unisex  

Fiyata göre filtrele
Koşu Şapkası (11 Ürün)
Filtreler
Daha Fazla Göster

Vücut ağırlığı ile yapılan, herhangi bir ekipman gereği olmayan koşu sporu, sağlığa olan faydaları nedeniyle birçok amatör sporcunun merakını cezbediyor. Ancak egzersizden beklenen etkileri görebilmek, konforla spora devam edebilmek için doğru ekipmanların seçimi bir hayli önemli. Nasıl konfor ve sağlık için doğru bir lüks değil gereksinim ise uygun aksesuarlar da spora gönül verenler için bir ihtiyaç.


Koşu şapkası ürünleri bu ekipmanların başında geliyor. Sporseverlerin güneşten korunmasını, serin rüzgarlara karşı dirençli olmasını, terlemeden dolayı oluşan rahatsızlığın giderilmesini sağlayan koşu şapkaları, hem kadın hem de erkek kullanıcıların vazgeçilmezleri arasında. Sen de koşu için profesyonellerin yardımcısı olan ekipmanların markası Asics’i ve Asics koşu şapkası ürünlerini tercih ederek koşu için özel tasarlanmış ekipmanlara sahip olabilirsin.

Koşu Şapkası Nasıl Seçilir?

İyi ve kaliteli bir koşu şapkasını seçerken oldukça dikkatli olmak gerekiyor. Nasıl sporcu ayakkabısı alırken tüm özellikleri inceliyorsan, söz konusu koşu şapkası olduğunda da teknik ve dizayn niteliklerini kontrol etmelisin. Peki koşu şapkası nasıl seçilir?

  • İlk olarak şapkaları sıcak ve güneşli havalarda kullanacaksan siperlik bulundurmasına dikkat etmelisin. Vizör genişliğine bakarak aktivite sırasında gözlerinin rahat hissetmesini sağlayabilirsin.
  • Ürünlerin esnek kumaştan yapılması veya vücuda göre ayarlanabilir özellikte bulunması fayda sağlıyor. Kişiselleştirilebilir koşu şapkalarından alarak konforu deneyimleyebilirsin.
  • Hızlı kuruyan kumaşların kullanıldığı koşu şapkaları kuru hissettiriyor ve koşu konforunu artırıyor. Ürün seçimi sırasında kumaş özelliklerine mutlaka bakmalısın.
  • Soğuk havalarda kullanacağın kışlık koşu şapkası ve berelerinin koruyucu etkisi önemli. Sıcak tutma, rüzgara direnç ve nem iticilik özelliklerini inceleyerek seçim yapmalısın.
  • Eğer senin için şıklık da rahatlık kadar önemliyse, kombinin uyumuna bakmalısın. Koşu ayakkabısı modelleri ile aksesuarların uyumlu renklerde ve tasarımlarda olmasına özen gösterebilirsin.
  • Buna ek olarak aksesuarların hafifliğine de önem vermelisin. Özellikle nemle ağırlaşmayan kumaşlardan yapılmış koşu şapkaları ile daha iyi performans sergileyebilirsin.

Koşu Şapkası Alırken Nelere Dikkat Etmelisin?

Koşu şapkası kullanmanın sağladığı avantajları incelemek alışveriş sırasında dikkat etmen gereken noktaları da göz önüne seriyor. Örneğin koşu şapkaları, saçların öne gelip görüşü kısıtlamasına, terin yüze akmasına, güneşin gözleri rahatsız etmesine, başa güneş geçmesine ve serin havalarda üşümeye engel oluyor. Bu fonksiyonlarını yerine getirebileceğinden emin olduğun koşu şapkalarını sipariş vermelisin. Bunun için;

  • Baş çevresi genişliğine uygun olan ve koşarken rahatsızlık vermeyen ürünleri seçmelisin. Kişiselleştirilebilir seçenekler bu konuda çok daha fazla avantaj sağlıyor.
  • Koşu şapkalarının alın bölümünde ter emici bir kısım olmasına özen gösterebilirsin.
  • Vizör bölümünü geniş seçerek, koşarken güneşin seni rahatsız etmesini önlemen mümkün. Siperlik alanı geniş seçeneklere yönelmelisin.
  • Ürünün kumaşına, kumaşın teknik özelliklerine dikkat ederek sıcak veya soğuk havada sana sunacağı avantajları tahmin edebilirsin.

Koşu Şapkası Modelleri ve Fiyatları

Nasıl kadın koşu ayakkabısı fiyatları ürünlerin teknolojilerine, sezon trendlerine ve dönemsel indirimlere göre değişiyorsa, aksesuar fiyatları da bu değişkenlere bağlı olarak şekilleniyor. Şapkanın materyali, hava ve nem transfer özellikleri, tasarım detayları ve kişiselleştirilebilir olması, fiyatları doğrudan etkiliyor. Sen de koşu şapkası modelleri alırken önce ürün özelliklerini kıyaslamalı ve beklentilerini karşılayan seçenekleri bulmanın ardından koşu şapkası fiyatlarını değerlendirmelisin.


Asics, profesyonel sporcuların yardımcısı olan onlarca koşu şapkası modeli ile seninle. Sen de hem yetişkin hem de erkek ve kız çocuk koşu ayakkabısı modelleri için yıllardır güvendiğin Asics markasını, aksesuar alışverişlerinde de tercih edebilirsin. Hemen dilediğin koşu şapkasını sipariş verebilir, aktif yaşamda konforu deneyimleyebilirsin.


back to top
Filtreler