Özel Günler  

Fiyata göre filtrele
Baba'ya Ayakkabı (147 Ürün)
Filtreler
Daha Fazla Göster

Babalar Günü, her yıl haziran ayının üçüncü pazar günü kutlanıyor. Net bir tarihi bulunmayan bu özel gün, her yıl babalar ile geçirilen günlerin, anıların, mutlulukların yad edilmesine imkan tanıyor. Çocuklarının kahramanı, eşlerinin hayat arkadaşı olan muhteşem babalara, Babalar Günü için özel hediyeler alınarak her yıl yeni anılar yaratılıyor. Dünyanın dört bir yanında aynı gün kutlanan Babalar Günü, babaların kendini özel hissetmesini sağlıyor. Herkes en iyi Babalar Günü hediyesini almak için çaba harcarken, Asics ziyaretçileri babalarına rahatlık armağan etmenin yolunun Asics modellerinden geçtiğini çok iyi biliyor. 

Babalar Günü ayakkabı hediyeleriyle taçlanıyor. Erkekler, en rahat seçimlerle ailece geçen vakitlerde, egzersiz rutinlerinde, iş ve ev hayatlarında konforu deneyimliyor. Sevdiği erkeklere, babasına, oğluna, dedesine, eşine veya arkadaşına Babalar Günü hediyesi ayakkabı almak isteyenler, Asics modelleri ile onlara uzun ömürlü armağanlar veriyor. Yere sağlam atılan adımların eşlikçisi olan Asics tasarımları, sağlıklı bir yaşam için motivasyon arayan erkeklere gerekli spor desteğini veriyor. Sen de Babalar Günü ayakkabı hediyesi için en iyi alternatif Asics diyorsan, geniş koleksiyonu incelemeli ve seçimini yapmalısın. 

Babalar Günü Hediyesi İçin Ayakkabı Modelleri, Fiyatları

Babalar Günü için Asics özel kampanyalar, seriler ile ziyaretçilerinin karşısına çıkıyor. Asics mağazalarında ve Asics.com.tr’de aynı anda gerçekleşen özel indirimler sayesinde alışverişler çok daha avantajlı hale geliyor. Asics’in babaların beğenisini toplayan spor ve casual ayakkabı modelleri, özel güne yakışan etiketlerle raflarda yerini alıyor. 

Ayakkabılar arasındaki fiyat farkları, modelin; özelliklerine, sezon trendlerine, teknik detaylarına göre değişiklik gösteriyor. Sen de Babalar Günü için Asics serilerinden seçilen özel ayakkabıları kolaylıkla bulabilir, özel fiyatlarla sipariş verebilirsin. Babalar günü için ayakkabıları seçerken, hediye edeceğin kişinin giyim tarzına, sevdiği renklere, desenlere, hobilerine, spor yaşamına, ayak numarasına uygun olmasına özen göstererek, ona en uygun seçimi yapabilirsin. Son olarak seçtiğin modeller arasında fiyat kıyası gerçekleştirerek en doğru hediye seçeneğine ulaşabilirsin. 

Babaya Ayakkabı Nasıl Olmalı?

Babaya alınacak ayakkabının bazı temel beklentileri karşılaması gerekiyor. İşte babalar için seçilecek ayakkabılarda olması gereken özellikler: 

