unisex  

Fiyata göre filtrele
Kaymaz Taban Ayakkabı (51 Ürün)
Filtreler
Daha Fazla Göster

Saha tutuşu iyi olan ayakkabılar ile sen de adımlarını daha güvenli bir şekilde atabilirsin. Kaymaz tabanlı ayakkabılarla farklı zeminlerde kendine güven!


Asics kaymaz tabanlı ayakkabı modellerinde AHAR teknolojisinden yararlanıyor. AHAR ve AHARPLUS olarak adlandırılan özel teknoloji her adımı güvenli kılıyor. Mükemmel aşınma direncine sahip olan malzemeler, dış tabanda kullanılıyor. Üstelik bu materyal, darbe etkisini adeta bir sünger gibi emen yastıklama etkisine sahip. Kavrama dahil farklı işlevleri yerine getiren AHAR tabanlar, ayakkabıların dayanıklılığını da artırıyor. Yüksek dayanıklılık gerektiren otomobil lastiklerinde de kullanılan kauçuk malzeme AHAR tabanların sırrı.


Asics, kauçuk ana malzemenin takviye malzemeler ile aşınma direnci artırıyor. Öyle ki, kaymaz taban ayakkabıların AHAR tabanı, kauçuktan iki kat iyi taban tutuşu sağlıyor. AHARPLUS teknolojisi ise yüksek aşınma direnci etkisini kauçuktan üç kat iyiye taşıyor. Üstelik AHAR tabanlar, sıradan köpük tabanlardan neredeyse %50 daha hafif. Bunun yanında dış tabanın aşınma direnci ayakkabının ömrünü de etkiliyor. AHAR ve AHARPLUS tabanlar, ayakkabıların ömrünün uzamasını sağlıyor. Ayakkabıdaki çevresel yükü azaltan teknoloji sayesinde ayakkabılar performansını daha uzun süre koruyor. Diğer taraftan outdoor modellerde yer alan çıkıntılı destekler de tutuşu kuvvetlendiriyor.


Asicsgrip dış taban da yer tutuş için özel geliştirilen teknolojilerden bir diğeri. Çivisiz kar lastiklerinde kullanılan ham kauçuğun diğer malzemelerle geliştirilmesi sonucu elde ediliyor. Ayrıca özel sistemiyle ıslak zeminlerde tabanın temas alanını artırıyor. Böylelikle yağmur nedeniyle ıslanan zeminde yüksek yer tutuşu mümkün hale geliyor. Outdoor özellikli ve suya dayanıklı kaymaz taban ayakkabılarda Asicsgrip teknolojisini bulabilirsin

Kaymaz Taban Ayakkabı Çeşitleri

Asics teknolojileri ile tanışmaya hazır mısın? Eğer yanıtın “evet” ise kaymaz tabanlı ayakkabı modelleri arasından hemen seçimini yapabilirsin. Asics kaymaz taban ayakkabı çeşitleri arasında farklı branşlara uygun seçenekler var. İşte Asics ayrıcalıklarını yaşayacağın birbirinden kullanışlı erkek ve kadın spor ayakkabı modelleri:

 • Outdoor sportif ayakkabılar: Outdoor özellikli erkek spor ayakkabı modelleri, yer tutuşu yüksek tabanları çıkıntılı tasarımla tamamlıyor. Böylelikle zorlu arazilerde yapılan yürüyüşler bile daha konforlu hale geliyor. Yer tutuşuna yardımcı olan, patikalardaki zorlu zeminleri kolaylaştıran ürünler Asics koleksiyonunda.
 • Su geçirmez modeller: Hem outdoor kullanıma uygun olan hem de su iticilik özelliği sunan kaymaz tabanlı çeşitler de var. Özellikle kış aylarında tercih edebileceğin tasarımlar, yağışla kayganlaşan zeminler için özel destekler sunuyor. Topuğun altında yer alan çıkıntılar ile dış taban üstün dayanıklılık gösteriyor.
 • Koşu ayakkabısı: Trabuco Max gibi modellerde yer alan özel ter tutuş sistemi koşucuların arazide rahat etmesini sağlıyor. Patika koşullarına uyum sunan ayakkabılar, Asicsgrip desteği ile ıslak zeminlerde bile mükemmel kavrama vadediyor. Sporcular yere emin adımlarla basarak, sert ve hızlı hareketleri bile güvenle gerçekleştiriyor.

Kaymaz Taban Ayakkabı Modeli Nasıl Olmalıdır?

Kaymaz taban ayakkabıların sahip olması gereken özellikler şöyle sıralanıyor:

 • Ürünlerin farklı zeminlerde yüksek performans göstermesi ve yer tutuştan ödün vermemesi gerekiyor.
 • Islak zeminler için uygun modellerin su geçirmez özellik taşıması önem arz ediyor.
 • Toprak arazide, girintili çıkıntılı patika yollarda kullanım için geliştirilen kaymaz taban ayakkabı modelleri, outdoor sınıfında bulunuyor.
 • Dış etkenlerin spor konforunu bozmasına izin vermemesi gerekiyor. Bunun için yastıklama kabiliyetinin güçlü olması mühim.
 • Ürünlerin dayanıklılık sağlaması ve uzun ömürlü olması şart koşuluyor.
 • Dış tabanda kullanılan materyalin sporculara ek ağırlık yapmaması, hafif olmaması kalite göstergesi oluyor.
 • Arazi koşullarına uygun modellerin özel kumaşlardan yapılan saya sayesinde kullanıcıları ferah hissettirmesi önem taşıyor.
 • Orta tabanların darbe emilimi sağlaması gerekli. Şok etkisini absorbe eden teknolojiler taşıması gerekiyor.

