Kadın  

Fiyata göre filtrele
Kadın Tenis Kıyafetleri (8 Ürün)
Filtreler
Daha Fazla Göster

Seri adımlarla hem alt bedenin hem de vuruşlarla üst bedenin çalışmasına imkan tanıyan tenis sporu, özel kıyafetlerle oynanıyor. Tam performans için tüm bedenin konforlu olmasının şart olduğu spor, oynandığı zemine, iklim şartlarına, kullanıcı tercihlerine göre seçilen kıyafetlerle gerçekleştiriliyor. Hemen her yaştan amatör ve profesyonel sporcunun etkinlik gösterdiği spor dalında kadınlar, özel seçtikleri kadın tenis kıyafetleriyle arzu ettikleri rahatlığa ulaşıyor. 

Raket ve top gibi ekipmanlarla beraber oynanan tenis için gerekli olanlar arasında tenis kıyafetleri de var. Eksiksiz bir tenis kombini birçok özel parçadan oluşuyor. Tenis için özel tasarlanan kadın spor ayakkabı modelleri, sporcu sütyenleri, etek, şort ve elbiseler ile tamamlanıyor. Tenis oynarken giyilen ikonik kıyafetler arasında yakalı tişörtler de sayılıyor. Adeta tenisle özdeşleşen tasarımlar, kadın spor tişört modelleri arasında en sevilenlerden biri. 

Tenis Kıyafeti

Asics tarafından tasarlanan tenis kıyafetlerinin taşıdığı özellikler, onları hem profesyonel sporcular hem de amatör tenis oynayanlar için cazip kılıyor. Asics imzalı tenis kıyafetlerinin taşıdığı teknik özelliklerden bazıları şöyle: 

 • Asics tenis kıyafetlerin birçoğunda yumuşak dokumalı örme kumaşlar kullanılıyor. 
 • Tasarımlarda çabuk kuruyan kumaşlar tercih ediliyor. Öyle ki, spora verdiğin kıa bir arada bile kumaşın kuruduğunu fark edebilirsin. 
 • Üst parçalarda üstün nem kontrolü için sırt açıklığı bulunabiliyor. Bu sayede kullanıcılar oyun esnasında daha serin hissettiriyor. 
 • Elbise ve eteklerin birçoğunun içinde şort veya tayt yer alıyor. Böylelikle kullanıcılar hareket özgürlüğünde maksimumu deneyimliyor. 
 • Tişört ve elbiselerin yakasında ribana kumaş bulunuyor. Böylelikle yakanın sabit durması kolaylaşıyor. 
 • Kumaşların birçoğu geri dönüştürülmüş malzemelerden yapılıyor, bu sayede sürdürülebilirlik hedefine katkı sağlanıyor. 
 • Şort ve eteklerde bel kordonu çoğunlukla yer alıyor. Kullanıcılar, giysileri kaymadan giyebiliyor. 
 • Bazı modellerde yer alan mini yırtmaç ve delikler, hava akışını artırıyor. 
 • Tenis kıyafetlerinde kullanılan baskılarda, sürtünmeyi azaltan teknikler kullanılıyor. Böylelikle kullanıcıların hızlanması zorlaşmıyor. 
 • Tüm Asics tenis giysilerinde hafiflik önem taşıyor. Kıyafetlerin her biri hafif ve yumuşak kumaşlardan tasarlanıyor. Spor giysilerinde uzman olan Asics, her kıyafetini özel spor kumaşlarından oluşturuyor. 
 • Yansıtıcı baskılar, Asics’in birçok tenis kıyafetinde kendine yer buluyor. Böylelikle, karanlıkla görülmek kolaylaşıyor, kullanıcıların güvenlik gereksinimi karşılanıyor. 
 • Sportif tenis kıyafetlerinin yalnızca yazlık olduğunu düşünmek doğru değil. Teniste kullanılmak üzere tasarlanan kadın sweatshirt modelleri  Asics koleksiyonunda seni bekliyor. 

Tenis Kıyafeti Nasıl Olmalıdır?

Spor yaparken giyebileceğin kombinin belli standartları karşılaması gerekiyor. Örneğin ayakkabılarının zemin tutuşunun yüksek olması şart. Böylelikle güvenle adım atabilirsin. Ayrıca hafiflik, destekleyen iç taban tasarımı, tamponlama özelliği de ayakkabılarda bulunmalı. Peki tenis kıyafetleri? Elbette onlar için de özel kıstaslar var: 

 • Tenis kıyafetlerinin kumaşı cildin hava almasına yardımcı olmalı. 
 • Terleme durumunda nemli hissi ortadan kaldıracak nem transferli kumaşlar tercih edilmeli. 
 • Kolların rahat hareket etmeli. Yarım kollu, kolsuz, askılı veya omuzları açıkta bırakan yüzücü sırtlı modelleri tercih etmelisin. 
 • Elbiseler, etekler yumuşak kumaşlardan yapılmalı, dikişleri de hissedilmemeli. 
 • Pamuklu spor çorapları tercih edilmeli. Konçlu çoraplar tenis oynarken giyilmeli. 
 • Teri dışarı atan, güneşten korunmaya ve görüşün net olmasını sağlayan şapkalar takılmalı. 
 • Pamuklu bileklikler, yüzdeki teri silmeye yardımcı oluyor. Kombinlerde sporcu bileklikleri unutulmamalı. 
 • Yumuşak tenis bandanaları, terin akmasını önlüyor. Özellikle açık havadaki antrenmanlarda bandana da kombinin bir parçası olmalı. 
 • Kıyafet dikişleri dayanıklı olmalı. 

