unisex  

SEÇİMLERİNİZ Hepsini Kaldır
Fiyata göre filtrele
Siyah Spor Ayakkabı (133 Ürün)
Filtreler
Daha Fazla Göster

Kolay uyum sağlaması ve en sportif formuyla bile klasik görünümlü ahenk içinde duruş sergilemesi siyah spor ayakkabı modellerini herkes için vazgeçilmez kılıyor. Her yetişkinin dolabında en az bir adet olması gereken ayakkabılar arasında sayılan siyah sportif ayakkabılar, konfor vadeden özellikleriyle Asics’te seninle. 


Asics’in ayrıcalık vadeden teknik özellikleri ve yılın trendlerini yansıtan tasarım detayları siyah spor ayakkabılarda buluşuyor. Profesyonel sporcuların tercihi olmasıyla tanınan Asics siyah spor ayakkabı çeşitleri arasında, günlük kullanıma uygun alternatifler de yer alıyor. Egzersiz sırasında performans desteği sunan ürünlerin yanında lifestyle seçenekler koleksiyonda her beklentiye uygun cevap oluşturuyor. 


Son yıllarda çok daha fazla tercih edilen siyah spor ayakkabılar, çabasız şıklığın sokak modasında belirleyici olduğunun en net ispatlarından biri. Öyle ki günümüzde her yaştan erkek ve kadın, havalı bir imaja sahip olmak için siyah spor ayakkabıların karizmatik duruşundan faydalanıyor. 

Kadın Siyah Spor Ayakkabı

Asics’e özel teknolojilerle donatılan kadın siyah spor ayakkabı modelleri, egzersize ve günlük hayatta rahat hissetmeye yönelik nitelikleriyle özenli çalışmanın ürünü olduğunu kanıtlıyor. Asics Ar-Ge merkezinin titiz araştırmalarıyla tasarlanan, özel testlerden başarıyla geçerek koleksiyonda yerini alan kadın siyah spor ayakkabı modelleri, kalitenin imzası oluyor. Kadın siyah spor ayakkabı modellerinde rastlayabileceğin üstün teknolojilerden bazıları,

 • Asics’in ikonik Gel yastıklama teknolojisi ürünlerde karşımıza çıkıyor. Özellikle egzersiz için tasarlanan kadın siyah spor ayakkabı modellerinde bulunan yastıklamalar, 1993 yılından bu yana Asics’in mükemmel yastıklama etkisinin imzasını oluşturuyor. 
 • Kadın siyah spor ayakkabılarda yer alan patika teknolojileri, her adımın daha güvenli olmasına imkan tanıyor. Ayakla tam uyum sağlayan ve hareket döngüsüne hızla adapte olan çeşitler, kullanıcılara destek veriyor.
 • Ürünlerde bulunan orta taban destekleri, ayakkabılara ekstra ağırlık yapmadan şok etkisini rahatlıkla emiyor. Ayrıca sıçrama desteği ve itiş gücü yardımıyla enerji geri dönüşüne fırsat tanıyor.
 • Ayakların doğru pozisyonda yere basmasına imkan oluşturan pronasyon yardımı, bazı ürünlerde yerini alıyor. İçe veya dışa basma problemi yaşayan kullanıcılar, bu sayede adımlarında dengeyi kolaylıkla sağlıyor.
 • Ferah hissetmek, ayakların kuruluğundan emin olmak farklı hava şartlarında aynı konforla her güne başlamak Asics kadın siyah spor ayakkabı kullanıcıları için bir klasik. Özel iç taban ve saya özellikleri sayesinde, dört mevsim rahatlığın adresi Asics oluyor.
 • AHAR dış tabanlar, ayağın yere çok daha sağlam basmasına yardım ederken farklı zemin türlerinde bile yüksek yer tutuş sağlıyor.

Asics’in klasikleşen teknolojilerinin yanında, kadınların ayak anatomisine uygun özel desteklerde ayakkabılarda yerini alıyor. Örneğin vücutta zaman zaman değişen östrojen oranına bağlı olarak kadınların ayak kemeri yüksekliğinde değişiklik meydana geliyor. Asics’in özel tasarlanan modellerinde bu farklılaşmaya uygun, konfor sağlayan detaylar bulunarak, kadınların her adımda mükemmel hissetmesi mümkün hale geliyor. 

