unisex  

SEÇİMLERİNİZ Hepsini Kaldır
Fiyata göre filtrele
Erkek Yazlık Ayakkabı (183 Ürün)
Filtreler
Daha Fazla Göster

Yazın en sıcak günlerinde bile konforlu hissetmek, aktif yaşam sürmek mümkün. Harekete geçmek için aradığın rahatlığı sunan erkek yazlık ayakkabı modelleri Asics koleksiyonunda seninle. Yazın antrenman yaparken, müsabakalara katılırken profesyonellerin seçimi olan erkek yazlık ayakkabı modelleri, amatör olarak sporla ilgilensen dahi sana da aynı desteği sağlıyor. Üstelik yalnızca onları spor yaparken kullanmana gerek yok, gezerken, çalışırken, günlük rutinine devam ederken, konforlu hissetmek istediğin her anda, yazlık ayakkabılarınla günü rahat geçirmeyi garanti altına alabilirsin. 

Yazlık Ayakkabı

Peki erkek yazlık ayakkabılar da araman gereken özellikler neler biliyor musun? Yazlık ayakkabıların kışlık olanlardan belli başlı farkları var. Öncelikle yazın çok daha fazla terliyoruz ve ayakkabıların içinde, en ufak harekette oluşan su buharı miktarı çok daha fazla. Ayakkabıda nefes alan panellere ve nem transferi sağlayan sayaları ihtiyacımız var. Ayrıca  nem ve oluşan sürtünme sebebiyle ayakkabılar ayağı daha kolay tahriş edebiliyor. Seçeceğin modellerin üstün nem transferi özelliği sayesinde, ayaklardaki sürtünme hissini ve tahriş olasılığını azaltmasını beklemelisin. Buna ek olarak, yazın  sıcak hava nedeniyle daha çok yorulduğunu fark edebilirsin, bu nedenle ayakkabılarının sana ekstra yorgunluk yaşatmamasına özen göstermelisin. Peki yorgunluk yaratmayacak ayakkabıları nasıl ayırt edersin? İlk olarak ayakkabının gramajına bakman gerekiyor, Asics ayakkabıların kaç gram olduğunu ürün özellikleri sayfasına kontrol edebilirsin. Eğer yoğun performans gösterirken giyeceğin ayakkabılardan söz ediyorsak, ayakkabıların tabanında enerji geri dönüşüm özelliği olmasına dikkat etmelisin.

Yazın kullanıcılar için en çok zahmet yaratan noktalardan biri de ayakkabıların pratikliği. Plaja gittiğimiz, daha çok gezdiğimiz, hemen herkesin daha aktif bir yaşam sürdüğü yaz aylarında ayakkabılarımızın kolay giyilip çıkarılması çok önemli. İşte sana bu konforu sağlaması için pratik modelleri tercih etmelisin. Yazlık ayakkabıların, özellikle sandalet ve terlik şeklinde olan modellerinde, genel olarak oldukça ince tabanlarda kullanıldığını fark edebilirsin. Oysa zannedilenin aksine yaz aylarında bizim çok ince değil, yeterince kalın tabanlara ihtiyacımız var. Zira bastığımız zeminlerin birçoğu sıcakla beraber ısınıyor. Bununla birlikte, ince tabanlar ayakların hem zemindeki pürüzleri hem de sıcağı daha çok hissedip rahatsız olmasına neden oluyor. Özellikle tatil yerlerindeki patika yollarda, taş döşemelerde gezdikten sonra ayak tabanında bir sızı hissetmek istemiyorsan, muhakkak sana yürüyüş konforu sağlayacak özel sportif erkek yazlık ayakkabı modellerini tercih etmelisin. 

