unisex  

Fiyata göre filtrele
Pilates Kıyafetleri (25 Ürün)
Filtreler
Daha Fazla Göster

Sıkılaşmaya, zinde bir bedene ve sağlam kaslar oluşturmaya yardımcı olan pilates, ardışık, düşük tempoda ve etkili birçok hareketten oluşuyor. Sporcular kimi zaman yerde, mat üstünde, kimi zaman ise top ile çalışarak veya reformer aletlerinde egzersiz yapıyor. Bedenini eğiten sporcuların pratik yardımcıları konforlu pilates kıyafetleri oluyor. Üstelik doğru kıyafeti seçiminin tek avantajı rahat hissettirmesi değil, güvenlik ve performans için spora uygun giysilerle hareket etmenin büyük önemi var.


Doğru pilates kıyafeti seçmenin faydaları arasında ilk sırada güvenliği düşünebilirsin. Çok bol veya dar olmayan kıyafetler sayesinde, kumaşın eklemlere dolanması ve aletlere, ekipmanlara sıkışması söz konusu olmuyor. Böylelikle her hareketi güvenle ve seri bir şekilde gerçekleştirebilirsin. Buna ek olarak kıyafetlerin doğru kumaştan yapılması, nem ve hava transferini garanti ediyor. Öyle ki sentetik içerikli sportif kumaşlar, nem nedeniyle ağırlaşmadan, esnekliğini koruyarak, ferah ve kuru hissettirerek kullanıcıya eşlik ediyor. Elbette kumaş kesimlerinin de önemi var. Pilatese uygun kıyafetler, yer çekimine meydan okuyacağın hareketleri yaparken dahi sıvanma, kıvrılma veya eklemlerde birikerek hareketi kısıtlama sorunu oluşturmuyor. Tüm bu nedenlerden ötürü, pilates kıyafeti seçmeye önem vermeli ve titizlikle ürün özelliklerini inceleyerek seçim yapmalısın.

Pilates Kıyafeti Çeşitleri

Kaslarının yaptığın egzersizlere yanıt verdiğini kısa sürede hissedeceğin etkili bir spor rutini için dolabında olması gereken çeşit çeşit pilates kıyafeti var. Kadınlar ve erkekler için tasarlanan koleksiyonlarda ufak değişiklikler mevcut. Öncelikle kadın pilates kıyafeti çeşitlerini anlatabiliriz. İlk sırada göğüslerin sabit kalmasına yardımcı olacak sporcu sütyeni modelleri geliyor. Böylelikle kadınlar hareketlere daha kolay konsantre oluyor.


Buna ek olarak kadın spor severlerin tercihi olan kıyafetler arasında taytlar yer alıyor. Hatta birçok sporcu tayt ve sütyen ikilisi ile spor yapmayı tercih ediyor. Elbette isteyenler sporcular için uygun, sentetik kumaştan bir üst ile kombini tamamlıyor. Diğer taraftan her ne kadar mat üzerinde çoğunlukla kullanılmasa da, kadın spor ayakkabı modelleri de yer yer kombinleri tamamlıyor. Erkekler için pilates kıyafeti çeşitleri ise tişört, slim eşofman, tayt ve şortlardan oluşuyor. Birçok erkek spor sırasında hareket özgürlüğü sağlaması için vücuda oturan slim atletler ve şortlar giymeyi tercih ediyor. Elbette erkek spor ayakkabı modelleri de kombinleri tamamlamak için kullanıcıların seçimi oluyor.

Erkek Pilates Kıyafetleri

Erkekler için tasarlanan pilates kıyafetlerinde sade tasarımlar öne çıkıyor. Çoğunlukla desen bulundurmayan veya sadece logo baskıları ile renklenen kumaşlar, gücünü yalınlıktan alıyor. Genellikle koyu renklerle dolapları süsleyen erkek pilates kıyafetleri, özel teknolojileri ile beylerin spor dolabının fonksiyonel olmasına yardımcı oluyor. Örneğin Asics pilates kıyafetleri, nefes alan ve ferah hissettiren özellikleri ile yoğun antrenmanların bile konforla tamamlanmasına yardımcı oluyor. Ayrıca nem transferi sağlayan kumaşlar, hava akımı vadeden özel paneller ve hafif sentetik kumaşlar da erkeklerin sporu daha çok sevmesine yardımcı oluyor.

Kadın Pilates Kıyafetleri

En zorlu pozlara bile rahatlıkla girmeyi, hareket ederken özgür hissetmeyi sağlayan kadın pilates kıyafetleri şıklıktan ödün vermeden seninle. Asics kadın pilates giysileri arasında crop toplar, bra modelleri, taytlar ve tank üstler yer alıyor. Takım olarak giyilen veya uyumlu parçaların bir arada kombinlenmesi ile şıklık vadeden tasarımlar, sade formları ile yalın kombinlerin gücünü göz önüne seriyor. Üstelik Asics kadın pilates kıyafetlerinin en önemli özellikleri teknolojileri. Nem ve hava transferi vadeden kumaşlar, özel kaymayan tasarımlar, vücuda oturan kesimler ve sıkmayan dokumalar sayesinde her spor seansı keyifli bir mola halini alıyor. Yaşamın koşuşturmacası içinde kendine vakit ayırarak antrenman yapan kadınlar, tarz sahibi ve konforlu kadın pilates kıyafetleri ile potansiyelini en iyi şekilde yansıtabiliyor.

