unisex  

Fiyata göre filtrele
Yoga Taytı (53 Ürün)
Filtreler
Daha Fazla Göster

Stüdyoda profesyonel bir eğitmen ile çalışırken veya evde biraz esneme antrenmanı yaparken sana rahatlıkla eşlik edecek yoga taytı modelleri Asics’te. Profesyonellerin ve yanında profesyonel bir yardımcı arayan amatör yoga severlerin tercihi olan yoga taytları, konforları ile beğeni kazanıyor. Esneklik gerektiren pozlarda kullanıcılara destek veren kumaşlar, vücudu adeta ikinci bir ten gibi nazikçe sarıyor. Böylelikle sporcular poza daha kolay odaklanıyor. Sen de senin için en iyi yoga taytını bularak hareketlerin kısıtlanmadan poz değiştirebilir, bedeninin sınırlarını keşfedebilirsin.

Yoga Taytı Modelleri

Renk renk, çeşit çeşit yoga taytı modelleri arasında uzun ve kısa tasarımlar yer alıyor. Antrenman türünden kişisel tercihlere, vücut şeklinden hava sıcaklığına kadar birçok değişken yoga taytı modelleri arasından yapılacak seçimi etkiliyor. En çok tercih edilen modeller ise şunlar:

 • Yüksek belli modeller: Hem fit görünüm sağlaması hem de zorlu pozlarda dahi kullanıcıya destek olması nedeniyle yüksek belli modeller kullanıcılardan yoğun rağbet görüyor. Genellikle crop üstler ve sporcu sütyeni çeşitleri ile tamamlanan kombinler, özellikle genç kadınların gözdesi oluyor.
 • Dikişsiz modeller: Yoga taytlarının birçoğunda dikişsiz veya düş dikişli ibarelerini görebilirsin. Bu özellikler özellikle yer hareketleri sırasında avantaj sağlıyor. Dikişsiz ve düz dikişli tasarımlar, en zorlu minder hareketlerinde dahi kullanıcıları rahatsız etmiyor. Dayanıklılık sunarken bir yandan da hareket özgürlüğü sağlıyor.
 • Sporcu kumaşlı ürünler: Pamuk ve spandeks dokuma karışımından yapılan sporcu yoga taytları, diz yapmaması ve harekete kusursuz bir şekilde eşlik edebilecek esneklik kabiliyeti ile tanınıyor. Üstelik nem ve hava transferi sağlarken ağırlaşmıyor.
 • Cepli tasarımlar: Sporcuların telefonlarını yanlarında taşımasına yardımcı olan cepli modeller, tere dayanıklı gözleri ile kullanışlılık vadediyor. Üstelik özel cep tasarımları, eşyaların kolayca düşmesini de engelliyor.
 • Paçası fermuarlı modeller: Sporcuların bedenlerini tam olarak sarması için ayak bileği kısmında fermuar bulunduran modeller, böylelikle hareket sırasında bedene tam olarak tutunuyor ve giyip çıkarırken kesinlikle formunu kaybetmiyor.

Yoga Taytı Çeşitleri

Asics koleksiyonunda yer alan yoga taytı çeşitleri hemen her beklentiye, rahatlık alışkanlığına uygun alternatifler bulunduruyor. Dört mevsim için özel çeşitler sunan Asics, yazlık ve kışlık alternatiflerle, kullanıcıların her koşulda aktif yaşam sürmesine yardımcı oluyor. Hem uzun hem de kısa yoga taytlarının yer aldığı ürün seçkisinde, kadın ve erkeklerin tüm mevsim şartlarında konforla spor yapabilmesinin yolunu açıyor.


Ayrıca Asics markalı yoga taytlarında, yansıtıcı baskılar dikkat çekiyor. Böylelikle açık havada spor yapan kullanıcılar, düşük ışık altında dahi kendilerini daha güvende hissediyor. Esnek ve konforlu modellerde, tere dayanıklı cep, ayarlanabilir bel bandı, dikişsiz kumaş gibi ek özellikler de yer alıyor. Böylelikle sporcular yoga taytı çeşitlerinde maksimum fonksiyon bularak konforlu spor deneyimi yaşıyor.


Üstelik bazı modellerde bilek bölümü fermuarla tamamlanıyor. Bu eklenti sayesinde, kullanıcılar diledikleri zaman bilek kısmını açık veya kapalı kullanıyor. Özellikle farklı kadın spor ayakkabı çeşitleri ile rahat hissetmek mümkün oluyor. Örneğin bilekli modeller giydiğinde fermuarı açabilir veya bileksiz ayakkabılarda kapatarak taytın bileğini tam olarak sarmasını sağlayabilirsin.

Yoga Taytı Nasıl Olmalıdır?

