unisex  

Fiyata göre filtrele
Jogger Pantolon (12 Ürün)
Filtreler
Daha Fazla Göster

Sokak modasının en yeni trendi olan jogger pantolon modelleri, hem kadın hem de erkek giyim modasında kendine hatırı sayılır bir yer ediniyor. Günlük ve spor giyim için tercih edilen tasarımlar, salaş giyimin yükselen yıldızını daha çok parlatıyor. Hemen herkesin dolabında yerini alan modelleri sen de yakından tanıyabilirsin. Özgürlüğün, rahatlığın ve çabasız şıklığın joker parçası haline gelen jogger pantolonlar, yumuşak kumaşlarla konfor vadediyor. Dolabındaki jogger pantolon eksiğini hemen tamamlayarak, özgür ve rahat hissetmenin tadını çıkarabilirsin. 

Jogger pantolonlar bugün her ne kadar günlük giyimin bir parçası haline gelsede, tasarımın ortaya çıkışı sportif ihtiyaçlardan kaynaklanıyor. Adını jogging adlı sportif etkinlikten alan pantolonlar, aktivite sırasında rahat hissetmek isteyenler için kesimi yapılarak vitrine çıkıyor. Ürünlerin hangi ihtiyaçlara cevap verdiğini daha iyi anlamak için jogging hakkında biraz bilgi sahibi olmak isteyebilirsin. Öncelikle, aktivitenin yürüyüş ile koşu arasında bir tempoda olduğunu aklında tutmalısın. Hızlı tempolu, koşuya yakın bir tür yürüyüş olan jogging, yetişkin kullanıcılar tarafından açık havada yapılıyor. Hem profesyonel sporcuların hem de amatörlerin merakını cezbeden egzersiz, tempolu olması, günün her anında yapılabilmesi gibi avantajlar sayesinde sıklıkla tercih ediliyor. Özellikle kilo kontrolünde işlevsel görülüyor. İşte gitgide popülerleşen bu etkinliklerde spor yapan kişilerin ihtiyaçları jogger tasarımla karşılanıyor. 

Tempolu yürüyüş yapan kişilerin yoğun ter atacağını düşündüğünde, jogger pantolonların olmazsa olmaz özelliğinin nem ve hava transferi olduğunu tahmin edebilirsin. Her ne kadar günümüzde, günlük kullanım için tasarlanan pamuklu yani nem emici kumaştan jogger ürünler bulunsa da, egzersiz için sentetik kumaşlar tercih ediliyor. Kişilerin eşyalarını yanında taşımaları için birçok modelde cepler yer alıyor. Genellikle bel bölümünde ayarlanabilir kordon kullanılıyor. Paçalarda ise yukarı sıvanmanın engellenmesi için lastik örgüler kendine yer buluyor. İşte ikonik jogger pantolonlar böyle doğuyor. Spor pantolon denince akla ilk gelen ürünler de joggerlar oluyor. 

Bugün hem sporcuların hem de günlük yaşamda kullanıcıların tercih ettiği çeşit çeşit jogger pantolon görebilirsin. Hemen her tasarımda korunan tasarım özelliği ise bel ve paçalarda bulunan lastikler. Bugün bedene kolaylıkla tutunan belinde ve ayak manşetlerinde lastik örgü bulunan tüm pantolonlar, jogger adıyla anılıyor. Ayrıca, paçalarında lastik olmasa bile kesimleri paçaya doğru daralan modellere de jogger pantolonlar deniyor. Herkesin dolabında olması gereken anahtar bir giyim ürünü haline gelen jogger pantolonları sen de daha yakından tanıyabilir, Asics kalitesiyle hemen sipariş verebilirsin. 

