlendiriyor. Buna ek olarak, tenis sporunda hız, denge ve esneklik önem taşıdığı için kadın tenis ayakkabılarında bu temel özelliklerin bulunmasına özen gösteriliyor. Profesyoneller, uzun süre kullanacakları ayakkabıları tercih ediyor. Güvendikleri markaları ve modelleri giyerek korta adım atıyor. Çünkü her sayının ancak tam konsantrasyonla alınabildiğini, konfor eksik olduğunda performansın düşebildiğini bilerek hareket ediyorlar. 

Toprak Kort Kadın Tenis Ayakkabısı Nasıl Olmalı?

Toprak kortta kullanmak için kadın tenis ayakkabısı seçiyorsan: 

 • Ayakkabının yer tutuşunun sağlam olmasına özen göstermelisin. 
 • Toprak tutmaz, balıksırtı gibi desenli tabanları tercih etmelisin. 
 • Ayakkabının koruyucu olabilmesi için yan desteklerinin bulunmasına dikkat etmelisin. 
 • Yere bastığında ayakkabının toprakta iz bırakmaması önem taşıyor. 
 • Toprak zeminlerde toz çok olduğu için ayakkabıların kolay temizlenebilmesi önem taşıyor. 
 • Topa uzanırken ayakkabının konfor sağlaması, esnek olması gerekiyor. 
 • Toprak zeminde ayak kayma eğilimi gösteriyor. Kadın tenis ayakkabıların ayağa tam oturması, fit formda olarak ayağa tutunması şart koşuluyor. 

Kadın Beyaz Tenis Ayakkabısı Nasıl Temizlenir?     

Kadın beyaz tenis ayakkabıları, kortlarda en sık görülen çeşitleri oluşturuyor. Beyaz kombinlerin çok yakıştığı yeşil kortlarda, bembeyaz ayakkabılar ışık saçıyor. Ancak oyuncular, zaman zaman beyaz kadın tenis ayakkabılarının temizliği konusunda sorun yaşayabiliyor. Kadın beyaz tenis ayakkabıları nasıl temizlenir, tüyolarımız seninle: 

 • Öncelikle ayakkabıların bağcıklarını çıkarmalı ve elde herhangi bir deterjan veya sabunla yıkamalısın. 
 • Ardından ayakkabının sayasını nemli bir bez ile silmelisin. Eğer lekeler çok zorluysa ve çıkmıyorsa, profesyonel ayakkabı temizleme spreylerinden yararlanabilirsin. 
 • Sayanın ardından tabanı temiz ve nemli bir bezle silmeli, çıkmayan lekeler için temiz bir diş fırçası ile hafifçe ovalamayı denemelisin. Sayada kullandığın profesyonel spreylerden destek alabilirsin. 
 • Kadın tenis ayakkabısı temizliğinde kesinlikle aşındırıcı deterjan, çamaşır suyu ve sert fırçalar kullanmamalısın. 
 • Ayakkabıyı açık havada, tam olarak kuruyana kadar dinlendirmelisin. Böylece içindeki kötü kokunun da uzaklaşmasını sağlayabilirsin. Kadın tenis ayakkabısı içinde oluşan kötü kokuya engel olmak için art arda, her gün aynı ayakkabıyı giymememeli, sürekli çorap kullanmalı ve ayakkabıları sık sık havalandırmalısın. 

Tenis Ayakkabısı

Günlük, herhangi bir ayakkabının tenis oynarken giyilmesi sakatlıklara, rahatsız hisse ve performansta eksikliğe neden olabiliyor. Kadın tenis ayakkabısı modelleri, ayakların koşuda şok etkisinden etkilenmemesi, uzanırken denge oluşturması, sporcuya hız kazandırması, sakatlıklara karşı koruma sağlaması için özel tasarlanıyor. Tenis oynarken muhakkak profesyonel bir tenis ayakkabısı giymelisin. 

Tenis kombinini şık kadın spor atlet ve kadın spor tayt ile tamamlayabilir hem konfor hem de performans için doğru seçimlere imza atabilirsin. Asics kadın tenis ayakkabıları, farklı zeminlerde en iyi performansı sergilemen ve rahat hissetmen için seni bekliyor. Sen de hemen ayakkabı seçimini yapabilir, sipariş vererek kortların yeni kraliçesi olmak için hazırlanabilirsin. 

back to top
Filtreler