Erkek Siyah Spor Ayakkabı

Asics’in erkek siyah spor ayakkabı modellerinde çeşit çeşit alternatif siz beyleri bekliyor. Egzersizin gerekliliklerine uygun hazırlanan özelliklerle farklı spor dallarından en iyi performansın sergilenmesi kolaylaşıyor. Örneğin koşu için erkek siyah spor ayakkabı arıyorsan sana kusursuz destek sağlayacak koşu ayakkabısı koleksiyonda bulunuyor. Asics’in profesyonellerce tercih edilen koşu taytı ve aksesuarlarını ayakkabılarla kombinleyerek harekete geçebilir, her antrenmanda daha iyi hedefleyebilirsin. Sadece performans ayakkabılarını değil, erkek siyah spor ayakkabı modelleri arasında; kampta, trekkingte, tırmanışta kullanabileceğin outdoor ayakkabı modellerini ve günlük alternatifleri de bulman mümkün. 


Beklentilerine uygun, tarzına hitap eden en iyi siyah spor ayakkabıyı çeşit çeşit alternatif arasında görebilirsin. Peki en iyi ürünü nasıl ayırt edeceğini biliyor musun? Öncelikle kaliteli bir siyah spor ayakkabı aldığından emin olman gerekiyor. Tercihin Asics ise kaliteden kuşku duymamalısın, her zaman birinci kalite malzemeler ve özenli işçilik, her modelde seni bekliyor. Ürünlerin ayağına tam uyum göstermesi, sağlıklı ve konforlu bir deneyim için olmazsa olmaz, bu nedenle mümkünse deneyerek siyah spor ayakkabı seçmelisin. Eğer deneme imkanın yoksa ayakkabıların tam ayak numarana uygun olanını sepete eklemelisin. Model, yapacağın aktiviteleri uygun mu, kullanacağın mevsim için İhtiyacın olan desteği sana sağlıyor mu, dayanıklı mı, hafif mi, zeminde yüksek yer tutuşu vaat ediyor mu, kolay kombinlenebiliyor mu incelemen gerekiyor. En iyi siyah spor ayakkabı en pahalı veya en yüksek teknoloji ürünü olan değil. Unutmaman gereken, senin beklentilerine uygun ve ihtiyaçlarına cevap veren ürünün senin için en iyi olduğu. Bu bağlamda, ürün seçerken tüm özellikleri detayları ile incelemeli, ayakkabının tüm mahallerine hakim olmalı ve sonrasında karar vererek alışverişini tamamlamalısın.

Siyah Spor Ayakkabı Nasıl Temizlenir?

Siyah rengin tozu fazla belli etmediği ve bakım gerektirmediği düşünülüyor. Oysa, koyu renkler, hızlı solabildiği için özenli temizlik ve bakım gerektiriyor. Siyah spor ayakkabı nasıl temizlenir bilmeli ve bakım önerilerin takip ederek, ayakkabılarını sık sık kirden ve tozdan arındırmalasın. Düzenli bakım yaparak, ayakkabılarının çok daha uzun süre ilk günkü formunu korumasını sağlayabilirsin. 

 • Siyah spor ayakkabı modellerinin birçoğu çamaşır makinesinde yıkanmıyor. Onları nemli bir bezle ve spor ayakkabılar için özel üretilen, içinde aşındırıcı bulunmayan spor ayakkabı temizleme jellerini kullanarak temizleyebilirsin. 
 • Taban bölümünü temizlerken, yumuşak uçlu bir fırçadan destek alabilir ve nazik hareketlerle ayakkabı tabanındaki kirleri kolaylıkla çıkarabilirsin.
 • Nemli bez ve fırça ile yaptığın temizliğini ardından, kuru bir bezle ayakkabının nemini alabilir ve açık havada kurumaya bırakabilirsin. 
 • Havalandırma sırasında, direkt güneş ışığı temasından uzak durmalısın. Siyah spor ayakkabıları kesinlikle ısı kaynaklarına yakın yerde kurutmaya çalışmamalısın.
 • Çamaşır makinesinde yıkamaya uygun olan siyah spor ayakkabı ürünlerinden birine sahipsen, ayakkabıları kimyasal aşındırıcı olmadan, düşük ısı ve devirde temizleyebilirsin. Kurutma için yine açık havayı, gölge ve serin bir alanı tercih etmelisin.
 • Ürünleri kesinlikle kurutma makinesine atmamalısın.

