unisex  

 • Erkek
Fiyata göre filtrele
Kışlık Ayakkabı (51 Ürün)
Filtreler
Daha Fazla Göster

Serin ve yağışlı havalar kış mevsiminin olmazsa olmazı. Konforlu geçecek bir kış arzu ediyorsak, mevsim koşullarına uygun hazırlıklar yapmak ise bizim görevimiz. Zemine, hava şartlarına, günlük rutine veya yapılan egzersize uygun kışlık ayakkabı ve kıyafetler ile dolabımızı zorlu mevsime hazır hale getirebiliriz. 

Sen de kış soğukları kapına dayanmadan kara, yağmura, çamura ve serin havaya uygun kışlık ayakkabılarını seçmelisin. Aktif yaşama ara vermemek, her koşulda rahatlıkla günlük yaşama devam edebilmek için kışlık ayakkabılarının nasıl olması gerektiğini biliyor musun? 

Kullanışlı, şık ve konforlu modellerle sıcacık bir kışa hazır olabilirsin. Zemin tutuşu sağlam, iç tabanı ve astarıyla sıcaklık sunan, nefes alan yapısıyla ayaklara ferahlık vadeden, orta taban destekleriyle güven sağlayan çeşit çeşit kışlık ayakkabı Asics koleksiyonunda seninle. Can sıkıcı kış kazalarına, zorlu hava koşullarında aktif yaşama engel olabilecek sorunlara karşı, üstün Asics teknolojileriyle tanışabilirsin. 

 • Asics’in su geçirmez ayakkabı modellerinde Gore-Tex teknolojisi kullanılıyor. Böylelikle su damlacıkları ayakkabı yüzeyinden içeri giremiyor. Bu sırada ayakkabı içindeki nem ve hava ise dışarı çıkabiliyor. Diğer bir deyişle, ayakkabı su almazken içindeki rahatsız edici sıcaklık ve nem hissi yerini ferahlığa bırakıyor. Kuru ve ideal ısıda kalan ayaklar, konforlu hissediyor. 
 • Kışlık modellerde kullanılan AHAR dış tabanlar ise farklı zeminlerde mükemmel yer tutuş vadediyor. Özellikle waterproof ayakkabı modellerinde yer alan dış tabanlar, zorlu zeminlerde bile kaymadan yürümeye imkan veriyor. Yağıştan ıslanan alanlarda dahi yere sağlam basılabiliyor. 
 • Kışlık ayakkabılarda kullanılan water resistant özelliği ise su iticilik sağlıyor ve suya karşı dayanıklılık sunuyor. Neme karşı belli düzeyde koruma vadeden sayalar sayesinde hafif yağışlarda aktif yaşam konforla devam ediyor. 
 • Ayakların sıcak ve konforlu hissetmesini sağlayan iç taban ve astarlar ayakkabılarda kendine yer buluyor. 
 • Darbe emilimi sağlayan Gel destekler, FlyteFoam orta taban teknolojileri, sert hareketlerde şok etkisinin emilimini gerçekleştiriyor. Asics teknolojileri, özellikle kış için tasarlanan erkek ve kadın koşu ayakkabısı modellerinde, orta taban ve iç tabanda tamponlama etkisiyle varlık gösteriyor. Ayrıca daha dengeli ve stabil duruş sağlayan Duomax teknik donanımı, ayakkabıların birçoğunda göze çarpıyor. 

Kışlık Ayakkabı Fiyatları

Asics, zengin kış koleksiyonuyla kullanıcılara onlarca farklı kışlık ayakkabı seçeneği sunuyor. Elbette, tasarım ve teknik özellikleri farklı olan modellerin fiyatlarında da çeşitlilik göze çarpıyor. Sen de geniş fiyat aralığında, birçok kışlık ayakkabı olduğunu görebilirsin. Kışlık ayakkabı fiyatları arasındaki bu fark, Asics koleksiyonunda kalite farkı anlamına gelmiyor. 

Asics her tasarımda trendlerin izlerini yansıtıyor, üstün teknoloji ve kaliteli materyal standartlarını koruyor. Ancak, farklı beklentilere uygun hazırlanan çeşitler, teknik özellikler neticesinde fiyat farklılıkları da gösterebiliyor. Örneğin, ayakkabının suya dayanıklılık göstermesini istiyorsan, bu modellerin sadece ısı yalıtımı vadeden kışlık ayakkabılardan daha yüksek fiyatlı olduğunu görebilirsin. Benzer bir şekilde, eğer outdoorda kullanmak için bir kışlık model bakıyorsan, o zaman aradığın özellikler ve buna bağlı olarak fiyatlar farklılaşıyor. 

Seçim yaparken kışlık ayakkabı fiyatlarının ilk kıstasın olmaması gerektiğini bu yüzden vurguluyoruz. Öncelikle ürün özelliklerini beklentilerinle karşılaştırmalı ve modelleri elemelisin. Sonrasında, senin için uygun olan tasarımlar arasından fiyat karşılaştırmasıyla en avantajlı alternatifi bulabilirsin.  

Kışlık Spor Ayakkabı

Kışın giyilen ayakkabılar dendiğinde aklına öncelikle kalın postallar, çizmeler geliyorsa ve kışın spor ayakkabı giyilemeyeceğini düşünüyorsan henüz Asics kışlık spor ayakkabı modelleriyle tanışmamışsın demektir. Kullanıcıları kışın da spor yapabilmenin mümkün olduğuna, konforlu hissetmek için yaz mevsimini beklememek gerektiğine ikna eden Asics kışlık spor ayakkabılar, sundukları ekstra dayanıklılıkla sportif faaliyetlerin gözdesi oluyor. 

