unisex  

Fiyata göre filtrele
Asics Tenis Ayakkabısı (75 Ürün)
Filtreler
Daha Fazla Göster

Başlama, duraklama, depar ve ardışık hareketler içeren tenis sporu, doğru tenis malzemeleri ve tenis ayakkabıları seçilmediğinde oldukça zorlu bir etkinlik haline gelebiliyor. Sıradan ayakkabılar, tenis oyunu sırasında ayak konforunu sağlamada yetersiz kaldığı için özel tenis ayakkabısı modelleri üretiliyor. Kort şartları, sporun gereklilikleri, sporcunun beklentileri üzerinden tasarlanan tenis ayakkabısı modelleri, sporcuların hareketlerine yön veriyor, performansı destekliyor. Oyun kalitesini ve sporcu performansını direkt etkileyen tenis ayakkabıları hakkında merak ettiklerini senin için derliyoruz. 

Koşarken hareketlerine hız katacak, ani çıkışlarda seninle beraber esneyecek, ayaklarını serin ve kuru tutacak en iyi tenis ayakkabısı modelleri Asics’te bulunuyor. Dünyanın en ünlü tenis sporcularının tercihi olan ayakkabılar, maçı kazanmak için sana avantaj sağlıyor. Öyle ki, Coco Vandeweghe, Julia Goerges ve Johanna Konta gibi WTA'nın en ünlü isimleri de Asics ile kortlarda fırtına gibi esiyor. Yıldızların seçimi olan Asics tenis ayakkabılarını daha yakından tanımak ister misin? 

Asics Tenis Ayakkabısı Çeşitleri

Tenis ayakkabısı çeşitleri, hem amatör hem de profesyonel seviyedeki tenisçilerin mutlaka tercih etmesi gereken en önemli ayakkabı modelleri arasında yer alıyor. Farklı kort türlerine göre özel bir şekilde tasarlanan tenis ayakkabısı çeşitleri, hemen hemen her türlü zeminde yüksek performansa kolay bir şekilde ulaşabilmene yardımcı oluyor. Esnek ve bir o kadar da dayanıklı yapıları ile ön plana çıkan bu modeller, özel tasarımlı kumaşları ve esnek taban dolguları sayesinde konforunu yükseltirken en zorlu rakiplerin karşısında bile kusursuz oyunlar çıkarabilmene yardımcı oluyor. Sen de vakit kaybetmeden Asics tenis ayakkabı modelleri inceleyerek performansında üstünlük sağlayabilirsin.

Tenis Ayakkabısı Modelleri

Asics tenis ayakkabısı modelleri, estetik ve teknik özellikler üzerinden çeşitleniyor. Sunulan tüm opsiyonlarda kullanıcılarına kalite vadeden Asics, her zaman fiyat kalite dengesini sağlayan tasarımlarıyla tanınıyor. Kullanıcılar sayadan tabana dek, Asics imzalı her parçanın “en iyisi” olduğunun farkındalığıyla spora konsantre olabiliyor. Her zevke, bütçeye ve ihtiyaca uygun tenis ayakkabısı bulunduran marka, uygun fiyatlarla kaliteye ulaşmayı mümkün kılıyor. Amatör tenis oyuncuları, profesyonel destek ile tenis tutkularını geliştiriyor, profesyoneller onlara eşlik edecek uzman ekipmanlara Asics ile kavuşuyor. 

Tenis Ayakkabısı Nasıl Olmalı?

Tenis ayakkabısı modelleri, kortta rakipten bir adım önde olmak isteyenlerin tercihi oluyor. Hem amatör hem de profesyonel sporcuların takdirini toplayan tenis ayakkabıları nasıl olması, açıklıyoruz: 