Jogger Pantolon Modelleri 

Koşucu pantolonu olarak anılan jogger pantolon modelleri şöyle sıralanıyor: 

 • Paçaları lastikli jogger pantolonlar: Üst bacakları daha bol, alt bacak ve paça bölümü daha dar kesimle tasarlanan modellerin, paçalarında lastikler yer alıyor. Böylelikle hareket halinde paçalar sıvanmadan kalıyor ve kullanıcılar daha konforlu hissediyor. En sık kullanılan jogger pantolon modeli olan çeşitler, her bedene uygun alternatifler bulunduruyor.  Nem ve ısı dengesi sağlayan kumaşlar modellere eşlik ediyor. Bu tasarımla hayat bulan French Terry, pamuklu ve sentetik kumaşlı modellere rastlayabilirsin. Ürünler, bel kısmında ayarlanabilir kordon bulunduruyor. Bu sayede kilo değişimlerinde veya beden ödem gibi sorunlar yaşadığında, pantolon dilenen genişliğe kolaylıkla ulaştırılıyor. Paçaları lastikli jogger pantolonların büyük bir bölümü, üzerinde cepler bulundurarak kullanıcıların eşyalarını taşımasına yardım ediyor. Bazı modellerde fermuarlı güvenli cepler de yer alıyor. 
 • Pamuklu jogger eşofmanlar: Yine kalçadan ayaklara doğru daralan kesimde olan modellerin ayırt edici noktası kumaşlar oluyor. Pamuklu kumaşın esnekliğini avantaj haline getiren tasarımlar, daha çok günlük yaşamda tercih ediliyor. Onları pazar keyfi yaparken, alışverişte, dinlencede, okulda, yolculukta rahatlıkla giyebilirsin. Keyif kahveni içerken, spor salonunda çalışırken, açık hava etkinliklerinde ter dökerken pantolonunla rahatlığı deneyimleyebilirsin. Dört mevsim giyilebilen, farklı kalınlıklarda alternatifler sunan pamuklu kumaştan tasarlanan modeller, nem çektiği için egzersiz esnasında dezavantaj oluşturabiliyor. Nemle ağırlaşan tasarımların, özellikle yağışlı havalarda giyilmesi önerilmiyor. 
 • Sporcu kumaştan jogger pantolonlar: Pamuklu kumaşların yanıt veremediği beklentilere, sporcu kumaştan yapılan jogger pantolonlar cevap oluşturuyor. Sentetik kumaş içeriği sayesinde nem transferine yardımcı olan kumaşlar, erkek koşu kıyafeti olarak kullanılıyor. Burada koşarken erkek koşu taytı mı yoksa jogger pantolon mu giymeliyim sorusunu sorabilirsin. Burada kişisel alışkanlıklar devreye giriyor, diğer bir deyişle tercih senin ancak eğer kondisyonun zayıfsa ve kas ağrıları çekiyorsan ilk aşamada basınçla kasları sararak destekleyen taytları kullanmayı, ilerleyen zamanda jogger pantolonlara geçmeyi düşünebilirsin. Eğer çok yüksek tempoda koşu yapıyorsan erkek ve kadın spor tayt modelleri daha işlevsel. Ancak jogging gibi yürüyüşe yakın bir tempoda ilerliyorsan rahatlıkla jogger pantolonları giyebilirsin.
 • Dar paçalı jogger modeller: Her ne kadar jogger pantolon denince ilk akla gelen görüntüde manşetler lastik örgülü olsa da günümüzde paçaları dar olan ancak lastik örgü bulunmayan tasarımlar da bu isimle anılıyor. Kalçadan ayaklara doğru daralan kesimdeki pantolonlar, jogger ismine layık görülüyor. Asics’in kimi tasarımlarında paçalar fermuarla tamamlanıyor. Böylelikle, paçaların sabit kalması sağlanıyor. 

