Koleksiyonlar  

Fiyata göre filtrele
Trail Koşu Ayakkabıları (53 Ürün)
Filtreler
Daha Fazla Göster

Dünyada profesyonel sporcuların koşu ayakkabısı için tercihi olan Asics, sağlamlığı, güven sağlaması ve konforu ile alanında rakip tanımıyor. Öyle ki, zorlu arazi şartlarında bile koşu yapmaya yardımcı olan özel teknolojiler, sadece Asics için tasarlanıyor ve Asics imzasıyla koşu severlerin beğenisine sunuluyor. Eğer sen de en zorlu hava şartlarında, engebeli arazilerde, açık alanda koşu yaparken sana güven verecek bir eşlikçin olsun istersen Asics’in birbirinden kullanışlı outdoor koşu ayakkabısı modelleri ile tanışabilirsin. Üstelik, farklı zevkleri olan kullanıcılar için tasarlanan çeşit çeşit alternatif de koleksiyonda. 

Yalnız ufak bir uyarımız var, outdoor koşu ayakkabıları, kapalı alanda, koşu bandında koşmak isteyenlere göre değil. Onlar, zorlu arazilere meydan okumak, mükemmel manzaraları seyrederken kondisyon artırmak, doğa ile baş başa sporun keyfini çıkarmak  isteyenlerin tercihi olmalı. Sen de temiz havayı içine çekerek, çamura, yağışa karşı göğüs gererek, her adımda yaşadığını hissetmek istiyorsan bu ayakkabılar senin için. Biraz maceraya ne dersin?

Trail Koşu Ayakkabısı Nedir ve Ne İşe yarar?

Asics trial koşu ayakkabısı modelleri, Asics’in Ar-Ge gücü ve inovatif vizyonu ile eşleştirilen üstün teknik donanıma sahip. Kaliteyi kullanıcılarıyla buluşturan ve performans avantajı sağlayan trial koşu ayakkabıları, arazi koşularında üstünlük sağlamanız için tasarlanıyor. En kayalık, çamurlu, kaygan patikalarda bile konforlu bir koşu yapmanız için üretilen trial koşu ayakkabısı modelleri, doğa şartlarında öngörülemeyen birçok değişkeni koşucu için rakiplerine karşı avantaj haline getirmeyi hedefliyor. Bükülmeye, kaymaya, burkulmaya endişelenmeden koşuya odaklanabileceğiniz yardımcılara, outdoor koşu ayakkabı deniyor. 

Asics trial koşu ayakkabılarının özellikleri, sunduğu avantajları daha yakından tanımanızı sağlıyor: 

 • Gore-Tex saya teknolojisi su iticilik sağlıyor. Böylelikle yağışlı hava dahi egzersize engel olmuyor. 
 • Dış tabanda kullanılan AHAR katı kauçuk malzeme, ayakkabıya dayanıklılık katıyor. Sağlamlığından emin olduğun ayakkabılarla kendini güvende hissedebilirsin. 
 • Özel iç tabanlar sayesinde ayakkabı, tam ayağa göre destek veriliyor. Topuktan parmak ucuna dek, kusursuz yastıklama mümkün oluyor. Ayakkabının en konforlu hali nasıl olur merak ediyorsan, Asics teknolojilerini deneyimlemelisin. 
 • İç tabanın en üstünde bulunan astar, ayağı her yönden nazikçe sararak stabil hale getiriyor. Böylelikle spor kazalarının önüne geçmek için destek oluşturuyor. Örneğin, tırmanış ve koşuda ayak bileklerinin dönmesi, burkulması zorlaşıyor. Daha dengeli ve stabil adımlar atabilirsin.
 • Orta taban destekleri, zemindeki pürüzleri hissetmemeye yardım ediyor. Ayrıca, hızlı adımlar nedeniyle oluşan şok etkisinin ayağa yansımasını engelliyor. Sert adımlar nedeniyle tabanda meydana gelen darbe emildiği için sıçrama gibi hareketler ayağa zarar vermiyor. 
 • Topuğun altında yer alan çıkıntılar, yer tutuşun çok daha sağlam olmasını sağlıyor. Tutuş deseni sayesinde her adım daha fazla güven taşıyor. 
 • Asics’in temel inovasyonlarından biri olan Gel teknolojisi sayesinde, yastıklama bir üst düzeye taşınıyor. Gel teknolojisi, ayağa binen yükü azaltarak tabana eşit yayıyor. Bu teknoloji hem yorgunluk hissini azaltıyor hem de ayak tabanında oluşan, yük eşitsizliğinden kaynaklanan sızıların önüne geçiyor. 
 • Impact Guidance System adı verilen özellik sayesinde en doğal koşu hareketi gerçekleşiyor. Ayak doğru formda adım atıyor. Hem performans desteği sağlayan hem de konfor anlamına gelen IGS teknolojisi, Asics patentiyle doğa sporlarına taşınıyor. 

Asics, trial koşu ayakkabılarıyla sen de doğada koşmanın keyfini maksimumda yaşayabilirsin. Bir sonraki doğa maceranda profesyonel bir destek alabilir ve Asics ile aktif yaşama merhaba diyebilirsin. Peki ayakkabı seçiminde nelere dikkat etmen gerektiğini, iyi bir modelin nasıl olması gerektiğini biliyor musun? 

Outdoor Koşu Ayakkabısı Alırken Nelere Dikkat Etmeliyim?

