Koleksiyonlar  

Fiyata göre filtrele
Asics Onitsuka Tiger Ayakkabı (0 Ürün)
Filtreler
Daha Fazla Göster

Onitsuka Tiger, Japonya’nı en eski ayakkabı markalarından bir tanesidir. 1949 senesinde ilk seri üretimini yapmaya başlamıştır. Firma ismini, eski bir subay olan 32 yaşındaki Kihachiro Onitsuka’dan almıştır. Markanın ürettiği ilk ürünler, basketbol ayakkabılarıdır. Günümüzde günlük ayakkabı çeşitlerinden daha çok sandalet tarzı modeller üreten firma bu ürünleriyle de kullanıcılardan beğeni almaya devam ediyor. Ürettiği sandalet tarzı modelleri de sağlamlık ve rahatlık açısından oldukça kullanışlıdır. Ayakkabılar ayağın boyutuna ve anatomisine uyum sağlar ve hemen hissedilir. Ayakkabıların tabanlarında havalandırma delikleri, özel kanallar ve basketbolcuların daha kolay ve esnek hareket etmesini sağlayan küçük alanlar bulunmaktadır. Onitsuka kısa sürede Japonya'da bir isim haline geldi ve 1955 yılında mağaza sayısını 500'e çıkardı. Şirket, maraton koşucusu Toru Terasawa ve efsanevi Etiyopyalı koşucu Abebe Bikila gibi ünlü isimlere sponsor olmaya başladı ve 1960'ların başından itibaren popülerliği hızla artan bir marka olma yolunda daha kararlı adımlar attı.


1963 yılında şirket ilk kez Amerikan pazarına girdi ve orta ve uzun mesafeler için koşu ayakkabıları konusunda uzmanlaşmaya başladı. Bu sırada Oregon Üniversitesi'nden orta mesafe koşucusu Philip Knight, markanın Amerika'daki en önemli temsilcilerinden biri olarak kendini kanıtladı. ABD'nin en iyi antrenörlerinden biri olarak bilinen ve Philip Knight'ı da eğiten Bill Bowerman, koşu ayakkabılarını daha hafif ve daha yastıklamalı hale getirmenin yeni yollarını deniyor. Blue Ribbon Sports ile yapılan ortaklık sayesinde Onitsuka Tiger Co Ltd, araştırma-geliştirme ve reklam için büyük bir bütçeye sahip. Çıplak ayakla yürüme hissi düşünülerek üretilen hafif, dayanıklı ve esnek koşu ayakkabısı modelleri, profesyonel sektörde giderek daha popüler hale geliyor. Marka sembolü olarak bilinen ASICS şeridi, 1968 Olimpiyat Oyunları için yapılan ön testler sırasında tanıtıldı.


Tiger Ayakkabı Çeşitleri

Markanın basketbol, koşu, spor ve antrenman için ürettiği ayakkabı modelleri, çeşitli özellikleri ve olağanüstü tasarımlarıyla öne çıkıyor. 1968 yılında tasarlanan 'TG-4 Marathon' koşu ayakkabıları, naylon profili, düz kauçuk tabanı ve deri sayası sayesinde kullanıcılar arasında oldukça popülerdir. Beyaz spor ayakkabı deri saya ve kalın, yastıklı tabana sahip 'Cortez' antrenman ayakkabıları, günlük kullanım ve spor için en popüler modeller arasındadır. 'Bangkok' antrenman ayakkabıları sivri burunları ve marjinal görünümleriyle öne çıkıyor. Doğal deri, sentetik parçalar, kauçuk ve kumaşların mükemmel kullanımı, ASICS ayakkabılarını konfor ve şıklığın timsali haline getiriyor. Ayakları terletmeyen, yüksek hava sirkülasyonuna sahip ve zarif tasarımıyla öne çıkan outdoor ayakkabı, antrenman ayakkabılarının spor dışı alanlarda da kullanılmasının önünü açıyor.