Siyah spor ayakkabılarını gün aşırı havalandırarak, ara ara bakım talimatları uyarınca temizliğini gerçekleştirerek uzun süre İlk günkü formunda kullanabilirsin. Eğer ayakkabının etiketinde, verdiğimiz bilgilerin yanı sıra başka bir temizlik talimatı bulunuyorsa, ayakkabına özel hazırlanan bu bilgileri dikkate alman gerekiyor.

Siyah Spor Ayakkabı Kombinleri

En kolay kombinlenen ayakkabılar arasında yer alan siyah spor ayakkabı modelleri, denim pantolonlarla, eşofmanlarla, elbise, etek ve şortlarla kolaylıkla uyum gösteriyor. Siyah spor ayakkabı kombini yaparken tamamen simsiyah giymeyi tercih ederek, tek renk giyim modasına ayak uydurabilirsin. Bunun yanında renkli bağcıklar kullanarak, neon renk montlar, bluzlar ve aksesuarlar seçerek, kombinine karizmatik bir tarz hediye edebilirsin. 


Kombin hazırlarken, vücut ölçülerine orantılı göstermek hedefinde, küçük ipuçlarıyla kombinli mükemmel hale getirmek mümkün. Örneğin, mini etek giydiğinde tabanı beyaz renk olan siyah spor ayakkabıları kullanabilir, böylelikle bacak boyunun daha uzun görünmesini sağlayabilirsin. Benzer şekilde eğer boyunun daha uzun görünmesini arzu ediyorsan, kalın ve yüksek tabanlı siyah spor ayakkabıları kullanabilirsin. 


Kombinin mevsim şartlarına uygun olmasına özen göstermeli, giyimindeki diğer parçalarını da buna uygun olarak tercih etmelisin. Örneğin su geçirmez ayakkabı ile beraber kanvas pantolonları rahatlıkla kullanabilir veya yazlık siyah spor ayakkabı alternatiflerini şortlarla birlikte giyebilirsin.


Sen de hem kadın hem de erkek siyah spor ayakkabı modelleri için Asics koleksiyonunu inceleyebilir, alışverişe hemen başlayabilirsin. 

Beyaz Spor Ayakkabı Makinede Nasıl Yıkanır?

Beyaz spor ayakkabıların doğru şekilde makinede yıkanması için aşağıdaki adımları takip etmeniz önemlidir:

 • Ön Hazırlık: Ayakkabıların üzerindeki büyük kir veya tozları temizlemek için bir fırça veya nemli bir bez kullanın. Bağcıklarını çıkarın veya ayakkabıyı bağcıklarıyla birlikte yıkamayı tercih ederseniz, bağcıkları çözün ve ayrı bir torbaya koyun.
 • Hazırlık: Ayakkabıları makineye yerleştirmeden önce içlerine biraz kağıt havlu veya gazete koyun. Bu, ayakkabıların formunu korumasına yardımcı olur ve fazla suyu emer.
 • Koruma: Beyaz spor ayakkabılarınızı makineye koymadan önce, renk aktarımını önlemek için renk koruyucu bez parçalarını veya beyaz çamaşır bezlerini ayakkabının beyaz bölgelerine yerleştirin.
 • Makinede Yıkama: Ayakkabıları bir çamaşır torbasına koyun ve ayarlarını "hafif" veya "hassas" yıkama moduna getirdiğinizden emin olun. Ayakkabıları tek başlarına yıkamak, çizilmeleri veya hasar görmelerini önlemek için daha iyidir. Ayrıca, sıcaklık ayarını düşük tutun.
 • Kurutma: Ayakkabıları makineden çıkarın ve havada doğal olarak kurumalarını sağlayın. Sıcak bir ortamda veya doğrudan güneş ışığı altında kurutmaktan kaçının, çünkü bu, ayakkabıların deformasyona uğramasına veya renklerinin solmasına neden olabilir.
 • Temizleme: Ayakkabılar tamamen kuruduktan sonra beyaz taban ve üst kısımlarını temizlemek için beyaz spor ayakkabı temizleyici veya hafif bir deterjan kullanabilirsiniz. Bir fırça veya nemli bir bezle lekeleri nazikçe temizleyin. Daha sonra ayakkabıları tekrar havada kurutun.

Beyaz spor ayakkabılarınızı makinede yıkamadan önce, ayakkabıların etiketini kontrol etmek ve üreticinin önerilerine uymak önemlidir. Ayakkabılarınızın malzemesi veya yapısı hassas ise, elde yıkama yöntemini tercih etmek daha güvenli olabilir.

back to top
Filtreler