İyi bir outdoor koşu ayakkabısının hangi özelliklere sahip olması gerektiğini bildiğinde, alışveriş sırasında nelere dikkat etmen gerektiğini de öğrenebilirsin. 

 • Outdoor koşu ayakkabıları dayanıklılıkları ile sıradan erkek ve kadın koşu ayakkabısı modellerinden ayrılıyor. Onlar, yağışa, rüzgara, çamura, su temasına karşı özel donanıma sahip. Ayrıca, koşu teknolojileriyle diğer outdoor ayakkabı modellerinden de ayrılıyor. Diğer bir deyişle, outdoor koşu ayakkabıları, outdoor modeller kadar dayanıklı ve koşu tasarımları kadar egzersize uygun. 
 • Trail koşu ayakkabısı da denen bu modellerin koruyucu ve aşınmaya karşı dirençli olması gerekiyor. Koruma sağlaması adına ayakkabıların burun kısmına ek destekler yerleştirilebiliyor. Ayrıca, trial koşu modellerinde aşınmaya ve sürtünmeye dayanıklı malzemeler kullanılıyor. Böylelikle zorlu şartlarda bile uzun ömürlü kullanım sağlanıyor. 
 • Zemin tutuşu sağlaması önem arz ediyor. Her adımda ayaklarının yere sağlam bastığını hissetmelisin. Doğru trial koşu ayakkabıları sayesinde, yüksek zemin tutuşunu deneyimleyebilirsin. Böylece, yağışlı havada bile ayaklarının kaymayacağından emin olabilirsin. Elbette güvenle koşu yapabilirsin. 
 • Modellerin su geçirmeyen yapıya sahip olması gerekiyor. Keza, açık hava sporlarında zorlu hava şartları ile karşılaştığında bile kendini güvende ve konforlu hissetmelisin. Performansta süreklilik ancak bu güvenle mümkün olabilir. Ayakkabılar, bu zorlu görevin üstesinden gelmek üzere tasarlanmalı. İyi bir outdoor koşu ayakkabısı, hangi şartta olursa olsun maksimum performans desteği vermeli. 
 • Nefes alabilen paneller, özel saya malzemeleri bulundurmalı. Bu sayede, trial koşu ayakkabıları uzun parkurlarda bile ferahlıktan ödün vermeden konfor sağlayabiliyor. 
 • Modellerin, ayaklarının yapısına uygun olması, rahatsızlık vermemesi, ayak şeklini mükemmel desteklemesi önemli. 
 • Hafif olmalı. Halihazırda yorucu olan parkurlarda, ayakkabı ekstra yorgunluğa neden olmamalı. Hatta, giydiğinde ayakkabıların varlığını bile unutabilmelisin. Elbette bunun için esneklik de önemli. Modellerin hareket özgürlüğü sağlaması gerekiyor. 

Son olarak, bu özellikleri taşıyan outdoor koşu ayakkabısı alırken, tam ayak numaranı tercih etmelisin. Ayakkabı ayağına büyük veya küçük olmamalı. 

Outdoor Koşu Ayakkabısı Kullanım Alanları 

Minik tırmanışlar, patika koşuları, yüksek tempolu orman yürüyüşleri yaparken outdoor koşu ayakkabıları kullanabilirsin. Zorlu hava şartlarında, ayaklarının kuru kalmasını istediğin anlarda aktif yaşama outdoor koşu ayakkabılarıyla konfor katabilirsin. 

Modellerle dilediğin tempoda koşu yapabileceğin gibi bisiklet gibi egzersizlerde, paintball aktivitelerinde doğanın doyasıya tadını çıkarabilirsin. Trekking, hiking, kamp veya jogging yaparken outdoor koşu ayakkabılarından faydalanabilirsin. Eğer yaşamının çoğunu arazilerde geçiriyorsan, engebeli alanlarda çalışıyorsan, ayakkabıları günlük yaşamda da rahatlıkla giyebilirsin. Konforlu artırmak için Asics koşu eşofmanı modelleriyle kombini tamamlaman da mümkün.  

Ayrıca, en büyük yanılgı, outdoor ayakkabıların yalnız kış aylarında giyileceğine dair ön yargılar. Oysa, modeller yaz-kış, dört mevsim, farklı hava koşullarında konfor sağlıyor.  Bahar yürüyüşlerinde, yazın koşu aktivitelerinde veya kışın zorlu yolculuklarda trial ayakkabılarını tercih edebilirsin. 

Eğer yağmurlu havada, engebeli alanlarda doğayla buluşmayı, spor ile doğa sevgisini birleştirenlerdensen Asics yanında. Outdoor koşu ayakkabısı koleksiyonuna dolabında yer açmalısın. Hem kadın hem de erkek kullanıcılar için seçenekler sunan ürünleri, sportif kıyafetlerle rahatlıkla kombinleyebilirsin. Hatta dilersen, Asics koleksiyonunda yer alan koşu şortu modellerini tişörtlerle birlikte giyebilirsin. Öyle ki, çoraptan giysiye, ayakkabıya dek fark Asics ürünleri seninle. Onlarla kendine konfor sağlayacak mükemmel bir outdoor koşu kombini yapabilirsin. 

Hemen asics.com.tr web sitesi üzerinden sipariş verebilir ve hayallerindeki kombine sahip olabilirsin. Tasarımlarla, şıklık kadar rahatlığı da alışkanlık haline getirebilirsin. Profesyonel sporcuların seçimi olan ürünlerle, tarzını ve performansını güçlendirmeye ne dersin?

back to top
Filtreler