İdeal bir erkek yazlık ayakkabıda egzersiz için beklentilerin karşılanması da mühim. Örneğin koşu için yazın kullanmak üzere bir koşu ayakkabısı alıyorsan, modelde hem sıcak havada kullanıma uygun niteliklerin hem de koşu dinamiğine konfor katacak teknolojilerin bulunması gerekiyor. Koşuda kullanılacak erkek yazlık ayakkabı modelinin hem nefes alan sayaya sahip olması gerektiğini, hem de güçlü orta taban destekleri ihtiyacını göz önünde bulundurmalısın. Elbette yazlık ayakkabılar ayağına tam olmalı, doğru numarayı seçmeli ve giydiğinde ayaklarının ayakkabı içinde kaymadığından emin olmalısın. Yazın daha çok ıslak zemine temas edeceğini düşündüğünde alt tabanların, yüksek yer tutuşu sunması gerektiğini de aklımda tutmalısın. 

Yazlık ayakkabıda bulunması gereken özellikleri bilerek, alışverişini bu bilgiler ışığında yaptığında konforlu bir yaz geçirebilirsin. Yazlık ayakkabıların yanlış seçimi, ayakta tahriş,  sızı, ekstra yorgunluk hissi oluşturuyor. Günlük aktivitelerinde konforun sağladığı özgürlükle adım atmak ve harekete geçmek için Asics yazlık ayakkabı koleksiyonunu hemen inceleyebilirsin. 

Erkek Yazlık Spor Ayakkabı

Yazlık ayakkabı modelleri arasında en sık tercih edilenler ise kuşkusuz erkek yazlık spor ayakkabılar. Hem lifestyle hem de performans modelleri bulunan ürünler, teknik özellikleriyle yüzleri güldürüyor. Asics erkek yazlık spor ayakkabı modellerinde bulabileceğin teknolojilerden bazıları şöyle sıralanıyor: 

 • Flytefoam taban özelliği ile hızlı tepki teknolojisini daha yakından tanıyabilirsin. 
 • Gel teknolojisinin vadettiği üstün yastıklama konforunu ayakkabında bulabilirsin.  Asics’in ikonik Gel özelliği, adında Gel olan tüm yazlık spor ayakkabılarda yer alıyor.
 • Dış tabanda aradığını dayanıklılık, AHAR  özelliği ile ayakkabında. İki kat daha dayanıklı dış taban yapısının sağlamlığını her adımında hissedebilirsin. 
 • Asics erkek yazlık spor ayakkabılar, ultra hafif ve yumuşak yapıda. Bu sayede sürtünme nedeniyle oluşabilecek sorunların, ayakkabının yaratabileceği ağırlık  hissinin önüne geçiliyor. 
 • Özel tasarlanmış üst sayalar nefes alıyor, nem transferi vadediyor. 
 • Sportif kombinler ile kolaylıkla bir arada giyebileceğin yalın tasarımlı erkek yazlık spor ayakkabılar, dolabının joker parçası olmak için bekliyor. Öyle ki onları kolaylıkla koşu taytı veya spor tişört ile bir arada giyerek şık ve sana performans desteği sağlayacak koşu kombinini hazırlayabilirsin. 
 • İç topuk dolgularıyla stabiliteyi arttıracak özel yastıklama sistemi, ayakkabılarda seni bekliyor. Denge sağlayan teknolojiler de Asics ayrıcalıkları arasında yerini alıyor. 

Daha hızlı koşunun, gün boyu ayakta geçse de daha az yorgunluk hissettirecek bir günün,  şık görünümüne daha çok hafızalara kazınacağın anların eşlikçisi olacak erkek yazlık spor ayakkabı modelleri, her yıl yenilenen güncel Asics koleksiyonunda bulunuyor. Asics, yılın trendlerini yansıtan tasarımları, dünyanın sportif ürünler konusunda en tecrübeli ve gelişmiş Ar-Ge merkezinin imzasını taşıyan teknolojileriyle yeniliğin izini sürüyor. Erkek yazlık spor ayakkabı için dayanıklılığı, şıklığı, konforu, dikkat çekiciliği ve yeniliği arıyorsan, koleksiyonu incelemeye başlamalısın. 

