Erkek  

Fiyata göre filtrele
Erkek Spor Eldiven (0 Ürün)
Filtreler
Daha Fazla Göster

Egzersiz yaparken tercih edilen hareketler, kullanılan ağırlıklar veya sporun gerektirdiği koşullar zaman zaman kullanıcıların bazı sorunlar yaşamasına neden oluyor. Örneğin, kasların güçlenmesine yardımcı olan ağırlıklar, uzun süre düzenli kullanıldığında eller su toplayabiliyor. Ayrıca, açık hava egzersizleri soğuk havalarda vücut ısısının düşmesiyle sonuçlanabiliyor. Bu tip olumsuz durumları ortadan kaldırmanın yolu ise doğru aksesuar seçiminden geçiyor. Fitness, koşu veya yürüyüş sırasında ellerin korunmasına yardımcı olan aksesuarlar ise erkek spor eldiveni modelleri oluyor. 

Erkek spor eldivenleri arasında, koşu ve yürüyüş gibi açık hava sporları yaparken kullanabileceğin tasarımlardan bahsedebiliriz. Kullanıcıları soğuk havanın etkisinden korumak için tasarlanan  ürünler, cildin soğuk nedeniyle yıpranmasının önüne geçiyor. Derimiz, soğuk hava karşısında kuruyup çatlayabiliyor, hatta zaman zaman cilt tahrişi sonucu kanama bile görülebiliyor. Oysa koruyucu eldivenler, soğuk havaya karşı adeta bir bariyer görevi görüyor. Isı yalıtımı sağlayan yumuşak dokumalar sayesinde, soğuk hava ellere ulaşamıyor, ellerdeki ısı kontrol altında tutuluyor ve soğuk hava nedeniyle oluşan deformasyon engelleniyor. Kampta, outdoor etkinliklerde, koşuda, yürüyüşte veya sıradan bir günde, günlük işler yapılırken kullanılan erkek spor eldivenler, rüzgara, yağışa ve soğuğa karşı ellerin korunmasına yardım ediyor. 

Ayrıca, erkek sportif eldivenlerden konu açıldığında akla bir de ağırlık eldivenleri geliyor. Erkekler için tasarlanan modeller, ağırlık çalışırken ellere etki eden basıncın, avuç içine ve parmaklara eşit olarak dağılmasına yardımcı oluyor. Hem tutuşa destek olan hem de yoğun ve tek noktaya etki eden basınçtan ellerin baskı görmesini engelleyen modeller, fitness çalışanların spor dolabında muhakkak yer alıyor. 

Erkekler için spor eldiveni nasıl olmalı sorusunun cevabını arıyorsan yanıtı Asics teknolojilerinde bulabilirsin. Isı yalıtımı, su geçirmezlik, güneş koruması, UV ışınlarını engelleme gibi farklı özellikler bulundurabilen tasarımlar, tutuş desteği sağlıyor. Böylelikle kullanıcılar, beklentilerine uygun erkek spor eldivenleri tercih ederek maksimum konforu hissediyor. Asics koleksiyonunda birçok farklı özelliğe sahip olan tasarımı, çeşit çeşit beden seçeneğini bulabilirsin. Asics erkek spor eldiven ürünlerini inceleyerek ihtiyaçlarını karşılayan opsiyonları bulabilir ve el boyutlarına uygun seçeneği tercih ederek alışverişini tamamlayabilirsin. Ellerine uygun bedeni bilmiyor ve aldığın ürünün sana olup olmayacağından endişe duyuyorsan, beden seçeneklerinin hemen yanında yer alan beden  tablosunu kullanabilir ve sana uygun bedeni tablo üzerinden seçebilirsin.

Spor Eldiveni Nasıl Seçilir?