Jogger pantolon modelleri, pembe, mavi gibi renklerin yanı sıra siyah, lacivert, gri gibi sık tercih edilen tonlarda da alternatifler bulunduruyor. Hem ton sür ton kombinlerde hem de kontrast renklerin uyum sergilediği imajlarda kullanıcılara eşlik eden jogger pantolonlar, çoğunlukla erkek koşu ayakkabısı modelleriyle kombinleniyor. Yakası alçak, yüksek tabanlı sportif ayakkabılar, joggerlarla mükemmel uyum sergiliyor. Sportif ve şık bir tarzın ipuçlarını veren parçalar, oversize üstler, bomber ceketler ile kullanıcıların silüetini daha dikkat çekici bir hale getiriyor. Sade tişörtler, jogger pantolonlarla bir arada yalın şıklığı kullanıcılarına armağan ediyor. 

Jogger Pantolon Nedir?

Her yaştan yetişkinlerin kombinlerinde kendine yer bulan, hatta çocuklar için tasarlanan seçenekleri bile karşımıza çıkan jogger pantolonlar, jogging etkinliklerinden adını alıyor. Hafif tempolu koşular, yüksek tempolu yürüyüşler için tasarlansa da bugün günlük yaşamın vazgeçilmezleri arasında sayılıyor. Elastik kumaşları, bele veya ayağa tutunan konforlu kesimi ve rahat hissettiren birçok özelliğiyle jogger pantolonlar, havalı ve çağdaş stilin anahtarı oluyor. 

Sportif modeller olarak tanınsa da günümüzde saten gibi klasik kumaşlardan hazırlanan jogger pantolonlar stilettolarla kombinlenerek şık bir gece kıyafetine dönüşebiliyor. Bu nedenle onlara sadece sportif kıyafet demek haksızlık oluyor. Her ne kadar spor için tasarlanan modeller olsa da jogger kesimler bugün günün her saatinde, farklı aktivitelerde bize eşlik etmeye hazır. Peki jogger pantolonların temel özelliklerini tek tek okumak ister misin, işte jogger modellerin ayırt edici özellikleri: 

 • Kumaşlarının nem dengesi sağlaması gerekiyor. 
 • Belinde ya lastik örgüler kullanılıyor ya da belde yer alan kordonla istenen ölçüde ayarlanıyor. 
 • Jogger pantolonların çok dar olmaması gerekiyor. Kalça hizasından başlayarak üçgen oluşturacak şekilde paçaya kadar daralması şart koşuluyor. 
 • Bir modelin jogger pantolon olarak anılabilmesi için paçalarının oldukça dar görünmesi gerekiyor. Bunun için dar paça kesimi, fermuarlı paçalar veya lastik örgüler kullanılabiliyor. 
 • Modellerin birçoğunda rahat cepler kendine yer buluyor. Kimi tasarımlarda kanvas pantolonların ikonik kare cepleri de yer alıyor. 
 • Desensiz kumaştan dizayn edilen ürünler, üzerinde genellikle sadece marka logosu taşıyor. 

Joggerların hem eşofman hem de pantolon formundaki çeşitlerine rastlayabilirsin. Sporda kullanılan ve günlük hayatta giyilen farklı kumaşlardan çeşitler bulunuyor. Beklentilerini karşılayan, aradığın özellikleri bulunduran ürünü kolaylıkla sipariş vererek hemen alabilirsin. 

Jogger Pantolon Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Dolabına seçtiğin her ürün için titiz davranmalısın, ancak söz konusu sportif kombinler olduğunda çok daha özenli olman gerekiyor. Sana hem konforlu hem de havalı bir görünüm verecek ürünlerin çok daha fazla dikkatle seçilmesi gerekiyor. Ancak nelere dikkat etmen gerektiğini bildiğinde, sana uygun olan jogger pantolonu bulabilirsin. İşte dikkat etmen gereken özel püf noktaları: 