Bahsettiğimiz parçalara tenis kombinlerinde yer verebilirsin. İster profesyonel ister amatör sporcu ol, tenis oynarken sana destek verecek kıyafetlerle sen de performansını gösterebilirsin. Doğru kıyafetlerle oyuna kolaylıkla konsantre olabilir, zorlu karşılaşmaların bile üstesinden gelebilirsin. 

Tenis kıyafetlerinin taşıması gereken özelliklerin başında, hareket özgürlüğü sağlaması sayılıyor. Cilde nefes aldıran ve kuru hissettiren giysiler seçilmeli. Elbette çabuk kuruma da beklentiler arasında yerini alıyor. Şort ve etek gibi alt parçalarda, cep kullanılması rahatlık sağlıyor. Ayrıca tüm parçaların esnek kumaşlardan yapılması ve hafif olması gerekiyor. Ayrıca eğer açık havada spor yapıyorsan, güneş koruması desteği veren kumaşlara dolabında yer almalısın. 

Tenis Kıyafeti Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

 • Tenis sırasında giyilecek kıyafetler dendiğinde birçok kişinin aklına pamuklu tişörtler geliyor. Oysa tamamen pamuklu kumaşlar nemi emerek ağırlaştığı için önerilmiyor. Nemi transfer edebilen, sentetik karışımlı kumaşlar almaya özen göstermelisin. 
 • Kıyafetlerin ağırlığına bakmalı ve hafif ürünlere yönelmelisin. 
 • Açık havada spor için UV korumalı kıyafetleri tercih edebilirsin. 
 • Tenis sırasında hem öne-arkaya, hem de yanlara doğru sürekli hareket gerçekleşiyor. Çok yönlü hareket, sürekli olduğunda sporcuların ayaklarında tahrişe neden olabiliyor. Bu nedenle ayakları koruyan, yumuşak, dikişleri acıtmayan, yastıklama destekli çoraplar giymelisin. 
 • İç giyim için yaptığın seçimlere de özen göstermelisin. Tenis için sırtı yüzücü model olan sütyenleri seçebilirsin. 
 • Kadınlar için pilili etekler de seçenekler arasında yer alıyor. Tenis sırasında geniş adımlar atman gerektiği için düz eteklerdense yırtmaçlı veya pilili etekleri tercih edebilir, böylece daha rahat hareket edebilirsin. 
 • Farklı yaka tiplerinde birçok tişört tenis kombinlerinde kullanılıyor. Alışveriş yaparken en rahat hissettiğin yaka tipini düşünmeli ve ona göre alım yapmalısın. Yakalı tişörtlerin fonksiyonunu da bilmelisin, onlar terin yaka tarafından emilmesine yardımcı oluyor ve terin rahatsız edici hissini hafifletiyor. 
 • Ayrıca yoğun terlenen bir etkinlik olan tenis sırasında ıslak kalan kıyafetler doğru temizlenmediğinde kötü koku oluşturabiliyor. Hem hijyen hem de sağlık nedeniyle çabuk kuruyan kumaşlara yönelmelisin. Tenis kıyafeti alırken hızlı kuruyan giysileri tercih etmelisin. 
 • Kışlık tenis kıyafetlerinin sana sıcak hissettirdiğinden emin olmalısın. Yumuşak ve iç kısmı fırçalanmış tenis giysilerini seçebilirsin. Ancak sıcak hissettirmek tek kriter olmamalı, kıyafetlerin hava transferine, hafifliğine, kullanışlılığına da özellikle dikkat etmelisin.  
 • Tenis kıyafeti alırken, oyun sırasında onu kombinleyeceğin diğer parçaları, dolabında hakim olan renkleri ve tarzları da düşünmelisin. Beraber kombinleyeceğin ürünlere göre seçim yapabilir, dilersen Asics’in koleksiyonunda yaptığı kombinlerden ilham alabilirsin.
 • Düz dikişlere bakabilirsin. Düz dikiş kullanımı sürtünmeye bağlı gelişen rahatsızlığı ortadan kaldırarak egzersiz esnasında konforlu hissetmeye zemin hazırlıyor. 

Tenis kıyafeti seçerken elbette fiyatları da göz önünde bulundurmalısın. Ürünler arasında fiyat farkı olduğunu görebilirsin. Ancak her fiyat farklı kalite düzeyi arasındaki değişiklik anlamına gelmiyor. Asics her tasarımında kaliteden ödün vermeden üretim yapıyor. Ancak ürünlerin uygun olduğu mevsim, kullanıldığı alan fiyatta değişikliğe neden olabiliyor. Ayrıca sezon trendleri, dönemsel kampanyalar, stok durumu fiyatlar üzerinde farklılaşmaya yol açabiliyor. Bu nedenle fiyattan önce ürün özelliklerini incelemeli ve beklentilerine uygun olan tasarımları bularak ardından fiyat karşılaştırmasına başlamalısın. Böylelikle, sana en uygun modeli, beklentilerin, bütçen ve ihtiyaçların için en iyi seçimi kolaylıkla yapabilirsin. 

Sana konforlu hissettirebilmek için tenis sırasında arka planda çalışan tenis kıyafetleri, Asics imzasıyla seninle. Kaliteyi önceleyen ikonik tasarımlar, profesyoneller için kullanılan teknolojiler, uzun ömürlü tenis giysileri Asics’te seninle buluşuyor. Her sezon yenilenen tenis kıyafetleriyle sen de kortlarda fırtınalar estirebilir, sporda performansını kolaylıkla göstererek teniste daha ileriye doğru adım atabilirsin. Hareket rahatlığı sağlayan, konforla sana eşlik eden, şık görünümlü tenis giysilerini hemen sipariş verebilirsin. 

back to top
Filtreler