 • Tenis, yavaş ve hızlı birçok hareket içeren bir spor olarak tanınıyor. Ani hareketler, koşma ve uzanma çabaları, sporcunun terlemesine yol açıyor. Ayakkabıların, en uzun setlerde bile kullanıcıyı kuru ve konforlu hissettirmesi gerekiyor. Diğer bir deyişle, tenis ayakkabısı modelleri nem ve hava transferi sağlamalı.  
 • Tenis ayakkabılarının kort zeminine uygun olması önem taşıyor. 
 • Alt ekstremite adı verilen ayak, bacak ve diz bölümlerinde sakatlanma olmaması için ayakkabının gereken destekleri sağlaması gerekiyor. Bilek ve dil destekli erkek spor ayakkabı modelleri seçilmeli. 
 • Tenis ayakkabısı seçerken denge sağlamasına özen gösteriliyor. 
 • Tenis ayakkabısının ayak numarasına tam uygun olması gerekiyor Bol veya dar tenis ayakkabıları sporda konforu zedeliyor. 
 • Tenis ayakkabılarının yılın erkek spor giyim trendlerine uyum göstermesi, kıyafetlerle kombinlendiğinde tarz sahibi görünmesi önem taşıyor. 

Tenis Ayakkabısı Özellikleri Nelerdir?

Asics tenis ayakkabısı modelleri, en iyi olmanın haklı gururunu yaşıyor. Asics teknolojisi, kullanıcılara kalite ve konfor vadediyor. 

 • Gel destekler ayağa binen yükün taban boyunca eşit dağıtılmasına imkan veriyor. Yastıklama ile konfor ve performans artışı vadediyor. 
 • FlyteFoam orta taban teknolojisi hafifliği ile sporculara hız kazandırıyor. FlyteFoam Lyte, Asics’in en hafif taban formunu sunarken gücünü nanofiberden alıyor. FlyteFoam Propel ise hafiflik ve yüksek enerji dönüşü ile fark yaratıyor. 
 • DuoMax Support orta taban formülü, şok emicilik ile ayaklara güvende hissettiriyor. 
 • Amplifoam, dayanıklılık sağlarken hafifletilmiş EVA köpük ile ağırlık yapmıyor. 
 •  Trusstic System, ayak anatomisine mükemmel uyum sağlayan ayakkabıların ve stabilitenin sırrı oluyor. 
 • AHAR özellikli tenis ayakkabıları, dayanıklı kauçuk dış tabanla tenis için kusursuz seçimi işaret ediyor. 
 • Ortholite iç taban, tenis ayakkabısı uzun süre giyilse bile ayakların kuru, hijyenik kalmasına yardımcı oluyor. 

Amatör ve Profesyonel Sporcular Tenis Ayakkabısı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Amatör ve profesyonel tenis oyuncularının ayakkabı alırken şu noktalara dikkat etmesi öneriliyor: 

 • Zemin yapısı 
 • Tenis oyuncunun hareket formu
 • Sporcunun kilosu (kilo arttıkça tabandan beklenen yoğunluk artıyor)
 • Ayak numarasına uygunluk 
 • Kemer yüksekliği ve ayakkabının pronasyona özel destek 
 • Forma veya tenis oynarken giyilen erkek spor atlet ve erkek spor şort modellerine uyumluluk 

Sporcular tenis ayakkabısı denerken ayaklarında oyun sırasında giyecekleri kalınlıkta bir erkek spor çorap olması önem taşıyor. Uzun yol veya uzun süre ayakta kalma durumlarının ardından ayakkabı denenmemesi, ayaklarda şişlik olmadığından emin olunan zamanlarda tenis ayakkabısı seçilmesi önem taşıyor.

Toprak Kort Tenis Ayakkabısı Nasıl Olmalı?

Toprak kortlar, sporcular için bazı zorluk ve avantajları bir arada sunuyor. Oyuncuların diğer zeminlere nazaran daha yavaş hareket ettiği toprak alanlarda, yanal hareketler daha fazla tekrarlanıyor. Bu nedenle ayakkabının yanal desteklere olan ihtiyacı ve denge gereksinimi artıyor. 

 • Yanal hareketler için güven veren bilek ve dil desteklerinin tenis ayakkabılarında yer alması gerekiyor. 
 • Dengeyi kolaylaştıran orta taban desteklerinin bulunması önem taşıyor. 
 • Toprak kortta ayakkabıların iz bırakmaması öneriliyor. Taban girintileri arasında toprak parçalarının barınmaması hareketi kolaylaştırıyor. Taban desenlerinin bu bilgi ışığında seçimi tavsiye ediliyor. 
 • Dayanıklı kenarlar olması öneriliyor, böylece ayakkabılar kayma hareketine karşı avantaj sağlıyor. 
 • Sayanın fit formda olması, sımsıkı sarması gerekiyor. Ayağın stabilite sergilemesi ve tenis ayakkabısı ile tam anlamıyla desteklenmesi tavsiye ediliyor. 