Kaymaz Taban Ayakkabı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Ayaklarının yere sağlam basacağı kaymaz taban ayakkabı almak istiyorsan dikkat etmen gerekenler var. Farklı zeminlerde bile yüksek performans sunan tasarımları alırken kriterlerin şunlar olmalı:

 • Dış taban malzemesine dikkat etmelisin. Geleneksel kauçuk veya köpükten ziyade, özel teknolojilerle zenginleştirilmiş modelleri tercih etmelisin.
 • Patika sporları için seçim yapıyorsan özel çıkıntılı tabanlara yönelmelisin.
 • Islak zeminlerde, toprak ve çamurlu alanlarda hareket edeceksen Asicsgrip teknolojisini aramalısın.
 • Şehir içinde kullanacağın kadın günlük ayakkabı modellerinde AHAR ve AHARPLUS teknolojilerinden yararlanabilirsin.
 • Ürünlerin standart ayakkabılardan beklentilerini de karşılaması önemli. Örneğin tabanın kaymamasının yanında iç tabanın ekstra donanımlı olmasını isteyebilirsin. Bu durumda kaymaz tabana sahip olan ortopedik ayakkabı modellerini seçebilirsin.
 • Uzun süre ayakta kalacak modellerin nefes almasına, ferah hissettirmesine dikkat etmelisin. Böylece outdoor sporları yaparken dahi ayaklarının konforlu olacağından emin olabilirsin.
 • Koşma veya yürüme gibi eylemlerde, ayağın doğal hareketine uyum sağlayan seçenekleri almalısın. Ayakkabılar esnek olmalı. Seçim sırasına esneklik, yastıklama desteği ve orta taban gibi tüm nitelikleri dikkatle incelemelisin.
 • Ayakkabıların ağırlığına bakmalısın. Sportif faaliyetlerde enerjini egzersize odaklayabilmen için hafif modelleri tercih etmelisin.
 • Ayağını her açıdan destekleyen tasarımları seçmelisin. Esnek ayakkabılar, ayağını doğal biçimde kavramalı. Ayrıca denge sağlamaya yardımcı olmalı.

Kaymaz Taban Ayakkabı Nasıl Seçilir?

Kaymaz taban ayakkabılar, zorlu arazilerde dahi denge kurmana ve yere güçlü bir şekilde basmana imkan veriyor. Peki senin için en uygun model hangisi? Bunu öğrenmek için tüm çeşitlerin özelliklerini incelemelisin. Ürünler hangi spor branşları için uygun bakmalısın. Gerçekleştireceğin etkinliğe uyumu inceledikten sonra hava ve zemin şartlarını gözden geçirmelisin. Yağışlı ve soğuk alanlarda spor yapacaksan su geçirmez özelliklere dikkat kesilebilirsin. Sıcak alanlarda ise ayakkabıların ferah hissettiren niteliklerine odaklanman gerek. Ardından diğer teknolojilere sıra geliyor. Orta taban ve yastıklama özellikleri nasıl mutlaka sormalısın. Tüm teknik bilgileri edindikten sonra tasarımların rengine, estetik özelliklerine dönebilirsin. Tarzına, beklentilerine uygun alternatifleri bulduğunda son olarak kaymaz taban ayakkabı fiyatları üzerinden kıyas yaparak son kararı verebilirsin.

Kaymaz Taban Ayakkabı Fiyatları

Ayakkabıların fiyatları ürünlerin özelliklerine, tasarım ve teknik detaylarına, sezon trendlerine göre değişiklik gösteriyor. Kaymaz taban ayakkabı fiyatlarını incelerken ürünlerin materyaline, teknolojilerine ve tasarımlarına göre fiyatlarının değiştiğini fark edebilirsin. Senin için en uygun ürünü bulabilmek için beklentilerine uygun modelleri seçtikten sonra fiyat kıyası gerçekleştirmelisin. Asics’in tüm tasarımlarının uluslararası kalite standartlarında olduğunu bilerek gönül rahatlığı ile alışveriş yapabilirsin.


Bunun yanında fiyatlar dönemsel indirimlere ve ürünlerin stok durumuna göre değişebiliyor. Bu bağlamda dilediğin modeli favori ürünlerin arasına ekleyerek kampanya dönemlerinde sipariş vermeyi tercih edebilirsin. Ancak stokların hızla tükendiğini göz önüne alarak yine de elini çabuk tutmayı ihmal etmemelisin.


Asics profesyonel sporcuların tercihi olan performans ayakkabıları ile tanınıyor. Ancak günlük kullanıma uygun casual ayakkabı ve açık hava sporları için outdoor modelleri de bulunuyor. Dayanıklı, yüksek performanslı ve üstün teknoloji ürünü tasarımlardan dilediğini inceleyebilirsin. Kaymaz taban ayakkabı modelleri arıyorsan yine adresin Asics! Sportif tasarımlarda dünyanın gözdesi olan koleksiyonu zaman kaybetmeden inceleyerek kararını verebilirsin. Asics ayrıcalıklarına tam olarak deneyimlemek için kıyafet ve aksesuarlarını da koleksiyondan alabilirsin. Sen de kaymaz tabanların konforunu ve güvenini Asics ayrıcalıklarıyla deneyimlemek için hemen sipariş ver! Aktif yaşam seni bekliyor.


back to top
Filtreler