 • Konfor beklentilerine uygun olmalı. Ayak yapısı nasıl, ayak kemeri ve basışla ilgili bir sorun var mı bilmeli ve ona uygun bir modeli tercih etmelisin. Asics, spor ve erkek günlük ayakkabı birçok seçenekte, pronasyon çeşitlerine uygun özel tasarımlara imza atıyor. Doğru ayakkabı seçimi sayesinde hem denge sağlanıyor hem de konfordan ödün verilmiyor. 
 • Rahat hissettirmeli.
 • Uzun süre kullanılabilmeli, dayanıklı olmalı. 
 • Kaliteli materyallerden imal edilmeli. 
 • Güvenilir, tescilli markaların imzasını taşımalı.  
 • Her adımda güven vermeli. Ayakları, hareket enerjisi ile beraber tabandan yansıyacak şok etkisinden korumalı. 
 • Ayağa tam oturmalı. 
 • Kolay giyilip çıkartılabilmeli. 
 • Gece kullanılacaksa reflektör taşımalı. 
 • Terletmemeli, ayakları serin tutmalı. 
 • Modeller, hediye alınacak erkeğin ayak numarasına uygun olmalı. Eğer babanın ayakkabı numarasını bilmiyorsan en sık giydiği ayakkabıyı kontrol edebilirsin. Eğer ayakkabı alacağın marka farklıysa ve hangi numaranın olacağından emin olamıyorsan, referans aldığın ayakkabının cm cinsinden boyut bilgilerine bakabilirsin. Babanın ayağını, en uzun parmaktan topuğa dek ölçerek, cm cinsinden değere ulaşıp beden tablosu üzerinden karşılaştırarak uygun numarayı alabilirsin. Asics ayakkabıların numara seçeneklerinin hemen yanında beden tablosunu bulabilir, şema üzerinden farklı ülkelere ve ölçü birimlerine göre uygun değerleri görebilirsin. 

Sportif Babalar İçin Ayakkabılar

Sportif babalar için en iyi ayakkabılar Asics imzası taşıyor, çünkü: 

 • Asics ayakkabılar, ayağın basış şekli, kemer yüksekliği ne olursa olsun dengeli ve ayak tabanına baskıyı eşit dağıtan bir duruş sağlanması için gerekli desteği veriyor. 
 • Ayakkabılarda yer alan Gel teknolojisi, tamponlamada devrim yaratıyor. Her adımda ayağa binen yük azaltılarak maksimum konfor sağlayan orta taban, yastıklamayı ve performansı artırıyor. 
 • Asics modellerindeki son teknoloji FlyteFoam orta taban, organik liflerle desteklenen EVA köpük sayesinde hafiflik sunuyor. Üstelik hafifliğe rağmen, ekstra tamponlama ile en sert adımlarda bile yerden gelebilecek şok etkisine karşı ayaklar korunuyor. FlyteFoam Lyte ise sınıfının en hafifi olarak gösteriliyor. Nanofiber tekniği ile mükemmel tamponlama ve uzun ömür sağlanıyor. Bir diğer orta taban seçeneği olan FlyteFoam Propel, hafif köpük formülasyonu ve yüksek enerji dönüşü için tasarlanıyor. Daha fazla sıçrama ve itiş gücü ile enerji verimli kılınıyor. 
 • DuoMax destekler, dengeyi artırarak ayağı ideal pozisyonuna getiriyor. Ayak için basışta üst seviye koruma sağlanıyor. 
 • Amplifoam, üst düzey yastıklama ise dayanıklılığı artırıyor. 
 • Trusstic system, ayakların yapısal bütünlüğünü koruyor, taban ünitesinin ağırlığını azaltarak ayaklarda adeta yok hissi yaratıyor. 
 • Impact Guidance System bütün Asics modellerinin iskeletini oluşturuyor. Ayak anatomisine mükemmel uyum gösteren ayakkabılar, doğal koşu hareketinin kusursuz tekrarlanmasına imkan tanıyor. 
 • Ortholite iç taban, akıcı bir koşu deneyimi için şok etkisini absorbe ediyor. 
 • Asics ayakkabılar özel hava panelleri ile daha hijyenik, serin ve kuru egzersiz deneyimi vadediyor. 

Sen de Asics ayakkabıları incelerken teknik özellikleri detaylarıyla öğrenebilir, sportif babalar için en uygun seçimi kolaylıkla yapabilirsin. 