 • Mümkünse spor eldivenlerini deneyerek seçmelisin. Giydiğinde, eldivenin bilek kısmının bileğine tam oturması gerekiyor. Lastik örme bölüm bileğinden kaymamalı veya seni sıkmamalı. Eğer ayarlanabilir kemere sahip bir ürün deniyorsan, bilek ölçüsünü ayarladığında rahat hareket ettiğinden emin olmalısın. 
 • Parmaklarını hareket ettirdiğinde el yüzeyinde veya avuç içinde rahatsız edici düzeyde gerginlik hissetmemelisin. Hareket özgürlüğünün kısıtlanmaması gerekiyor. Bütün parmaklarını tek tek oynatabilmeli, herhangi bir objeyi kolaylıkla kavramalı ve zorlanmadan tutabilmelisin.  
 • Denediğin erkek spor eldivenin parmak uçlarında boşluk yer almamalı. Eldiven ile parmaklarının uzunluğu aynı olmalı ve dikişler ellerine tam oturmalı. 
 • Eldiven kumaşını yumuşak seçmeli, hem eldiven içinde hem de yüzeyinde yumuşak doku olduğundan emin olmalısın. Giydiğinde kendini konforlu hissetmelisin. 
 • Yürüyüş ve koşu gibi sporlarda herhangi bir erkek koşu kıyafeti seçerken nasıl yüzeyinin pürüzsüz olmasını ve hızını kesmemesini önemsiyorsan aynı kriteri eldiven için de göz önüne alabilirsin. 
 • Özellikle gece açık hava etkinliklerini tercih edenlerdensen, spor eldivenlerinin üstünde reflektör etkili baskılar olmasına dikkat etmelisin. Böylelikle ışığın az olduğu alanlarda dahi, eldivenlerin sayesinde kolaylıkla görülebilirsin. 
 • Ürünlerde teknik özellikleri kontrol etmeyi unutmamalısın. Eldivenlerinde, soğuktan, rüzgardan koruma, ısı ve nem yalıtımı gibi özelliklerin olup olmadığını kontrol etmelisin. Eğer ağırlık eldiveni arıyorsan, ürünlerin ağırlığı avuç içine dağıtabilecek özellikte olmasına özen gösterebilirsin.
 • Spor eldiven seçerken, dolabındaki erkek veya kadın koşu kıyafetleri ile uyumluluğunu kontrol etmelisin. Kolay kombinleyebileceğin yalın tasarımları, kıyafetlerinle uyumlu renk ve desenleri tercih ederek hayatını kolaylaştırabilirsin. 
 • Erkek spor eldiveni seçerken, üzerindeki kıyafetin manşetlerinin, bileğindeki saat veya bilekliklerin, eldivenin bilek kısmına değmediğinden emin olmalısın. Çıplak ten üzerine eldiveni giymeli ve denemelisin. Böylelikle beden konusunda daha doğru değerlendirme yapabilirsin. 

İyi Spor Eldiveni Gerekli midir?

Sportif etkinliklerin birçoğunda spor eldiveni kullanılıyor. O etkinliğin gereksinimine göre farklı eldiven modellerine rast gelebilirsin. Örneğin eskrim sporcularının kullandığı spor eldivenleriyle boks yapanların giydikleri aynı değil veya Amerikan futbolu ve hentbol gibi sporlarda farklı spor eldivenleri kullanılıyor. İyi bir spor eldivenine gereksinim duyup duymayacağın öncelikle yaptığın egzersize, tercih ettiğin spora göre değişiyor. Bazı spor dallarında iyi bir spor eldiveni kullanmak güvenlik için olmazsa olmazken, bazılarında konfor artıran bir uygulama olarak sıklıkla tercih ediliyor. Bu nedenle öncelikle sporu değerlendirmelisin. İyi bir spor eldiveni kullanmak sana neler katacak dikkate alarak, ürünleri seçmelisin. 

Eğer açık hava aktivitelerinde bulunuyorsan, soğuk havalarda aktif yaşamdan ödün vermen gerekebiliyor. Seni sıcacık tutacak iyi bir spor eldiveni ile vücut sıcaklığının dengede kalmasını sağlayabilirsin. Rüzgar nedeniyle ellerinin çatlamasını önleyebilir, olası tahrişin önüne geçebilirsin. İyi bir spor eldiveni tercih ettiğinde, kaliteli ürünleri uzun süre kullanabilir ve koruyucu etkisini ilk günkü performansla çok daha uzun zaman hissedebilirsin. Ağırlık kaldırıyorsan, iyi bir spor eldiveni kullandığında ellerinde daha az su toplama sorunu yaşayabilirsin. Ağırlığın avuç içine daha dengeli dağıldığını fark edebilir ve daha verimli bir egzersiz rutini geçirebilirsin. Buna ek olarak tek seride çok daha fazla tekrar yapabilir, daha az yorgunluk ve daha çok güvenlik hissiyle spora verim katabilirsin. 

