Kadın  

Fiyata göre filtrele
Pilates Taytı (22 Ürün)
Filtreler
Daha Fazla Göster

Spora uygun kıyafet seçimi, konforun, güvenliğin ve aktiviteyi daha çok sevmenin sırrı oluyor. Söz konusu pilates olduğunda ise en önemli kombin parçası kesinlikle pilates taytı. Modeller kullanıcıların mat, reformer aleti veya top üzerinde konforla hareket etmesini sağlıyor, Ayrıca hareketlere eşlik edecek esneklik kapasitesine sahip olması da önem taşıyor. Pilates yaparken giyebileceğin, aktiviteye uygun çeşit çeşit pilates taytını Asics’te bulabilirsin.


Yılların pilates severlerinin tercihi olan Asics ile her hareketi daha kolay gerçekleştirebilirsin. Kıyafetinin sana sınır koymasını istemiyor, aktivite sırasında konforlu hissetmeyi önemsiyorsan sen de Asics pilates taytları ile tanışmalısın.

Pilates Taytı Ne İşe Yarar?

Pilates yaparken giyeceğin taytın belli özelliklere sahip olması gerekiyor. Bu nitelikler sayesinde ürün kendisinden beklenen işlevleri yerine getirebiliyor. Peki o işlevler neler, pilates taytı ne işe yarar?


Öncelikle özel sentetik karışımlı kumaşlardan yapılan pilates taytları, bu sayede maksimum esneklik vadediyor. Harekete mükemmel uyum sağlayan ürünlerin vücuda tam oturduğunu fark edebilirsin. Bu sayede ardışık hareketler hız kesmeden yapılabiliyor. Diğer taraftan günlük kullanılan kadın spor tayt modellerinde zımbalar, boncuklar bulunabilirken pilates ürünlerinde yer almıyor. Yerde veya bir aksesuara dayanarak yaptığın hareketlerde, eklenti olmaması sayesinde canın yanmıyor. Ayrıca, hava ve nem transferi sağlayan kumaşlar vücut ısısını dengeleyici etkiye sahip.


Pilates taytı giyen kullanıcılar, kaymaz kumaşlar sayesinde temaslı hareketleri bile kolaylıkla yapıyor. Kumaş sıvanmadan, kaymadan, katlanmadan hareket gerçekleşiyor. Üstelik ürünlerin hafifliği dikkat çekici. Böylelikle eylem sırasında ek ağırlık zorluk oluşturmuyor. Nemle ağırlaşmayan ve hızlı kuruyan kumaşlar kullanılıyor. Bu da yoğun terlemeye neden olan egzersizlerde dahi konfor vadediyor.


Ek olarak nazikçe cilde oturan dokumaların bazıları toparlayıcı etki de sunuyor. Özellikle kiloların kamuflajına yardımcı olan özellik, formda bir beden görünümünün sırrı. Şekillendirici paneller, hoş bir silüet müjdeliyor. Hatta yüksek bel olan modeller, karın fazlalıklarını gölgelerken hareketler sırasında belin açılmasının önüne geçiyor. Dahası modellerde yer alan entegre ceplerle kişisel eşyalarını taşıman olası.

Pilates Taytı Nasıl Olmalıdır?

Dengenin, koordinasyon ve hızın temel ögeleri olduğu pilates sporu için doğru taytın giyilmesi etkinlik kalitesini etkiliyor. Doğru pilates taytı seçimi için ideal ürünün nasıl olması gerektiğini bilmelisin. İşte pilates taytının taşıması gereken temel özellikler:

 • Orta derece sıkıştırma özelliği sunmalı.
 • Üzerinde metal parçalar, fermuar, boncuk bulunmamalı.
 • Bel kısmı yüksek kesimli ve yumuşak olmalı.
 • Vücuda tam oturmalı, kaymamalı veya toplanmamalı.
 • Esnek kumaşa sahip olmalı ve hareket sırasında can yakmamalı.
 • Dikişler yumuşak olmalı, cildi kaşındırmamalı, tahriş etmemeli.
 • Kumaş sentetik içerikli olmalı ve nemi transfer etmeli.
 • Nemle beraber ağırlaşmamalı, hafif olmalı.
 • Hareketleri kısıtlamamalı, özgür hissettirmeli.
 • Adeta ikinci bir ten gibi vücuda eşlik etmeli. Eklemlerde potluk oluşturmamalı.
 • Bol olmamalı, özellikle aletli pilates yaparken sürgülü parçalara sıkışma riski bulundurmamalı.
 • Kolay temizlenebilmeli, hızlı kuruma ve çamaşır makinesinde yıkanma avantajı sunmalı.
 • Kadın veya erkek fitness taytı modellerinde olduğu gibi pilates ürünleri de cinsiyet anatomisine uygun özellikler taşımalı.
 • Ütü gerektirmemeli. Her yıkamada ilk günkü formuna kavuşmalı.
 • Dayanıklı kumaşlardan yapılmalı, tül gibi estetik ama dayanıksız kumaşlar hareketli eklemlere denk gelmemeli.
 • Yıkama, kurutma gibi işlemlere karşı dayanıklı olmalı. Rengi solmamalı.
 • Diz, paça ve bel gibi bölümlerdeki lastik örgüler cildi sıkmamalı.
 • İç göstermemeli, kumaşlar hareketler sırasında kullanıcının rahat etmesini sağlayacak kapatıcılık etkisini göstermeli.
 • Sportif tarzın trendlerini yansıtmalı ve sporcu sütyeni gibi kombindeki diğer kıyafetlerle şık görünmeli.
 • Bant, top gibi aksesuarlarla beraber kullanılırken rahatsızlık vermemeli. Yumuşak kumaşlar, sürtünme sırasında rahatsızlık vermemeli.