Babalar Günü İçin Ayakkabı Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Babalar için ayakkabı alınırken yapılan en büyük hata, kişilerin kendi zevklerine uygun modelleri alması oluyor. Oysa ayakkabıları giyecek, kullanacak, kombinlerinde bu modellere yer verecek olan babaların; ihtiyaçlarını, tarz ve alışkanlıklarını düşünerek seçim yapmak, kişileri çok daha doğru sonuca götürüyor. 

 • Ayakkabının konfor sağlayan özellikleri kişiye uygun mu bakılması gerekiyor. Teknik ve tasarım özelliklerinin incelenmesi önem taşıyor. 
 • Ayakkabının kullanılacağı mevsim ve zemin ile ilgili bilgi sahibi olmak seçimi kolaylaştırıyor. Ayakkabıların özelliklerini bu bilgiler üzerinden karşılaştırabilir ve baba için en uygun ayakkabı modelini bulabilirsin. 
 • Ayakkabıların yer tutuş kabiliyetine dikkat edilerek seçim yapılması gerekiyor. Asics modelleri aşınmaya karşı dayanıklı kauçuk malzemeden yapıldığı için mükemmel direnç ve yer tutuş performansı gösteriyor. 
 • Babalar için alınacak ayakkabıların onların günlük aktivitelerindeki ihtiyaçlarına cevap vermesi gerekiyor. Örneğin koşu yapan bir erkeğe erkek koşu ayakkabısı alabilir, hobisi yürüyüş olan için erkek yürüyüş ayakkabısı modellerine bakabilirsin. 
 • Eğer babanın kamp, trekking, tırmanış gibi outdoor aktivitelere merakı varsa, alınacak ayakkabının dış etkenlere karşı ekstra dayanıklı modeller olması gerekiyor. Outdoor etkinliklere meraklı babalara erkek outdoor ayakkabı ve botları almalısın. 
 • Giyim tarzı da ayakkabı seçiminde önem arz ediyor. Sportif babalar için sportif seçeneklere yönelmeli, daha klasik giyinenler için smart casual tasarımdaki alternatiflere bakmalısın. 

Babalar İçin Ayakkabı Önerileri Neler?

 • Her yaştan sportif erkeğin severek kullanacağı erkek snakers modelleri Asics’te bulunuyor. Dört mevsim giyilebilen sportif ayakkabılar, günlük kıyafetler, eşofmanlar, denim pantolonlar ile kombinlenerek rahat bir tarz vadediyor. 
 • Spor seven babalar için alınabilecek ayakkabı hediyeleri yapılan egzersize göre değişiyor. Tenis sevenler için tenis ayakkabıları, voleybol için özel ayakkabı seçenekleri, koşu ve yürüyüş modellerinin yanında Asics koleksiyonu içinde çeşitleniyor. Sportif demek illa bir spor dalında amatör veya profesyonel yetkinlik olması anlamına gelmiyor. Aktif bir yaşam süren, gün boyu ayakta vakit geçiren, günlük yürüyüşlere, koşuşturmalara aşina olan erkekler için günlük modeller de kullanıcılarını bekliyor. Ayrıca, çocuklarıyla oyun oynamayı seven babalar da hareketlerine uyum sağlayan esnek tasarımları Asics koleksiyonunda buluyor.
 • Babalar için ayakkabı önerileri yaşa göre çeşitlenebiliyor. 20 ve 30’lu yaşlardaki babalar için daha çok koşu ve salon sporları gibi sert egzersizler için ayakkabı alınırken, olgun erkekler için yürüyüş modelleri ve günlük tasarımlar tercih edilebiliyor. 

Sen de Babalar Günü ayakkabı hediyesi için seçimini Asics koleksiyonundan yapabilir, babana yıllar boyu keyifle kullanacağı bir ayakkabı armağan edebilirsin. Ona sağlıklı bir yaşam sunacak, aktif hayatı sevdirecek sportif hediyelerle baban için en doğru hediyeyi seçebilirsin… 

back to top
Filtreler