Söz konusu erkek yazlık sportif ayakkabılar olduğunda, onları ilk günkü formunda korumak için Özen göstermelisin. Yazlık spor ayakkabı kullanırken, ürünleri sık sık havalandırmalısın. Açık havada havalandırılan ürünlerde, bakteri üreme olasılığı oldukça azalıyor. Bu sayede kötü koku oluşumunun ve hijyen sorunlarının önüne geçiliyor. Ayrıca ürünleri her zaman Ayağında çorap varken giymeye özen göstermelisin. Çünkü, terleme ile beraber oluşan nem, ayaktan dökülen ölü deriler ayakkabı hatlarında ve iç tabanda kötü koku oluşumunu destekliyor. Sık sık havalandırmanın yanı sıra, yazlık ayakkabılarla beraber her zaman çorap giymeye  dikkat ederek modellerin ilk günkü formunu korumasına yardımcı olabilirsin. Havalandırma konusunda dikkat etmen gereken birkaç husus daha var. Örneğin bu sırada kesinlikle direkt güneş ışığı temasından uzak durmalısın. Elbette ayakkabıların ısı kaynaklarına yakın durmamasına özen göstermelisin. Bunlara ek olarak, düzenli temizliği de unutmaman gerekiyor. Çamaşır makinesinde yıkanabilen modelleri düşük ısıda ve devirde  temizlemelisin. Çamaşır makinesinde temizlenmeye uygun olmayan ürünleri ise nemli bir bezle silmeli ve iyice kuruduktan sonra yeniden kullanmaya başlamalısın. 

Erkek Yazlık Ayakkabı Modelleri

Yazın erkeklerin günlük stilinde; terlikler, sandaletler, espadriller ve elbette erkek yazlık spor ayakkabılar sıklıkla görülüyor. Erkeklere aradıkları hafifliği, konforu, şıklığı sağlayan, en kullanışlı erkek yazlık ayakkabı modelleri arasındaysa sportif ayakkabılar başı çekiyor. Hem erkek spor şort ile giyebilecekleri hem de serin akşamlarda eşofmanlarla tamamlayacakları sportif alternatifler, her yaştan erkeğin ayakkabı dolabında yer almayı hak ediyor. Asics erkek yazlık ayakkabı modelleri arasında günlük ayakkabılar kadar egzersiz için seçenekler seni karşılıyor. Rengarenk sayaların, gelişmiş teknoloji ürünü tabanların, iddialı veya yalın tasarımların  her zevke uygun  opsiyon oluşturduğu koleksiyonda  kalite ortak payda oluyor. Yazlık erkek ayakkabı fiyatları da modeller kadar çok çeşide sahip. Asics ürünleri arasında gördüğüm fiyat farkı kesinlikle kalite açısından değişkenliği ifade etmiyor. Her ürün aynı özenle, birinci kalite malzemelerden hazırlanıyor. Fiyat farkına zemin hazırlayansa, farklı beklentilere, kullanım alanlarına uygun özellikler oluyor. Örneğin kimi ürünlerde antibakteriyel iç taban yer alarak fiyat üzerinde etki edebiliyor. 

Bunun yanında, özel günlerde yapılan kampanyalar, dönemsel indirimler, stok durumu gibi belirleyiciler de fiyatta yer alan rakamlarda etki gösteriyor. Yazlık ayakkabı alırken öncelikle ürünlerin özelliklerini tüm detayları ile incelemelisin. Ayakkabı senin kullanım alanlarına uygun mu,  ayak numaranı uyuyor mu,  beklentilerini karşılıyor mu,  sahip olduğu teknolojiler neler inceleyerek sana özel bir seçki oluşturmalısın. Dilersen asics.com.tr üzerinden seçtiğin ürünleri, kalple işaretleyebilirsin. Sonrasında fiyat kıyasına başlamalısın, böylelikle sana en uygun erkek yazlık ayakkabıları bulabilir ve avantajlı alışveriş seçeneklerinden faydalanarak onları dolabına ekleyebilirsin.