Pilates Taytı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Pilatese başlamayı düşünen ancak öncelikle dolabını hazırlaması gerekenlerdensen tüyoları takip etmelisin. Pilates taytı seçerken dikkat etmen gerekenlerin sayısı az değil. Sen de tüm detaylara önem vererek sana en konforlu sporu sağlayacak ürünleri bulabilirsin. İşte pilates taytı seçerken dikkat etmen gereken noktalar:

 • Öncelikle kadın veya erkek spor tayt ürünlerinin kumaş etiketini incelemelisin. %100 pamuklu kumaşlardan uzak durmalı, mümkünse spandeks, elastan karışım tercih etmelisin.
 • Uzun taytların boyunun ayak bileğinin hemen üstünde olmasına dikkat etmelisin. Kısa taytlar ise ya dizin altında ya da üstünde olmalı. Hareket sırasında eklemlere sıkışmamalı.
 • Eğer fit gösteren bir model istiyorsan fazlalıkların çoğunlukla depolandığı kalça, karın gibi bölgelere dikkat etmelisin. Bu alanlarda şekillendirici paneller bulunduran alternatiflere yönelmelisin.
 • Yanında eşyalarını taşımak istiyorsan güvenlik gözü bulunan entegre cepli alternatifleri değerlendirmelisin.
 • Açık havada spor yapacaksan yansıtıcı marka logosu bulundurmasına özen göstermelisin. Böylelikle düşük ışıklı alanlarda dahi daha güvenli spor yapabilirsin.
 • Çabuk kuruyan kumaşları tercih etmelisin.
 • Denediğin pilates taytının sana bol veya dar olmamasına dikkat etmelisin. Vücut ölçülerine ve beden numarana uygun ürünleri almalısın.
 • Kumaşın esnekliğinden emin olmalısın. Bacak ekleminin farklı yönlerdeki hareketlerini böylelikle kolaylaştırabilirsin.
 • Hava alan dokumaları tercih etmelisin. Ferah hissettiren pilates taytlarına yönelmelisin.
 • Dolabındaki diğer spor kıyafetleri ve kadın spor ayakkabı modellerini göz önüne alarak seçim yapmalısın. Böylece şık pilates kombinleri hazırlayabilirsin.

Pilates Taytı Fiyatları

Her kıyafetin fiyatını birçok farklı faktör belirliyor. Pilates taytı fiyatlarını incelerken ürünlerin kumaşlarından teknolojilerine kadar birçok etkenin fiyatı etkilediğini fark edebilirsin. Boyu, yansıtıcı baskı bulundurması, sıkılığı, şekillendirici panele sahip olması fiyatı etkiliyor. Bunun yanında cep bulundurması, geri dönüştürülmüş malzeme kullanılması, hızlı kuruması gibi avantajlar fiyatı yükseltiyor. Bir ürün ne kadar fonksiyonel ise fiyatı da genellikle o denli yüksek oluyor. Ancak dönemsel kampanyalar, sezon trendleri, ürünlerin stok durumu gibi diğer belirleyiciler de pilates taytı fiyatlarının değişmesini sağlıyor.


Bu bilgiler yüksek fiyatlı ürünlerin daha iyi olduğunu düşündürmemeli. Asics tüm ürünlerinde aynı kalite standartlarını koruyor. Yalnız farklı beklentilere uygun tasarlanan modellerin fiyatları değişiyor. Sen de pilates taytı seçerken önce özellikleri incelemeli ve üründen beklentilerini karşılayan seçenekleri bulmalısın. Sonrasında beğendiği pilates taytlarının fiyatlarını değerlendirmeye alabilirsin. Böylelikle hem sana uygun olan hem de bütçene uyum sağlayan seçenekleri kolaylıkla ayırt edebilirsin.


Kalitenin başrolde olduğu uzun ömürlü ürünleri ile profesyonel sporcuların tercihi Asics. Birçok farklı spor dalında erkek spor ayakkabı modelleri ile tanınan marka sportif giyimde de öncü. Sen de pilates yapmayı kolaylaştıracak konforlu ürünleri koleksiyonda bulabilirsin. Beğendiğin modellerin rengini ve bedenini seçerek dakikalar içinde sipariş vermen mümkün. Eğer bedeninden emin değilsen, beden seçeneklerinin yanında yer alan linkten beden tablosuna ulaşabilirsin. Vücut ölçülerine en uygun seçimi yaparak yılın trendlerini yansıtan ürünleri edinebilirsin. Üstelik Asics koleksiyonunda tişört ve sweatshirt gibi üstler de var. Pilates yaparken kullanabileceğin diğer parçaları da alarak eksiksiz bir spor kombini oluşturabilirsin. Sporun en keyifli halini yaşamak, pilates rutinini konforla tamamlamak için Asics koleksiyonu seninle! Aktif yaşama adım atmak için şimdi çok daha fazla nedenin var. Tek yapman gereken sana uygun ürünleri sipariş etmek. Dolabındaki rahat giysiler sayesinde sen de zahmet göstermeden harekete geçebilirsin! Hemen sipariş ver!


back to top
Filtreler