Onitsuka Tiger Modelleri

"Sağlıklı Bir Bedende Sağlıklı Bir Ruh" sloganıyla yola çıkan Onitsuka Tiger, yeni nesil modelleriyle en popüler ayakkabı markalarından biri. Jel ve köpük destekli tabanı, file ön kısmı, yumuşak yapısı ve esnek bağcıklarıyla bilinen koşu ayakkabıları, farklı stillerde kullanıcıların beğenisine sunuluyor. Yüksek tabanlı basketbol ayakkabıları, geleneksel görünümleri nedeniyle retro kombinlerin olmazsa olmazları arasında yer alıyor. Temalı koleksiyonda yer alan ürünlerle kendi tarzınızı da mükemmelleştirebilirsiniz. Ünlü ASICS çizgisi ve kontrast renkler, Onitsuka Tiger modellerini benzersiz kılan özellikler arasında yer alıyor. Sağlam, rahat, eğlenceli ve renkli Onitsuka Tiger ayakkabı modelleri erkek, kadın ve çocuklar için farklı alternatif stillerde üretiyor. Sarı, pembe, lacivert, kahverengi, beyaz, kırmızı ve yeşil gibi parlak renklerdeki ürünler sıklıkla tercih ediliyor ve her zevkten kullanıcıya hitap ediyor.


Neden Onitsuka Tiger Modellerini Seçmelisiniz?

Onitsuka Tiger modelleri, geçmişten günümüze kadar her kullanıcının beğenisini ve tarzını benimseyen markalar arasında önemli bir yere sahiptir. Konfor ve sağlamlık açısından her zaman ön planda olan firma, modellerinin çeşitli olmasıyla da her zaman dikkat çekici olmuştur. Malzeme kalitesi gibi birçok etken de model ve ürün seçiminde önemli olmasından kaynaklı Onitsuka Tiger ayakkabı modelleri zarif tasarımları ile kullanıcıların gözünde farklı bir yere sahip bir markadır. Marka ayakkabı çeşitleri dışında kadın sporcu sütyeni üretimi de yapmaktadır. Bununla beraber birçok spor malzemesini de bulmanız mümkündür.


Onitsuka Tiger Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Onitsuka Tiger firması ürettiği Onitsuka modellerinden herhangi biri satın alınmadan önce kullanıcıların ayakkabıyı nerede kullanacak olmalarına dikkat çekmektedir. Kullanıcılar kullanım alanlarını belirledikten sonra en uygun modeli seçerek satın alma işlemini gerçekleştirebilirler. Her ayakkabı çeşidinde de olduğu üzere kalıp ve beden olarak ayak ile en uygun olan modelin üzerine yoğunlaşarak karar verilmesi oldukça önemli bir noktadır. Özellikle spor aktivitelerinde kullanılacak bir ürün seçiminde, tercih edilen ürünün ayağa en uygun ürün olması oldukça önemlidir. Aksi bir tercih yapıldığında ayaklarda önemli yaralanmalar meydana gelebilir. Böyle problemlerle karşı karşıya kalınmaması adına Onitsuka Tiger ayakkabı modellerinin seçimi yapılırken kalıplara oldukça dikkat edilmesi gereklidir. Onitsuka Tiger ayakkabı modellerinin ömrünün uzun süreli olmasını isteyen kullanıcılar modellerin dış malzemelerine ve iç astarlarına dikkat etmesi gerekir. Ayak sağlığı açısından önemli nitelikleri bulunan bu çeşitlerle hem spor aktivitelerinde hem de günlük yaşamda daha konforlu anlar yaşamanız mümkündür. Bir diğer yandan modellerin herkesin tarzına uyacak çeşitli renkleri olması da seçimlerin yapılmasında oldukça önemli bir yere sahiptir.


Tiger Ayakkabı Fiyatları

Hem günlük hayatta kıyafetlere uygun hem de spor aktivitelerinde en uygun özellikleri olan Tiger modelleri, çok fazla ürün çeşidine sahiptir. Herhangi bir Onitsuka Tiger ayakkabı çeşidi almadan önce kullanım alanına en uygun ürünün belirlenmesi oldukça önemlidir. Nitelik ve renk açısından çeşitli fiyat aralığı olan ürünler, neredeyse tüm kullanıcıların bütçelerine uyacak şekilde satılmaktadır. Modeller içerisinde fiyatların çeşitlilik göstermesindeki en önemli faktör modellerde kullanılan malzemeler ve tasarım özellikleridir. Birçok ürün çeşidi bulunan marka, bütçe dostu özelliği ile her kullanıcının beğenisine ve cebine uygundur. Seçilen ayakkabı çeşitlerinin fiyatlarından daha çok kullanım bölgeleri ve gereksinimlere en uyan ürünler olması daha önemli noktalardan birisidir. Bir diğer yandan modellerin renk çeşitliliği de fiyatların belirlenmesi açısından oldukça önemli bir noktadadır.

back to top
Filtreler