unisex  

Fiyata göre filtrele
Koşu Çorapları (81 Ürün)
Filtreler
Daha Fazla Göster

Koşu sırasında daha iyi performans göstermenin sırrı uygun koşu çorapları oluyor. Doğru aksesuarlar, yüksek tempolu ve sert hareketler içeren egzersizlerde bile konfor sağlıyor. Zorlu parkurlarda rakiplerinden bir adım önde olmak için sen de ihtiyacın olan koşu çoraplarını almalısın. Üstelik kendini zinde hissedeceğin konforlu ürünlerle sporu daha çok sevmen mümkün.


Ürünler, terleme durumunda nemi dışarı atan ve yastıklama sunan özellikleri ile dikkat çekiyor. Benzersiz konforda egzersiz deneyimi yaşatan ürünler, açık veya kapalı alan koşularında kullanılabiliyor. Koşu bandında veya engelli parkurlarda koşuyorsan, sen de Asics koşu çorapları modellerini keşfetmelisin.


Kaliteli bir koşu çorabı kullanmanın avantajları saymakla bitmiyor.

 • Öncelikle doğru aksesuar seçimi, denge sağlamaya yardımcı oluyor.
 • Ferah ve kuru hissettirerek performansın artmasına destek veriyor.
 • Ayrıca kayma dolayısıyla olabilecek küçük kazaları engelliyor.
 • Buna ek olarak darbelere karşı koruma sağlayarak her adımın daha güvenli olmasına imkan tanıyor.
 • Doğru koşu çorabı hızlı kuruma özelliği ile konfor vadediyor.
 • Bilek gibi hareketli eklemlerde birikme yapmıyor. Aktivite sırasında kaymıyor.
 • Hafif özelliği ile tüm eforun harekete odaklanmasına imkan tanıyor.
 • Yıpranmadan, formunu kaybetmeden, ilk günkü görünümüyle uzun süre kullanıcılara eşlik ediyor.
 • Açık havada kullanılmak üzere tasarlanan alternatiflerin reflektör bulundurması gerekiyor. Böylelikle gece görünürlüğü artırıyor.
 • Özel doku ayağın ayakkabı içinde kaymasının önüne geçiyor. İç tabana tutunarak ani hareketleri kolaylaştırıyor.

Erkek Koşu Çorapları

Yetişkinler için üretilen koşu çorapları, kadın ve erkek kullanıcılar için farklı seçenekler bulunduruyor. Erkek koşu çorapları, beylerin giyim zevkine ve tercihlerine bağlı olarak daha koyu renklerde sunuluyor. Lacivert, siyah, haki ve bordo gibi koyu renklerin yanında beyaz ve gri gibi klasik seçenekler de mevcut. Erkeklerin sportif stiline uyum gösterecek tasarımlarda fonksiyonel detaylar öne çıkıyor. Ayrıca kadınlar için tasarlanan modellerin numaraları daha küçük olurken, erkek koşu çorapları daha büyük numara seçenekleri ile alıcı buluyor.


Modeller, ayağın tipik yük ve baskı noktalarında ekstra yumuşaklık sunuyor. Özel örgülerle ayak kemerini ve bileği destekliyor. Ekstra düz parmak dikişi, rahatlık vadederken dayanıklılıktan ödün vermiyor. Cilde dost özelliği ile hava akışına imkan tanıyan erkek koşu çorabı ürünleri, formunu koruyarak uzun süre kullanıcıların antrenmanlarına eşlik ediyor.

Kadın Koşu Çorapları

Parmaklı seçenekler, kadın spor ayakkabı içinde kamufle olan ince ve pamuklu alternatifler, günlük kullanım için ideal. Ancak kadın koşu çoraplarının konç bölümü ile bacakları desteklemesi, özel dokunan parmak bölümüyle dayanıklılık sunması önemli. Asics kadın koşu çorapları, kadınların her an mükemmel destek bulması için tasarlanıyor. Sert adımlarda doğru ayakkabılarla beraber yerden yansıyan darbe etkisini emiyor. Ayrıca ayak kemeri için sunulan destekler, hareketin dengesini sağlamayı kolaylaştırıyor.

Koşu Çorapları Nasıl Olmalıdır?

Aksesuarların ayak anatomisine ve hareket dinamiğine tam uyum göstermesi gerekiyor. Onlarca seri ve yüzlerce model arasından ayaklarına uyumlu koşu çoraplarını bulabilmek için ideal koşu çorabı özelliklerine hakim olmalısın. Peki onların hangi nitelikler öne çıkıyor?