İyi spor eldivenlerini ayırt etmenin yolu ise oldukça kolay. Ürünlerin materyal bilgilerine, teknik özelliklerine dikkat etmelisin. Asics her zaman birinci kalite malzemeler kullanarak tasarladığı spor eldivenleriyle seninle. Uluslararası kalite standartlarını karşılayan Asics spor eldivenler, gelişmiş Ar-Ge merkezinde test ediliyor. Dünyadaki milyonlarca kullanıcı tarafından başarısı tescillenen ürünler, profesyonel sporcuların da tercihi olarak spor gereksinimlerini karşıladığını ispatlıyor. İyi spor eldiveni arıyorsan, hiç endişe duymadan Asics tasarımlarına yönelebilirsin. Teknik donanımı, seçkin tasarımı ve Asics kalitesini yansıtan detaylarıyla beğeni kazanan ürünleri inceleyerek, zevkine, ihtiyaçlarına en uygun modeli kolaylıkla bulabilirsin. 

İyi spor eldivenlerinin her zaman en yüksek fiyatlı modeller olduğunu düşünüyorsan yanılıyorsun. Asics koleksiyonundaki her model kalite standartlarını karşılıyor ve fiyat her zaman kalitenin karşılığı olmuyor. Çeşit çeşit spor eldiveni farklı sporlara, beklentilere ve ihtiyaçlara göre alternatif kazanıyor. Teknik detaylar, tasarım özellikleri, koruma nitelikleri ürünlerin fiyatlarında belirleyici oluyor. Bunun yanında stok durumunun, sezon trendlerinin ve dönemsel kampanyaların fiyat üzerinde etkili olduğunu görebilirsin. Tüm bu bilgiler ışığında, iyi bir spor eldiveni seçmek için önce kendi ihtiyaçlarını belirlemeli ve ürünleri bu kriterlere göre elemelisin. Sonrasında özelliklerine göre seçtiğin modelleri fiyatları üzerinden karşılaştırarak son kararını verebilir senin için en iyi spor eldivenine ulaşabilirsin. Eğer dönemsel kampanyaları kaçırmamayı hedefliyorsan, Asics Türkiye’yi sosyal ağlardan takip etmeyi unutmamalısın. Asics’in mail bültenine abone olabilir ve asics.com.tr’u sık sık ziyaret ederek favori ürünlerini belirleyebilirsin. Sevdiğin ürünleri sepete atabilir veya kalple işaretleyerek favori listeni oluşturabilirsin. Bu sayede, özel indirimler başladığında favori ürünlerini hızla sipariş vererek, fırsatları kolaylıkla değerlendirebilirsin. 

Spor Eldiveni Ne İşe Yarar?