Sert Kort Tenis Ayakkabısı Özellikleri Nelerdir?

Nötr kort olarak da adlandırılan sert zeminli alanlarda, sporcular çim kortlardan daha yavaş, toprak kortlardan daha hızlı hareket edebiliyor. Top yüksekliğinin de çim korttakinden yüksek, toprak korttakinden alçak olması bekleniyor. Hız ve güç açısından bazı avantajlar sağlayan nötr kortlar, ayakkabı bakımından ise zorlu bir seçim sürecini beraberinde getiriyor.          

 • Sert zeminli kortlar için tenis ayakkabısı seçerken, ayak bileği ve diz üzerindeki baskının azaltılması hedefleniyor. Sert zemin baskıya yol açacağı, sert hareketlerle tabandan yansıyan şok etkisi yüksek olacağından orta tabanın şok emici destekler bulundurması, tenis ayakkabısının gerekli tamponlama ile sporcuya güvenlik sağlaması oldukça önemli görülüyor. 
 • Konforlu adımlar için balıksırtı tabanlı tenis ayakkabıların kullanımı öneriliyor.             
 • Aşınma fazla olacağından tenis ayakkabısının dayanıklılık sunması gerekiyor. 
 • Fazla yumuşak tabanlar bu zeminde yetersiz kalacağından daha sert tabanlı seçeneklere yönelmek tavsiye ediliyor. Ancak sertliğin ağırlık anlamına gelmediğinin altı çiziliyor. Materyal sert olmasına rağmen hafif seçeneklerin kullanımı sporcuların daha rahat hızlanmasını sağlıyor. 
 • Sıkı daya formu vücut dengesinin sağlanması konusunda kişiyi destekliyor. 

Çim Kort Tenis Ayakkabısı Özellikleri Nelerdir? 

Sıklıkla karşımıza çıkan çim tenis kortlarında, yer tutuş en zorlayıcı özellik olarak görülüyor. Çim kortlarda güven sunacak tenis ayakkabılarının özellikleri şöyle sıralanıyor: 

 • Ayakkabılarda yüksek yer tutuş olması gerekiyor. 
 • Tırtıklı tabanlar çim sahalarda daha çok tercih ediliyor. 
 • Ayakkabı sayasının üst bölümünün esnekliği önemli bir avantajı işaret ediyor. Hızlı ve ani ataklara ayakkabının ayağa tam uyum göstermesi önem arz ediyor. 
 • Çok dayanıklı ve sert tabanlardansa daha yumuşak tabanlı seçeneklere yönelebilirsin. 

Farklı zeminlere, kullanıcı beklentilerine uygun onlarca tenis ayakkabısı Asics koleksiyonunda seni bekliyor. Hem amatör hem de profesyonel tenis oyuncuları için profesyonel destek sağlayan tasarımları inceleyebilir, sipariş vererek sen de tenis sporu için konfor sağlayan ayakkabılara kavuşabilirsin. Dünyaca ünlü yıldızların seçimi olan Asics tenis ayakkabısı modellerini hemen sepete atarak alışverişe başlayabilirsin. 

Asics Tenis Ayakkabısı Fiyatları

Tenis ayakkabısı fiyatları, ürünlerin modeline ve kullanılan teknolojiye göre farklılık gösteriyor. Asics tenis ayakkabısı fiyatları, kullanıcıya sunduğu özellikler ve faydalar da göz önünde bulundurularak belirleniyor. Bu nedenle bu ayakkabı modellerindeki fiyat skalaları, sahip oldukları özelliklere göre değişiklik gösteriyor. Satın alacağın ayakkabının özelliklerini inceleyerek tenis oynama stiline, seviyenin ve performansına uygun modeli kolay bir şekilde bulabilirsin. Eğer satın alacağın ayakkabının çarpıcı görünümle birlikte kalite performansı sergilemesini istiyorsan vakit kaybetmeden Asics’te bulunan özel tasarımlara göz atabilirsin. Birbirinden muhteşem modeller arasından dilediğin ürünü bulabilir ve tüm kort tiplerinde hayalindeki performansa kolay bir şekilde ulaşabilirsin.

back to top
Filtreler