Yazlık Ayakkabı Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Yazın giyecek doğru ayakkabıyı bulmak için dikkat etmen gereken birçok nokta var. Yazlık ayakkabı seçimi için önerilerimizi göz önüne alarak, sana ayaklarında olduğunu unutturacak kadar konforlu modellere kavuşabilirsin. İşte senin için hazırladığımız doğru yazlık ayakkabı seçme tüyoları: 

 • Yazlık ayakkabılarının saya materyallerine dikkat etmelisin. Hangi malzemeler kullanılmış, sayanın özellikleri neler, yeterince hava ve nem transferi sağlıyor mu kontrol etmelisin.
 • Ürünlerin hafifliği de bir seçim kriteri olmalı. Özellikle egzersiz için yazlık ayakkabı alırken ürünleri yeterince hafif olduğuna bakmalısın.
 • İç astar yeterince yumuşak mı, iç taban ayaklara beklenen konforu sağlıyor mu, yastıklama özelliği nasıl incelemelisin.
 • Ürünlerin kolay çıkarılıp giyilebilir olmasına dikkat etmen gerekiyor. Kullanım pratikliğinin yanında, bakımının da zahmetsiz olduğundan emin olarak hayatını kolaylaştıran bir yazlık erkek ayakkabı bulabilirsin.
 • Taban teknolojileri neler, beklediğin konfor, güvenlik, teknik destek onlarda mevcut mu? Alışveriş sırasında sorularına tatmin edici cevaplar veren ürünleri sepetine eklemelisin.
 • Elbette ayakkabıları denerken de dikkat etmen gereken noktalar var. Eğer mümkünse ürünleri giydiğinde ayağına tam oturduğundan emin olmalısın. Tam ayak numarana göre olan ürünleri seçmelisin.  Eğer deneme şansın yoksa ve online alışveriş yapıyorsan, ayakkabının doğru numarasını aldığından emin değilsen, bunu test etmenin çok kolay bir yöntemi var. Ayağını düz beyaz bir kağıdın üstüne bastıktan sonra, en uzun parmağının ve topuğunun hizasını işaretlemelisin. Sonra iki işaret arasında kalan mesafeyi bir cetvelle ölçebilir ve ayağının santimetre cinsinden boyutunu kolaylıkla bulabilirsin. Elde ettiğin değeri, Asics ürün detay sayfasında yer alan beden tablosu linkine tıklayarak  karşılaştırabilirsin. Linke tıklayınca açılan sayfada santimetre değerlerinin ayakkabı için numara karşılığı yazıyor. Bu bilgilerden yararlanarak sana tam uygun yazdık ayakkabıyı hemen sepetine ekleyebilirsin. 

Asics yazın en güzel günlerinde sezon trendi ürünleri ve modası hiç geçmeyen yalın tasarımlarıyla seninle. En havalı kombinleri yapmak için dolabının gözdesi olacak erkek yazlık ayakkabıları hemen sipariş verebilirsin. Üstelik 30 gün iade ve mağazadan değişim imkanı da var. Ayrıca beğendiğin ürünleri kalp ile işaretleyebilir, kampanyalar ile satın almak üzere kendi listeni oluşturabilirsin. Dönemsel kampanyaları kaçırmamak, indirimleri İlk önce sen yakalamak istersen, Asics’i  sosyal medyada takip etmeyi unutmamalısın. E-mail bültenine hemen abone olmalı, asics.com.tr’u sık sık ziyaret ederek en güncel haberleri almalısın. Profesyonel sporcuların tercihi olan, amatör spor severlere profesyonel destek sağlayan ürünleri yalnız kendin için değil, sevdiklerin için de alabilirsin. Rahat olmasını önemsediğin, her zevke uygun, farklı tarzları yansıtan çeşit çeşit yazlık modeli bir arada bulabilir, özel gün hediyelerini ayrıcalıklı alışveriş fırsatlarıyla sipariş verebilirsin. Her yaştan kullanıcıya, dünyanın dört bir yanında aktif yaşamı müjdeleyen ürünler seninle!

back to top
Filtreler