 • Elleri sıcak tutan ürünler, ısı yalıtımıyla dışarıdaki soğuk havanın tenine ulaşmasına engel oluyor. Ellerinin en soğuk günlerde bile sıcak kalması için spor eldivenlerini kullanabilirsin, böylelikle vücut ısının da daha kolay dengede kaldığını fark edebilirsin. 
 • Nefes alan kumaşlarla hazırlanan spor eldivenleri, ferah hissetmeye imkan tanıyor. Özellikle egzersiz sırasında ellerde terleme kullanıcıları rahatsız edebiliyor. Nem ve hava transferi vadeden kumaşlar sayesinde her an konforlu hissedebilirsin. 
 • Su geçirmezlik gibi ek özellikler sayesinde yağışlı havalarda bile ellerinin kuru kaldığını görebilirsin. 
 • Erkek sporcu eldivenlerinde bulunan baskı halindeki Asics logoları, reflektör yani yansıtıcı özellik gösteriyor. Bu sayede karanlık olan alanlarda dahi kolaylıkla seçilebilirsin.  
 • El ölçülerine tam olan spor eldivenler, tutuş konusunda sorun yaratmıyor. Dilediğin eşyaları kolaylıkla kavrayabilirsin. Esnek kumaşlar ile hareketleri özgürce gerçekleştirebilirsin. 
 • Yumuşak iç kumaşlar, rahatsızlık vermiyor. Eklemlerin kıvrıldığında, yumuşak kumaş ve dikişler, rahatlıkla sana eşlik ediyor. 
 • Ağırlıklarla beraber kullanıma uygun olan spor eldivenleri, basınç nedeniyle cilt yüzeyinde oluşan tahrişe engel oluyor. Dengeli dağılan ağırlık sayesinde, eklemler zorlanmıyor. Spor eldivenleri, su toplama ve nasır gibi problemlere karşı cildi koruyor. 
 • Fitness sırasında sportif eldiven kullanmadığında, ellerinin daha kolay yorulduğunu fark edebilirsin. Eldivenlerle daha çok tekrar yapabilir, serileri kolaylıkla tamamlayabilir, hareket verimini artırabilirsin.  
 • Eldiven kullanmadan fitness yaptığında, eller kolaylıkla kayabiliyor. Kavrama ve tutuş desteği veren kumaşlar ile hem daha güvenli hem de konforlu sporu deneyimleyebilirsin.
 • Şık görünen eldivenlerle, kendini spor yaparken çok daha havalı hissedebilirsin. 

Erkek Sporcu Eldiveni

Asics’in erkek sporcu eldiveni çeşitleri arasında koşu eldivenleri hemen dikkat çekiyor. Erkek koşu ayakkabısı modelleri ile tanınan, erkek ve kadın koşu ayakkabısı çeşitleriyle ünlü sporcuların tercihi olan Asics, koşu biyomekaniğine olan hakimiyetini kıyafetlere ve aksesuarlara da yansıtıyor. Koşu ve yürüyüşlerde, outdoor etkinliklerde kullanabileceğin eldivenlerle dört mevsim spor yapmanın hazzını yaşayabilirsin. Aktif yaşamın engel tanımadığını kendine ispat edebilirsin. 

Asics’in kış koleksiyonunda yer alan ürünler arasında bere - eldiven setleri de kendine yer buluyor. Hem uyumlu görünüm hem de tam koruma vadeden setlerle, spor performansını destekleyebilirsin. Eğer erkek sporcu eldivenlerin yalnızca sporcular tarafından kullanıldığını düşünüyorsan Asics konforunun alışkanlık yarattığını hatırlamalısın. Spor eldivenleri, amatör sporcular üzerinde de görebilir, hatta dilersen günlük yaşamda da kullanabilirsin. 

Asics markalı erkek spor eldivenler, spora konfor sağlayan özellikleriyle kış koleksiyonunda yer alıyor. Soğuk havada bile konforla koşu yapabilmek, yürüyüş için hava şartlarını engel olarak görmemek için sen de spor eldivenlerden destek alabilirsin. Yalın tasarımları, farklı kesimleriyle, spora şıklık katacak aksesuarları, egzersiz dolabına ekleyebilirsin. Üstelik spor eldivenler, sevdiklerin için de oldukça şık birer hediye alternatifi... Dilersen, spor yapan sevdiklerine kış aylarında doğum günü hediyesi olarak spor eldivenlerden alabilirsin. Uzun süre severek kullanabilecekleri, kolaylıkla kombinleyecekleri hediyeler alarak sevdiklerinin yüzünü güldürebilirsin. Hediye için eşsiz kombinler oluşturmak da bir seçim. Örneğin, erkek koşu taytı ve tişörtleri ile beraber spor eldiven aksesuarlarını tercih edebilir, tam bir kombini onlara armağan olarak sunabilirsin. Birbirinden kaliteli ve şık spor eldivenleri zaman kaybetmeden sipariş vermek için Asics koleksiyonunu inceleyebilir ve bedenini seçerek hemen ürün sepete atabilirsin. Kullanıcı dostu web sitesi üzerinden siparişini dakikalar içinde verebilir, kısa sürede ellerini sıcacık saracak eldivenleri teslim alabilirsin. Asics ile hem egzersiz rutinine hem de günlük yaşamına konfor katmaya hazır mısın?

back to top
Filtreler