Ardışık ve yoğun hareket serisinden oluşan yoga egzersizi, doğası gereği esneklik gerektiriyor. Sporcular bedenlerinin sınırlarını adım adım geliştirirken, kullanılan kıyafet ve aksesuarların da sporcuya eşlik etmesi gerekiyor. Bu bağlamda,

 • Ürünlerin vücuda tam oturması gerekiyor. Bedeni sıkmadan destek vermesi, ancak çok bol olmaması önem taşıyor.
 • Vücut ısısını dengede tutmaya yardımcı olacak ferah hissettiren, hava transferi sağlayan kumaşlar kullanılmalı.
 • Dikişsiz olmalı veya dikişler yumuşak/düz tercih edilmeli.
 • Yoga taytlarının hareket sırasında kesinlikle sıvanmaması, eklemlerde birikmemesi ve kullanıcıların konsantrasyonlarını bozmaması gerekiyor.
 • Ağır hareketlerden oluşsa da her yoga pozu kullanıcılarda terlemeye neden oluyor. Bu nedenle kumaşların nem transferi sağlaması, hızlı kuruması ve kuru hissettirmesi önem arz ediyor.
 • İdeal bir yoga taytının yüksek belli olması, karnı desteklerken hareketler sırasında belden kalmaması önemseniyor.
 • Kullanıcıya konforlu ve şık hissettirmesi şart. Bu nedenle teknik donanımı kadar tasarım özellikleri de seçim sırasında önem kazanıyor. Ürünlerin kolay kombinlenebilmesi tercih ediliyor.

Yoga Taytı Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Yoga taytı seçenekleri çok sayıda alternatif bulunduruyor. Bu nedenle seçim yapmak da bir o kadar zorlaşıyor. Peki yoga taytı alırken nelere dikkat etmelisin biliyor musun?

 • Öncelikle seçim sırasında esnekliği değerlendirmelisin. Hareket kabiliyetini kısıtlamayan, eklemleri acıtmayan, adeta ikinci bir ten gibi bedenini saran modelleri seçmelisin.
 • Ürün dikişlerinin sağlam olmasına özen göstermelisin.
 • Ürün belinin yüksek olmasına, diz yapmamasına ve bileklerinin bedenine bol gelmemesine dikkat etmelisin.
 • Mükemmel yoga taytının üst düzey konfor sağlaması gerekiyor. Bunun yolu da nem ve hava transferinden geçiyor. Konfor için spandeks karışımlı kumaşlara yönelmelisin.
 • Yoga egzersizlerinde ayakta yapılan hareketler kadar yerde alınan pozlar da var. Bu nedenle yoga taytının üzerinde temas halinde can yakacak herhangi bir zımba, boncuk veya eklenti olmadığından emin olmalısın.
 • Ürünün dolabındaki kadın spor atlet modelleri ile uyumlu görünmesine odaklanmalısın. Konfor kadar şıklığı da önemsiyorsan dolabındaki kıyafetler ile uyumlu, kolay kombinleyebileceğin modelleri almalısın.
 • Kumaşın üzerinde yansıtıcı parçalar olmasına dikkat göstermelisin. Böylelikle açık havada görünürlüğünü artırarak daha güvende spor yapabilirsin.
 • Kesimin vücuduna oturacak kadar sıkı olması ancak seni sıkmaması, rahatsız etmemesi gerekiyor. Yoga taytları arasından seçim yaparken bu detayları incelemelisin.
 • Eğer kişisel eşyalarını yanında taşımak istiyorsan yoga tayı üzerinde bir cep olmasını tercih edebilirsin.

Yoga Taytı Fiyatları

Nasıl kadın günlük ayakkabı modellerinin fiyatları ürünün teknolojisine, tasarımına göre değişiklik gösteriyorsa, söz konusu yoga taytı fiyatları olduğunda da aynı çeşitliliği görebilirsin. Kumaş karışımından tasarım detayına, renkten desene, reflektör baskıdan fermuar veya cep eklentisine kadar ürünlerde yer alan her özellik fiyatları değiştiriyor.


Bunun yanında ürünün stok durumu, dönemsel kampanyalar veya sezon trendi gibi dış faktörler de ürünün satış fiyatlarını belirliyor. Bu nedenle ürünlerin geniş fiyat skalasında çeşitlendiğini görebilirsin. Eğer senin için fiyat/performans dengesi sağlayacak ürünü arıyorsan, tüm özellikleri dikkate alarak eleme yaptıktan sonra yoga taytı fiyatlarını karşılaştırmalı ve son kararını vermelisin. Böylelikle senin için en uygun modelleri bulabilir, fiyat kıyası ile senin için en avantajlı yoga taytına ulaşabilirsin.


Söz konusu kalite olduğunda Asics ürünlerinin her birinin aradığın fiyat/performans dengesini sağladığından, uzun ömürlü ve kullanışlı olduğundan emin olabilirsin. Profesyonel sporcuların gözdesi olan Asics yoga taytları ile sen de aradığın konforlu spor deneyimini yaşayabilirsin. Üstelik yoga taytı fiyatlarını inceledikten, dilediğin ürünü sepete ekledikten sonra kombinini tamamlayacak kadın spor tişört modellerini de Asics’te bulabilirsin. Spor kıyafetlerden ayakkabılara, aksesuarlardan ekipmanlara dek spora ve sporcuya dair her şeyi Asics ayrıcalıkları ile bir arada bulabilirsin. Sen de hem kadın hem de erkek kreasyonları ile sezon modasına öncülük eden Asics koleksiyonunu zaman kaybetmeden incele! Seçeceğin ürünlerle hayatına hareket, spora şıklık ve konfor kat! Simdi siparişini ver, Asics ile ayrıcalıklı egzersizin tadını çıkart!


back to top
Filtreler