Kışlık spor ayakkabıların, lifestyle ve performans ayakkabıları olarak iki kategoride sınıflandırıldığını görebilirsin. Kışlık spor ayakkabıların lifestyle seçenekleri günlük kullanım için tercih ediliyor. Erkek koşu ayakkabısı gibi performans modelleri ise sporculara ve sportif faaliyette bulunan kullanıcılara daha iyi performans sağlamakta görev alıyor. 

Kışlık Ayakkabı Nedir?

Hava koşullarının zorlu, sıcaklığın düşük ve yağışın var olduğu dönemlerde kullanılmak üzere tasarlanan ayakkabılara kışlık ayakkabı deniyor. Kış şartlarında hem günlük kullanıma destek olan hem de performans artırmaya yardım eden tasarımlar, sportif ve klasik modellerle çeşitleniyor. Bot, postal ve çizmeler de, kışlık spor ayakkabı ve outdoor modeller de kışlık ayakkabı çeşitleri içinde sıralanıyor. Kullanım alanına, ayakkabıdan beklentine, giyim tarzına, konfor alışkanlıklarına uygun çeşitleri seçmek ise kullanıcıya düşüyor. 

Her kullanıcının dolabında olması gereken kışlık ayakkabıların başında, su geçirmez ve ısı yalıtımlı kışlık tasarımlar geliyor. Eğer bulunduğun bölge yoğun kar yağışı alıyorsa, karda kullanıma uygun çeşitleri dolabında bulundurmalısın. Bunun yanında, düzenli spor yapan, açık hava etkinliklerinde bulunan biriysen, kış dolabında outdoor modellere yer vermelisin. Performans desteği sunan ve doğa yürüyüşü gibi etkinliklerde, koşullara uyum sağlamanı kolaylaştıran kışlık ayakkabılarla, aktif yaşama kış aylarında da devam edebilirsin. 

Kışlık Ayakkabı Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

 • Modellerin ayak numarana tam olarak uygun olduğundan emin olmalısın. Ürünleri denerken ayağında kışın giyeceğin kalın çoraplar olmasına dikkat edebilirsin. Eğer deneme imkanın yoksa, Asics’in ürün detay sayfalarında yer alan beden tablolarından yararlanabilirsin. Ayak numaranı belirlemek için ayağını düz beyaz bir kağıdın üstüne koyduktan sonra en uzun parmağının ve topuğunun hizasını işaretlemelisin. Sonrasında iki nokta arasındaki mesafeyi ölçerek cm cinsinden değere ulaşabilir ve tabloda karşılık gelen numarayı sipariş verebilirsin. 
 • Ayakkabıların dış taban özelliklerini dikkatle kontrol etmelisin. Dış tabanın kauçuk, köpük gibi yer tutuşu yüksek malzemelerden yapıldığına emin olmalısın. Farklı zeminlere uygunluk gibi özellikleri değerlendirmelisin. Ayrıca iç ve orta tabandaki tamponlama desteklerini incelemeli, kışlık ayakkabının sana yeterince güven vadettiğine karar verdiğinde kışlık ayakkabıyı satın almalısın. 
 • Eğer koşu gibi sert hareketler içeren sporlar yapacaksan orta taban özelliklerine ekstra dikkat etmeli ve şok emiciliği bulunan kışlık ayakkabıları seçmelisin. 
 • Isı yalıtımı yaparken nem ve hava transferine devam eden ürünleri alarak kış boyunca ferah hissetmeyi garanti altına alabilirsin. 
 • Ürünlerin ağır olması kullanıcıların yorgunluk hissini artırıyor. Özellikle uzun saatler ayakta kalırken giyeceğin bir kışlık ayakkabı arıyorsan, hafifliğe önem vermelisin. 
 • Açık hava etkinliklerinde kullanacaksan, ayakkabıların dil ve yaka kısmındaki destekleri kontrol etmelisin. 
 • Elbette ürünlerin tarzına uygun olması da oldukça önemli. Kışlık ayakkabıların dolabındaki kıyafetlerle renk ve tarz bakımında uyum göstermesine dikkat etmelisin. Böylelikle daha kolay kombin yapabilirsin. 
 • Bakımı kolay olan tasarımları tercih ederek düzenli temizleyebilir. Böylelikle daha uzun süre, ayakkabılarının ilk günkü formu korumasını sağlayabilirsin. 

asics.com.tr’da her zevke, ihtiyaca, bütçeye uygun kışlık ayakkabı seçenekleri bulabilir, güvenle sipariş oluşturabilirsin. Her yaştan kullanıcının en iyi kışlık ayakkabı deneyimini yaşaması için tasarlanan Asics ürünleri, her an maksimum rahatlık vadediyor. Kışın yapılacak egzersizlerde, günlük yaşamda ve gezilerde konfor sağlayan Asics kışlık ayakkabıları tercih edebilirsin. Sana havalı ve rahat bir stil armağan edecek ayakkabılarını Asics markalı sportif kıyafetlerle tamamlayabilirsin. Hareket özgürlüğünü tadacağın birbirinden şık kışlık ayakkabı seçeneklerini hemen inceleyebilir, Asics ayrıcalıklarıyla zaman kaybetmeden sipariş verebilirsin. 

back to top
Filtreler