Pilates Kıyafeti Nasıl Olmalıdır?

Hem ayakta hem de minderde veya reformer adı verilen özel aletlerde çok sayıda hareket yapılan spor,, özel kıyafetler gerektiriyor. Peki pilates kıyafetleri nasıl olmalı, günlük giysilerden ne gibi farkları bulunmalı? Öncelikle, beden mata veya aletlere sürtünerek harekete geçiyor. Kimi zaman bir top kimi zaman ise direnç bandı harekete eşlik ediyor. Bu nedenle pilates kıyafetlerinin kolay kolay katlanmayan, potluk oluşturmayan ve sıvanmayan özellikte olması önem taşıyor. Vücudu saran ancak sıkmayan tasarımlar pilates giysileri arasında yer almalı. Üstelik tek koşul bu değil. Giyilen kıyafetlerin ferah ve kuru hissettirmesi, nem ve hava transferi sağlarken bir yandan da hızlı kuruması önem arz ediyor. Diğer taraftan kıyafetlerin dikişsiz veya düz dikişli olması şart. Böylelikle zorlu hareketlerde dahi dikişlerin cildi acıtmasının önüne geçilebiliyor.


Egzersiz sırasında giyilen tek bir kıyafetin dahi spora uygun olmaması rahatsız hissetmeye neden oluşturuyor. Örneğin erkek spor çorap modellerinin nem emici özellik taşıması, kaymayan özellikte olması ve bilekleri sıkmaması gerekiyor. Pilates kıyafetleri arasında bir çorabın bile rahatsızlık vermesi, tüm egzersizin konfor düzeyinin azalması anlamına geliyor.

Pilates Kıyafeti Satın Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Dünyanın dört bir yanındaki milyonlarca kadın ve erkek tarafından yapılan, farklı çeşitleri ile her geçen gün yeni faydalarını insanlığa armağan eden pilates için dolap hazırlamak oldukça kolay. İşte pilates kıyafeti alırken dikkat etmen gereken püf noktalar:

  • Egzersiz yaparken giyilen kıyafetlerinin tam bedenine göre olmasına özen göstermelisin. Büyük veya küçük kıyafetler giymek hareketleri zorlaştıracağı için tam bedenini tercih etmelisin.
  • Terleme yapmayan, hızlı kuruyan kumaş içeriklerine yönelmelisin. Pamuk ve spandeks kumaş karışımlarını seçebilirsin.
  • Nefes alan ve ferahlık hissi veren kumaşları giymelisin.
  • Spor yaparken ütü gerektirmeyen, hafiflikten ödün vermeyen seçenekleri almalısın.
  • Dayanıklı, sürtünme nedeniyle elektriklenme yapmayan, vücuda kolaylıkla tutunan ürünlere yönelmelisin.
  • Pilates kıyafetinin dolabındaki diğer spor giysileri ile uyumlu renk ve tasarımda olmasına, kolay kombinlenebilmesine dikkat etmelisin. Örneğin, dolabında mavi spor ayakkabı varsa lacivert veya gri tonlardaki sportif giysileri seçebilirsin.
  • Kıyafetlerin kol manşetlerinin, paçalarının, bel kısmının vücuda oturması ve sıvanmaması gerekiyor. Bunun için bol kıyafetlerde lastik örgü bulunmasına özen göstermelisin.
  • Ürünleri satın alırken ürünleri deneme şansın yoksa, Asics ürünlerinin detay sayfasında yer alan beden tablosu üzerinden sana uygun seçeneği bulabilir, sepete ekleyebilirsin.

Pilates Kıyafeti Fiyatları

Sportif aktiviteler sırasında giyilmek için tasarlanan pilates kıyafeti fiyatları, sağladığı performans faydaları göz önüne alındığında denge sağlıyor. Kullanıcılara uzun ömürlü, dayanıklı, konforlu ve şık seçenekler sunan Asics, pilates kıyafetleri ile fiyat performans dengesi sunarak beğeni topluyor. Ancak koleksiyondaki parçaların fiyatları geniş skalada çeşitleniyor. Zira ürünlerin kumaş içeriği, sezon trendleri, stok durumu gibi birçok değişken pilates kıyafeti fiyatlarını değiştiriyor. Elbette dönemsel kampanyalar gibi diğer belirleyicilerin de ürün etiketlerinde etkili olduğunu söylemek mümkün.


Sen de Asics kalitesi ile tasarlanmış birbirinden şık ve dayanıklı pilates kıyafeti modellerini bir arada bulabilir, her bütçeye uygun seçenekleri bulabilirsin. Dilersen giysileri ikonik Asics beyaz spor ayakkabı modelleri ve aksesuarları ile tamamlayabilir veya rengarenk ayakkabılarla pilates kombinine renk katabilirsin. Aktif hayata konforlu bir başlangıç için sen de hemen sipariş ver!

back to top
Filtreler