 • Koşu çoraplarının ayağın her hareketine uyum gösterecek esneklikte olması önem taşıyor.
 • Mevsim şartlarına uygun kalınlıkta bulunması şart.
 • Sadece pamukta üretilen koşu çorapları nem emici özellik gösteriyor. Oysa sentetik karışımlı dokumalar nemi dışarı transfer ediyor. Aktivite sırasında kuru hissetmek için sentetik dokumalı ürünler olmalı.
 • Ürünlerin ayak numarasına ve anatomik yapıya tam uygun olması gerekiyor. Giydiğinde bol veya dar olmamalı.
 • Konç kısmı ayağa tutunmalı ve kesinlikle sıkmamalı.
 • Kumaş hareketle beraber kıvrılmamalı, kaymamalı. Ayakkabının içinde çorap kesinlikle katlanmamalı.
 • Burun ve topuk kısımları dayanıklı olmalı. Uzun ömürlü kullanım için bu kısımlar ekstra destek bulundurmalı.
 • Yalın tasarım ile modası geçmeyen özellik yakalanmalı.
 • Açık hava etkinliklerinde kullanılacak koşu çoraplarının reflektör baskılar bulundurması şart. Sporcu loş ışıkta dahi seçilebilmeli.
 • Dokuma sıklığı ile ayak kemeri desteklenmeli.
 • Kadın koşu ayakkabısı ve kıyafetleriyle mükemmel uyum sağlamalı. Kıyafetlerle beraber kolay kombinlenebilmeli. Şık ve seçkin görünüm vadetmeli.
 • Yüksek tempolu aktivitelerde kullanılacak koşu çoraplarının konç bölümü yüksek ve sıkı olmalı. Böylece kasları sert hareketlere karşı korumalı. Ancak bu sıkılık dolaşımı etkilemeyecek ve rahatsız etmeyecek düzeyde kalmalı.

Koşu Çoraplarını Seçerken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Koşu ayakkabısı gibi koşu çorabı seçerken de dikkat edilmesi gereken birçok nokta var. Sert ve seri hareketler içeren egzersiz öncesinde doğru ürünlerden destek aldığından emin olmalısın. İşte koşu çorabı seçerken dikkat etmen gerekenler:

 • İlk olarak rahatlığı gözetmelisin. Ayakların rahat hissetmeli. Kolaylıkla giyilen, ayağına bol veya dar gelmeyen seçenekler edinmelisin. Ayrıca hareketle beraber konç bölümü aşağı kaymamalı ve yukarı çekme isteği uyandırmamalı.
 • Koşarken ayak anbean farklı hareketlere bürünüyor. Eylemin her anında çoraplar ayağın şeklini almalı. Esnek dokumalar harekete eşlik etmeli. Kumaş özelliğine bakara bu beklentiye cevap verecek ürünler seçmelisin.
 • Ayak kemeri ve bacak kasları için koşu çoraplarından destek bekleniyor. Kemer kısmında ve konç kısmında destek verecek özel dokumalar yer almalı. Kemer ve konç bölümüne dikkat ederek seçim yapmalısın.
 • Koşu çoraplarının ayak numarana uygun olması gerekiyor. Kadın veya erkek spor ayakkabı numaranı referans alarak seçim yapmalısın.
 • Ürünlerin burun ve topuk kısımlarının ekstra dayanıklılık vadetmesine önem vermelisin. Bu özellik uzun ömürlü koşu çoraplarının sırrı oluyor.
 • Koşarken yüksek efor sarf ettiğin için terlemen olası. Ancak koşu çoraplarının teri transfer etmesi gerekiyor. Hızlı kuruyan, kuru hissettiren ve ferahlık sağlayan ürünlere yönelmelisin.
 • Şıklık ve trend görünüm de oldukça önemli. Sezon trendlerine uyumlu, şık görünen ve zevkini yansıtan koşu çorapları almalısın.

Koşu Çorapları Fiyatları

Profesyonel sporcuların spor ürünlerinde ilk tercihi olan Asics, avantajlı koşu çorapları fiyatları ile seninle. Fonksiyonel tasarımları, seçkin görünümleri ve ayrıcalıklı konfor deneyimi ile Asics tasarımları her sezon yenilenen koleksiyonda yerini alıyor. Tüm ürünler uluslararası kalite standartlarını karşılarken materyaller, teknik ve dizayn özellikleri fiyatları değiştiriyor. Kullanıcıların farklı beklentilerine cevap vermek üzere tasarlanan ürünlerin fiyatları da çeşitleniyor: Ayrıca dönemsel kampanyalar, stok durumu gibi diğer değişkenler de fiyatta etkili oluyor. Sen de koşu çorapları fiyatları ve özelliklerini inceleyerek seçim yapabilirsin. Beklentilerine, tarzına ve bütçene uygun ürünleri Asics koleksiyonunda bularak hemen sipariş verebilirsin.


Üstelik Asics koşu çorapları arasında tekli ürünlerin yanı sıra avantajlı çoklu paketler de bulunuyor. Birden çok ürünün, birim fiyatta avantaj sunan çoklu paketlerle sunulması, birçok kullanıcı için tercih sebebi oluyor. Farklı renklerde, aynı kalite ve teknik donanımla tasarlanmış Asics koşu çoraplarını tekli veya çoklu paketler halinde sipariş verebilirsin. Mükemmel koşu konforu için tercih edeceğin ürünlerle sen de en iyi performansını sergileyebilirsin. Bir sonraki hedefe ilerlemek, performansta daha iyiyi deneyimlemek için hemen Asics ürünleri keşfedebilirsin. Üstelik onları yalnızca egzersiz sırasında giymen gerekmiyor. Konforu ile alışkanlık yaratan Asics ürünlerini günlük yaşamda da giymen mümkün. Her an kendini rahat olabilir, günün zorlu anlarında kendini daha iyi hissedebilirsin. Sen de aktif yaşama daha kolay adapte olmak için şimdi alışverişe başla! Sepetine eklediğin her ürünle harekete hayatında yer aç!

back to top
Filtreler