 • Ölçülerin bedenine uygun olduğundan emin olmalısın. Eğer daha önce Asics’in herhangi bir ürününü kullanmadıysan ve beden konusunda endişe duyuyorsan, beden seçeneklerinin yer aldığı kısımdaki beden tablosu linkini tıklayabilirsin. Tabloda bulunan cm cinsinden ölçüleri beden ölçülerinle kıyaslayarak sana en uygun seçimi kolaylıkla gerçekleştirebilirsin.. Büyük veya küçük değil, tam bedenine uyan seçenekleri almalısın. 
 • Kullanım alanına uygun modellere yönelmelisin. Günlük kullanıma uygun seçenekler de, sporda giyilebilecek egzersiz kıyafetleri de Asics koleksiyonunda yer alıyor. Dilediğin tasarımı inceleyerek sana uygunluğunu öğrenebilirsin.
 • Hava şartları, zemin, giyilecek mevsim gibi detayları göz önünde bulundurarak ürünlere karar vermelisin. Kumaş kalınlığından teknolojilerine kadar birçok noktayı dikkate alarak doğru karara ulaşman mümkün. 
 • Dolabındaki diğer kıyafetleri düşünerek karar vermelisin. Onların renklerine, tarzına, tasarım özelliklerine uygun alternatiflere yönelmeli ve kolay kombinleyeceğin jogger pantolonları sipariş vermelisin. 
 • Eğer sık sık kilo alıp veren kişilerdensen, ürünün bel kısmının kordonlu ve ayarlanabilir olmasına özen gösterebilirsin. 

Jogger ürünlerinde farklı modeller gördüğün gibi farklı jogger pantolon fiyatlarına da rastlayabilirsin. Kaliteden ödün vermeyen modelleri tercih etmelisin. Asics her tasarımında fiyat performans dengesini sağlıyor ve her zaman en iyi kaliteyi kullanıcılarıyla buluşturuyor. Ürünler arasındaki fiyat farkı farklı beklentilere uygun tasarlanan, teknolojileri, özellikleri, dizaynları değişen jogger pantolonlardan kaynaklanıyor. Ürün teknolojileri, kumaş materyali, tasarım detayları fiyatın farklılaşmasına neden oluyor. Bu nedenle sadece fiyatı göz önüne alarak, ön yargıyla seçim yapmamalısın. En iyi jogger pantolon, en pahalı olan anlamına gelmiyor. Tüm özellikleri detaylarıyla incelemeli, hem ürünlerden beklentilerine hem kişisel zevkine ve ihtiyaçlarına uygun olan seçenekleri bulmalısın. Tüm bu bilgiler ışığında tasarımları eledikten sonra fiyat üzerinden son kararı verebilirsin. Ayrıca, ürün fiyatları dönemsel kampanyalara, stok durumu gibi diğer sebeplere bağlı olarak değişebiliyor. En avantajlı alışveriş için Asics Türkiye’nin sosyal medya hesaplarını takip edebilir ve kampanyalardan haberdar olabilirsin. Ayrıca mail bültenine üye olabilir ve indirimleri ilk sen yakalayabilirsin. Elbette asics.com.tr’u sık sık ziyaret etmeyi de unutmamalısın. Eğer jogger pantolon acil bir ihtiyaç değilse veya ilerleyen zaman içinde almayı düşünüyorsan, beğendiğin ürünleri kalp işaretiyle belirtebilir ve kendi listeni oluşturabilirsin. Böylelikle olası bir indirimde, sevdiğin ürünleri hızla satın alman ve fırsatları değerlendirmen mümkün. 

Sen de Asics’in her sezon yenilenen, birbirinden şık ve konforlu kıyafetlerinin yer aldığı jogger pantolon ürünlerini hemen inceleyerek sipariş verebilirsin. Uzun ömürlü tasarımları kendin ve sevdiklerin için tercih edebilirsin. Günlük ve sportif kombinlerinde jogger pantolonlara yer vererek sen de sokak modasını stiline yansıtabilirsin. Zaman kaybetmeden favori ürünlerini inceleyerek sepetini hazırla ve hemen siparişini ver! Yılın en trend parçalarıyla sen de tüm gözleri üzerinde toplamaya hazır ol. Aktif yaşama havalı bir giriş için tek ihtiyacın olan Asics!

back to top
Filtreler